Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
2222. Tejespite (válaszként erre: 2219. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. nov. 1. 20:18

Remélem nem lett semmi bajod, és jót unokázol! Nagyon jó idő volt a temetőlátogatáshoz, máskor olyan szomorú látványt nyújtott amikor másnapra minden gyönyörű krizantén elfagyott a sírokon.

Megcáfollak, a hecsedli igenis nagyon jó ízű. Mármint a lekvár, vajaskenyéren! (na jó, az ízlések különböznek) Nagyon macerás elkészíteni, és ennél nagyon igaz, h nem szabad boltit venni. Egyszer nagyon ráéheztem, és nem volt házi, hát a bolti az minden volt csak nem hecsedli ízű.

Kellemes nyugodt estét és napokat kívánok, békés emlékezést!

2013. okt. 25. 20:00

Szia Ágikám!

Akkor valami nagyon rossz hecsedlit ehettél! Nagy üvegekben szokták árulni a piacon, csak fel kell főzni cukorral. Finom!

Köszönöm szépen Ágikám, de nem szeretem a virtuális söröket!

Ma nagyon jót fürödtünk, - Agárdra mentünk és napoztunk is.

Most majd én sem leszek, hó végén jön haza az unokám, utána meg utazunk Gyulára.


Puszi, - szép estét és jó unokázást!

2013. okt. 25. 12:59

Eszembe jutott még egy szamárság:

-Melyen ízűek voltak a sörök, amiket küldtem? Remélem, jól esett mindegyik!

2013. okt. 25. 12:58

Andikám!

A hecsedli nem jó ízű, úgy emlékszem, de tele van vitaminnal! Szerintem lehet kapni kis üvegekben az intersparban, ahol a lekvárok vannak.

Én már nem leszek a fórumon keddtől, mert unokázni megyek hétfő délután. Remélem, hogy addig nem lesz semmi bajom, mert ugye mindig előjön valami.

Szép napot kívánok!

2013. okt. 24. 17:54

Ágikám, mi meg sehol sem kapunk hecsedli lekvárt. Ha gondolok rá, összefut a nyál a számban!:)

Azelőtt tele voltak a piacok, de most úgy eltűnt, - talán vidéken kapni!

Majd megnézzük Gyulán, nov. 4-től pancsizni megyünk, már régen voltunk ott! Azelőtt minden évben mentünk, de gombamód szaporodtak a wellnessek, muszáj megismerni mindet.


Szép estét kívánok!

2013. okt. 24. 11:37

Andikám!

Nekem is van pár db jénaim, nem tudom, mennyi fér bele, de azzal ki lehetne próbálni.

De nem most, mert a fiaméknak gépi kekszet sütök szombaton, és viszem busszal hozzájuk. Majdnem 5 óra az utazás, még kibírom ezt most.

Ma sokat kínlódtam az I.Sp.-ban, rossz volt a kocsi, egyik kerék nem mozdult. Vettem pár dolgot, nem sokat fizettem. Volt birsalma lekvár, elég sokba került egy kis üveggel, na de ezt annnnnyira szeretem! Megcsinálni akkor csináltam utoljára ilyesmit, mikor ajándékba kaptam 3-4 kg-ot.

Szép napot kívánok, puszillak.

2013. okt. 23. 17:49

Ágikám, nekem 6 decis kávés-csészém van, abban szoktam sütni, - de talán megteszi egy kisebb mélytányér is.

Van egy jénai tál készletem: 6 különböző nagyságú tálka, még nem próbáltam, de azokat is lehet ilyen célra használni.


Köszönöm szépen a képeslapot, - puszillak!

2013. okt. 22. 19:59

Andikám,

megtaláltam az 5 perces csokis bögre sütit, minden világos, de nem tudom, hogy hány decis legyen a bögre? Édesapámnak volt félliteres bögréje, de az nem maradt nálam, elkérte valaki emlékbe.

Nem is lehet kapni fél literes bögrét szerintem - sehol nem láttam a boltokban.

Jó éjt! Puszi.

2013. okt. 22. 19:36
port törölni rühellek és porszívózni is, de mosogatni és felmosni, söprögetni szeretek
2013. okt. 22. 19:35

Ágikám, akkor megírom, hogy egy mokkáskanál sütőport és csipetke sót szoktam a masszába tenni és a bőgrét is kikenem margarinnal v. olajjal v. zsírral, amibe átkanalalzom, - s amikor megsült, tányérra borítom.

Sokszor puszillak, - jó éjt!

2013. okt. 22. 13:38

Andikám!

Köszi, hogy ezt megírtad, meg fogom nézni.

Az én fantáziám nem túl nagy - sőt...

Már úgy látom, csak ketten vagyunk ezen a fórumon.

Szép napot kívánok, puszilak !

2013. okt. 21. 16:40

Ágikám, - megtalálod Mesi sütijét, - merem ajánlani, sokszor kihúzott a slamasztikából:


"5 perces csokis bögre süti" címen tette fel!

2013. okt. 21. 16:31

Szia Ágikám! Én Milka tejcsokit teszek bele, de nem fontos, - volt olyan, hogy szeletekre vágtam és baracklekvárral vagy krémmel megkenve kúp alakúra visszaformáztam, darált dióval megszórtam stb. Szóval nagy az ember fantáziája!

Amikor kevés az időm, mindig ilyent sütök!

Neked is legyen szép délutánod!

2013. okt. 21. 14:59

Andikám!

A mikrós bögrést nem ismerem, csak hallottam, hogy van olyan recept, melyet 3 perc alatt meg lehet csinálni.

Ugye keserű csokit teszel bele? (darabokban).

Szép délutánt kívánok !

2013. okt. 20. 18:56

Ágikám, nem csináltam nagy sütögetést, csak mikrós bögrést - amit Mesitől tanultam - csak jól tele tűzdeltem Milka csokival.


Szép estét, - jó éjszakát kívánok!

2013. okt. 20. 15:14

Andikám!

Köszi a gratulációt - nincs mihez. A kórusban éneklés - csapatmunka (hogy így mondjam). Nagyon jól sikerült, a karvezető (pap) meg volt velünk elégedve.

Jó sütögetést, Andikám!

Szép napot, puszi!!!!!!!!!

2013. okt. 19. 20:26

Ágikám!

Gratulálok, - sok sikert kívánok!

Én is sütök valamit holnap, mert jön a nagyobbik lányom, - a kisebbikhez meg szerdán megyünk, - jól kiunokázom magam! DDD...

2013. okt. 19. 15:54

Sziasztok!

Andikám, szívesen küldtem a képeslapot.

Még nem is írtam, hogy mégis elküldték végre a rama szakácskönyvet. De most is más margarint vettem. Mindig sütök valamit, pl. a következő héten a nagyobbik fiaméknak fogok. Tehát fogy nálam a margarin, jobb, ha benn van a hűtőben.

Süt a nap nálunk, de csak 8 fok volt reggel.

A kórussal énekelni fogunk, az MTV 1. élő, egyenes adásban fogja közvetíteni, holnap d.e. 11-től. Feljönnek 2 kamerával, lehet, hogy látható leszek én is..(ezt már lehet, h. írtam, de lusta vagyok végigolvasni). Tegnap este volt a főpróba, fél 7-től fél 9-ig voltunk ott.

A fiam fel fogja venni nekem videóra a TV-ből, szóval megnézhetem utólag magunkat!

Szép napot mindenkinek!

2013. okt. 18. 18:09

Szép estét Mindenkinek!


Felmászott a falon, ott dőzsölt a teraszunkon. Mindig leteszek egy falat szalonnát valamelyik sarokba és ha eltűnik, akkor tudom, hogy többen vagyunk, mint kéne.

Ilyenkor a férjem felállít egy-két csapdát és megszabadulunk a kéretlen látogatótól.

Köszönöm szépen a képeslapot!

Puszi!

2013. okt. 18. 12:54

Sziasztok!

Andikám, hol volt egeretek, benn a ti lakásotokban?

Hogy jutott oda?

Az egér cuki kis állat - de jobb nektek, hogy "meghótt".

Szép délutánt mindenkinek, aki erre jár!

2013. okt. 18. 07:16
vasalast
2013. okt. 17. 22:05

Sziasztok!


Nekem tegnap volt zűrös napom, - ma a temetőben voltunk és az Árkádban ettünk egy fincsi kínai ebédet.

Minden napra van valami, - pedig már meg kéne ülöm a sejhajomon.


Egerünk is volt, - de már meghótt!


Jó éjt mindenkinek!

2013. okt. 17. 15:53

Sziasztok!

Zűrös volt ez a mai napom - eleget bosszankodtam is, jobb, ha le sem írom...

Szép délutánt mindenkinek, aki erre jár.

2199. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2196. - Tejespite)
2013. okt. 16. 13:37

Sziasztok!


Tepikém, amikor ezt közölted, én már rég az igazak álmát aludtam! DDD...

De majd megnézem a youtun!



Mindenkinek szép napot, - nálunk esik az eső.

2013. okt. 16. 13:35

Szia Andikám,

A pelenka itt is jó volt, én úgy emlékszem, mert mi még azt használtuk. Sok mindenre jó az, pl. edényt törölgetni, mert jó nedvszívó. Persze, tiszta, mert kimossuk.

És hoztuk a Teddybert - arra emlékszel? Abból lett nekem itthon téli "bundám" - nagyon szerettem. Mint egy kis mackó, olyan voltam benne.

Kellemes délutánt mindenkinek, aki erre jár.

2197. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2196. - Tejespite)
2013. okt. 16. 13:31

Sziasztok,

erről már lemaradtam, de én is alig nézek TV-t, mert inkább netezem, szerkesztem, meg olvasok..

De azért jó, h. leírtad!

2196. Tejespite
2013. okt. 15. 21:51
Lányok, aki holnap délelőtt 10.40-kor otthon van, megnézheti, megismétlik a Dunán a Bözsi és a többiek c filmet, olyan jó volt nosztalgiázni... Harangozó Teri énekelt benne, a Ruttkai, Psota stb a 20 éves érettségi találkozójára készül beleszőve egy kis bugyuta de aranyos szerelmi három és akárhány szögeket, Luxus áruház meg Aranypók meg DISZ tikár szóval a mi fiatalságunk.... Ez már a 3. epizód volt, nem is tudtam róla, mert nagyon ritkán nézek tv-t, a lányom fedezte fel most véletlenül
2013. okt. 15. 17:02

Helló Ágikám, - valóban régen nagyon jó dolgok voltak a cseheknél, míg itt semmi jó. Onnan hoztuk a "tiltott" dolgokat: tréningruha, túrabakancs, sátor, pléd, légpuska, gyerek cipő, gyerek ruha stb. És amiből még mai is van nekem, a jó nedvszívó pelenka, amit méterben lehetett kapni. Én pl. felszabdaltam törlőruhának és azon szárítom a megmosott zöldféléket, - most éppen a tárkonyt. Ha megszáradt, kávéőrlőn ledarálom, mint a többi fűszert: rozmaringot, borsika-füvet, csilit, citromfüvet (lent van egy kertrészem is).


Mondtam a barátnőmnek, tudok vevőt a remoskára (mivel még sohasem használta!!!), azt mondta, hogy jó helyen van, nem kér kenyeret!:)


Puszillak Ágikám, - szép estét!

Csajok, - jól eltüntetek!!!!

2013. okt. 15. 13:27

Szia Andikám!

Jó dolgok voltak régebben a cseheknél - de már nem lehet kapni. Volt ott ú.n. Batya cipőbolt. Ott árultak olyat is, amit télen fel lehetett a cipőre, vagy csizmára csatolni, és akkor nem esett el az ember (vagy asszony..DD). Olyasmi volt a cipője alatt, mint a kefe, csak műanyagból. Ilyen volt egy rokonomnak is, ott él most is Pozsonyban, de Ő sem tud venni magának.

Jó lenne, ha itt is gyártanák ezt, mert sok idős ember elesik, és combnyaktörést kap! Vagy más valamije törik el.

A remoskát is biztosan sokan megvennék, még én is.

Ma itt nálunk kétszer is szakadt az eső, majd elállt, és kisütött a nap.- Jó sokat mászkáltam megint, az egész délelőtt elment vele, igaz, későn keltem...

Mindenkinek szép délutánt, aki erre jár, és persze, Neked is Andikám!

2013. okt. 14. 19:00

Szia Ágikám!


A remoska nagyon jó dolog, - cseh találmány, onnan hoztuk anno, mindenkinek volt a családban, - nekem kettő is, mikor drága Édesanyám meghalt. Azt oda ajándékoztam a barátnőmnek, aki sokat segített a kertben.

Persze már sokkal modernebb főzőedények vannak (iszonyatosan drágák!), de én nagyon elégedett vagyok régi kis masinámmal.

Olyan finom, szaftos lecsót senki sem tud csinálni, mint az! (Tudom, Neked nem szabad ilyesmit enni!)

Feldarabolom a paprikát, paradicsomot, hagymát, kolbászt, ráöntök egy kis olajat, megsózom, - rá a fedőt és kész! A fedelében van a fűtés. Nem ég oda és nem kell kevergetni. Édesanyám süteményeket is sütött benne. Volt hozzá receptkönyv, nem tudom, hol van.


Én is kaptam diót, egy hoxás hölgy fia hozta felpucolva, mert nekik adtam a régi, jó állapotban lévő takarítógépemet és a régi számítógépem is. Legalább nem kell kerülgetnem!


Uuuuutálok diót pucolni! Régen az apukám pucolta...


A férjem a piacon veszi megbízható helyről és onnan hoz mogyorót, mandulát, aszalt szilvát, áfonyát, mazsolát. Hűtőben tartom és mindennap kiszedek egy tányérkára. Nagyon finom az aszalt szilvába nyomott dió. A töltött muffint is azzal készítem.


Szép estét kívánok Ágikám, - és annak is, aki erre jár!

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook