Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
1502. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1500. - Bártfai Andrea)
2013. jan. 14. 11:33

Szia Ágikám!


Neked is szép napot, - küldök Andrusnak Tőled egy lapot.

Nem mentünk fürdőbe, a férjem most ásta ki az autót a hó alól.

Főznöm nem kell, maradt raguleves, túróscsusza.


Szép napot mindenkinek!

2013. jan. 14. 11:29

Sziasztok!

Ma sütöttem pogit, még nem kóstoltam. A férjem már evett belőle...,

Az ebéd: maradék, de magamnak csinálok egy kis pirított grízt (szeretem), és eszem húst is, de nem sokat, mert megárt, DD.

A kis szobában takarítottam. Ma nem megy a mosógép - pihen. Majd holnap.

Szép napot mindenkinek!

2013. jan. 13. 19:04

Sziasztok!


Mi is komposztáltunk, mikor kertes házunk volt, és nagyon szép zöldségeket termeltem, de aztán a férjem befüvesítette azt a kis területet is, mondván, ha sok terem, osztogatom, ha meg kevés, úgyis venni kell.

De tudom, azért csinálta, mert nem akarta, hogy hajlongjak...


Ma is nagyon jó volt minden: a fürdő, az ebéd, az alvás...


Holnap elhasználjuk az utolsó kúponos jegyünket a Lukács fürdőben (sajnos!), - viszont pénteken kész lett a házi uszoda felújítása, így keddtől már járunk le úszni...


Szép estét mindenkinek!

2013. jan. 13. 07:57

Sziasztok!

Nálunk is van kiskert, abban vannak fűszernövények, onnan is lehet szedni. Aki ültette, az felajánlotta, mert a komposztálásba én is besegítek (ezt télen nem tudjuk csinálni).

Tavasszal a szerves hulladékot külön rakom, és kiviszem a komposztálóba. Majd mikor itt az ideje, a szomszédom, megcsinálja, a kertben szétteríti, már úgy néz ki, mint a rendes föld, nem gusztustalan.

Visszafekszem kicsit szunyálni, megint 5-kor kellett kiugranom az ágyból.

1498. 06718ca650 (válaszként erre: 1496. - Bártfai Andrea)
2013. jan. 12. 23:37
hű, de jó ez a tipp. elég hamar zsírosodik a sörényem. :(
1497. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1492. - 06718ca650)
2013. jan. 12. 19:36

Nekem is jó étvágyam van, - a férjem nagyon keveset eszik. A vacsorája egy szelet sajt, kis tányér hordós káposzta, 2 alma.

Az én vacsorám kicsit húzósabb volt: egy tányér kocsonya 1 szelet libazsíros kenyérrel, 1 dobozos sör.

Rászolgáltam, mert megfőztem holnapra a tárkonyos, tejszínes ragulevest, túróscsuszát, - és lelkiismeret-furdalás nélkül mehetek a Dagályba, - reggel 6-tól 8-ig.

2013. jan. 12. 19:31

Sziasztok!


Ágikám én a batátát azonnal hideg vízbe rakom, és akkor könnyen lejön a héja. A gyerekek imádják lilahagymával salátának, seperc alatt kiürítik a tálat!

A zsálya nagyon finom és egészséges, én is szoktam a sült hús mellé tenni pár levelet, de teának is finom, sőt, ha valakinek zsíros a haja, forrázott zsálya levéve öblítse le hajmosás után.

Itt is ültettem a kertben fűszernövényeket. A rozmaringomat valaki kibányászta, pedig az a kedvencem!

1495. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1494. - 06718ca650)
2013. jan. 12. 19:23

Ha odakerülsz pár évtized múlva, - majd meglátod! DDD...

Nagy tömeg, drága áruk a bio-piacon. Csak mézet és kristálysót vettünk, - kukacos alma és zöldség nem kellett! DDD...

1494. 06718ca650 (válaszként erre: 1490. - Bártfai Andrea)
2013. jan. 12. 14:01
hihetetlen, hogy a nyugdíjasok mindig milyen elfoglaltak. :)
2013. jan. 12. 14:01
az én kedvencem a tarhonyás hús, céklával.
1492. 06718ca650 (válaszként erre: 1491. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. jan. 12. 14:00

én is nagyevő vagyok. sajnos. :( meg is látszik m

r, de persze még csak nyafogok, nem álltam neki sportolni. :) mi mindenre vevők vagyunk, mindent szertünk kipróbálni, de van aminek csak egyszer volt esélye. :) batátát még nem ettem, azt hittem a csicsóka leánykori neve, de nem. megkerestem és elolvastam, hogy tök más a kettő.

1491. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1488. - 06718ca650)
2013. jan. 12. 13:01

Sziasztok!

Nekem sem kedvencem az olívabogyó, de a férjem sem szereti. Egyébként Ő mindenevő, sőt ...nagyevő. Ma viszont batátát főztem (reggel már szinte hajnalban kezdtem vele harcolni - nehéz pucolni), de megérte, mert nagyon finom! Nem túl olcsó, de én alig eszem valamit, tehát néha ehetek valami finomat is, még ha többe is kerül. Volt hozzá csirke, a combja, jó fűszeres. -A kedvencem a zsálya.

2013. jan. 11. 18:25

Sziasztok!


Ágikám! Azért nem hallottad, mert én találtam ki. Itt már rengeteg saját receptem írtam le, ez is köztük van. Azért találok ki mindig mást, mert nem szeretem az egyhangú ételeket, imádom az új ízeket.

Az én férjem a kolbász kivételével mindent szeret. Egyszer evett egy nagyon rossz kolbászt, azóta nem eszi. Egyébként mi mindent megegszünk és mindent szeretünk. Hal kétszer is szerepel egy héten különféle formában, - ma rántott hal volt, a férjem kedvence.


Tegnap nagyon jó volt Velencén, - holnap megnézzük az új bio-piacot, - vasárnap a Dagályba megyünk reggel, - délre jön a nagyobbik lányom.

Minden napra van valami!


Szép estét kívánok mindenkinek!

1489. 06718ca650 (válaszként erre: 1486. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. jan. 11. 18:11
én sem tudom. :) de hát kinek hogy.
1488. 06718ca650 (válaszként erre: 1484. - Bártfai Andrea)
2013. jan. 11. 18:11
ehhez azt hiszem kifinomult ízlés kell. vagy nem is tudom. :) azért kóstoltuk meg, mert ha drága és sokan szeretik, biztos nagyon jó. de hát nem jött be. ugyanígy jártam az olívabogyóval és a guiness sörrel. :)
2013. jan. 11. 15:30

Andikám!

Füstölthal kockákkal a krumplilevest? Érdekes íze lehet, még ezt nem hallottam.

Hogyhogy nem szereti férjed a kolbászt? Én szeretem nagyon, de ő nem szeret engem - ahogy egy rokonom mondta mindig...

Köszi a virtuális dícséretet... ma is kotyvasztottam, de 2 félét, magamnak mást főztem (koplalósat).Még mindig a vírus...(ö.m.a.f.)

1486. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1481. - 06718ca650)
2013. jan. 11. 15:25
Én sem szeretem a kaviárt..., nem tudom, mi a jó benne? Persze, mindenkinek más az ízlése.
2013. jan. 11. 06:22

Ágikám Édes! Virtuálisan küldök dicséretet a főztödre! Az én férjem minden falatnál hümmög és mondja, hogy milyen finom!

Tegnapelőtt jót nevettem, későn jöttem haza, a férjem közölte, hogy nagyon finom volt a tejfölös krumplileves, de Ő nem szereti a kolbászt és kidobálta belőle. Majd megütött a guta, - filézett füstölthal kockákkal készítettem! Óhhhhh.... DDD...

1484. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1481. - 06718ca650)
2013. jan. 11. 06:15
Imádom a kaviárt! Még nálunk nem volt, de az akkori Szu-ban ettem először azt a nagyszemű, tokhalból nyert vörös kaviárt. Hát az valami isteni, - vajas kenyéren citromcseppekkel! Hmmmm.... Persze már nálunk is kapható, - gyémántárban!
1483. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1482. - 0f332c4ec9)
2013. jan. 11. 06:10
Nekem semmi! Én a narancsra mondom: fúúúúújjjj, de utálom!
2013. jan. 10. 22:14
Mi baj van a fúj szóval????
1481. 06718ca650 (válaszként erre: 1478. - Bártfai Andrea)
2013. jan. 10. 20:42
én egyszer vettem kaviárt, de elég is volt. nem az én falusi "bélemnek" való. :D
2013. jan. 10. 09:25

Andika, már 4 millió koldus országa vagyunk - ezt talán Te írtad, és biztos így van.

Azt is írtam, hogy nem ehetek sok jó kaját (a betegségem miatt). Van, amit nem veszek meg, mert drága, pl. a brokkolit sem, vagy újabban banánt sem (ez a kedvencem, de legtöbbször olyan vacakot tesznek ki, hogy felét ki kell dobni), pláne libamájat, és még sorolhatnék rengeteg mindent. Mindenből a legolcsóbbat, de amit már kipróbáltam, hogy elfogadható. -

Azt is írtam, hogy nem kaptam soha dícséretet a főztöm miatt, inkább kritikát. - Vagy : semmit.

Az unokám dicsérte meg a rízst, amit főzök, és a sütiket - de Ő aztán nagyon ! Azt mondta: Ági mama csinálja a legjobb sütiket.

1479. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1473. - D60fdef667)
2013. jan. 10. 09:18

Juditka!

Örülök, hogy ilyen kedvesen írtál rólam. Nem is szoktam írni azt, hogy fújj... csak olvastam itt, valaki írta a porszívózásról, hogy fújj .. ezért nekem is kedvem támadt így írni. De itthon sem szoktam ilyeneket mondani.

Abban is igazad van, hogy hálát adhatunk, hogy tudunk valamit venni a nyugdíjunkból (pénzünkből), amiből főzni lehet, és van is kinek. Van, aki magának is főz - főzni muszáj! (szép magyar szó) - mert ha hozatunk: az drágább is, meg sokkal rosszabb is, az tuti.

1478. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1475. - 06718ca650)
2013. jan. 10. 06:38

Tavaly már egyáltalán nem vettem kaviárt és libamájat sem. Valamelyik nap az egyik multiban láttam a szilveszterről megmaradt, 5 kg-os csomagokvban felhalmozott virslit, - hát azt sem veszek egy jó darabig! Még a kutyámnak sem adnám oda!


Köszönöm Rituskám, - egyébként jól vagyunk, csak benéztem, mert megyünk a Velence SPA-ba, ott van sóbarlang, csak bírjam egy fél órát!

Sajnállak a görcsölés miatt, - bírd ki már ezt a másfél évet!


Szép napot mindenkinek!

1477. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1473. - D60fdef667)
2013. jan. 10. 06:31

Ágika egy valóban tiszta, finom lelkületű hölgy, igazi művész!

Már sokszor elmondta, hogy nem szeret főzni, - sokan nem szeretnek.

Lássuk be, hogy bár a főzés kreatív tevékenység, mégis időromboló - beleértve a mosogatást is - és sajnos semmi látszata sincs, amit az utókorra hagyhatnánk.

Abban igazad van, örüljünk, hogy van miből főznünk, hisz emberek milliói éheznek.

Az is elég baj, hogy romlik a minőség (rágós a hús, nem megfelelő tisztaságú a burgonya), az árak mégis a magasba szöknek, - és bizony már nem "3 millió koldus országa" vagyunk...

2013. jan. 9. 18:55
egyébként jól vagytok? nálam "nő" a baj, görcsölök, reggelente alig bírok felkelni. de melózni kell, bár ki tudja meddig.
1475. 06718ca650 (válaszként erre: 1472. - Bártfai Andrea)
2013. jan. 9. 18:54
igen, minden bevásárláskor elépedek, hogy nem is vettem semmit, mégis repkednek az ezresek. pedig már a kaviárról is leszoktam. :D (nem is szeretem:))
1474. 06718ca650 (válaszként erre: 1470. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. jan. 9. 18:52
én részben egyetértek veled. bár enni szeretek, és szeretnék is főzni, de az elmondhatatlan hogy emnnyire ideges leszek a konyhában. mint akinek elment az esze. :) :( a sütéshez 100x hamarabb hozzákezdek, bár azzal is van kupi, krémes, tésztás tálhegyek. :)
1473. d60fdef667 (válaszként erre: 1470. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. jan. 9. 18:02

Ágika!

Bocsáss meg, hogy megszólítalak, régóta olvasom ezt a fórumot. Nagyon tisztellek,eleve a korodnál fogva is, meg aztán egy nagyon finom lelkületű hölgynek tartalak.

De kérlek ne írd,hogy fújj a főzés,és koszos a krumpli, meg mócsingos a hús.

Mert adjunk hálát,hogy van mit főzni,és van kinek!

Félő, hogy eljön az idő, amikor örülnénk,ha lenne mit főzni,és főleg: lenne kinek.

Meg kell becsülnünk a "van"-t, én így gondolom.

Szeretettel üdvözöllek: Judit

❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook