Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
2013. febr. 6. 20:42
♥♥♥♥ Szia Ágikám! a takarítás nálam már már betegség, bár próbálok kilábalni cseppet belőle. de hát ez van. ennél nagyobb bajom sose legyen. :) hangulatilag mi is hol így hol úgy vagyunk. a melóhelyem tiszta káosz most, vagy csak én érzem úgy hogy egész nap meg sem állok. na de legalább van valami, ha nem is sokkal több mint a semmi. :) és még nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik jó dolog is történik velünk, az uracskám nagyon valószínű, hogy bejut egy nyelvi tanfolyamra. így kicsit csúszhatnak a terveink, de mindenféleképpen hasznos lesz a dolog. :)
2013. febr. 6. 14:27
♥ ♥ ♥
2013. febr. 4. 12:37
Szép napot kivánok Neked Rituskám!
1559. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1557. - 06718ca650)
2013. febr. 4. 12:37

Szia Ritus,

tetszik ez a pfejj...

szóval sütöttél - szorgalmas voltál, megdicsérlek, és még takarítasz is, azt én is minden nap csinálom, mindig kell valahol..

Hogy vagyunk? Köszi, én valahogy csak vagyok, most éppen jobb a hangulatom, mint volt egy hete, a férjem nagyjából kilábalt a megfázásból, csak az orrát fújja .Ebédre valami egyszerű kaját csinálok. Ha van maradék hús, akkor ahhoz főzök krumplit. A sült burg. azért nem gyakran van, mert hízlal és amúgy is férjem kövér, én meg átlagos...

Most picit aludnom kéne - mert már fél 5-kor ébredtem megint - és messze van az este fél 10, ajaj!

1558. 06718ca650 (válaszként erre: 1555. - Bártfai Andrea)
2013. febr. 3. 13:19
hű, lehet, hogy elkéstem, d4e érezzétek jól magatokat!
1557. 06718ca650 (válaszként erre: 1556. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. febr. 3. 13:18
szia kedves, épp ide gondoltam nézni, ez a telepátia. :) éppen most fejeztem be a sütést, almás kevert sütit csináltam, úgy hogy a tepsi alját megszórtam kockára vágott almáva, és tettem bele mézeskalács fűszert is. utána a mosogatás... pfejj. és még porszívózni is kell. én semmit nem tudok úőgy csinálni, hogy ne legyen kupi. :) nálunk tegnap egész nap esett, most meg csak borús, havat ígérnek, de nem kell már szerintem. :) ti hogy vagytok?
2013. febr. 3. 13:07

Sziasztok! Van itt még valaki?

Rita, hol vagy?

Nálunk esik a havas eső - de nem kell kimenni az utcára szerencsére.

Tegnap jó volt! A család itt volt - ha nem is mindenki, de egyik fiam és a családja. Aranyosak voltak.

2013. febr. 3. 06:59

Szia Ágikám!


Nálunk is buli lesz ma, már pénteken megjött az unokám. Kártyázunk majd estig!


Kaptam hájat a cs. piacon, - a hentessel eszmecserét folytattam, mivel túl vékony volt. Mondta, hogy hússertés tenyésztésre vagyunk beállva és sajnos ez ilyen.


Egész este azzal szórakoztam, - mire felpucoltam, már úgy elfáradtam, hogy nem jöttem.


Viszünk lapit magunkkal, de az a férjem munkaeszköze, - engem meg ki sem lehet szedni a wellneszből! DDD...


Búcsúzom Töletek, - pár napig nem jövök!


Puszi!

2013. febr. 1. 20:11

Szia Andika!

Holnap jönnek a fiamék is, hárman - szóval főzögetek nekik. Nem bánnám, ha mosogatnának, majd meglátjuk... kicsit társasozhatnánk az unokámmal, sőt táncolni is szoktunk!

Ugye viszed a laptopot Bükfürdőre is?

Szép álmokat, puszi!

2013. febr. 1. 19:52

Hali!


Ágikám, a férjem cukkol, - vele hordatom ki a teraszra. Azt mondja, jó nagy hütőm van.

Persze nem sokáig, mert ha jön a meleg, le kell szoknom az esti főzésről.


Most is félkészre főztem a babgulyást vasárnapra, akkor csak be kell zöldségeznem és csipetkéznem, - na meg a fűszerezés, ami az utolsó fázis.


Holnap korán reggel megyünk a csepeli piacra, ott vettem a múltkor sertéshájat, - utána a Teszibe megyünk.


Ma reggel megérkezett az unokám, - vasárnap jönnek, - hétfőn meg utazunk Bükfürdőre.


Puszi mindenkinek, - jó éjt!

2013. febr. 1. 12:23

Sziasztok!

Andikám, este én pláne nem szeretek főzni - még le is kell hűteni, betenni hűtőbe. Igaz, a kamrában is hideg van, oda is be lehet tenni...

Szerintetek lassan vége lesz a télnek??

Már jó lenne...

Szép napot mindenkinek!

2013. jan. 31. 20:18

Sziasztok!


Félkész a holnapi ebéd, - mostanában este készítem, mert reggel lejárok az usziba, - végre befejezték a karbantartási munkákat.


Puszillak Benneteket!

2013. jan. 31. 18:55
sziasztok! elkezdtem mozogni, hát milyen nnehéz elkezdeni. pedig tavaly jártam zumbára, olyan jó volt. most is van, csak nem jó időben. :( itthon meg unalmas.
2013. jan. 31. 13:21

Máris itt vagyok... befejeztem a házi feladatokat mára - úgy néz ki...

Szép napot mindenkinek!

2013. jan. 29. 16:00

Szívesen, én is köszi, amiket küldtél!

Szép estét nektek!

2013. jan. 28. 20:32

Sziasztok!


Eltelt ez a nap is!

Ágikám Édes, köszönöm szépen a küldeményeket!

Ari vagy, - ölellek!

2013. jan. 28. 13:45

Sziasztok, szép napot!

Brokkoli levest főztem, krumplit, hús volt maradék és batáta. Sajnos, megettem a batátát - elfogyott - nincs...

1545. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1542. - Tejespite)
2013. jan. 27. 21:36
Mióta nyugdíjasok vagyunk, nincs olyan, hogy "vasárnapi" vagy "hétköznapi" kaja. Csak akkor különböztetjük meg, ha jön a család. Ha nem jönnek, teljesen mindegy mit eszünk.
1544. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1540. - 06718ca650)
2013. jan. 27. 21:34
A férjem sincs oda a feltétért, azt mindig külön adom asztalra. Ha eszi - eszi, - ha nem, akkor az a vacsorám! DDD...
2013. jan. 27. 21:31

Sziasztok!


Valami pazar buli volt, - ami nem is a lakásavatásról szólt, hanem rólam. Agyon kényeztettek, mindenki velem foglalkozott, és átadták az ajándékokat: egy hatalmas, gyönyörű liliomcsokrot és arany szalaggal átkötött 3 napos 2 személyes wellnessz-utalványt Bükfürdőre, - úgyhogy pár nap múlva utazunk is.


Az ebéd isteni volt: tyúkhúsleves, sült oldalas petrezselymes burgonyával, marhapörkölt galuskával és vagy 6 féle savanyúság, almás pite.


És akkor mindenki felállt, mert a házigazda hozta a hatalmas csokitortát tüzijátékkal, gyertyával és elénekelték a boldog szüli-napot.


Kerek szülinapon mindenkinek dukál ez az ünneplés, - ha megélem, 10 év múlva is megünnepelnek!!!


Ma a kisebbik lányoméknál volt a szülinapi "buli" - együtt tartottuk, mert Ő jan. 8-án született. Nagyon finomat főzött: hagyma krémlevest, élete első hortobágyi húsos palacsintáját és mákos pitét sütött. Utána társasjátékoztunk.


Most énekelhetem: szép volt, jó volt, - kár, hogy már vége...


Puszillak Benneteket, - jó éjt, ha erre jártok!

1542. Tejespite (válaszként erre: 1541. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. jan. 27. 10:34

Vasárnap ide v oda, mi paprikás krumplit terveztünk főzni, de nyilván krumplistarhonya lesz, van házi tarhonyám és azt főzöm bele a paprikás krumpliba. Jajjj de szeretem! A férjem nem annyira, de azért megeszi. Ő erős paprikával, én meg vagy csalamádét bontok fel, vagy céklát, mind2t én tettem el. A sav.káposzta most fogyott el, egyébként azzal ettem volna. Na az nem saját, de házi és nagyon finom!!!!

További szép vasárnapot mindenkinek

1541. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1540. - 06718ca650)
2013. jan. 27. 10:19

nekem is! Zsenge zöldborsóból szoktam főzni, vagy vegyes mirelitből( répa, borsó, krumpli), de nem kell hozzá semmi. A férjemnek kell rá tojást sütni vagy enne hozzá páros kolbászt (ha volna itthon). A paprikás krumplihoz sem eszem semmit. Igaz, utána hamar éhes leszek, de nem baj.

Szép napot kivánok nektek!

1540. 06718ca650 (válaszként erre: 1538. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. jan. 26. 16:47
érdekes, én nem nagyon szeretem a feltétet, nekem a főzelék, az egy külön, egyedülálló kaja. :)
1539. 06718ca650 (válaszként erre: 1537. - Bártfai Andrea)
2013. jan. 26. 16:45
tényleg, oda én is hamar kaptam. volt szerencsém kétszer is. :(
2013. jan. 26. 15:22

Sziasztok!

Lakásavatás és felköszöntés - az jó buli lehet. Jó szórakozást kivánok!

Nekünk sajnos, nincs társaságunk. Debrecenben sem volt. Akik régebben voltak, elköltöztek, vagy a házaspár elvált, vagy állandóan unokáztak, másrészt beteg szüleiknek segítettek, vagy dolgoztak is még.

Azt mondják, itt van valami kifőzde, ahonnan főzeléket hoznak és nagyon finom. Azt sem tudom, hol van, másrészt azt megfőzni nem nagy idő, és arra még kell valami feltét is.. szóval, kotyvasztok, míg bírok!

Ma: csirkecombok töltve, batáta és héjában főtt krumpli. Jó volt és maradt holnapra is. Vasárnapi öröm: van ebéd.- Még az is jó, ha ki tudok találni valamit: mit főzzek.


Szép délutánt nektek!

1537. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1536. - 06718ca650)
2013. jan. 26. 10:12

A szájsebin hamar megy szerencsére...


Szép napot mindenkinek, - megyünk lakásavatásra, ahol felköszönt a csapatunk.

1536. 06718ca650 (válaszként erre: 1534. - Bártfai Andrea)
2013. jan. 25. 23:48
remélem hamar kapsz időpontot, én nyáron kértem UHra, január elejére kaptam...
1535. 06718ca650 (válaszként erre: 1533. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. jan. 25. 23:47
bizonyára vannak jók is, de ez szörnyű. a múltkor fekete volt a főt krumpli, és mindig keményre van főzve. meg amennyiszer krumpli van... unalmas. meg a finyakos hús, és porízű levesek, áh. és ezt etetik/etetnék a gyerekekkel a menzán. mikor én odajártam, azért fényévekkel jobb volt, bár az sem volt fényes. értem én, hogy új szakácsnő, de egye aki akarja. :)
2013. jan. 25. 20:06

Sziasztok!


Nálunk sokan rendelnek ételt, de olyanok, akik már alig tudnak mozogni, - nemhogy bevásárolni. Bár van itt a házban kis közért, meg jön zöldség-gyümölcsös is hetenként.

Jön havonta használt ruha, minőségi ruha, kínai árus, fehérneműs, - ilyenekben nincs hiány.


A mai napom jól elment, még jó, hogy előre megfőztem! Lényeg, hogy nem intéztem semmit, de kaptam új beutalót más helyre, ahova időpontot kell kérni.


Ágikám Édes! Köszönöm szépen a képeslapot, - aranyos vagy, - én is küldök!


Puszillak Benneteket, - legyetek jók!

2013. jan. 25. 08:53

♥ Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat...

Kedves Rita, a megrendelt ebédek általában rosszak. Meg sokba is kerülnek, pl. egy második fogás 700-800 Ft - kihozzák házhoz, ez benne van. Naná, drága, mert a benzin is sokba kerül. -- Ha csak nudlit főzök (ma is az lesz) , az is jobb.

Szép napot nektek!

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook