Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
1952. D1zsúlika (válaszként erre: 1951. - Tejespite)
2013. aug. 13. 21:47

Jó kérdés! :)

Kedves "Tejespite", megmondom őszintén, én cukrászdába szoktam venni a fagyit! :))))


(Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni!)

1951. Tejespite
2013. aug. 13. 21:18
Hogy Ti honnan veszitek a fagyit?! Az én jel-skálámon nincs. De ha kérhetném, nekem steviával édesítettet küldjetek, mert nem ehetek cukrosat! 160-180 Ft/gömb, attól függ hol árulják. És a karamell a kedvencem!
1950. D1zsúlika (válaszként erre: 1949. - D1zsúlika)
2013. aug. 13. 20:22
helyesbítve: jól van, ....
1949. D1zsúlika (válaszként erre: 1948. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 13. 18:04

:)))))))))))))))))))

Ez jó Andi, nagyon jó!

Jól, ötös, leülhetsz! :)))

1948. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1945. - D1zsúlika)
2013. aug. 13. 17:45

Én is szép délután kívánok!

Felhívott az igazgató, hogy menjek oda, mert elfoglaltad az irodáját! :))))

2013. aug. 13. 17:43
Higgy nekem, - tök lökött a csaj! Én már csak tudom, együtt voltunk a vicces házban... DDD...
1946. D1zsúlika (válaszként erre: 1944. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 13. 17:18

Ágikám, értettem!

Maradok, és ezerrel küldöm Neked a kutyusokat!

Felhívom a figyelmedet arra, hogy a kutyák etetése, simogatása, babrálása tilos! :))


Nyugodt, békés szép délutánt!

1945. D1zsúlika (válaszként erre: 1941. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 13. 17:15

Értettem!

Jelentem, nagyon örülök, hogy rosszalkodhatok tovább Veletek! :)

Ezért most ismét "lökött Lujzika" receptje következik!


Lángolt kolbász tűzoltó módra


Hozzávaló:

1 kg kolbász

1 dl benzin (lehetőleg 98-as)

1 szál gyufa

1 poroltó

1 db tűzoltó

A kolbászt tegyük olyan biztonságos helyre, ahol nem kap majd tőle semmi lángra Ha ez megvan, akkor öntsük le óvatosan úgy benzinnel, hogy lehetőleg bennünket ne érjen, majd riasszuk a tűzoltókat. Amikor már közelről hallatszik a sziréna hangja, akkor egy határozott mozdulattal gyújtsuk meg az eleséget, és nézzük élvezettel, amint serceg az égő paprikás zsír. Csak akkor hagyjuk, hogy a tűzoltók hozzábabráljanak, amikor már úgy gondoljuk, hogy kellően meg van sülve. Azt előre bocsátjuk, hogy igen költséges étel, mert manapság egy tűzoltósági kivonulás nem filléres játék.

Jó étvágyat kívánok, és további nagyon szép

napot! :)

1944. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1940. - D1zsúlika)
2013. aug. 13. 16:41

Sem elvonó, sem felvonó, sem levonó kúrára ne menj, maradj csak itt, és Te is küldd nekem a kis kutyusukat, olyan édik!

Mindenkinek szép délutánt kívánok, puszi: Ági

2013. aug. 13. 16:39
Jaj, Andikám, hogy gondolsz ilyet Juliról - hiszen Ő csak felvidámít minket - nem gondolja komolyan ezeket, amiket ír! De tényleg...
2013. aug. 13. 16:37

Sziasztok!

Igen, Andikám, barátnők vagyunk (on line).

Nagyon szépen kérlek, küldj majd kiskutyát, jó?

Köszi a mai képeslapot, elég régen tettem ki, csak feliratoztam - az meg nem nagy ügy.

1941. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1940. - D1zsúlika)
2013. aug. 13. 11:31
Maradj csak szépen itt! Addig nincs nagy baj, amíg tudod magadról, hogy mennyire dilis vagy!!!! Elférsz közöttünk, vagyunk egy páran! DDD...
1940. D1zsúlika (válaszként erre: 1939. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 12. 21:30

Jóvanna, jóvanna!

Most akkor elmegyek egy szanatóriumba elvonó vagy felvonó kúrára.

Akkor ne is jöjjek többet ide?!

Vagy akkor mi vaaan?!

Feltétlen választ kérek, mert akkor úgy intézem a beutalómat! :)))

1939. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1935. - D1zsúlika)
2013. aug. 12. 21:27
Lujzikám Édes, nekem megmondhatod egészen őszintén, nem vagyok pletykás: MIKOR ENGEDTEK KI A DILIHÁZBÓL? VÉGLEG, VAGY CSAK KIMENŐT KAPTÁL? DDD...
2013. aug. 12. 21:23
Köszönöm szépen a kutyust, nagyon édi!
1937. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1931. - D1zsúlika)
2013. aug. 12. 21:22
Máskor nem igyááá annyit Lujzikám, mert hüleségeket beszélsz! :))))
2013. aug. 12. 21:20

Sziasztok!


Köszönöm szépen a receptet, holnap bejegyzem a sütis füzetembe.


Sajnos csak nagyon keveset tudok itt lenni, ezért csak ritkán küldök lapot. Persze, hogy a Te képeidet küldöm, - hisz barátnők vagyunk, nem?!

A csajok jelgyűjtő akcióba fogtak, azt sem tudom mindig teljesíteni.


Jó éjt, - szép álmokat!

1935. D1zsúlika (válaszként erre: 1933. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 12. 11:27

Sziasztok!


Ágikám!

A mosolyra, csak ennyit üzenek:

"Ha valakit megajándékoztunk mosollyal: ajándékot adtunk saját magunknak is."

(Szent-Gály Kata)


A "pogis" sütéssel, persze csak vicceltem! :)


Most azonban én is küldök egy vicces, fogyókúrás receptet:


Főtt burgonya lé hajléktalanmódra

Hozzávalók:

1-8 db burgonya

2-5 l víz

csipetnyi só

ízlés szerint fűszerek

1-8 db hajléktalan

Az általunk megítélt egységnyi burgonyát (nem baj, ha használt is) dobjuk bele egy kevésbé lyukas fazékba, öntsünk alá egy egységnyi vizet, tegyünk bele néhány csipetnyi sót, majd tegyük ki a napra. Amikor a víz forrni kezd, beletehetjük a többi fűszert is. Ha a burgonyát puhának ítéljük meg, akkor vigyük be a fazekat a konyhába (vigyázzon, nehogy megsüsse a kezét) a megfőtt burgonyát szedjük ki óvatosan, majd hagyjuk, hogy a víz magától elhűljön. Ha ez megtörtént, akkor sűrű szűrőn öntsük át. A fent maradt diribdarabokat dobjuk ki, míg a langyos főtt burgonya levét kortyonként fogyasszuk el - két hét alatt. Meglátja, hogy ez az ivólé csodákra képes. Ja, még valami: ez alatt a két hét alatt semmi mást nem szabad fogyasztani, másrészt a megfőtt burgonyát oda kell adni a hajléktalanoknak.

Kérdésként felmerülhet, hogy mi van akkor, ha a burgonya a napon nem fő meg? Bizony hallottam már ilyenről, de nem kell kétségbeesni, mert akkor legfeljebb nyersen kapják meg a burgonyát a hajléktalanok.

Jó étvágyat, vagyis jó gyomorkorgást!


További szép napot kívánok!

2013. aug. 12. 11:07

Visszajöttem, mert még biztosan idejön Andika és olvassa.

Szóval: gondoltam egy nagyot és merészet: küldtem neki kiskutyát! Remélem, örülni fog, ha mégsem, akkor bocs!

Ja, én is kérek kiskutyát, az olyan édes! És ami itt van, azt nem kell etetni, meg sétáltatni, s főleg nem tud ugatni...

További szép napot mindenkinek!

1933. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 1931. - D1zsúlika)
2013. aug. 12. 11:02

Sziasztok!

Megint jót kacagtam... (köszönöm a humort).

De tényleg: szétlapítás - lehet sodrófával (ez nemcsak arra jó, hogy a későn hazatérő férjet ütögessük vele!)

Ja, a tojás! Nagyon ritka, hogy két sárgája legyen 1 tojiban...

Miért tetted gerincsütőbe? Csak nagy tepsibe lehet tenni, és tisztes távolságra egymástól.

A rokfortot ismered, csak viccelsz, ugye? (ez a márványsajt, boltban kell venni)

Ha már az alja világos, akkor jó! Ha barnára sütjük, akkor száraz, mint a nem is tudom mi...

1932. D1zsúlika (válaszként erre: 1928. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 11. 16:16

Szia Andi!

Hát igen, akinek jól megy, annak házimozija van, saját mosodája, saját házinénivel! :))

Sajnálom, hogy felétek kukacosak lettek a csöves kukoricák, és "főtt, csöves kukikat kellett rágcsálni! :))))

Jájj, és még a lepedőre is jutott belőle?!

Mit szól majd a házinéni, ha takarít?!

Majd nem főtt, hanem morzsolt kukikon fog térdepeltetni a sarokban! :)))

Jáájj, Te szegény!!! :)))))


Kellemes vasárnapot!

1931. D1zsúlika (válaszként erre: 1930. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 11. 16:06

Sziasztok!

Ágika örülök, hogy mosolyt csaltunk az arcodra, Andival!

Én vizuális ember vagyok, és elképzeltem, hogyan sütöm meg a pogácsádat.

Már az is "gond", hogy egy egész tojás, és l tojás sárgája kell, mert mit tegyek akkor, ha egy tojásban két sárgája van?! :)))

Kicsi vagyok, kicsi a kezem, a lábam, igaz, azt nem írtad, hogy lábbal is kell gyúrni, meg szétlapítani a tésztát.

Az a fázis tetszik a legjobban,amikor a tésztát szét kell lapítani.Itt aztán beleadhatok apait-anyait, püfölhetek, csapkodhatok, mint "Tót az ajtót". :)

Nekem sok tepsivel lett, mert "gerincsütőbe" raktam, és kevés fért bele, mindig összecsúsztak a pogácsák, egymás hegyére-hátára meg, nem mertem rakni a pogikat! :)

Ki az a "rokfort", azt írod, "de ezt ti úgyis tudjátok!", pedig én nem ismerem "Őt"! :)

Rákérdezhetek? - Ez egy francia bíboros?!" :)))

Világosra kell sütni? Akkor én várok reggelig, mert nálunk már nincs világos, erősen

sötétedik! :)))


(A viccet félre téve, köszi szépen a recept, én "kimentettem" magamnak!)


További szép vasárnapot kívánok!

2013. aug. 11. 12:06

Sziasztok!

Olyan jókat nevettem itt - Andikám és Julikám - áldjon meg titeket a Jó Isten - olyan jó humorotok van mind a kettőtöknek! (Valamikor nekem is volt - azt mondják - de elveszett, meg kellene keresni)

Köszönöm Andika a képeslapot, jó hogy küldöd, mert örülök neki, hogy az enyémet küldöd.

A pogácsa:

50 dkg liszt

30 dkg margarin

1 tojás sárgája

1 egész tojás

2 dkg élesztő, pici cukorral, tejben felfuttatva

1 evőkanál só

tejfel (kb. 1 dl).

Összegyúrni, szétlapítani, feltekerni, mint a beiglit, majd ezt úgy tekerni, mint egy csigát, és felállítani. Letakarni valamivel, és 1 óráig keleszteni meleg helyen. Utána formázni, és a kimaradt fehérjét pici pirospaprikával felverni, ezt rákenni a tetejére. Megsütni, pont 2 tepsi lesz belőle.

Ha belegyúrunk 10 dkg rokfortot, akkor kicsit pikáns íze lesz. (reszelve a rokfortot, de ezt úgyis tudjátok). Ja, és világosra kell sütni.

Remélem, sikerül.

Szép napot mindenkinek!

2013. aug. 11. 08:21
Tejespitének 3 fagyit is küldtem egyszerre!!!!
1928. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1927. - D1zsúlika)
2013. aug. 11. 08:16

Ki megy moziba, ha házimozi van?!

Na és ott a Yt.

A szotyit utálom.

Csöves kukit eszem főve,

de jut belőle a lepedőre! DDDD....


Jó reggelt Mindenkinek! Remélem, jól aludtatok!

1927. D1zsúlika (válaszként erre: 1926. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 10. 18:48

Kellemes "mozizást"!

A szotyola szemeket nem dobáljuk szét, mert a "mozis néni" mérges lesz! :))))



További szép szombat estét Mindenkinek!

1926. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1925. - D1zsúlika)
2013. aug. 10. 18:28

Ha megyek az utcán és a kerítések mögül megutat egy kutyus, elszorul a szívem, - nem haragszom rá, szépen szólok hozzá...


Most megyek filmet nézni, - Ti is tegyétek azt!


Szép estét!


ÁGIKÁM, - KÖSZÖNÜM SZÉPEN A KÜLDEMÉNYEKET!

1925. D1zsúlika (válaszként erre: 1924. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 10. 18:21

Örülök biz, én!

Hogyne örülnék az új nevet adó "körösztömnek", az igazit is imádtam! :)

A baj a "körösztölésemnél" van, mert nem tudnál a karodban tartani a "körösztvízhez", mert könnyű vagyok ugyan, de az a baj, hogy a koromnak van súlya! :))))


Kutyám nincs, nem is lesz, mert "kutyául" érezném magam, ha elveszteném!

Mondhatnám, hogy majd én ugatok itt kutya helyett, de nem az a kimondott "ugatós" fajta vagyok! :))

További szép szombat estét Mindenkinek!

1924. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1923. - D1zsúlika)
2013. aug. 10. 18:04

Mi van?! Nem is örülsz, hogy körösztanyád született, aki a Lujzika nevet adta?!

Mit vagy úgy oda, 2 kutyánk volt 16 év alatt, - mind a kettőt Lujzának hívtuk! Sajnos csak 8-8 évet éltek... Nálunk családtagok voltak, imádtuk őket!


Ide nem szabad kutyát hozni, - bár az is igaz, hogy már nem tudnánk felnevelni...


Szép hétvégét mindenkinek!

1923. D1zsúlika (válaszként erre: 1920. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 10. 16:17

Jaj de örülök, hogy eladtátok a házat, és nem kell többet a tetőteret vasalnod! :))

Örülök annak is tudtál venni egy mosodát, és így nem kell már vasalnod! :)))))))

Igen, igen, a napszúrásom elmúlt, most "szélszúrásom, szélfúvásom" van, talán ezért is írtam a fenti hülyeséget! :)

Köszönöm szépen a Lujzika nevet, de Ágika szebben szólított, Ő azt mondta, hogy "Drágaságom" :))

Na már most, Juli kíván Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét! :))))

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook