Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
2013. aug. 29. 17:03

Édes Ágikám, nem érezned kell, - frissíti a bőrt, - de ezt szerintem kúraként kéne végezni.

Itt sajnos csak zuhanyozó van a fürdőszobában, - a kád tilos, mert az idős emberek nem tudnának "kimászni", sőt egyéb baleset is előfordulhat.

Nekem néha hiányzik, de szerencsére sokszor wellnessezünk, így némiképp kárpótolva vagyok.

Csak 2 óránként lehet jelet küldeni, nem?


Ma kiéltem magam az Auchanban, - rengeteget vásároltam. Holnapután (szombaton) itt tartjuk a legkisebb unokánk szülinapját (ma 11 éves!)

Mindjárt fel is hívom!


Én is szép délutánt kívánok!

2041. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2040. - Tavirózsa :))
2013. aug. 29. 16:57
Nem mindegy, mert amit utálsz, azt halogatod. Minél többször halogatom, annál ritkábban kell csinálnom!:)))))))
2013. aug. 29. 11:24
teljesen mindegy, úgyis mindent meg kell csinálni. :)
2013. aug. 29. 09:27

Drága Andikám!

Ma még jóformán semmit nem csináltam, csak neteztem. Képhez való dolgokat gyűjtögettem, közben ment a mosógép.

Na a mézes dolgot valaki rosszul írhatta le, mert kevés vízben szoktam fürdeni minden este, és ebbe 5 e.k. mézet tettem - semmit nem éreztem!

Ma olyan ronda esős idő van, hogy nincs kedvem kimenni sem, pedig minden nap kellene sétálni.

Hogy találtad ki, hogy ha a cserép alá teszed a vizes vattát, akkor az jó lesz? Van alatta egy kis tálka, én abba öntöm a vizet, onnan felszívja. De lehet, h. a vatta jobb.

Muskátlim nekem sincs, de van a fölöttem lakónak! Onnan potyog az én erkélyemre a sok szirom, lehet takarítani. Ha nyitva van az erkélyajtó, bejönnek símán a piros szirmok. Igen, a muskátli nagyon kedves növény, de sokat kell vele vacakolni.

Andikám, elég a sör, amit küldtem?? Hogy a csudába csinálod, hogy egyszerre hármat küldsz akármiből? (jelet). Nekem rögtön visszaírja, hogy nem küldhetek többet, csak 1 óra múlva.

Szép napot kívánok mindenkinek, aki erre jár!

2013. aug. 28. 20:15

Drága Ágikám, nem tudom szebb lett-e a hajam, de puhább, bársonyosabb, - ez már nagyon régen volt.


Nyár elején az egyik 80 feletti lakótársnőm 3 asztalkát "ajándékozott" tele virággal és még a társalgóban is van pár növénye.


A folyosó parkra néző része üvegfal, na ott van 2 asztala, az egyiken hatalmas vitorla virág. Azt mondja nekem, hogy azt naponta 2-szer kell locsolni, mert különben lekókad. Mondom, hogy a fenébe, amikor jóformán itthon sem vagyok!!!

Na, tegnapelőtt darabokra szedtem! Pár tövet beültettem új földbe, de úgy, hogy a cserepek aljába vattát tettem, - a többit szétosztottam a nővérek között. Rajtam nem fog ki!!!! DDDD....


És akkor van ott egy csomó muskátlija, azt meg egyenesen utálom, mert állandóan bogyózni kell, hol a lenyílott virágok, hol az elszáradt levelek miatt! Az én növényeimmel nincs gond: fikuszok, pálmák, diphenbachiák (lehet, hogy nem így kell írni:)


Most már minden növénynél a vattás megoldást fogom alkalmazni és akkor a legnagyobb kánikulát is kibirják.

Mondták is a nővérek, hogy nagy eszem van! Meg kéne már méretni az IQ-mat!!! DDDD....


Jó éjt, - szép álmokat!

2013. aug. 28. 10:23

Szia édes Andikám!

Van akkor elég növényed, amit gondozhatsz! De nem locsolod minden nap, ugye? Elég hetente egyszer. Igaz, az elszáradt virágokat, leveleket is le kell szedni.Sőt: ott van az átültetés gondja is. Igaz, a szüleimnél is volt a szobában pár virág -de ők nem ültettek át soha semmit, mégis megmaradtak.

Én tavasszal a kaktuszaimmal babráltam, volt, amit át kellett ültetni, mert olyan magasra nőttek, hogy felborultak. Már én sem bánom, ha elpusztul egy-két kaktuszom télen, a legtöbb nem virágzik, és így nem olyan szépek.

A mézes fürdőt este kipróbálom, de nem ücsörgök benne sokáig, mert igyekszem mindig az ágyba, már álmos vagyok.

A fejemet nem nagyon akarom bemézezni, mert dauer van benne és akkor megint le kell mosnom és becsavarnom. Utána szebb lett a hajad (a méz után)?

Szép napot mindenkinek, aki erre jár.

2013. aug. 27. 16:31

Édes Ágikám, - ha itt élnél a 87-98 évesek között, Te is fiatal lennél!

Nálunk a folyósók tele vannak gyönyörű növényekkel, amiket a lakók vettek maguknak, vagy kapnak a vendégeiktől. Itt most már alig van hely, ami nem az én tulajdonomat képezni, ugyanis jönnek, hol az egyik, hol a másik: "Andrea, te szereted a növényeket, meg fiatal vagy, neked adom az asztalt, a virágállványt, a növényeket, mert a te kezed alatt jó helyük lesz, - azt csinálsz velük, amit akarsz, - én már nem tudom gondozni, fáradt vagyok, fáj a térdem, fáj ez, fáj az... Na aztán rohangálok a vizes kannával hol előre, hol hátra, és még ott a tetőkertem.

Szerencsére a teraszon lévő virágokat a férjem ápolja, mert az már nekem sok lenne!


Nyugodtan tégy mézet a fürdővízbe, felolvad és nem ragad, a víz leviszi.

Én régebben a fejbőrömbe masszíroztam a mézet, rátettem egy fürdősapekot, és csak addig ragadtam, amíg le nem mostam. A víz nagyon könnyen leviszi, - ha gondolod, próbáld ki.


Szép délutánt kívánok!

2013. aug. 27. 09:45

Nem haragszom Andikám - nem is haragudtam.

Köszi a képeslapot, én is küldtem, majd nézd meg az öreglányokat...

Ma nem esik, süt a nap.

Nálam is csend van, nem szeretem, ha örökké szól valami (TV, rádió,CD). Nyugi is van, meg időnként egy kiadós sírás...

Magamra nem mondanám, hogy fiatal vagyok, mert nem érzem magam annak - na de minden relatív!

Mást is olvastam, amit ki akartam próbálni. Azt, hogy ha kényeztetni akarjuk magunkat, tegyünk a fürdővízbe 5 e.k. mézet. Erre azt mondja a szomszédasszonyom, hogy akkor ragacsos leszek. Hát nem is tudom - kipróbáljam-e vagy sem?

Szép napot mindenkinek, aki erre jár!

2013. aug. 26. 18:46

Bocsánat Ágikám, - nem akartalak megsérteni! Nem tudtam, hogy olyan nagy a különbség a kettő között, meg aztán azt sem tudtam, hogy van különbség. Na mindegy, - bocsi!


Itt nálunk is nagy csend van és nyugalom, s ha "odaát" is az van, akkor mi a fenének mennék oda!:)))


Jó volt egy kicsit kikapcsolódni, wellnessezni, - délelőtt szép idő volt.


Nálunk is eseget, az egyik lakótársnőm gyapjúkedőbe burkolva állt a parkba vezető ajtóban, azt mondta, inkább nem megy ki. Én meg arra mentem nyári ruhában, megjegyezte, hogy könnyű nekem, fiatal vagyok. Elgondolkoztam: igaza van, Ő 90 éves, - egy korosztállyal idősebb...


Szép estét kívánok mindenkinek, aki erre jár!

2013. aug. 26. 14:58

Sziasztok!

Andikám, ez kórus (templomi), nem dalárda. Majd szept. 1-je után kezdődnek a próbák.

Képzeljétek, azt olvastam, hogy egy pasi 6-szor tért vissza odaátról (!), az orvosok hozták vissza balesetből. Kérdezték tőle - mi van odaát? Azt felelte: csend és nyugalom.


Egyébként nálunk csendesen esik az eső. Egész d.e. mászkáltam, még mindig lehetne hová, de már nincs kedvem - pláne esőben.

Mindenkinek szép napot!

2013. aug. 25. 20:04

Sziasztok!


Ma csak rövid ideig vagyok itt, meg kell főznöm holnapra, mert megint megyünk egy kicsit wellnessezni.


Ágikám, jársz már a dalárdába?


Puszi mindenkinek, - jó éjt!

2013. aug. 25. 11:32

Andikám,

igazad van, valaki éppen ezt kérdezte, hogy: hogy lehet az, hogy mondják, hogy erre sincs pénz, meg arra sem - aztán ha muszáj, akkor mégis van?

A palacsinta egyébként volt vagy 8 db, amennyi a hasamba fért. A rokonom főzött disznópörköltet, de én nem kértem, mert azt nem ehetem, hacsak le nem darálom és nem csinálok belőle húsos palacsintát - na de ehhez lusta vagyok...

Ma van maradékom, de sütni akarom megint a darálós kekszet, meg alszom egy jót ebéd után.

Én is köszönöm a képeslapokat, amiket Te küldesz.

2030. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2024. - Forrest2010)
2013. aug. 25. 11:25

sziasztok!

Én sem tudom, de azt mondja a szomszédasszony, hogy azért, mert kovászos kenyér volt. Fel volt szeletelve egyébként, lehet, hogy túl hosszú ideig volt ott...

2029. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2028. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 24. 17:44

Bocsi: nem "túz", hanem "tűz".

(Már nem látok!)

2028. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2025. - Forrest2010)
2013. aug. 24. 17:42

A szeletelt kenyér valóban csak meleg szendvicsnek jó, mert felmelegítésnél kicsit megszárad a teteje.


És mi az, hogy "belekotyogsz"? Itt vagyunk és beszélgetünk, eszmecserét folytatunk... Jó ha többen vitatjuk meg a számunkra fontos kérdéseket, amelyeket valamelyikünk napirendre túz! DDDD...


További szép délutánt!

2027. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2024. - Forrest2010)
2013. aug. 24. 17:35

Nekem sem penészedett meg még soha. Fél kenyereket csomagolok jól lefóliázva.


Tegnap sikerélményem volt: mindenféle vegyszer nélkül hamar és gyönyörűen kitisztítottam a mikrót. Muszáj volt, mert tegnapelőtt mézes-mustáros csirkeszárnyat sütöttem benne és pattogott, mint nyúlbogyó a jégen!:)))

Csupa kulimajsz volt a belseje...

2013. aug. 24. 17:25

Azért Ágikám, mert látod, milyen kalamajkába kerültél! Eltévedtél, gyalogoltál, s végén csak egy palacsintát kaptál ebédre! Na jó, lehet, hogy kettő volt!:))


Pesten újra fent lesz a közlekedés, - megoldják zebrával. Mondom: van itt pénz dögivel, megy a pocsékolás, jön a sok adó...


Én is köszönöm a képeslapokat, - bár nem mindig tudom viszonozni, de annál nagyobb szeretettel gondolok Rád!

2025. forrest2010 (válaszként erre: 2019. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 24. 16:24
Szerintem is klassz dolog , de én nem egészbe tartok kenyeret / bocsi, h belekotyogok ! / a fagyosba , hanem 2-2 szeletet csomagolok egybe , v 4 db félcenti vastagat , ami belül töltött szendvicsnek finom . Én ugyanígy tartok sajtos bagettet is , felezve , kettévágva ,mert frissen könnyebb felvágni / mikor a fiam féláron hoz , amikor kell , este kirakom , reggel olyan , mint mielőtt beraktam .
2024. forrest2010 (válaszként erre: 2023. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 24. 16:16
A fagyasztóba tartott kenyér hogy penészedhetett meg ? még sose tapasztaltam , én rendszeresen tartok ott néhány szeletet , de penészes még sose lett , viszont 1x 2x előfordult , h olyan fehér fagyás látszik rajta / amit tonhalszeleten is láttam már / de attól bundáskenyérnek még jó .
2013. aug. 24. 14:10

Én azelőtt mindig tartottam a fagyóban kenyeret, de egyszer megpenészedett (kovászos kenyér volt). Azóta nincs igazán kedvem fagyasztóba tenni.

De ha nem ad a szomszéd, akkor is volt annyi, amennyi estére és reggelre kellett (igaz, h. reggelre szűkösebben).

Szép délutánt mindenkinek!

2013. aug. 24. 14:07

Sziasztok kedveskéim!

Andika, miért ne menjek olyan gyakran a temetőbe? Később, ha öregebb leszek, úgysem fogok bírni menni.

Hogyhogy Budapesten betemetik az aluljárókat???? Akkor mi lesz helyette? Átmásznak az emberek a síneken ? Lökött lehetett, aki kitalálta.

Andika, köszi a sok szép képeslapot!

2013. aug. 24. 09:05

JÓ REGGELT! ÉBRESZTŐ, - HASATOKRA SÜT A NAP!!!:)))


MINDENKINEK KELLEMES, SZÉP HÉTVÉGÉT KÍVÁNOK!


(Megyek port törölni, amit szívből uuuuutálok!)


Mai ebéd: pusztapörkölt ubisalátával, - lekváros-diós pacsalinta.

2020. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2016. - Tejespite)
2013. aug. 23. 19:59

Tejcsikém, ne izgasd magad, - láttam én már a Holdat eleget: teliholdat, felet, negyedet, - sőt naplementét tengerpartról, sivatagból, hegyről, repülőről, hajóról stb.

Bolyonghattam én tegnap, minden szögből sasolhattam, - de a felhők eltakarták.

2013. aug. 23. 19:52

Ja, és tarts a mélyhűtőben kenyeret! Beteszed a sütőbe, kiolvad, átmelegedik, - és mindig van friss kenyered.

Egyszer Édesanyám mondta, hogy akármikor váratlanul beszalad hozzánk, van friss kenyerünk. Nagyon tetszett Neki az ötlet, attól kezdve Ő is tartott a mélyhűtőben kenyeret.

2013. aug. 23. 19:46

Sziasztok!


Ágika, ne menj olyan gyakran a temetőbe!

Mi azért megyünk sűrűn, mert van autónk, - egyébként is közel van Pest, - bár a temető a város végén van.

Pesten éltük le az életünket, istók zicsi nem hiányzik! Minden fel van túrva, lehetetlen közlekedni, rossz az időzítés, rossz a szervezés, totál káosz az egész városban! Brrrr.... Semminek nincs gazdája!

Őrületes költségek árán betemetik az aluljárókat, - van itt pénz dögivel!

2013. aug. 23. 12:07

Sziasztok kedveseim!

A Holdat elfelejtettem megnézni, egyébként is elég hamar lefekszem.

A temetőről csak annyit, h. szépen eltévedtem. Legyalogoltam vagy 2 km-t, sehol sem találtam a szüleimet, akik urnában vannak. Mikor meglettek végre - nagyon örültem. A férjemet símán megtaláltam, a múltkor meg ott tévedtem el, de nem sokat kellett korrigálni.

Bizony semmi sincs a férjem sírján, csak pár szál dudva, amit kiszedtem. Nagyon szép virágokat vettem a 2 sírra. A rokonom odajött a temető elé, de Ő biciklivel jött. Sok-sok gyaloglás után odaértünk, ahol laknak. Palacsintát kaptam ebédre, finom volt. Kivittek a vonathoz autóval, jó sokára értem haza, a Coop is bezárt, ami útba esett, és alig volt kenyerem. Szomszédasszony adott könyörületből 2 szelet kenyeret.(szóval koldultam is, DDD).

Megyek főzni. Sziasztok, mindenkinek szép napot!

2016. Tejespite
2013. aug. 22. 21:22

Tényleg bocs, sajnálom h nem láttad! Magyarázta a lányom, h akkor ilyen színű amikor X szögben esik rá a nem tudom mi és hogy, szóval én nem értek annyira a légköri és csillagászati dolgokhoz, az apja génjeit örökölte ebből a szempontból.

Na, ha nem felejtem el, ha legközelebb lesz ilyen próbálok időben szólni.

2015. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2008. - D1zsúlika)
2013. aug. 22. 21:14
Lujzika, Rózsácska Ti is álmodjatok angyalkákról, - jó éjt!
2014. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2012. - Tejespite)
2013. aug. 22. 21:13

Irigyellek a szép élményért, amiben részed volt, - mikor írtad, én azonnal kimentem.

A szomszédhoz (csak egy bal oldali van) nem kell átmennem, mert ugyanolyan szögbe esik. A szembeszomszéd már a harmadik éve a gyengélkedő/elfekvő részlegben van.

Hozzá sem kéne mennem a látnivaló miatt, mert ott is van tetőterasz. Mindkettőhöz csak nekem és a műszaki igazgatónak van kulcsa, ill. kilincse.


Na de a férjem szobáján csörtettem át, - azt hitte bajom van, hisz ilyenkor már aludni szoktam.


Neked is jó éjt, álmodj szépeket!

2013. aug. 22. 21:03

Helló, Ágikám!

Köszönöm szépen a sört, majd megkeresem. A férjem hozott 2 kartonnal, - ilyenkor még nem probléma! A téma akkor jön elő, amikor bedobálja az üres dobozokat a szelektívbe! Aszongya: megszakad a szíve!:))))


Sikerült a temetőjárás? Nem volt nagyon meleg?


Ma rendet raktam a tetőteraszon, kimostam a vizes edényeket, cserépalátéteket, leszedtem a száraz leveleket a növényekről, lesöpörtem "gyep"-szőnyeget. Épp elkészültem, mire hazajött a férjem.


Tegnapról maradt sütőtök krémleves, meggrilleztem mézes-mustáros csirkeszárnyat, kisütöttem hasáb burgonyát és nagyon fincsi ebédünk volt kovi ubival.


Pusszantás, - jó éjt!

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook