Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯
1322. 06718ca650 (válaszként erre: 1321. - Bártfai Andrea)
2012. dec. 5. 11:20
mi most spórolóágon vagyunk, most ilyenre nem költünk. igaz eddig sem, mert volt jobb helye mindig, de hátha jövőre már nem kell ezen gondolkodni. :)
1321. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1318. - 06718ca650)
2012. dec. 4. 20:34
Tegyétek Ti is a pároddal, még fiatalok vagytok. Húzzatok bele!
1320. 06718ca650 (válaszként erre: 1314. - Rochlitz Szilveszterné)
2012. dec. 4. 20:24
én kivagyok a hidegtől, nem szeretem egyáltalán. a latyak, a bazi nagykabátok, fűtés. persze biztos vannak a télnek szépségei, csak még nem fedeztem fel. :)
2012. dec. 4. 20:23
sziasztok! ♥
1318. 06718ca650 (válaszként erre: 1313. - Bártfai Andrea)
2012. dec. 4. 20:22
hejj, de jó is nektek, milyen igazatok van. :)
2012. dec. 4. 19:09

Sziasztok!


Gratulálok Ágikám, szép kreáció!


Lehet, hogy mi is megülnénk a fenekünkön, - csak mi nagyon szeretünk táncolni és a Szilveszter a legjobb alkalom. Régen eljártunk évközben is táncos helyekre, de ma már fárasztó a késői hazajövetel.


Ma is wellnesszeztünk és kínai gyorsétteremben ebédeltünk.

Most vacsorára készítettem melegszendvicset, - nagyon finom volt, csak kevés!


Szép estét Mindnyájatoknak!

1316. Tejespite (válaszként erre: 1310. - Rochlitz Szilveszterné)
2012. dec. 4. 15:45
Gyönyörű a kis koszorú!!!!!!!
2012. dec. 4. 15:38
Nálunk pedig a férjem Szilveszter - tehát ünnepelni kellene rendesen - majd meglátjuk ! (ezt mondta a vak koldus is)
2012. dec. 4. 15:37

Sziasztok!

Itt a hideg, mit szóltok hozzá? Tél van, de nem hittem, hogy ilyen hűvös lesz, a fejem is fázott, pedig vettem sapkát.

Jól teszitek Andikám, ha utaztok, illetve ott szilvesztereztek a szállodában. Az én szüleim is otthon csücsültek, nézték a TV-t, meg iszogattak valamit, éjfélkor köszöntöttük egymást, b.u.é.k.-ot kivántunk. - Nem hiszem, hogy mi fenn lennénk éjfélig - tavaly sem voltunk, elaludtam. Lehetne valami jó kis TV műsor - de az sincs. Miért? Ki tudja? Így marad egy jó kis alvás - pihentető!

További szép napot nektek!

2012. dec. 3. 19:19

Évtizedek óta egy kellemes szállodában szilveszterezünk dec. 29-től január 2-ig. Jaj, dehogy maradok itthon, - még akkor sem, ha jön a régi kedves zenész...

A Karácsony a családé és ki kell őket pihenni! DDD...

2012. dec. 3. 18:19
nekem nincsen türelmem ilyen szépen kidiszíteni a mézeskalácsokat, én minden évben megkenem a tetejüket mint a vajas kenyeret. :)
1311. 06718ca650 (válaszként erre: 1308. - Rochlitz Szilveszterné)
2012. dec. 3. 18:18
hát a "nem kell megenni", az nálunk sosem működik. :) de tényleg nagyon szép. :)
2012. dec. 3. 18:09

Visszajöttem,

mert lefotóztam a koszorút, majd lekicsinyítettem, hogy ide beférjen, és feltettem, hogy Ti is láthassátok! Ugye jól tettem? Az illata mennyei!

Andikám! A régi kedves zenész miért nem érdekel?

Mit csináltok Szilveszterkor? Igaz, lehet, hogy jön a lányotok és kártyáztok.

Mi iszunk vacsi után egy kis sört, és én el szoktam aludni - a férjem meg nézi a TV-t (a műsor elég vacak mindig...) és közben Ő is elalszik. Vagy felébred és azt csinál, amit akar (pl. számítógépezget).

Pusziiiiiiiiiii!

2012. dec. 3. 17:25

Sziasztok!


Ágikám Édes, nagyon szép lehet az adventi koszorúd!


Itt nálunk majd lesz egy kis gubanc, - kár hogy nem leszünk itthon!


Ugyanis "nem tudja a balkéz, mit csinál a jobb"! Megszervezték a Szilvesztert a lakóknak, és hívták a régi kedves zenészt, aki egy trombitást is hoz magával, - ugyanakkor, ugyanarra az időpontra ki van írva a katolikus szentmise. Tudni kell, hogy a terem, ahol a szilveszteri bulit tarják, a kápolna mellett van közös folyósón. Most aláírást gyűjtenek, mondtam, hogy engem nem érint, mert egyik sem érdekel, - minden esetre ciki lenne visszamondani a zenészeket.

Hát vannak ilyen gubancok is!


Puszillak Benneteket, - szép estét!

2012. dec. 3. 17:08

Szia Andikám!

Te nagyon erős lelkű vagy! És nem félsz semmitől!

Jól teszed. De mégis: ha nagyon betegek vagyunk - akkor el kell menni az orvoshoz, mert minek van akkor orvos, ha senki nem megy hozzá a bajaival?

Ma az utolsó kezelést szépen elblicceltem. Mondtam, írja be, hogy kezelt, nekem sietni kell, és nincs időm 4 beteget végig várni. Ezt elintéztem. Onnan busszal gyorsan mentem a házi orvoshoz - recept kellett. Kiváltani holnap fogom.

Tegnap a lépcsőház felmosás jól kifárasztott - de nem baj, túl vagyok ezen is, most 6 hétig nem én leszek ügyeletes.

Ma sem unatkoztam! Eleget rohangáltam.

Hozott a kis menyem adventi koszorút: Ő és a mamája csinálták: mézes sütiket sütöttek, csillag alakban, körberakták a tányért, középre mézesből tettek egy karácsonyfát, e köré szíveket, és ezek tetején vannak a picike gyertyák, olyan vékonyak, mint egy gyufaszál. Nem kell megenni - majd ha vége az adventnek. Le kéne fotóznom...

Szép délutánt mindenkinek!

2012. dec. 2. 20:21

Szia Ágikám!

Nekünk is van a baráti körben egy csaj, akit 15 évvel ezelőtt megoperáltak, és soha nem kellett mennie a pajzsmiriggyel.


Nekem sajnos állandóan kell ellenőriztetni, mert tönkre tette a szívemet, megtámadta a gyomromat és mint a polip, minden szervemre rátelepedett. Az volt a baj, hogy hiába mondta a férjem és az apukám, hogy menjek orvoshoz, mert bajok vannak velem (remegtem, hánytam, rázott a hideg). Soha nem panaszkodtam, de látták. Aztán a férjem erőszakkal elrángatott a házi orvoshoz, aki már nem is engedett haza menni, hívta a mentőket. Azt mondta a főorvos a kórházban, ha pár nappal később megyek, már nem élek. Akkor már 44 kiló voltam! Hetekig feküdtem a kórházban, - már nem tudnám újra átélni.

Sajnos ez egy nagyon összetett dolog: a vérnyomásommal is összefügg, mert hol alacsony, hol magas, és sem a pajzsmirigy-működést, sem a vérnyomás-működést nem lehet beállítani, ezért muszáj állandóan ellenőriztetni.

Most még azt is kitalálták, hogy cukros vagyok. Az igazsághoz tartozik, hogy nem érdekel, - megyek, mert muszáj, - szedem a gyógyszereket marokszámra, mert muszáj, - de letojom az egészet, ennél többet nem vagyok hajlandó megtenni és betartani az orvosi utasításokat, nem nyavalygok és azt sem szeretem, ha valaki nyavalyog. Azt eszem, ami ízlik, ha zsíros, ha fűszeres és nem érdekel, hogy mit szabad és mit nem. Most még azt is kitalálták, hogy evés után 2 óráig nem szabad lefeküdnöm! Az kéne csak!!!

Szabadnak születtem, szabadon éltem, szabadon akarok meghalni. Utálom, ha valaki ebben meg akar gátolni!

Lehet, hogy azért vagyok ilyen, mert ezt láttam a szüleimnél. Soha nem panaszkodtak, sőt Édesanyám mondta is, hogy nem terhel senkit a rosszulléteivel, mert nem tudjuk meggyógyítani. Az egyetlen ember, akinek panaszkodik, akire tartozik: az orvos.


Na most már befejezem, mert utálom a betegségeket, de még a témát is!


Jó éjt mindenkinek!

1306. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1304. - Tejespite)
2012. dec. 2. 19:53

Amúgy virtuálisan küldtem!

Ügyes vagy az ablaknyitással, - bezzeg Mézga Géza nem nyitott! DDD...

A hájas valóban elég sziszifuszi munka, de a hajtogatások közötti időt jól ki lehet használni.

Egyszerre nagyon sokat készítek, adagonként fóliába csomagolom, beteszem a mélyhűtőbe, s amikor kiveszem, csak ki kell nyújtani, megtölteni, megsütni. Nagyon szeetjük, érdemes vele vacakolni!

2012. dec. 2. 15:51

♥ Sziasztok!

Andikám! Van egy barátnőm, nem itt lakik, hanem ahonnan elköltöztünk - neki is a pajzsmiriggyel van problémája - de 1 vagy 2 évente kell mennie kontrollra, és nem is szed rá semmi gyógyszert - vagyis olyan ez neki, mintha nem is lenne.

A csontritkulásra a bogyót ö.m.a.f. (ögye mög a fene - Gárdonyi G. után). Nem is tudom, minek megyek én mindenhová, ahová küldenek?

Mi nem tudunk ketten takarítani - a férjem nem tud, nekem meg sok ez a 70 négyzetméter. De folyamatosan azért takarítok, hol ezt, hol azt, naponta többször kell bizonyos helyeken felmosni. Most ügyeletes voltam a héten, felmostam a lépcsőházat, nem volt könnyű feladat. Nálunk esik az eső, szinte zuhog egész nap, utálom!

A férjemnél voltam megint a kórházban, várta az infúzióját. Talán holnap hozza haza a fiam.

Ha nem jövök fórumozni - akkor nem érek rá...

Puszi mindenkinek!

1304. Tejespite (válaszként erre: 1303. - Bártfai Andrea)
2012. dec. 1. 20:31
Olvasgatlak Benneteket, időnként gondolom, írni is kéne, de nem mindig van rá időm, de most ez a hájas kifli.......hú, megmozgatta a fantáziám!! Imádom, de nem tudok sütni, egyébként rengeteget vagyok a konyhában, sütök főzök, de van egy pár dolog - és pont a régi hagyományos finomságok, amiket nem csinálok meg. Pedig van házi szilvalekvárom. Ha kinyitom az ablakom - pedig hideg van - küldesz egy kicsit???
2012. dec. 1. 19:18

Sziasztok!


Ágikám, de jó, hogy nekem nem kell ágyazni! Télen-nyáron egy szál lepedővel takarózunk, párna nélkül alszunk, - gumis sötét lepedő van az ágyon - 2 hetenként mosatjuk.

Hetenként van takarítás: portörlés, tükörtisztítás, mosdó-WC-rezsó lemosás, porszívózás, felmosás. Évi kétszeri nagytakarítás. És mi nem vesszük igénybe! Ketten vagyunk, fél óra alatt lerendezzük, - nem nagy gond! A nagytakarítással is végzünk 3-4 óra alatt és akkor csináljuk, amikor akarjuk. Mondtam a lányoknak, hogy 30 év múlva megeengedem nekik! DDD...

A héten sok helyen voltam: endokrinológián-gégészeten-szemészeten-vérvételen-EKG-n-János Kórház szemészetén-házi orvosnál. Időpontom van: csontritkulás kontrollra-CT-re-magánklinikai szemészetre-tüdőre. Aztán leletekkel vissza: szemészetre, gégészetre-endokr.-ra-házi orvoshoz.

Úgy tervezem, január végére kész leszek mindennel.

Én is marokszámra szedem a gyógyszereket, - sajnos ez a pajzsmirigybetegség nagyon pocsék dolog, de nem érdekel. Már annyian foglalkoznak vele, hogy én teljesen felesleges lennék!


Ma megint egy szép napom volt: bevásároltunk a piacon, egy presszóban ittunk finom cappuccinót és a kedvenc kínainkban ebédeltünk.


Most sütöttem 2 tepsi hájast saját szilválekvárral töltve, - hát mi bajom van?! Abszolúte semmi!!!! DDD...


Puszi mindenkinek, - szép estét!

1302. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1300. - 06718ca650)
2012. dec. 1. 14:16

♥ Sziasztok!

Régen az öregek otthon haltak meg - a család vette őket körül.

Ma azt mondják: nem menj !

Neki szegénynek, azt hiszem: mindegy már, egyedül kell megvívni ezt az utolsó harcot..

Puszillak és sok erőt kívánok mindennek az elviseléséhez!

1301. 06718ca650 (válaszként erre: 1299. - Rochlitz Szilveszterné)
2012. nov. 30. 19:37
én is gondoltam már olyan sokmindenre, hogy letojom, de mégsem tudom az ágyat úgyhagyni, meg stb stb... pedig ide sem jár nagyon senki. :)
2012. nov. 30. 19:36
sziasztok! ♥ voltam ma bent, sajnos én sem bírtam sokáig lelkileg. 5-10 percet voltam csak. de ébren volt, próbált beszélni, nehezen vette a levegőt, mondtam hogy nem muszáj beszélni. csak pihenjen. ma reggel már csak aludt pedig, mondták hogy ne is menjek, de mehetnékem volt. közben megpuszilgattam, és ő is megpuszilt. tudjátok nem is értem ezt a ne menj dolgot. neki még nehezebb mint nekünk.
2012. nov. 30. 18:34

Sziasztok!

Jó Neked, hogy sokat tudsz nevetni! Én csak akkor, ha átmegyek a szemben lakó asszonyhoz, aki jókat mond.

Jól teszed, ha tojsz rá!

Már én is gondoltam, hogy pl. tojok az ágyazásra - úgy hagyom - az én szobámba nem jön be senki (pedig szép, borvörös a fal festése - én választottam).

A saját bajaimmal én sem törődöm, csak a férjemével, neki aztán van bőven!Orvostól orvosig jár.

A kezelést rám erőltették, sajnos. És mehetek csontsűrűség vizsgálatra (kedden). Erre sincs szükségem - mi a csudának? Ha nem jó, nem jó. Úgysem fogok beszedni semmit - Utálom a gyógyszereket!!!!!!!

Puszi nektek.

1298. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1296. - N.diamond)
2012. nov. 29. 20:11

Itt is van, csak módjával!


Kedvencem: a "Beszéljünk a szavazásokról", - jó csapat az is, jókat szórakozunk.

1297. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1295. - 06718ca650)
2012. nov. 29. 20:09

Gondolod, hogy én azért tartom a port, mert szeretem?!

Csak praktikus, - rajztábla helyett nagyon jó, és ceruza sem kell hozzá, elég az ujjam! :)))

1296. n.diamond (válaszként erre: 1290. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 29. 20:05

Szóval itt nincs vidámkodás ? Melyik fórumon ?

A neveddel máár többször talékoztam.

1295. 06718ca650 (válaszként erre: 1290. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 29. 18:39
az a baj, hogy én meg a port gyűlölöm. :)
1294. 06718ca650 (válaszként erre: 1287. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 29. 18:38
pedig lehet hogy nem ártanak azok, de ha nem hát nem. a gyereknek sem lehet beszélni, hát még nektek. :)
1293. 06718ca650 (válaszként erre: 1283. - N.diamond)
2012. nov. 29. 18:35
az élet megy tovább, vidámság és jókedv nélkül már lehet már hogy én is alulról szagolnám az ibolyát. :)
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook