Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Olyan sorstársakat keresek, akinek kisgyereke van és szorongásos betegségben szenved. fórum

Olyan sorstársakat keresek, akinek kisgyereke van és szorongásos betegségben szenved. (beszélgetős fórum)


1 2
40. fzsu88
2010. ápr. 5. 23:58
Köszi, Ági, sok mindenben igazad van! Jó tanács, ezeken jó lesz elgondolkozni:) A legnagyobb bajom a szorongás, hogy agyonfélteném a gyermeket és senkinek nem lenne jó. Sajnos azt hiszem, először a lelkem kell rendbetenni, aztán jöhet minden más. Hiszem, hogy mindennek eljön az ideje, s ha 1o év múlva jön el, hát az sem lesz még túl késő. Ugyan valamikor 5 gyereket akartam, ebből már nem nagyon lehet semmi, de nem baj, még mindig lehet 1-2:) A fő hogy amikor eljön az ideje, jó anyuka tudjak lenni!
39. af4c41efc6 (válaszként erre: 38. - Fzsu88)
2010. ápr. 5. 17:11

A félelmed a bizonytalanságból ered. Derítsd ki, mi az ami a bizonytalanságot okozza.

- Önmagadban nem bízol, félsz, hogy rossz anya lennél? De miért is lennél rossz anya? Nem tudnád igazán szeretni a babát?

-Vagy a lekötöttségtől félsz? Hogy többé már nem tehetsz meg mindent, amikor neked jó? Hogy nem tudsz lemondani sok mindenről eddigi életedből?

- Vagy félsz, hogy a párkapcsolatod rovására megy?

- Vagy félsz, hogy anyagilag nem érzed a saját és a babád biztonságát?

És még millió kérdés van, amit magaddal tisztázzál.

De lehet, hogy még egyszerűen csak nem állsz készen lelkileg az anyaságra. Ne keseredj el, mert nincs ebben semmi különös. Bár mindenki így gondolkodna, hogy a gyermekáldás előtt saját magát is felméri. Eljön mindennek az ideje, és akkor már nem lesznek félelmeid, biztos leszel önmagadban. Most lehet, hogy másnak van itt az ideje.

38. fzsu88
2010. ápr. 5. 14:54
Látom elég döcögős ez a fórum, de azért megkérdezem, volna-e itt valaki aki tudna pár tanáccsal szolgálni...Én nagyon szeretnék babát, de nem merem...Azt érzem, hogy a szorongás miatt egyszerűen még nem vagyok alkalmas anyának. S nagyon félek, hogy ez így is marad:(( Ha lenne valaki, s írna privit vagy ide, nagyon megköszönném:)
37. af4c41efc6 (válaszként erre: 36. - 2a446eeaf0)
2009. nov. 23. 12:09
Én a védelmemet egy képzeletbeli, láthatatlan, áthatolhatatlan burokkal oldom meg. Ha autóval megyünk, akkor az egész autót, ha gyalogosan vagyok magamat teszem a burokba. Elmondom magamnak, hogy soha, semmi baj nem érhet, mert ez a burok engem és családomat megvéd minden rossztól. És mivel hiszem is tiszte szívből, és nem csak hókusz-pókusznak veszem nekem működik. Hiszem, hogy ha nem vonzom be a rosszat, akkor az kikerül.
36. 2a446eeaf0 (válaszként erre: 35. - Af4c41efc6)
2009. nov. 23. 11:55
Milyen védelemmel biztosítod be magad?Az utakon senki sincs biztonságba,magamat nem is félteném csak a gyerekeimet.Nálam a szorongás olyan mértékű,hogy ha kiteszem itthonról a lábam és emberek közé kell mennem,egyből izzadok.Aztán még jobban szorongok mert izzadt vagyok és büdös(hiába fújkálom magam dezodorral).Én ha utazunk valahova,elszopogatok egy pár szem,sedatif pc homeopátiás bogyót,és arra gondolok,hogy ettől jobb lesz.Hát néha beválik:-(
2009. nov. 21. 18:54
Itt senki nem neveti ki a másikat. Teljesen megértelek. Egyszerűen bizonyos helyzetekben bepánikolsz. Ezt én úgy szoktam kivédeni, hogy minden indulás előtt, gondolatban bebiztosítom magam védelemmel. Ez biztonságot ad mindnyájunknak, akik az autóban vagyunk. Most viszont lehet, hogy Te nevetsz ki.
2009. nov. 21. 16:04
szia!Első gyerkőcöm 7 éves,szülés után kezdődött jobban a szorongásom.Itthon semmi gond,csak,ha megyünk valahova.Az utazástól félek legjobban.Volt olyan,hogy mentünk valahova autóval és olyan sürgető (ne nevess ki)vizelési inger jött rám,meg elkezdtem izzadni és szőrnyű volt mert meg se tudtunk állni rögtön.De hála az égnek kibírtam nagy nehezen míg megállunk.Sajna ilyen többszőr is előfordult velem.És azóta is szorongok,ha bárhova is megyünk,hogy rámtőr ez a dolog és mondjuk egy dugóba,vagy a nagy forgalom kellős közepén vagyunk ahól nem lehet megállni.Szóval velem ez van,és aki nincs ilyen helyzetbe az talán kinevet,de aki átélt ilyet az tudja,hogy milyen SZŐRNYŰ
33. af4c41efc6 (válaszként erre: 31. - 2a446eeaf0)
2009. nov. 21. 13:58

Szia!

Már elég régen indult ez a fórum, de kiváncsi lennénk ezalatt kinek, hogyan változott a helyzete. Jobb vagy rosszabb lett. Az biztos, ha van valaki, akinek kiönthetjük a lelkünket, nagyon jó. A jó tanácsok viszont nem mindenkinek jönnek be, hiszen nem vagyunk egyformák.

De az mindenkire igaz, hogy nem szabad hagyni, hogy a félelmeink uralják a gondolatainkat. Mert félni mindentől lehet, de van-e értelme előre félni? Gondolkodni persze lehet, de hogy beleéljük nagyon magunkat, ezt meg kell akadályozni. És különben is, meg kell értetnünk magunkkal, hogy nincs olyan gödör, amiből előbb-utóbb ne tudnánk kimászni. Bízzunk magunkba!

32. **Rita** (válaszként erre: 31. - 2a446eeaf0)
2009. nov. 21. 12:50
szia :)
2009. nov. 21. 12:26
sziasztok!Van itt valaki akivel beszélhetnék?
30. **Rita** (válaszként erre: 28. - Msebaba)
2009. máj. 7. 09:58
A legjobb az lenne ha vele beszélnéd meg a problémákat.Néha azért csak otthon van
29. **Rita** (válaszként erre: 28. - Msebaba)
2009. máj. 7. 09:57
Kiabálj, csapkodj, menj el sétálni vagy mittom én, de azt bántani aki nem tehet semmiről nem jó taktika
28. msebaba (válaszként erre: 27. - **Rita**)
2009. máj. 7. 09:55
Nem tudom...:( valahol muszáj kiengedni a gőzt, tudom nem a gyereken kéne....:( de akkor hol?!? Rajta nem tudom, mert soha nincs itthon..
27. **Rita** (válaszként erre: 26. - Msebaba)
2009. máj. 7. 09:12
Akkor meg minek csinálod?Attól nem fogod magad jobban érezni, sőt rosszabbul hiszen még lelkiismeretfurdalásod is lesz a gyerek miatt
2009. máj. 7. 09:10
Tudom...;(
25. **Rita** (válaszként erre: 24. - Msebaba)
2009. máj. 7. 09:07
A gyereken? Az a legrosszabb amit tehetsz
2009. máj. 7. 08:59
Persze...és sajnos néha a lányon vezetem le...:(
23. **Rita** (válaszként erre: 22. - Msebaba)
2009. máj. 7. 08:57
Akkor az folyamatos stressz :(
2009. máj. 7. 08:55
Nem igazán jó...:(
21. **Rita** (válaszként erre: 20. - Msebaba)
2009. máj. 7. 08:30
Az attól függ milyen a kapcsolatotok
2009. máj. 6. 17:58
Lehet nekem is az lenne a megoldás?!?!? :O
19. **Rita** (válaszként erre: 18. - **Rita**)
2009. máj. 6. 15:07
Amikor úgy döntöttem elég a társas magányból nem tudtam ám ,hogy a szétköltözéssel megszűnnek a panaszaim is.
18. **Rita** (válaszként erre: 17. - Msebaba)
2009. máj. 6. 15:04

Nekem akkor már felnőtt gyerekeim voltak.

A kisebbik azért még jött velem.Egy évig albérletben voltunk.

Most meg nyögöm a lakástörlesztést :S

2009. máj. 6. 15:03
És gyerek volt? Vitted magaddal?
16. **Rita** (válaszként erre: 15. - **Rita**)
2009. máj. 6. 14:59
Nem mondom hogy mindenkinél ez a megoldás ;)
15. **Rita** (válaszként erre: 14. - Msebaba)
2009. máj. 6. 14:57

Válás,költözés.

Kiléptem a sok éven át tartó "mókuskerékből".

Megszabadultam egy csomó stressztől,és (lekopogom) megszűnt minden panaszom.

14. msebaba (válaszként erre: 11. - **Rita**)
2009. máj. 6. 14:54
És hogy kezdtél új életet?? Elváltál, vagy pszihológus lettél?? :D
13. **Rita** (válaszként erre: 12. - **Rita**)
2009. máj. 6. 07:52
pszichoszomatikus betegségek – felderítetlen kapcsolatok – az elnevezés a test (görögül szóma) és a lélek (pszükhé) kölcsönhatásának zava­rára utal. Pszichoszomatikus betegségben (PSB) az emberek 10–30%-a szen­ved. Kialakulásában fontos szerepet játszik a szociális környezet, és nem választhatóak el tőle a civilizációs betegségek sem (menedzserbetegség, elhí­zás stb.). A pszichés zavarok szervi betegségeket okozhatnak: fekélyt, magas vérnyomást, infarktust. A PSB kórélettana, azaz a test és lélek megváltozott kölcsönhatásának mechanizmusa máig sem teljesen feltárt. Bizonyított a vegetatív idegrendszer fokozott működése – ezzel magyarázhatóak többek kö­zött a magasabb pulzusszám és vérnyomásértékek, a koleszterin és a vér­cukor szintjének emelkedése. Nem egyértelmű, hogyan hatnak a kóros lelki folyamatok az immunrendszerre. Bizonyított, hogy depresszióban csökken a T-limfocitákhoz (az immunválaszban résztvevő egyik fehérvérsejthez) kötött aktivitás, amely a PSB-re jellemző fokozott fertőzéshajlamot részben megma­gyarázza. Nem világos az sem, hogy a PSB miért érinti férfiaknál inkább az idősebb, nőknél a fiatalabb korosztályt. Kezelése komplex: különböző pszi­choterápiás eljárásokat kell a testi betegségek gyógyításával kombinálni
12. **Rita** (válaszként erre: 9. - S.o.s)
2009. máj. 6. 07:49
pszichoszomatikus vegetatív idegrendszeri alapon
2009. máj. 6. 07:48
Nálam 15 évig tartott.Akkor "gyógyultam" meg amikor szó szerint új életet kezdtem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook