Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
2013. márc. 19. 20:24
sziasztok! én kész lettem a házzal, rá se ismerni. :) igaz, azért is mert minden ajtón szárad valami. :D de szép lett, már amennyire lehet. ahol meg nem szép, ott is tiszta, ez a lényeg. :) nálunk is mindig elromlik valami, most a csapok vacakolnak.
2013. márc. 19. 17:49

Sziasztok!

Ma majdnem egész napomat a konyhában töltöttem. Főztem nudlit 2 napra, almakompótot férjemnek, de vittem a nudliból is, aztán csináltam az unokáknak keksztekercset, reggel még magamnak tojásrántottát, ezek után még mosogattam. Reggel jött a vízvezeték szerelő - én hívtam ki, szépen megcsinálta a segédje (vagy beosztottja), majd most jön a főnök a pénzért. Ebben a lakásban mindig minden elromlik! Hát ez egy őrület...

Szép estét nektek!

1680. 06718ca650 (válaszként erre: 1678. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. márc. 18. 20:24
muszáj volt szabit kivenni, és besűríteni két napba, mert szombaton vendégsereg, jövő héten húsvét, bár sonka még nincs. :( az a baj, hogy régiek az ablakok, olyan macerás pucolni, na de hát ez van. hála az égnek kész van, holnap biztos esni fog. holnap csak a portörlés marad, meg a konyha fürdő. fujj, de uálok most mindent. :)
1679. 06718ca650 (válaszként erre: 1676. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. márc. 18. 20:21
akkor mi észre sem vesszük szerintem, ha el van rontva. :) jó az akárhogy. :) hát fogyni nem valami egyszerű, szegény anyósomnakvalóm duci, pedig míg dolgozott meg nem állt, postás volt.
1678. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1675. - 06718ca650)
2013. márc. 18. 18:49

Te nagyon szorgalmas vagy!

Nálam még semmi sehol - nem tudom, mi lesz...

Szép estét!

1677. Gretaa (válaszként erre: 1671. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. márc. 18. 03:26
Tényleg igaza volt :)
1676. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1675. - 06718ca650)
2013. márc. 17. 17:26

Már végre elértem azt, hogy nem utálom a főzést! Sütnék is, ha lenne rá időm. Mostanában a császármorzsát gyakorolom - férjemnek is nagyon ízlett, pedig nem volt tökéletes. Bizony könnyű azt elrontani, kétszer csináltam, és egyszer sem volt tökéletes, nagyon oda kell figyelni, hogy mikor kell rést nyitni, majd később megint kisebb réseket. Hogy ami felül van, az lefollyon alulra. Mind a kettőnknek fogyni kellene, főleg a férjem túlsúlyos.

Szép estét nektek!

2013. márc. 17. 12:53
én most mindent utálok. az esedékes nagytakarításba kezdtem, még csak a terítők mosásán vagyok túl, meg pokrócok száradnak, de már most unom. :D hála az égnek valaki műanyaggal tüzel, úgyhogy kettt öblíthetek még egyszer. holnap ablakpucolás, holnapután ház kifordítása a négy sarkából.
1674. n.diamond
2013. márc. 17. 09:35
Az "öreglány" fórumokon, ( szerintem, többen ott is előfordultok), írtam, hogy Cegléden voltam 5 napig Wellnessezni. Négy csillagos szálloda (nyertem a kedvezményes üdülést). Teljes kiszolgálás, csak az volt "gond" hogy osszuk be a különböző programokat (3 medence, finn szauna, infra szauna, gőz, szolárium, konditerem, masszázs). Na most itthon még jobban utálom a házimunkát. Ja és csodás volt a kaja, amit ugye elémtettek,semmi mosogatás.....Ha a gyógyvíz még használ is idővel(most még nem érzem), akkor csúcs. Az utóbbi időben nyerésben szerencsés vagyok, ez a negyedik hely, ahol voltunk, ez volt a legszebb. MÉg van két lehetőségünk, de egyébként is lehet a neten akciós pár napos üdüléseket ki lehet fogni. Ahhoz képest, hogy kb. 20 évig nem voltem sehol, öregségemre "urinő" lettem, néhány napra. Eltekintve a csomagolástól (amikor mindig vitakozunk), és a kipakolástól, mosástól, stb. nagyon jó. Ha valaki megengedheti magának anyagilag, mindenképpen ajánlom.
2013. márc. 16. 16:23

Sziasztok!

Andika, örülök hogy levették a kötést!

Nekem meg sajnos menni kell majd a szemészetre, nem látok egészen jól...

A férjem a kórházba került (tegnap d.u.vittük be)

Szép délutánt mindenkinek!

2013. márc. 15. 20:23

Sziasztok!

Tegnap levették a kötést, - már nincs gond, csak várnom kell, míg valamennyire megnő a körmöm.


Vasárnap hajnalban utazunk, addig még jövök!


Szép estét!

1671. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1670. - Gretaa)
2013. márc. 14. 10:16

Igaza volt!

Szép napot!

1670. Gretaa (válaszként erre: 1669. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. márc. 12. 23:05

Én valahogy mindig is imádtam.

Egyszer azt mondták nekem,hogy"te szeretsz főzni?akkor te egy boldog ember vagy" :)

1669. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1668. - Gretaa)
2013. márc. 12. 18:02

♥ ♥

Bárcsak én is imádnám a főzést!

Szép estét mindenkinek!

1668. Gretaa
2013. márc. 11. 16:42

Imádok főzni!

Szeretek mosogatni,sepregetni,felmosni,mosni,teregetni,ruhákat hajtogatni,rendet rakni,porszívózni.

Utálok vasalni,portalanítani,az ablak mosás sem a kedvencem..:)

2013. márc. 11. 16:30
♥ ♥ Sziasztok, szép napot!
1666. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1665. - 06718ca650)
2013. márc. 10. 15:01

Sziasztok! Mindjárt vége a hétvégének, már a holnapi feladatokat tervezem - mászkálás szakorvoshoz, mi a csudát főzzek - nekem diétám van, de a férjem is azt eszi.

A gyökérkezelés tényleg elég vacak dolog - lehet, hogy nem volt elzsibbasztva? Ha begyulladt, akkor nem szokták piszkálni, hanem adnak először antibiotikumot - úgy emlékszem.

Sziasztok, szép délutánt!

2013. márc. 9. 17:20
nektek is szép hétvégét! mi nőnapoztunk és voltunk kutyát oltani. mekkora nagyfiú volt induláskor, de nagyon kisfiú lett mikor sorra került. :)) túl vagyok a gyökérkezelés első felén, azt mondták nagyon be volt gyulladva. annak ellenére hogy azt mondták nem fog fájni, rettentően fájt, de nagylány vagyok már, bírom. :)
1664. 06718ca650 (válaszként erre: 1662. - Bártfai Andrea)
2013. márc. 9. 17:18
jáááájjjj. gyógypuszi. :*
2013. márc. 9. 15:56

Sziasztok! Andikám : ügyesen varrsz - de vigyázz az elektromos szeletelővel.

Puszillak benneteket én is - szép hétvégét kivánok én is (majmolom Andikát)...

Megyek viccet írni - van egy vicces naplóm - amit ma leírok, az megtörtént eset!

2013. márc. 9. 07:51

Sziasztok!


Drága Ágikám, - nem a varrás miatt nem jöttem, - bár azóta 2 nyári köpenyt varrtam (az egyik a férjermé), - így egyforma szerkóban megyünk le az uszodába. Az ok még mindig fent áll: az elektromos kenyérszeletelő "húst" is szeletelt, "pólyásbabám" van, - csak egy kézzel tudok petyegtetni.


Puszillak Benneteket, - szép hétvégét kívánok!


(Majd jövök, ha lekerül a kötés!)

1661. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1660. - 06718ca650)
2013. márc. 8. 08:24

Sziasztok!

Én is nagyon élveztem a kötést. Sajnos, a fonalak is drágák lettek, és a kezemet nem akarom megint tönkretenni és kezelésekre járni. Nincs is időm erre, nem megyek sehová (orvosokhoz), csak ha nagyon muszáj.

1660. 06718ca650 (válaszként erre: 1657. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. márc. 7. 20:42
éán is szorosan csináltam, de azóta sem kezdtem bele semmibe. pedig nyugtatónak sem lenne utolsó. :)
1659. 06718ca650 (válaszként erre: 1658. - N.diamond)
2013. márc. 7. 20:41
én elhiszem. én is hasonló okokból szeretnék megtanulni varrni, de nem tudom fogok-e egyszer. mindenképpen szeretnék. ha nem is komplett ruhát, legalább kisebb átalakításokat. van egy nagy budi varrógép mamánál, de nem fér el itt sehova, kicsire meg nincs pénz sosem. no, de a remény hal meg utoljára. :)
1658. n.diamond
2013. márc. 7. 08:42
Elhinnétek rólam, hogy huszonéves koromban kosztümöt, kockás rakottszoknyát(stimmeltek a kockák), nadrágot, fürdőruhát, dzsekit varrtam, és pullóvereket kötöttem. 5+1-es gimibe jártam, ott egy napot varrni tanultunk. Persze ott négy év alatt készült el egy szoknya és egy béna blúz.DE volt öltéskendőnk.:) Később rávitt a kényszer,hogy odaüljek a varrógéphez, kölcsönkérjek BURDA-kat, kilósboltban anyagot vegyek, mert jól akartam öltözni, de annyi pénzem nem volt. KÉpes voltam egy éjszaka fennmaradni, mert egy ruhát a másnapi utazásra magammal akartam vinni. El sem hiszem, hogy ilyen is voltam. Ma már tűbefűzővel is alig tudom a cérnát bevezetni a tűbe, a táska varrógép meg az anyu pincéjében van.
1657. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1656. - 06718ca650)
2013. márc. 7. 07:40

Sziasztok!

Gratulálok, ez nagy teljesítmény! Eleje és hátulja! Ügyes vagy - nem kétbalkezes...

Én is tudtam kötni, de túl szorosan csináltam, és a bal kezem elgörbült, és nagyon fájt - erre adtak vagy 10 kezelést - és rendbe jött - de ha elkezdtem kötni megint - akkor megint megfájdult. Így felhagytam vele, és már el is felejtettem, hogyan kell elkezdeni valamit.

1656. 06718ca650 (válaszként erre: 1649. - Bártfai Andrea)
2013. márc. 6. 19:06
ó, a mamikám is ilyen volt, se hallott se látott ha varrt vagy kézimunkázott. azaz beszélgetni beszélgetett ha nem volt bonyolult a minta, de csak azt csinálta ha belekezdett. :) milyen ügyes keze volt, nekem meg kétbalkezem, na és a türelme. huh. én egyszer belefogtam egy pulóverbe és kikértem magamnak hogy nem sikerült egy nap megkötni az egészet, csak az eleje-hátulját. :D
1655. 06718ca650 (válaszként erre: 1652. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. márc. 6. 19:04
igen, úgy csináltam, de a recept szerint tettem bele mosószódát is. igaz kicsit trutyis lett, de összerázva elmegy. eddig sem mostam drága mosószerrel, annyira kimos ez is. :) fehér ruhánk nincs sok, inkább világosak, és mindenféle színűek, de azokhoz meg zuttyantok egy kis trisót, vagy még pluszba mosószódát.
2013. márc. 6. 19:01
épp most jöttem. :)
2013. márc. 6. 19:01

Hol vagytok ? Senki sehol?

Jó éjszakát mindenkinek!

❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook