Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
2014. jan. 5. 20:43

Édes Ágikám, - emlékszel? Nem is olyan rég többször nem tudtam jönni a sz.gép hibája miatt. Akkor a férjem elvitte javíttatni, - közben meggondolta magát és vett nekem egy újat. Azt, amit megjavíttatott, elajándékoztam itt a Hoxán, s boldog vagyok, hogy valakinek örömet okoztam, mert sokszor írja: jobb az élete, mióta saját gépe van, nincsenek cirkuszok a férjével.

Nálunk nem volt egy perc összekülönbözés sem, szépen beosztottuk, - de jobb így, hogy mindegyikünknek van saját gépe, saját IP-je...


Persze, hogy olyan otthonba kell költözni, ahol van konyha, sütési-főzési lehetőség, - mi nagyon örülünk, hogy van uszoda is, és bármi történhet, a szomszédban is épült egy, oda járunk vasárnaponként. Ma is már hajnalban 6-kor ott voltunk, - úsztunk 35 percet, szaunáztunk, majd pihiztünk a langyos medencében, - 7.45-re (teaosztásra) már itthon voltunk.


Jó éjt, - szép álmokat!

2371. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2368. - D1d0eece08)
2014. jan. 5. 20:28

Kedves Rózsa, - nem hiszem, hogy dr. Huszár megakadályozta volna a visszajöveteled, hisz Ő azt sem tudta, hogy ki kicsoda, és miről van szó, - már 5 éve távozott az A.A.-ból.

Dr. Kovach Gergely 6 évvel ezelőtt szívbillentyű-cserén esett át, - azóta nem dolgozik itt és még csak látogatóba sem jött. Kisebb gondja is nagyobb, miután a felesége hosszú, évekig tartó betegsége következtében eltávozott.

Ha hiszed, ha nem, - a régi vezetők és dolgozók teljesen kicserélődtek, s az új tulajdonos, aki egyben az üzemeltető és gyógyászati ellátó, - hozta a saját embereit.

Így sajnos nem tudom, kitől kérhettek infót! Egyébként úgy tudom, hogy Zuglóban is sok üres apartman van.

Mi ott laktunk a közelben, de a férjem nem akart Pesten maradni, - viszont szombatonként ott vásárol a Bosin.

Nem tudok - és nem is vagyok kompetens - tanácsot adni, nem igen vagyok tájékozott a betegségekkel kapcsolatban, mert ha valami bajom van, a férjem barátjának a magánrendelésére megyek, de én nem ülök le ide a sok elmebeteg közé! Hogyne, hogy még betegebb legyek?! Az egyik jobban dicsekszik, mint a másik, - vagy panaszkodik, - ki tudja?!

Egyszer begurultam, mikor az egyik elkezdte, hogy mennyire fáj a térde, - a másik rálicitált, hogy neki a dereka is, - mire a harmadik: "Az semmi, mert neki ráadásul a feje is szaggat"!

Na aztán jöttem én: "Mi van?! Versenykiírás, hogy kinek van nagyobb baja?!" - és ott hagytam őket, inkább nem kell semmi!!!

Most már jó pár éve a bulikra sem megyek, - állítólag újra beindul a "főzőcske", - de nem érdekel!

Ha rám hallgatsz, nem féltelek benneteket, mert az idős otthonok gombamód szaporodnak, - tele van a tévé a hirdetéseikkel.


Nyugi van, - jó éjt!

2370. d1d0eece08 (válaszként erre: 2369. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. jan. 5. 13:14

Szia Ágnes!

Biztató szavaidat köszönöm, csak nem biztos, hogy a téma mindenkit érdekel.

Olvastam annak idején, hogy mennyi időt töltöttél a korházban, mennyi terhelést jelentett az akkor Neked. Úgy gondolom azonban, ha az ember a férjével aki jóban, rosszban társa volt nem teszi meg, akkor kinek??? Visszatérve a Te kérvényezésedre, ha módod van feltétlen élj az elhelyezés lehetőségével.Ha a Te soraidat olvasom, összeszorul a szívem, hiszen 15éves koromig ott nevelkedtem.Szolnokon. Sajnos egy családi szomorú esemény után BP-re kerültem, ahol jelenleg is élek.Már rá sem ismernék a megújult városra, amit a TV-ben látok.A gépek sajnos megviccelnek néha bennünket, örülök, hogy ismét tudod használni.Jó családlátogatást, főzőcskézést!!

2014. jan. 5. 10:57

Sziasztok Rózsa és Andi!

Tegnap nem jöttem, mert nem volt itt senki, mikor írni akartam. Volt bajom a számítógéppel és a képszerkesztőm is valamiért megharagudott rám, nem működött, de mára meggondolta magát és helyrejött végre!

Nem kell bocsánatot kérni Rózsa, nem baj, ha leírod, amit akarsz, van időnk, hogy elolvassuk...

A nyugdíjas apartmanba mi a férjemmel bejelentkeztünk jó egy éve, de aztán Ő elment.. és én itt maradtam. Még el tudom látni magamat, de a kérvényem benn maradt. A várakozási idő kb. 2-3 év, azt mondták. Én csak Szolnokon szeretnék lakni, mert itt van kisebbik fiam, s ha jön a nagyobbik, akkor is jó, mert jöhet a testvéréhez és engem is meglátogat. Úgy tudom, ott van kis konyha is, ami nekem nagyon kell, mert erősen diétázom, ha csak 1 tál ételt is főzök, meleget eszem.

Úgy néz ki, h. szombaton elvisz a fiam Vácra, rokonokhoz, akiket régen láttam, és van ott egy másfél éves baba is! Nagyon szeretem a babákat - remélem, ők ráérnek minket fogadni, mert én ráérek.

Szép napot mindenkinek!

2368. d1d0eece08 (válaszként erre: 2366. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 4. 22:20

Andrea kedves!

Amikor első ízben lettünk a tb-i otthon lakói, még nem volt ilyen állapotban egyikünk sem. Jelzem most is fenntjáró, magunkat teljes mértékben ellátó emberek vagyunk.Az elmúlt 6 évben szép lassan változott az egészségi állapotunk. Gondoltunk egy nagyot és esélyt adtunk magunknak, s ismét jelentkeztünk ugyancsak az A.A. csepeli intézményében. Kinn voltak környezettanulmányon, kijőtt az ingatlanos, hogy segítsen a lakás értékesítésben, majd kb. 1hét elteltével jött az értesítés arról, hogy a felvételhez szükséges 42 pont, helyett a férjem 21, én pedig csak 12 pontot értem el. Ennek ismeretében visszamondtuk mi is az ingatlanosainkat, s maradtunk a fenekünkön. Mivel vallom, hogy nekünk ilyen ellátásra van szükségünk,további kisérletet tettünk. Ugyancsak itt BP-en lévő intézményben jelentkeztünk, éppen lett volna üres apartman, onnan is kijött az ingatlanos, ujabb próbálkozás. Most láss csodát! A beszélgetés során elkotyogtam hogy mi már laktunk ilyen jellegű intézményben, s mivel nem eltávolítottak bennünket, hanem közös megegyezéssel jöttünk el,nem gondoltam a következményekre. A főnővér infót kért, s valaki igen alánktett, mert meghiúsult a felvételünk.Valószínű DR- Huszár L, mint operatív igazgató és az akkori intézményvezető DR- KOvách Gergely.Nem nevezném etikusnak ezen eljárást,hiszen derékba vágta két beteg ember időskori ellátásának lehetőségét.Tudom vannak intézmények országszerte, de nekünk rendkívül fontos, hogy dialízis állomás megközelítése ne legyen 10km-nél távolabb.Az orvosi előírásokat figyelembe véve aránylag egészségesen étkezünk, konszolidált körülmények között élünk.Csak akkor mi van, ha valamelyikünk leesik a lábáról,vagy ami az elmúlt évben történt, 22 év után kórházba kerültem??? Mára már nagyon sok belőlem, éppen ezért bocsánat Tőled is, s aki olvassa attól is. Jó éjszakát!

2014. jan. 4. 19:06

Ágikám Édes, - nekem is volt olyan gépem, de nem szerettem: valóban mindent pépesített, a zöldpetrezselyem, hagyma, s.répa rátapadt az oldalára, - nagyon macerás volt leszedni.


Nagy élmény volt, amikor a férjem úgy jött haza kb. 28 éve a BMV-ről (ipari kiállítási meghivott vendége volt), hogy másnap elvisz, mert szeretne valamit megmutatni.

Oda vitt egy pavilonhoz, mondta: várjak! Egyszercsak megjelent a bemutató pultnál egy bajuszos pasi, köszönt, bemutatkozott és közölte, hogy beszeretné mutatni a gépemet, amit a férjem tegnap már kifizetett. Egy pillanat alatt beleszerettem, - na nem a pasiba, hanem a gépbe!

Épp arra jött egy férfi a fiával, megálltak egy pillanatra, - és megjegyezte: "Na gyere gyorsan innen, mert ha anyád meglátja, kiszekírozza a belem!" Kár, hogy nem szóltam oda, ha egy nő ilyen gépet szeretne, akkor az jó háziasszony...

Aztán a tévében többször láttam a pasit reklámfilmben a géppel.

Nagyon szeretem, - ha meghibásodik, a férjem megveszi a szükséges alkatrészt és megjavítja, - ha végleg kipurcan, kapok egy újat: ugyanezt a márkát, ugyanezt a típust, - de volt, hogy a kettő rosszból csinált egy jót.

A kiállítás óta ez a harmadik gépem, és nincs olyan nap, hogy ne dolgoznék vele. Nem tudnék meglenni nélküle, amikor akciós volt az egyik műszaki boltban, a férjem vett, így van egy tartalék is.


Tegnap megint nem tudtam a géphez jönni, este 9 után mentek el a lányomék. Nem rég telefonáltak, mondták nagyon jó a sípálya, csak a bukósisak idegesíti a lányomat.


Ma csak gezemice levest főztem, mert tegnapról maradt túrós csusza. Finom volt: sok töpivel, házi túróval.

Most meg leves maradt holnapra és rántott hal lesz.

6-ra megyünk a szomszéd uszodába, hétfőn a Lukács-fürdőbe, kedden T. vásárlási napom lesz!


Puszi, - szép estét!

2366. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2364. - D1d0eece08)
2014. jan. 4. 18:31

Szia Rózsa!


Ahogy olvaslak, - talán jobb lenne Nektek is ilyen helyen, ahol kéznél vannak az orvosok, nővérek, ellátás stb., így nem hárulna Rád annyi gond, ami esetleg fel is őrölheti az idegeidet.


Ágikánk férje is nagyon beteg volt, - mindig mondtam, hogy költözzenek be egy idős otthonba, de azt mondta, hogy addig nem, amíg bírja magát. Ő is egy csodálatra méltó, erős asszony!


Én sajnos nem tudom, mire lennék képes, - egyenlőre még a férjem "pátyolgatására" vagyok szorulva és ez így jó nekem...


Mi is a férjem balesete után jöttünk be, - még nem tudtuk, hogy helyre jön-e teljesen. Ő egy kűzdő típus, nem hagyja el magát, - rendszeresen csinálja a programját: mindennap 6 km-t kocog (N.W.-botokkal), 40 percet úszik, 20 percet tornázik, - tízóraira sárgarépát eszik, vacsorára 2 db almát egy darab sajttal, - reggelenként kifacsar kettőnknek 1 citromot, 2 narancsot és 2 kiwit, ha van: mandarint is.

Nem emlékszem, mikor voltunk náthás, infl. megbetegedésben.


Természetes a korral járó lecsillapodás, nyugodtabb életforma...

2014. jan. 3. 19:44

Édes Andikám!

Egész nap vacakol a gépem, ill. nem volt internet nálam. Nem is ebédeltem, mert telefonon nem tudtam elintézni a hibabejelentést, ugyanis a sétálós telefonom lemerült beszélgetés közben, ekkor busszal bementem a T-Home-hoz, ott is rossz volt a szám.gép, átküldtek a másik helyen lévő T-Home-hoz, ahol már voltak kb. 40-en, és várni kellett egy órát. Ott azt mondták, hogy nincs hiba nálam őszerintük (lehet, h. közben megcsinálták, a telefonbeszélgetés után). D.u. 5-kor tudtam ebédelni.

Itt már írtam egy pár sort, akkor meg homokórázni kezdett a gép, nem tudtam folytatni a szövegemet (kész katasztrófa).

Lényeg: nekem is volt házt. gépem, de elromlott kb. 3 éve, s nem vettünk újat, helyette egy kis gépet vettünk (aprítógép, habverő és botmixer). Ezzel kell majd a pörköltemet ledarálni, és ebből akarom megcsinálni vasárnap a pástétomot. Remélem, működni fog az apritó-gép, részletekben, de pépesíti a pörköltemet. Majd megírom, mi sikerült?

Jó éjszakát nektek!

2364. d1d0eece08 (válaszként erre: 2361. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 3. 08:57

Helló Andrea!

Úgy tűnik kellemesen telt az évvégétek.

Kérdésedre válaszolva, igen van egy fiam, aki a napokban lesz 48éves. Te jó ég, hogy szalad az idó.Unokám nincs, s valószínű nem is lesz.

Mivel mindkettőnknek második házassága, ami /43./éve tart,s a férjemnek 2 gyermeke van, ahol vannak unokák, de a kapcsolat megszakadt. Közös gyermekünk nincs. Mindenkivel tartjuk és ápoljuk a rokoni viszonyt, de találkozások ritkák.Nem vagyunk elfásult öreg emberek, csak az állapotunk már kényszerít egy nyugodtabb életformára. Az előtt évente nyaralgattunk belfödön, ellátogattunk német barátainkhoz, viszont üdülésben részesítettük Őket..stb. Nem sajnáltatom magunkat, s nem sírok, a férjem igen súlyos cukorbeteg/inzulinos/, szívelégtelenség,4éve /Bypass/ műtéten estt át, 2és1/2éve heti 3 alkalommal veseelégtelensége miatt dializálják, időskori leukémia..stb.Nem folytatom,ma zárva a panasziroda. Így élünk.Bocsánat!!!

2363. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2356. - Tejespite)
2014. jan. 2. 21:27
Hali Tepikém! Azt mondják, ahol nincs szemét, ott szegénység van...
2014. jan. 2. 21:25

Szia Édes Ágikám!

Ha van hús és gyorsan akarok valamit, akkor csíkokra vagdalom és brassóit készítek.

Te nem is szoktál pörköltös ételeket enni!

Nem tudok semmit ajánlani, ha macerás a húsdarálás, nekem házt.gépem van és pikk-pakk ledarálja.

Ha már unok mindent, a húshoz reszelek hagymát, cukkinit v. tököt, megfűszerezem és lepényeket sütök. Nem kell hozzá semmiféle garnírung vagy kenyér.

Majonézes hússalátát is szoktam készíteni, - mondjuk nekem könnyebb, hogy ketten vagyunk mindenevők. Nem válogatunk, a tüdőtől kezdve a pacalig mindent megeszünk!

Most ott volt a lencséhez a sült, a férjem pörkölt szafttal kérte, hús nélkül! Nem baj, egye úgy, ahogy szeretné. Holnap jön a nagy lakli uncsim, majd megeszi!

A holnapi menü: gyümölcs leves, túrós csusza.


Jó éjt, - szép álmokat!

2361. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2358. - D1d0eece08)
2014. jan. 2. 21:12

Sziasztok!

Januárban szoktam kocsonyát főzni, mert karácsony-szilveszter között rengeteg étel van, amit el kell fogyasztani: pl. 3 napig ettük a halászlét, szilveszterről maradt korhelyleves, - ma is az volt, - tegnap lencse, malac-sült, - így egyáltalán nem hiányzott a kocsonya.

Szenteste itt voltak a gyerekek és hajnalig kártyáztunk.

28-ikán mi mentünk ebédre, estig monopoliztunk.

Holnap is jön a nagyobbik lányom és az unokám ebédre, utána biztos kártyázunk.

Még maradt 1 tál diós linzerkarika és 2 rúd diós bejgli, - megetetem velük.


A szilveszteri buli is jó volt, - ide nem mentünk le.


Ma Steve Taylor-Szabó pánsíp-művész koncert volt, - csodálatos élményben részesültünk.


Rózsa Neked van családod?


Én is kívánok szép, békés napokat, kellemes időtöltést!

2360. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2356. - Tejespite)
2014. jan. 2. 15:46

Szia kedves Tepikém! Jó, h. itt vagy...

Nálunk elsején már kora reggel elvitték a kukákat, én hoztam be őket az udvarra.Jó is, mert volt mit kivinnem, és ma megint tele volt egy nylonzacskó szeméttel. Még emellett jó sok minden van, amit a szelektív gyűjtőbe viszek (üveg, PET palack, papír).

Nekem még mindig van mit enni és holnapra is lesz maradékom, azon kívül sok sütemény, fiamék vették a cukrászdában, én pogit sütöttem. Az ebédem ízlett, sőt nemcsak az egyik fiam családja ette, hanem a másik fiamnak a 2 nagy fia is evett belőle, meg is dícsérték.

Csak már kellene valamit kezdenem a disznóhússal, ami kb. 5 hónapja a fagyóban van. Azt gondoltam, hétvégén csinálok húspástétomot ebből, bár elég macerás a ledarálása, mert kicsi a gépem ahhoz a mennyiséghez. Nem tudsz Andikám olyat, ami hamar megvan? Nem elég bele a ledarált pörkölthús és margarin, jól elkeverve? Keveset eszem, sok mindent nem akarok belerakni...

Kellemes délutánt nektek! És mindenkinek, aki erre jár.

2359. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2351. - D1d0eece08)
2014. jan. 2. 15:34

Szia kedves Rózsa!

Szerintem semmivel nem bántottad meg Andreát!

2358. d1d0eece08 (válaszként erre: 2357. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 1. 21:43

Andrea!

Főztél kocsonyát???

Hogyan telt a szilveszteretek??

Vége az évvégi sütés-főzés hajtásnak, folytatjuk ahol abba hagytuk.

További kellemes időtöltést,nyugogt, békés napokat.

2357. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2355. - D1d0eece08)
2014. jan. 1. 20:52

Jéééééé, Rózsa, - képzeld, ez a férjem véleménye is, már többször megkérdezte tőle: "M...- te kinek az oldalán állsz?!" Tényleg, mindig "azok"-at támogatta.

Már múlt időben írom, mert év végén felmondta a fene nagy pozícióját.

Egyszer azt mondta, hogy azoknak akik főznek, többet kéne fizetniük! Na ezen kiakadtam, mert a rezsit fizetjük bőségesen, - és a normatíva kevés, úgyhogy bőven megfizetjük azt, hogy főzhetünk!

Azért engem sem kell félteni, mert megmondtam, hogy fizessenek azok, akik személyzetet vesznek igénybe: terítés, tálalás, felszolgálás, mosogatás stb. Na behúzta fülét-farkát, az tutenkámen!

Aradi Évára is rászólt, hogy lekvárt főzött be!!!!

2356. Tejespite
2014. jan. 1. 20:17

Nnnna, minden tisztázva, minden OK. Én is jártam már nem 1x úgy, h nem egy malomban őröltünk vkivel és még jó h időben észbekaptunk, és átbeszéltük, mert esetleg tüske is maradhatott volna egyik-másikunkban. Jó h itt is tisztázódott.

Holnap kezdődnek illetve folytatódnak a régi napok a megszokott mederben. Azért jók voltak az ünnepek, de ez is jó lesz már. Jön a kukás :-)) Ez is öröm. Karácsony másnapján kellett volna, és máskor mindig jött ünnepkor is, most nem

2355. d1d0eece08 (válaszként erre: 2352. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 1. 19:34

Kedves Andrea!

Valóban évtizedes "emlék", jó és rossz váltva.

Nem mondanék igazat, ha azt mondanám nem éreztem jól magam ott. Több volt a kellemes, mint a rossz.

Amikor a problémák jelentkeztek, attól kezdve a feszültség, idegeskedés napirenden volt. Sajnos az "ÉRDEKKÉPVISELETI" nagy asszony Baliné, sem igazán állt a lakók mellett, ellenkezőleg.Nem akarom áthárítani sem rá, sem másra, sajátos helyzet alakult személyünkkel kapcsolatban.Ami pedig a C.Margitka tévedését illeti, szóra sem érdemes.Nem az Ő bűne.Vége, téma részemről bevégeztetett.

2354. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2351. - D1d0eece08)
2014. jan. 1. 19:24

Rózsám, nem bántott meg senkit senki, - Ágika nem vette észre, hogy mi már "lapoztunk", - azaz letárgyaltuk az A.A. félreértést...

Jó éjt!

2014. jan. 1. 18:16

Jaj Ágikám, miért kéne haragudnunk? Hisz nem is ismerjük egymást... És tudtommal okot sem adtunk, csupán csak eszmecsere volt egy idős otthonról.

A bibi az volt, hogy nem tudtam asszociálni, illetve megfejeni a rébusz lánykori nevet, - következésképp senki nem bántott meg senkit!


ÉN IS BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

2352. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2349. - D1d0eece08)
2014. jan. 1. 18:07

Bocsi Kedves Rózsa, hogy felkavart, - hisz az már történelem, - olyan rég volt!

Akkor lehet, hogy másik "Rózsáról" beszélt C. Margitka, - annak a Rózsának agrármérnök volt a férje és rákban halt meg. Akkor ezek szerint összekevert valakivel, megbocsátható, hisz 88 éves!

A Józsi sofőrt tavaly leszázalékolták, - nagyon beteg volt.

Világért sem akarom, hogy infarctust kapj, nem venném a lelkemre!

Azt hittem, jól érezted itt magad, - sajnálom, hogyha nem...

2351. d1d0eece08 (válaszként erre: 2350. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. jan. 1. 15:34

Szia Ági!

BUÉK Neked is.

Kérlek idézz nekem is , mivel bántottam meg Andreát???

2014. jan. 1. 14:57

Sziasztok!

Jó sokat írtatok, míg nem voltam a fórumon (jöttek a fiamék Dunántúlról és velük voltam elfoglalva).

Andikám, szerintem Rózsát nem bántottad meg, hanem: idézem Őt:

Most aztán olyan érzésem van, mintha megbántottalak volna ... szóval nem Te őt, hanem Ő Téged..

A fő, hogy nem haragusztok egymásra.

BOLDOG ÚJÉVET MINDEKINEK, AKI ERRE JÁR

2349. d1d0eece08 (válaszként erre: 2348. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 31. 05:49

Andrea kedves!

Nem is gondoltam,hogy ennyire felkavar a régi dolgok felelevenítése.Kérlek, függesszük fel a csevegést e tárgyban, mielőtt infarctust kapok. Már abban az időben is jártam kardiológushoz, ott a Tüdőszanatórium rendelőjébe szállított az akkori Józsi sofőr, azóta teljesen természetesen állapot változás következett be, fokozottabb ellenőrzésre van szükségem. Ha tovább ott maradtunk volna, ma már nem értekezhetnénk egymással."Jó volt, szép volt elég volt" szokták mondani. Közös megegyezéssel távoztunk,s kezdtünk új életet.Kis idő elteltével ismét szóba kerülhet majd T.B. C.Margitkára azért nem emlékszem, mert nem volt szomszédom./sem demens, sem amnéziás /nem vagyok. Mi az első emeleten laktunk.

2348. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2347. - D1d0eece08)
2013. dec. 30. 21:22

Kedves Rózsa! Sajnálom, hogy C. Margitkára nem emlékszel, hisz Amerikából is írtál Neki. Mi abban a lakásban lakunk, amelyikben Te laktál a férjeddel, így közvetlen szomszédok voltatok.

Amikor költöztetek, Piroskáék jöttek ide és pocsék módon sürgettek benneteket, hogy siessetek a költözéssel.

Aztán Piroska hozzáment Ernőhöz és Cserkeszőlőre költöztek, - éppen jókor, mert mikor mi jöttünk, ez volt az egyetlen szabad lakás. Még egy szobás sem volt üres!


A Magdika a földszinten lakik, - aki a halakat eteti, az a Horváth Ica!


C. Margitka volt a közvetlen szomszédod és nagyon szeretett Téged. Megkért, mondjam meg, hogy sokszor puszil.


Szemben a Hajdu házaspár lakott, - már mindketten meghaltak, a lakás üres.

Knazul Marika lent úszott veletek, - Kovács Marika itt lakott a mi oldalunkon a másodikon és bagózott.

A mi oldalunk első lakásában a Pannika lakott, - Ő is "elment", - mellette Margitka, Ő átköltözött Palotára. Buday Erzsikének nem rég amputálták az egyik lábát, - Ő is második emeleti első lakás az A oldalon.

Ez a legjobb lakás, itt a végén, - nincs forgalom, tele rámoltam növénnyel, sőt még a lakás melletti tetőt is lefoglaltam, ahova a konyhaablak néz. Jó kis lakás, - nagyon szeretünk itt lenni és örülünk a nagy terasznak is, ahova ki lehet ülni a jó időben.


Most már késő van, megyek aludni, - Te is tedd azt!


Jó éjt!

2347. d1d0eece08 (válaszként erre: 2346. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 30. 20:58

Andrea!

Én teljesen abban a hitben voltam, hogy itt az egyik BP-i intézményben laksz.A tb-i otthon szép helyen van, a volt barátnőmmel sokat sétáltunk a környéken.Az említett személyek már kialakult csoportot képeztek, másik társaság fogadott be.Chilkó Margitkára nem emlékszem, nem vagyok képben ki a Knazul Marika, Kovács Marika.Kozma Rózsikára Noémire /aki a fiával/ lakott, Gál Zoltánra, Piroskára, akinek németes hangzású vezetékneve van igen.Magdika az a 2 emeleten lakó hölgy, aki etette a tavi halakat?? Igazából a férjem sem barátkozott beszélgetett ha éppen úgy adódott.Gál Zoltán személyét nagy ívben kerültem.Táncolni nem szeretek, de zenét hallgatni igen.Dióhéjban ennyit.

2346. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2344. - D1d0eece08)
2013. dec. 30. 20:29

Akkor Te is kártyáztál a Gál Zolival, Szűcs Lacival, Piroskával, Magdikával?

Vagy a Kozma Rózsiékkal, esetleg Noémiékkel?

Hisz én is itt lakom T.B.-on, mégpedig a Chilkó Margitka mellett.

Két hete meghalt a Kovács Marika is szegénykém!

Knazul Marika meg már 4 éve!


A férjem nem egy barátkozós típus, mikor kérdezik, hogy vannak-e itt barátaink, azt mondja, Ő lakni jött ide és nem barátkozni! DDD...


G. Zoli még az elején berántott minket snapszerozni, - 2 évig ment is a dolog, de nagyon durván csalt és többé nem ültünk le vele kártyázni, és a közös bográcsozásoknak is véget vetettünk. Fura egy pasas volt, az biztos! Szegény Szűcs L. elsírta magát lent a parkban, fájt neki, hogy szétment a társaság.

Azóta nem barátkozunk, nem kártyázunk, éljük az életünket. Mióta a Medi átadta az üzemeltetést a kál.-nak és nyakunkra hozták ezt a moslék-konyhát, a legócskább, 20 csatornás csomagra váltották a 66 csatornánkat, - már a bulikra sem megyünk le, pedig bírom a Csabát, jó a zenéje és táncolni is szeretek!

2345. d1d0eece08 (válaszként erre: 2333. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 30. 17:38

Ágika!

A magyarázatot megadom. A "leánykori "név az intézmény régebbi neve.Most tisztáztuk Andreával, durci nincs, béke van .Jó Óév búcsúztatót!!!

2344. d1d0eece08 (válaszként erre: 2342. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 30. 17:33

Andikám!

Nem a legrégebbiben, hanem Törökbálinton laktunk. Kellemes és kevésbé kellemes emlékekre gondolunk vissza. Alapjában véve mi is aránylag jól éreztük magunkat.Látogatóban voltak akkori társak akik átmentek körülnézni /mostani/ otthonotokba, 1-2 ember át is költözött oda.A rendezvényeken legtöbbször részt vettünk, barátaink voltak, Úszkáltunk, kártyáztunk, programokat látogattunk..stb.Nem meghalni, hanem békés nyugdíjas napjainkat eltölteni költöztünk, gondolván arra, ha SOS segítség kell helyben vagyunk. Vidám szilveszterezést kívánok!!!!

2343. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2331. - L.luiselotte)
2013. dec. 30. 16:01

Csillagom, én nem főzök mindennap, hisz elég sokat csavargunk és akkor máshol eszünk. Általában kínai gyors étkezdékben, de most utoljára a Sárkány Centerben rátaláltunk egy csodálatos vietnami étteremre, azóta is emlegetjük, hogy milyen gazdag választék és milyen finom ételek voltak!

Amikor még mindketten dolgoztunk, más volt a helyzet, mert a munkahelyünkön étkeztünk és hazérve csak összecsaptam valami gyorsat.

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook