Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
1892. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1890. - 06718ca650)
2013. aug. 1. 17:16

Sziasztok!


Ritukám, küldöm a négylevelűt!


Ágikám, most milyen jelet kérsz? Teljesítem!

Egyenlőre virágot küldök a sírra.


Már semmi sincs ingyen, - félek, hogy a levegőért is fizetni kell majd!


Puszillak Benneteket, szép estét!

1891. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1888. - 06718ca650)
2013. aug. 1. 10:27

Sziasztok! Szép napot!

Ritukám és Andikám!

Tényleg elég volt már a fekete gyertya jelekből...

Letelt a 6 hét, de a fekete cuccot még fogom hordani. Most úgy döntöttem, hogy 6 hónapig elég lesz hordani a feketét, a téli cuccaim úgysem feketék.

Remélem, mindenki jól van!

Neked is Ritukám azt kívánom, hogy sikerüljön a tervetek!

1890. 06718ca650 (válaszként erre: 1884. - Bártfai Andrea)
2013. júl. 31. 19:42
köszönjük, ránk fér minden jókívánság. :) ma is jól felidegesítettek, hogy majd megbánjátok... istenem, ha tudnák milyen életem van.. na de semmi rinyálás, ennek vége lesz hamarosan. :)
1889. 06718ca650 (válaszként erre: 1886. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. júl. 31. 19:38
:(
2013. júl. 31. 19:38
bocsi Ágikám, eztán azt küldöm. :*
1887. 06718ca650 (válaszként erre: 1885. - Bártfai Andrea)
2013. júl. 31. 19:38
jajj, basszuskullancs, én nem is tudtam, hogy azt szeretne. :(
2013. júl. 31. 12:18

Igen, csak Te.))

Holnap lesz 6 hete, hogy elment Ő...

Akartam utazni Nyíregyházára a temetőbe, de az a vonat nem indult, ami a múltkor. Megtudtam, hogy a sebes vonatokra is kell venni ezentúl pótjegyet!

Jó, hogy el sem mentem, ma is hőség van, és az ottani rokonaimmal sem tudtam volna találkozni, kimentek a kertjükbe a kis faházat festeni.

Szép napot mindenkinek!

2013. júl. 30. 20:09

Ágikám, Csillagom, - ahogy látom, csak én teljesítem a fekete gyertya kérésedet!


Jó éjt mindenkinek!

1884. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1882. - 06718ca650)
2013. júl. 30. 20:08

Rituskám, sikerüljön a tervetek, - küldöm a jelet!

Pusssszzz....

2013. júl. 30. 20:06
Hogy vagyok a meleggel, Ágikám?! Nem csinálok semmit, - max. megfőzök! Az a jó, hogy még mobilok vagyunk! DDDD...
2013. júl. 30. 20:03
sziasztok! ♥♥ én már mindenféle takarítást utálok. :) de a koszt még jobban, hogy a fene vigye el. hétvégén ablakot pucoltam, naná hogy ma esett... az eső és a hidegfront ellenére is dögmeleg volt ma. biztos fog hiányozni, ha sikerül a tervünk, de ma nagyon kitikkadtunk már. remélem jól vagytok, már amennyire lehet. :*
2013. júl. 30. 10:30

Sziasztok!

A portörlést én mindig is utáltam, de nagyon!

A melegből is elég volt, ma ugyan kicsit hűvösebb van nálunk, eső esett éjjel, most kisütött a nap.

Ha hőség van, akkor lustább vagyok ... nem tudom, Te hogy vagy vele?

A képeslapot szívesen küldöm, egy nap többeknek is küldök.

2013. júl. 29. 20:29

Sziasztok!

Már nemcsak a portörlést, de mindent utálok, főleg ezt a meleget!

Nem lehet ezt kibírni, holnap megint megyünk Velencére.

Ágikám Édes! Én is köszönöm szépen a képeslapot!

2013. júl. 26. 11:16

Édes Andikám!

Örülök, hogy jól töltöttétek a nyarat.

Köszönöm a szép képeslapot, amit küldtél! (rajtad kívül más nem nagyon küldi).

Köszönöm, hogy az enyémet választod!

Megyek fotózni az utcára, mert láttam egy nagyon szépen beültetett kis kert-félét, és fel akarom tölteni az Édenkert -re (ami egy játék-féle).

Puszi: Ági

2013. júl. 25. 19:26

Ágikám Édes!


Megint átmentünk "csavargóba", - nagyon sok szép helyet bejártunk. Végre meg tudtuk nézni kisvonattal a hortobágyi halastavakat a madárvilággal, mert a múőltkori áradás miatt nem tudtuk. Pár napot töltöttünk a Balmaz wellness-Hotelban, ott is nagyon jól éreztük magunkat. Egyben van a stranddal (rengeteg termál-gyógy- és élménymedence).Nagyon kevesen voltak, félő, hogy az is bezárásra kényszerül. Még nem ismert fürdőhely.

Aztán végig csavarogtuk a Hajdúságot és Tokajt.


Most hullafáradtan kívánok szép estét, jó éjszakát!

2013. júl. 19. 09:24

Drága Andikám!

Először is köszönöm az esti képeslapot (nagyon tetszett:D ).

Engem sem érdekel, hogy ki mit mond rólam - még szegény Szüleim mindig mondták: - Jaj, mi lesz, ha megszólnak engem, vagy őket.

Édesanyámat én is kb. 10 évig sirattam. Akkor azt hiszem, 6 hétig hordtam a feketét. De Ő mondta is nem sokkal a halála előtt, hogy ne járjak feketében,csak a temetésére vegyem fel.

Majd meglátom, de szeretném az 1 évet, mert Ő tudom, hogy így akarná - igaz, nem beszéltünk erről. -Tegnap mégis megvettem a kényelmes fekete szandált, nagyon jó! Puha a talpa, nem kemény.

Egyébként már el is telt egy hónap (ill. holnap, mert 20.-án halt meg életem párja).

Sziasztok , szép napot!

2013. júl. 18. 19:05

Drága Ágikám!

Már nem tudsz segíteni, változtatni semmin, - ami történt, megtörtént, - vannak fájó dolgok az életben, sajnos a haláleset is az. Tudod jól, hogy én még ma is sírok az Édesanyám után... de itt van velem, itt él a szívemben...

Éld a régi életedet, vár a kórus! Az a Te életed, azt csináld, amit szeretsz!

És ne járj feketében, ha nem szereted! Az csak egy kihalóban lévő tradíció, vidéki idős asszonyok viselete. Én sohasem hordtam feketét és nem is fogok, - sőt az sem érdekel, ha megszólnak!


Legyen szép estéd!

1875. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1874. - Tejespite)
2013. júl. 18. 14:40

Szia Tejespite!

Nehezen fog menni gondolom, hogy 1 évig hordjam a feketét, de meg kell próbálnom, hogy ne unjam meg. Ugyanis, érzem, hogy a Férjem, drágám ezt várná tőlem! Csak a nyár lesz nehéz, ha ilyen meleg lesz.

Másrészt öregasszony vagyok én már (nemsokára 70 leszek) - már nekem majdnem mindegy, mit hordok.

Ma vettem fekete szandált, mert a másik nem volt kényelmes, ha hosszabb gyaloglásra megyek, akár itt a városban is.

Tegnap voltam fodrásznál, most rendesebben nézek ki.

Emlékszem, Anyósom is járt a fodrászhoz, mikor a férje meghalt - mert ugye azért nem kell elhanyagolni magunkat.

Sokat sírok, bár elfoglalom magamat mindig valamivel. De egyedül vagyok.

1874. Tejespite
2013. júl. 17. 20:15

Szia Ágika,

a fekete dologhoz én is szólnék, így h már Andika is írt ezzel kapcsolatban. Édesapám halála (egyedüli gyerek vagyok, bár ha lennének testvéreim akkor se szerettem volna őt kevésbé) természetesen nagyon megviselt. Akkoriban kerültem új munkahelyre, egy nagy céghez és egy fontos esemény (nem szórakozás) következett. Nagy dilemmában voltam, mit tegyek, tudtam, másutt más a kultúra, nem illik az idejövő vendégeknél arra utalni bármilyen formában is, h nekem mekkora fájdalmam van, és h úgy érezzék, illik vhogy reagálniuk. Végülis fehér blúzban és szürke szoknyában mentem. A volt munkahelyemen a kollegák nagyon sajnáltak, mondván, a nyugati munkáltató nem engedi meg a magyaroknak h gyászoljanak. Szó sem volt erről, én döntöttem így, ők nem szóltak volna. És nem is vettem vissza a feketét. A gyerekeim nem is jártak feketében, holott imádták a nagyapjukat. Az ő kérésükre Anyukám fél év után levetette a feketét. Mi, és a minket ismerők tudták, mennyire fáj nekünk az ő elvesztése, és 24 év távlatából ma is nagyon hiányzik. Ma lenne a születésnapja. Itt a nagy meleg, ilyenkor még elviselhetetlenebb a fekete szín, és azt a férjed sem szeretné - ebben biztos vagyok - h Neked emiatt rossz közérzeted legyen v hasonló. Ne érts félre, nem akarok beleszólni, Te tudod, de az egy év fekete az már szerintem nem is szokás. Te ettől függetlenül gyászolod Őt.

Vigyázz Magadra!

2013. júl. 17. 17:32

Szia Andikám!

Köszi, hogy ennyi mindent leírtál!

Én az életkoromat akartam átjavítani a mostanira, és ezt nem engedte a gép. Azt hittem, hogy semmit nem lehet már változtatni.

Tudom, hogy belül gyászolunk, de talán itt is leírtam, hogy anno, mikor Anyósom meghalt, a férjem nem engedte, hogy 1 évnél hamarabb levegyem a feketét. Úgy gondolom, hogy Ő ezt szeretné, hogy én is gyászoljam Őt 1 évig ! Megpróbálom, hátha nem unom meg, és bírom. Itt, akik ismernek, már tudnak mindent, kicsi körben mozgok, a kórusban is tudják, a templomban is. Szeptembertől visszamegyek a kórusba, azt tervezem.

Már elkezdtem a cuccok szétosztogatását, egyik nászasszonyomnak írtam már, hogy a férjének nem lenne-e jó valami - várom a válaszát, és aztán megnézem a zsebeket, nincs-e benne pénz , és szólok a Máltaiaknak, hogy vigyék el autóval, mert olyan sok( már a télikabát maga is nehéz, nem bírom cipelni).

Sok könyv van nálunk is, de az ráér! Hadd legyenek itt. Ha a gyerekek elkunyerálnak valamit - odaadom, ha nem, itt maradnak, nem kérnek enni, s majd ha én is meghalok, azt csinálnak vele, amit akarnak.

Megnyugodtam, csak néha-néha jön rám a sírás. Mikor egy emlék előjön...

Ami a találkozást illeti - egy kicsit kételkedő vagyok én is ebben...

Ma fodrásznál is voltam, megcsinálta elég jól, de sokat vágott belőle, így nem áll olyan jól, de már nem tehetek semmit.

2013. júl. 16. 16:20

Szia Ágikám!


Akinek jelet küldesz, a kapott jelek után pirossal, zárójelben "részletek" kiírásra rákattintasz és látod, hogy ki-mikor-milyen jelet küldött az illetőnek.


Jó, hogy szólsz a fekete gyertya-kérésről, mert mi már "szerencse-kívánó" lóheréket küldtünk. Na majd legközelebb!


A fekete blúz miatt ne idegeskedj, az Édesanyám festőművész volt és utálta a fekete színt. Nagy volt a család, sorra haltak meg, - azt mondta, állandóan feketében járhatna a tradíció miatt, ezért Ő csak a temetésekre veszi fel. Nem beszélve arról, ha valaki feketében jár, és összetalálkozik sok ismerőssel, akik nem tudják, kit gyászol, újra és újra átéli azt az időszakot, mikor azoknak elmondja. (Na ebbe most jól belebonyolódtam!)

Nekem is az a véleményem, hogy az ember "belül" gyászol és nem kívül.


Más adatlapjába nem lehet belejavítani, de még a H. sem tud. A sajátodba Te mindent javíthatsz, csak a nevedet és a belépés dátumát nem. Egyéb megjegyzéseket, pl.: hobby, életszemlélet, zene stb. javíthatod.


Csak ossz szét mindent, amit nem akarsz használni, vagy nincs rá szükséged. Marad épp elég fájó emléke az embernek, akármerre néz a lakásban... sajnos... Eladni meg lehetetlen.


Mi is minden évben megkérdezzük a családot, ha nem kell, megy a szegényeknek a Mikulás-csomagba.

Szerencsére a könyvek 80 %-át már elhordták, de van még 4 nagy dobozzal és vagy 1600 db szakácskönyv. Most stagnál a cipekedés, mert az unokám megint külföldön dolgozik.


Most már lassan nyugodj meg Ágikám, és ne idegeskedj apró dolgokon, ne emészd Magad! Változtatni úgy sem tudsz semmin, - csak reménykedni a találkozásban (bár én szkeptikus vagyok!)

2013. júl. 16. 15:01

Andikám!

Te honnan tudod, hogy én kinek milyen jelet küldtem?

Igaz, lehet látni, ha odaér az egér finoman.-

Jó, ezt elhiszem, de az adatlapba nem lehet belejavítani, vagy lehet?

Én csak fekete gyertyát kérnék még jó ideig.

Gondom van a beszerzéssel, mosni kell a cuccokat, de aztán hamar száradjon is ki, mert nincs mit felvenni. Kabátom pláne nincs fekete - tehát szürkét hordok majd.

A fiamékat jó volt megint látni. Vittek is el cuccot, amit csak akartak (szerszámok, pizsamák, stb.)

Szép napot mindenkinek! Pá, pá!

2013. júl. 15. 20:52
Bocsi: Luiselotte
2013. júl. 15. 18:10

Édes Ágikám, - öröm az a kis idő is, amit velünk tudnak tölteni utódjaink...


Csillagom, - Lotti (Luiselot) nem fagyit kér, hanem fekete macsekot, mert azt gyűjti. Tegnap érte el a 2900-ik fekete macsekot!


Puszi, - szép estét!

1868. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1866. - E32d76b828)
2013. júl. 15. 18:08
Ebből csak az utolsó szót értettem!
1867. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1865. - Margó1965)
2013. júl. 15. 18:07
Hozd ide, kivasalom Neked, ha közben felporszívózol...
2013. júl. 15. 12:29
kotyvasz...kadsika...kritizalni pfff
2013. júl. 15. 12:03
Elmennék a vasalás temetésére!
2013. júl. 15. 12:01
Hogy valami jót is írjak: estefelé beugranak a nagyobbik fiamék, Békéscsabáról jönnek, ahol nászuramék laknak. Ha csak pár percre is jönnek - mert mennek haza - az is öröm nekem!
2013. júl. 15. 11:58

Szép napot mindenkinek!

Andikám, én is néha elgondolkodom, hogy milyen lesz a halált megelőző időszak..rossz lesz kiszolgáltatva feküdni egy ágyban és várni, hogy a nővérkék és orvosok hogy fognak segíteni rajtam.

Még nem vagyok 70, csak leszek szept.-ben, de azt mondják, hogy még ezután jönnek az újabb betegségek.


Nekem ma jött postán egy részvétnyilvánítás Németországból. Fel kell kötni a textilt, meg elővenni a szótárat, hogy válaszoljak. Lusta vagyok postára mászkálni, így azt hiszem, elküldöm e-mailben, annak, akinek megvan a címe.

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook