Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
2013. aug. 10. 14:40
Ágikám Édes! Milyen pogit sütöttél? Küldd a receptet, hátha nem ismerem!
1921. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1917. - Tejespite)
2013. aug. 10. 14:39
Köszi szépen, - egyél jégbe hűtött dinnyét!!!!
2013. aug. 10. 14:37

Köszi Ágikám, hogy felhomályosítottad Lujzikát!


Mára már biztos elvesztette a napszúrást!


Fúj a szél, de még mindig nagyon meleg a lakás.


Egyikünk sem aludt az éjjel. Utoljára éjfél körül zuhanyoztam és nagyon sajnáltam az alattam lakó Paulát! DDDD...

1919. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1913. - D1zsúlika)
2013. aug. 10. 14:33

Lujzikám, - a locsolást mondtam! Kicipelem a vizet a tetőre, mert tetőkertem van!!!! És egyáltalán nem vasalok már, mert eladtuk a házat.

Itt meg mosoda van és szép tisztán, vasalva kapjuk vissza a szennyest!

Jajjjjj, Lujzi, érted má´?!

2013. aug. 10. 10:22

Sziasztok!

Kicsit kellemesebb most az időjárás, picike szél fúj, benn a szobámban csak 29 fok van.

Most összegyúrtam a pogit, 1 óra múlva megint nekilátok, remélem, jól megkelt.

Rájöttem, hogy nehezen szánom rá magam a sütésre, de aztán élvezem, hogy babrálhatok vele.

Mindenkinek dobnék egy kis pogácsát, ha lehetne.

Egyébként nem én eszem meg, hanem az egészet a fiaméknak küldöm.(én úgyis kicsit dagi lettem, főleg pocakra híztam.

Szép napot mindenkinek!

1917. Tejespite
2013. aug. 9. 20:32
Küldenék Nektek egy kis hópihét ha lenne a jelek közt, de akkor vegyétek úgy mintha lenne :-))
1916. D1zsúlika (válaszként erre: 1914. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 9. 20:11

Hát persze, hogy tudtam! :))

Szerettem volna jobban megcifrázni a kérdést, mert olyan aranyosan írta "amit én nem tudhatok", de nem akartam belebonyolódni a hülyeségbe, mert azt hitték volna, hogy tényleg napszúrást kaptam!

Persze, nem is csodálkoztak volna, mert sokat kellett a napon lennem, és a meleg már nekem is sokkkk, volt! :)

Örülök, ha mosolyt csaltam az arcotokra! :)

Békés, nyugodt, kellemes hétvégét Mindenkinek!

2013. aug. 9. 10:15

Andikám, megint jót mosolyogtam a szövegeden!

Elképzeltelek titeket, ahogy Te ülsz, lábad a lavórban, és a férjed le akar fotózni - vicces, hogy mondta, hogy feltesz a Facebookra, Hoxára - Te meg hogy kibelezed..))

szép napot mindenkinek!

1914. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1913. - D1zsúlika)
2013. aug. 9. 10:12

Drágám,

nem azért viszi fel, hogy ott vasaljon, hanem, hogy locsoljon ! (de ugye ezt Te is tudtad, csak meg akartál minket nevettetni)

1913. D1zsúlika (válaszként erre: 1909. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 8. 21:31

Jesszum Pepi!

Te ilyen sok vizet használsz el vasaláskor?! :))

És miért a tetőn vasalsz?! :)))

Ennyi hülye kérdést, lehet, hogy napszúrást kaptam ma?! :)))))

1912. forrest2010 (válaszként erre: 1910. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 8. 20:04
Próblád ki a vízbe 1-2 evőkanál szódabikarbónát , v egy jó púpos evőkanálnyi sót tenni . Mindkétféle nagyon jólesik a lábnak .
1911. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1908. - 06718ca650)
2013. aug. 8. 19:53
Na lesz ott is meleged Rituskám, ahova mész...
2013. aug. 8. 19:51

Hali, - én is köszönöm a képes lapokat.


Ma is pancsiztunk, temetőztünk, vásároltunk, kínai ebédeztünk, - elment a nap.


A férjem hozott be egy lavór vizet, - tényleg jó ötlet!


Kezében a fényképezőgép, mondtam: kibelezem ha lekap. Mellettem egy venti, lábaim lavór vízben, itt ülök a gépnél...


Aszonygya felteszi a facéra és a hoxára!


Na addig él!!!!!DDDDD....


Jó éjt Mindenkinek!

1909. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1906. - D1zsúlika)
2013. aug. 8. 19:47

Imádtam vasalni, amíg módomban állt. Nagyon jó program volt!

Bármikor cserélnék, - csak amit nem tudsz: meg kell tölteni az 5 literes palackokat, kicipelni a tetőre, megtölteni 2 nagy vödröt, - asszem 6-szor kell fordulni...

Igaz, a férjem sokszor kiveszi a kezemből...

1908. 06718ca650 (válaszként erre: 1905. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 8. 17:06
:) én a tavalyi hőségriadőkor beraktam 3 kétliteres palackot vízzel megtöltve a fagyasztóba és az volt a lábam alatt, a szerencsésebbjét még meg is ölelgettem. :D muris volt, de hát ha melege van az ember lányának. :)
2013. aug. 8. 11:29

Sziasztok!

Jó ötlet, a lakásban is lehet lavórban lábat áztatni és közben olvasni mondjuk...

Ma is elintéztem egy óra-átírást. Még van kettő,de ráér.

Megint megnevettettél Andika (hogy a férjed betegre röhögné magát).

Köszi a képeslapot, ma viszonoztam is.

Szép napot mindenkinek!

1906. D1zsúlika (válaszként erre: 1903. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 7. 19:25

Én nagyon szeretek locsolni!

Gyere cseréljünk, én locsolok, Te vasalsz! :))

2013. aug. 7. 19:22

Sziasztok!


Most mindennap strandra megyünk, csak hűs vízben tudok létezni.

Bár az egyik levelező társnőm úgy ül a gép mellett, hogy lábait enyhén hideg vizes lavórban pihenteti. Ahogy melegszik a víz, bedob pár szem jeget. Nem rossz ötlet, csak nem merem kipróbálni, mert betegre röhögné magát az Uram!


Szép estét mindenkinek!

1904. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1902. - Forrest2010)
2013. aug. 7. 10:03

Sziasztok!

Már tegnap beírtam a keresőbe. Érdekes dolgokat találtam: volt ott olyan, amelyik elég magasra nő és kék a virága, és volt laposan kúszó, olyan világosbarna. Vajon a kettő közül melyik az igazi?

Itt is van a kertben sok minden, olyan kellene, amelyik gyorsan beborítja...

Ilyen hőségben ki sem megyek, ma sem,(csak reggel voltam) de a 170 km-re lévő sírokhoz most nem megyek.

De azért köszi a jó tanácsokat, majd eldöntöm, mi lesz...

2013. aug. 6. 18:27

Sziasztok!


Mindenkinek szép estét kívánok!


Nem szeretek locsolni, - pedig muszáj!

2013. aug. 6. 12:54

Írd be a keresőbe : indás ínfű , kiad egy olyat , h :indás infű - Windt Díszfaiskola Bt . azon az oldalon keresgéljél .

Az az igazság , h én innen -onnan szoktam kérni és kapni hajtásokat , amit aztán elszaporítok . De néztem az árat az előbbi díszfaiskolánál 380 ft-ot írt db-jáért , egy sírra 5-6 db-nál nem igazán kellene több , persze nem ebbe a pokoli melegbe , mert konténerest ültetni ugyan lehetne , ha állandóan locsolva lenne , én valaha 1 tövet vettem , v kaptam erre már nem emlékszem , de már néhány m2-t beterített .

2013. aug. 6. 10:44

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot!

Igen, valóban lehet ez allergia is - szedek is egy Claritine nevű bogyót, amit régebben írtak fel és naponta 1 szemet kell bevenni. Megmaradt belőle, szedem is 3 napja. Már kicsit jobban vagyok, nem is megyek orvoshoz. Egyébként hideg vizet soha nem iszom..

Az indás ínfüvet hol lehet beszerezni? Rendelni kell katalógusból? Mert én nem találkoztam vele, pedig a menyemnek van kis kertje, és abban van mindenféle talajtakaró növény (és virágok is persze).

Szép napot kívánok mindenkinek!

2013. aug. 6. 05:25
Ha temetőbe szeretnétek olyasmit ültetni , ami nem kényes , sok locsolást se igényel , próbálkozzatok indás ínfű-vel : ajuga reptans a latin neve , kipusztíthatatlan , ha jól begyökeresedett , beállt , jól tűri a szárazságot is , félárnyékot is , van tarkalevelű változata is . Nálunk annyira elterjedt , h a fű között kúszva teljesen kiszorította a füvet , egészen a talajra simul , ha rátoljuk a fűnyírót , attól sincsen semmi baja , legfeljebb nem virágzik , szép talajtakaró .
1899. 06718ca650 (válaszként erre: 1895. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 5. 20:42
hát rossz is az, ha messze vannak a sírok, de nem tehetjük meg, hogy örökké menjünk rendbe tenni, ha se idő, se erő. én mindig arra gondolok, hogy csak nem haragszanak érte, hiszen minden nap eszembe jutnak akik elmentek. gyógyulj meg hamar, remélem semmi komoly. nekem a múltkor a jéghideg ivólétől kapart a torkom, mint a gyerek, nem foglalkoztam vele, csak dűtöttem magamba. :)
1898. 06718ca650 (válaszként erre: 1892. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 5. 20:36
köszönjük, ránk fér, egyre közeleg az idő. :) :*
1897. 06718ca650 (válaszként erre: 1891. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 5. 20:36
bocsánat Ágikám, hogy örökké fáziskésésben vagyok és gyertyát küldtem. :( maradok a jól bevált szívnél eztán, ez fejezi ki a legjobban azt, amit érzek irántatok, így "ismeretlenül" is. :)
1896. Tejespite (válaszként erre: 1895. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 5. 13:21

Ha nem fáztál meg, akkor ez inkább allergia nem? Én pl soha nem voltam a Penicillinen kívül allergiás semmire, illetve 1x a Tomi mosószertől kicsattogott a kezem, de azt azóta sem használom (40 éve). Most kb 2 hete akkorákat tüsszögök, van h naponta sokszor, van h 2-3x. A lányom pedig köhög, igaz, ő ahhoz kötötte h jeges kávét ivott (igaz, lassan) és utána kezdte, de már rég el kellett volna múlni neki, a doki azt mondta, h allergiás köhögés. Vmi most nyílik v szúnyogírtót szórtak v ilyesmi.

A borostyános beültetés engem is érdekelne, mert a nagyszüleim dupla sírjára ültettünk 3féle laposan futó szép zöldet, kb 2 évet volt szép, aztán az egyik szépen kiölte a másik kettőt, majd önmaga is úgy elcsúfult h most mindent kiszedtünk a legutóbbi nagy eső után, és még nem tudom, mit teszünk bele. Arra gondoltam, egy részét leszórjuk fehér apró kaviccsal, ami alá teszünk egy fekete fóliát h a gaz ne jöjjön fel, de ami föld marad, oda kellene vmi.

2013. aug. 5. 12:45

Szia Andikám!

Csak mi vagyunk itt lassan...

A képeslapjaimat többeknek is elküldöm - neked is nagyon szívesen!

Én is arra lyukadtam ki, hogy legjobb lesz a borostyánt beültetni, a kertésszel megbeszélem, ha ott leszek, 3 hónapig gondozza, míg beáll - aztán kész. Sajnos a dudvát nem szedi ki senki majd - de mit csináljak?

Még 3 helyre kell mennem (szolgáltatóhoz), most a gáz következik. De nem egyhamar, mert most beteg vagyok (erősen köhögök, néha prüsszögök, stb). Megyek is a házi orvoshoz 2-re. Megvettem a kedvenc köhögéscsillapítómat, mert elfogyott.

Szerdán ki sem megyek, hacsak nem kenyeret venni a közelben, mert állítólag 40 fok lesz!

Kellemes szép napot kívánok!

2013. aug. 4. 21:20

Édes Ágikám, az én nagyszüleim is vidéken lettek eltemetve és csak halottak napja környékén mentek a szüleim.

A borostyán jó megoldás.


Nekünk könnyebb, mert Pesten vannak az Újköztemetőben. Már megszhoktam a szombatot, ilyenkor hajnalban megyünk a Dagály-fürdőbe (ott találkozik szombatonként a baráti körünk), s onnan megyünk a temetőbe, majd a "dzsumi"-piacra.


Köszönöm szépen a képeslapot!


Nekünk nem lesz gondunk a szolgáltatók nyomtatványaival, - majd intézi az otthon.


Amikor még házunk volt, minden az én nevemen volt, - háááát nem örültem!


Jó éjt, szép álmokat!

2013. aug. 2. 15:57

Sziasztok!

Andikám, küldhetsz akármilyen jelet, de a sírra küldött virágot köszönöm! Sajnos, gond lesz a sírral, mert messze van, nem tudom kivel ápoltatni. A rokonaim sem tudnak segíteni.

Mégiscsak marad a borostyánozás, az ottani kertésszel megbeszélem, hogy ültesse be, és míg beáll, addig locsolja, gyomlálja (ez kb. 3 hónap). Továbbiakban nem bízom rá, mert már régebben kiderült, hogy nagyon sokat kér havonta. A meténg beültetés sem jó, mert azt is kell locsolni, és gazolni - amihez megint csak kellene valaki, aki nem kér olyan szörnyű sokat!

Ma is mászkáltam reggel ebben a rémes melegben, aztán kitöltöttem a nyomtatványt az EON-hoz, hogy én leszek, aki fizetni fog. Annyi lüke kérdés volt, hogy van, amire nem tudtam, mit válaszoljak. Ezek után jön még: a gáz, a T-Home, és a Telenor. Más nincs, hála Istennek!

Szép délutánt mindenkinek!

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook