Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
2072. Tejespite (válaszként erre: 2069. - N.diamond)
2013. szept. 8. 21:36
Fogalmam sincs. Én mint írtam, Moszkvában vettem több mint 30 éve. De most kigugliztam, és a Praktikerben van 800 Ft-ért 52 mm hosszúból 4 db van egy csomagban, próbáld meg!
2071. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2057. - Mormogika)
2013. szept. 8. 18:42
Nagyon szeretek porszívózni!!!! Igaz, sohasem szoktam, az a férjem feladata. DDDD....
2070. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2051. - Gribedli***)
2013. szept. 8. 18:37

Én már rég levágtam volna belőle! DDD...


Egyébként télen is csak egy szál lepedővel takarózunk. Őrülten fűtenek, - már vettünk a radiátorokra fűtés-szabályozót, de nem sokat ér.

A műszaki nem csökkentheti, mert a legtöbben fáznak.

Lehet, hogy 30 év múlva én is fázni fogok... DDD...

2069. n.diamond (válaszként erre: 2047. - Tejespite)
2013. szept. 8. 16:35
Hol lehet most olyan biztosítótűt kapni, ami éjjel bitos:) nem nyilik ki, és áll bele valamelyik testrészembe ??
2068. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2066. - Tejespite)
2013. szept. 8. 11:02

Sziasztok kedveseim!

Nem kérdezgettek a kórusban, ugyanis kb. tudtak mindent, a mellettem ülő mondhatta el és a karnagy is tudta. Csak részvétet nyilvánítottak, ha kedvem volt, beszéltem az utolsó szenvedésekről, ha nem, akkor nem mondtam semmit.

3 éneket tanultak ez alatt az idő alatt, míg hiányoztam. Kaptam kottát, már tanulom is az elsőt. Nagyon nehezen tanulok éneket (az alt a nehezebb szerintem). Nagy örömömre azt mondta a karnagy, hogy következő pénteken nagyon pontosak legyünk, mert 6-tól fél hétig valaki tanítani fogja nekünk a hangképzést! Erre nagyon vágytam, ill. ez kimaradt az életemből, és most, öreg koromra teljesült a kívánságom!

Szép vasárnapot nektek (nálunk is süt a nap) !

2013. szept. 8. 05:17

Sziasztok!


Megjöttem! Isteni volt, - tök barna lettem!


Tegnap itt volt a legnagyobb uncsim, - ma kirándulni megyünk, - holnap olvaslak Benneteket!


Mindenkinek szép vasárnapot kívánok!

2066. Tejespite
2013. szept. 7. 22:00

Milyen volt a kórusban Ágika? Gondolom, gyakran elérzékenyültél, hiszen a társak biztos kérdezgettek, és újból előjött minden. De meglátod, a második-harmadik alkalommal már egyre könnyebb lesz. És az éneklés biztos felszabadított, jó érzéssel töltött el. Én is jártam énekkarba - és most lehet derülni - 5. osztályos koromig, mert akkor vhogy megváltozott a hangom. Állítólag a női hang is mutál ha nem is úgy és olyan mértékben mint a fiúknál. Arra a dalra emlékszem, h 'Ez a kapa, ez a kasza ez meg itt a faragószék, ő be szép ó be szép ez a derék faragószél! Meg valami kakaskukorékolósra amit kánonban énekeltünk. Szerettem járni, mert jó volt kiadni a hangunkat. Aztán a gyerekeimnek is énekelgettem mikor picik voltak, de ha mostanában már nem kísérletezem.

Isteni idő volt ma, imádom a szeptembert és ezt a fajta napsütést.

2013. szept. 6. 13:42

Sziasztok!

Ma megyek- hosszú idő után - a kórusba!

Andika nincs itt, Tejespite sincs itt... hiányoznak nekem.

Szép napot mindenkinek!

2064. gribedli*** (válaszként erre: 2062. - N.diamond)
2013. szept. 5. 10:35
Még eszembe jutott az is, hogy ha nem volt mellé mellékelve egy ilyen visszahajtós huzat, akkor rögtönözhetsz egy lepedővel is, csak nagyobb kell, mint amit az ágyon használsz:)
2013. szept. 5. 08:40

Sziasztok!

Csak bekukkantottam.

Mehetek ma megint az E-On-hoz, már harmadszor megyek, mert nem jó számlát küldtek.

Szép napot mindenkinek.

2062. n.diamond (válaszként erre: 2061. - Gribedli***)
2013. szept. 4. 17:44
Köszi,ez eszembe sem jutott !
2061. gribedli*** (válaszként erre: 2058. - N.diamond)
2013. szept. 4. 17:35
Igen, ezekhez valo a visszahajthato huzat, ami nem zsak, hanem ugy nez ki mint egy masik lepedo. A lepedore teszed ezt es fole a szep szines paplant, es visszahajtod a masodik "lepedo" szelet 30cm-nyit, hogy adjon neki egy szegelyt, csak ennyi, nem takarja el. Volt a takarohoz mellekelve talan. En evszakvaltaskor mosom ki oket, van ilyen program, hogy paplanhoz, es a nagyon nagyot azt tisztitoba viszem. Szoval evente 1 mosas van ezeknek es nyaron ugysem hasznalod, elteszed:)
2060. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2059. - N.diamond)
2013. szept. 4. 16:02

Emlékszem én is a régi mosogatásokra, vajlingban, a vizet is a kútról hozta fel édesapám, pedig városban laktunk. Az akkori emberek sok fizikai munkát végeztek, arról nem is szólva, hogy kályha volt, és f szenet, fát fel kellett hozni a pincéből az emeletre és befűteni a cserépkályhát, meg kiszedni a salakot.

Ma megint csináltam keksztekercset az unokámnak, kisebbiknek, mert a nagy fiú már az egyetemen van, persze más városban..

Szép délutánt mindenkinek!

2059. n.diamond (válaszként erre: 2057. - Mormogika)
2013. szept. 4. 15:29

Csak lerázható kis szőnyegem van, az is csak két-három darab. Csak morzsaporszívóm van. Anyukámnál egy életre kiporszívóztam magam, mert egy talpalatnyi csupasz padlófelület sincs nála.

Mosogatni mindig utáltam, de amióta valószínű ekcémás(így kell írni?) a kezem, és csak gumikesztyű használatával tudom elfogadható állapotban tartani, azóta pláne nem szeretem. Pedig most sokkal könnyebb, mint régebben otthon a "vajlingban". Fiatalabbak kedvéért, a régi konyhákban nem volt mosogató, melegítettük a vizet a nagy mosogatótálba, aztán öblögetés másik vízben, rögtön törölgetés,mert nem volt csepegtető, szóval nagyon megutáltam.

2058. n.diamond (válaszként erre: 2056. - Gribedli***)
2013. szept. 4. 15:21

Ezt azt hiszem, sosem fogom megcsinálni,mert még a "behúzandó" téli, vagy nyári paplanok, takarók sem egyforma szélesek,és hosszúak.

Tavaly vettem két könnyű paplant,egyik fele narancssárga,okker,és világossárga csíkos-kockás, ha el tudod képzelni, a másik oldala narancssárga.

Piszok jól néz ki, a kedvenc szineim a benetton zöld mellett,szóval huzat nélkül is lehetne használni. PErsze akkor meg az egész paplant kéne sűrűn mosni. Szóval egyelőre a szekrényben vannak.

Nyári időben megpróbálok egy első mosást, anélkül úgysem feküdnék alá, majd kiderül, használható-e,legalább nyáron hűvösebb időben.

Addig marad a csúszkálás, vagy a majdnem fércelés minden ágynemű cserénél.

2057. Mormogika
2013. szept. 4. 12:01

Porszívózni nem szeretek,de megcsinálom.

Mosogatni imádok,tiszta dili.

2056. gribedli*** (válaszként erre: 2055. - N.diamond)
2013. szept. 4. 11:33

Ha ez vigasztal, alvas kozben nekunk is csuszkal:)


De spec a gyerekeken ugy van megcsinalva gyarilag (nem lenne nehez megcsinalni a mienket is ilyenre, csak nincs kedvem hozza az osszes agynemunel de majd ha annyira idegesit akkor megcsinalom), hogy egy 2esevel ilyen centis feher szalagot varrtak bele. Eloszor nem tudtam mire valo.


15cm hosszu, 1 cm szeles feher szalag, olyan amit a torulkozokre szoktak akasztokent. Egyszer egy uj takaron is volt gyarilag, akkor ertettem meg, hogy ez arra szolgal, hogy a sarkokat odakotozd az agynemu belso sarkahoz belul:))))


Sztem tok jo otlet, 1 hetig nyugi van, mondjuk mindannyiszor bogozni kell, de ez semmiseg ahhoz kepest, hogy sose csuszkal tobbet. Mivel gyarilag nincs minden takaron, ez szep kis melo lenne odavarrogatni ilyen szalagot a dunyha sarkaiba, es az osszes huzatba belul. Egyszer eskuszom, megcsinalom. Fantasztikus otlet, igazi pedansaknak, onnantol mar a dunyha is vigyazzba all!!!:)))))

2055. n.diamond (válaszként erre: 2054. - Gribedli***)
2013. szept. 4. 11:01
Jó, hogy ezt most már tudom, egyébként én sem szoktam elrakni ágyneműtarba az ágyneműt. De ez a magyarázat nem oldja meg a fel-le csúszkáló paplant, különösen egy minőségibb sima tapintású ágyneműnél.
2054. gribedli*** (válaszként erre: 2053. - N.diamond)
2013. szept. 4. 10:38

Attol fugg, milyen marka, milyen orszagbol. Mert ahol az alagyures a szokas, a mediterran orszagokban, ott mindig ilyen. Mivel nem hasznalnak agynemutartot, vagy ha igen, ott mast tarolnak, az agy bevetese abbol all, hogy nem teszik el az agynemut, hanem csak megigazitjak, vagyis a lepedot kisimitjak, majd rahajtjak a takarot, es a takarohuzat szeleit vegig beturik a matrasz ala, vagy hagyjak lelogni. Ezert van, hogy legyen 20-20 cm szele amiben nincs paplan. Ezutan rateszik felulre a kisparnat es a parna ala a pizsit. Szoval gyakorlatilag egy vetett agy egesz nap, nemcsak ejszakara:)))


Szerintem ez meg hasznos is es idokimelo, hiszen nem kell hajtogatni, elpakolni, ujra megagyazni, hanem este csak belebujsz, tok jo!:D szuper azoknak akik utaljak a hazimunkat es meg elegans is.

2053. n.diamond
2013. szept. 4. 10:16

Ez a fórum már sok minden másról is szól, mint a szeretett,vagy utált házimunkáról.

Nagyon régen jártam itt, mert én minden házimunkát utálok, de kisebb-nagyobb szenvedéssell mindent meg kell csinálni. Kivéve, amire azt mondom, nem érdekel...és,ha a párom ezt nem kifogásolja, akkor kimarad az életünkből.

(Pl. rendszeres főzés)


Ágyneműcseréről volt szó az előző bejegyzésekben, áruljátok el, hogy van az, hogy csak 140X200 cm-es ágyneműhuzatok vannak ? És nekem egyetlen paplanom, takarom sem passzol bele. Mindegyiket alakítani kellene. Na, amíg egyedül voltam, egy személyes garnitúrákkal, anyukám megcsinálta.

Most ketten vagyunk, hát csúszkál a paplan ide-oda, leginkább le-fel.Néha ideiglenesen, amikor felhúzom ,nagy öltésekkel levarrom a felesleget.

Szörnyűség, ugye ? Pedig imádom a szép ágyneműt, de ezért nem veszek újakat.

2013. szept. 2. 15:16

Sziasztok!

Mindig ide jövök először (a naplók után).

Örülök Neked Tejespite, hogy itt vagy megint, biztosan sokat főztél be megint.

Az ágyneműt én is úgy húzom, ahogy Andika leírta. Nekünk mindig 2 külön takarónk és lepedőnk volt - ezeket könnyebb is vasalni. -Egyszer a fiamnak mondtam, hogy hozzon ágyneműt vasalni, és hozott egy óriási lepedőt, felmostam előbb a fél konyhát, mert persze lelóg - aztán nekiveselkedtem. Nem akart vége lenni sehogy sem... de aztán megadta magát. Na, utána ezt összehajtogatni! Megint gyűrött lett. A szélek nem lettek egyformák...Púpok keletkeztek itt-ott, szóval végigidegeskedtem az egészet, hogy mikor győzöm le végre azt a lepedőt már? Csak sikerült. Aztán, mikor kibontották - ki tudja, milyen lett?

Andikám, köszi a piros keresztet, de már elmúlt a baj (míg csak megint elő nem jön). Szóval: jöhet megint a kiskutyus nekem.

Szép napot mindenkinek, aki erre jár!

2051. gribedli*** (válaszként erre: 2049. - Bártfai Andrea)
2013. szept. 1. 19:03

Persze, nekem is igy tanitottak, gyerekkorom ota igy csinalom. De 2,5 meter szeles paplanhuzattal sehogysem mukodik ez a technika, osszevissza gyurodik es egyebkent elvesztem magamat is a nagy textil-tengerben. Az evek soran mindenhogy probaltam, leginkabb ketten kellettunk hozza, de ugye nem mindig van itthon a masik is:)


Aztan az meg mindig a 180cm szeles paplanra vonatkozott. Ez a mostani kikeszitett, probaltam, hogy fel az agyra es razd, razd, de sosem akart lerazodni magatol:DDD


Amugy a tobbi agy egy szemelyes, a gyerekeke, szoval ott ugy csinalom. Mi is nyaron csak huzat, takaro nelkul, de "hitvesi" agyhoz van egy nagyon konnyu, nyari belso, es a ferjem ragaszkodik ehhez. Mindegy, vegre sikerult ezzel a csipeszes trukkel, most mar telen is igy fogom csinalni:)

2013. szept. 1. 18:17

Sziasztok!


Jók legyetek! Pár napra itt hagylak Benneteket, - vigyázzatok magatokra!


Viszem a plédemet és a lepedőmet, - a szállodai paplant meg benyomom a szekrénybe! DDD...

2049. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2046. - Gribedli***)
2013. szept. 1. 18:13

Szia!


A kórházban úgy húzták be a paplanokat, hogy kifordították a huzatot, a paplan felső két sarkát összefogták a huzat két felső sarkával és "rárázták" a paplanra a huzatot.


Így tettem én is, sokkal egyszerűbb volt. Ma már csak leheletkönnyű pléddel takarózunk, alatta egy lepedővel...

2013. szept. 1. 18:03

Szia Ágikám!


Akkor nem kutyust küldök, hanem gyógy-jelet!


Gyógyulj meg, mire haza jövök!


Pihenj sokat, egyél rendesen, aludj jól!


Puszi!

2047. Tejespite (válaszként erre: 2046. - Gribedli***)
2013. szept. 1. 16:33
Igen, ez tényleg sok bosszúságot okoz, de most h olvasom, érdekes dolog jutott eszembe. Mikor a gyerekeim kicsik voltak, vettem Moszkvában olyan biztosító tűt, amit ha becsatoltam, vhogy lezárt és nem lehetett kinyitni, és mivel a gyerekeknél gyakran elcsúszott a takaró a huzatban, ezzel rögzítettem, nyugodt lehettem mert nem kapcsolódott ki és nem csúszott el a pléd (akkoriban gondoltam is, h ilyen egyszerű dolog, miért nem lehet itt is kapni. Régen volt!) A biztosító tűk még megvannak, viszont soha nem jutott eszembe, h felnőttnek, akár nekünk akár a gyerekeknek is alkalmazzam. Hogy Te mekkora igazságot írtál!!! Időnként amikor csak plédet teszünk a huzatba, olyan a hőmérséklet, nekem is csúszkál. Na, a legközelebbi alkalommal előveszem. Köszi h eszembe juttattad!
2013. szept. 1. 09:42

Sziasztok, mindig latom ezt a forumot az elso oldalon de igazabol nincs olyan hazimunka amit annyira utalnek. Vagyis igy gondoltam, tegnap rajottem, hogy van egy dolog amit nagyon utaltam mindig, de tegnap megtalaltam a megoldast, igy rajottem, hogy basszus, hat ezt a dolgot nagyon nagyon utaltam eddig, tenyleg!!


Ami lehet, hogy senkit nem erdekel, de engem mindig idegesitett: az agynemucserenel amikor felhuzom a takarohuzatot, mire megigazitom az egyik sarkat, elveszitem a masikat....ez normal meretu takaronal nem fordul elo, mert beerem ket kezzel es fogom a megtalalt takarosarkat az agynemusarkokba, de az egyik agyunk king size 2mx2m es a hozza illo huzat ilyen alagyuros, 2,5mx2,5m.


Egyszoval pici termetemmel ez mindig egy elvesztett csata volt es megbekeltem, hogy az az agy mindig egy kicsit benabb lesz, egy kicsit tovabb tart stb.


Tegnap nem tom hogyan, eszembe jutott valami. Kicseszek veled, hulye takarosarok, es odacsipeszellek, amig megtalalom a masikat!:) fogalmam sincs, ez 19 honapig miert nem jutott eszembe soha... de fantasztikus, a megtalalt sarkat kivulrol odacsipeszeltem. Aztan kozepen a megtalalt szelet is es vegul a masik sarkat. Megigazitottam a takarot, alagyurtem a szeleket oldalt, es a vegen, mikor mar tokeletes volt, a csipeszeket levettem (es eztan az agynemu mellett lesz a helyuk). Rengeteg idot sporoltam vele es gyonyoru lett!:))))


Ha mas is szenved ilyesmitol (king size hazas agy, hazas takaroval) es meg nem talalt megoldast erre, ez a trukk szuper

2013. szept. 1. 09:14

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap is feküdtem, ma is főleg azt fogom csinálni - előjött a lumbágóm - irtózatosan görcsöl, a térdembe is kisugárzik.

Megyek is lefeküdni.

Szép napot mindenkinek!

2013. aug. 31. 21:09

Jó estét Mindenkinek!


Most már kicsit lazítunk, - nagyon szép szülinapot rendeztünk a legkisebb unokánknak, - 11 éves a drágám!


A szülinapi menü: tejfölös gombakrém-leves, töltött csirkecomb, vajas burgonya, uborka saláta, cappuccínó. A teraszról a férjem vitte be a tüzijátékos fekete-erdő tortát, - én pedig az előszobából az ajándékokat. Volt nagy öröm!


Én is örültem, mert úgy jött: kezében egy szép cserepes virág...


Jó éjszakát, - aludjatok jól!

2013. aug. 30. 09:22

Szia!

Andikám, igazad van, csak 2 óránként lehet jelet küldeni!

Ma süt a nap nálunk, de nincs meleg.

Ha megfőztem magamnak, megyek kicsit sétálni, mert mozogni kell. Kaját most nem nagyon veszek, mert van minden, majd holnap veszek répát.

Egyébként tegnap kaptam egy lelőhelyet, ahonnan elmentettem egy csomó mindent képszerkesztéshez - alig tudtam abbahagyni, utána megszerkesztettem vagy 6 képet, meg mahjongoztam. Este felhívott egy régi debreceni ismerősöm, Ő is özvegy, de már régóta. Vele beszélgettem kb. 3/4 órát. Előtte meg a fiammal (nagyobbikkal) dumcsiztunk. Néha van valami jó is az életben...

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook