Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2014. febr. 25. 13:22
Hol vagy Andika? Remélem, nem lettél még betegebb?
2014. febr. 24. 12:31

Gyógyulást kívánok nektek!

Az viszont jó, hogy 6 évig nem volt ilyen bajotok!

A képeslapot szívesen küldtem, puszi, Ági

Kellemes délutánt!

2014. febr. 23. 20:32

Jól telnek a napjaid Ágikám!

Mi túl vagyunk a vendégségeken, rengeteget, ill. sokfélét főztem.

Most sajnos mindkettőnket elkapott egy pocsék vírus, nehezen viseljük és nem tudom mi lenne akkor, ha naponta nem innánk meg fejenként 2 narancs, 1 citrom, 2 kiwi kifacsart levét és nem kapnánk be 1 db C-1000-es kapszulát...

Dehát a járvány az járvány! 6 évig semmi bajunk sem volt!


Köszönöm szépen a lapokat, - jó éjt!

2459. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2458. - Franc22)
2014. febr. 23. 20:26
Pocsék tevékenység a porszívózás, - na de a portörlés is! Mosogatni szeretek és bármilyen vízben pancsolni. Én azelőtt viziszörny voltam, csak emberré reinkarnálódtam... DDDD....
2458. Franc22
2014. febr. 23. 12:49
Utálok mosogatni és porszívózni. Párom a porszívózást átvállalja, de a mosogatást csak ritkán válalja be helyettem. Én szeretek vasalni és a portörlést is szeretem, mert ilyenkor rádió be, éneklés táncolás, és máris repül az idő és csilli villi lesz a lakás :D
2014. febr. 23. 12:45

Voltam énekelni a misén, a Kossuth rádió élő adásban közvetítette. Szerintem jól sikerült.

Mindenkinek szép vasárnapot, aki erre jár!

2014. febr. 21. 12:39

Szia Andikám!

Ma megint sokat mászkáltam, megint a kaja miatt.Ahol akció van, oda megyek.

Rengeteg ruhát összegyűjtöttem, ki is teregettem.

Mára van ebédem.

Este kórus próba lesz. Hétfőn énekelünk a 10 órás misén, és a Kossuth rádió élőben fogja közvetíteni! Remélem, jól fogunk szerepelni.

Puszi, szép napot!

2014. febr. 20. 20:20

Miért haragudnék Ágikám? Bocsi, hogy nem tudtam előbb jönni, de ma is elfáradtam, - látod azért benézek, hogy vagytok.

Jót fürödtünk, ügyeket intéztünk, finomat ebédeltünk a Lurdy-házban. Ma itt farsangi bál volt, de inkább aludtunk. Pedig meg akartam nézni a lányokat, én adtam a jelmezükhöz ruhákat. Nem gond, majd megnézem a felvételeket.


Puszi, - jó éjt!

2014. febr. 20. 15:46

Haragszol Andika?

Nem akartalak megbántani....

Szép délutánt kívánok! Puszi.

2014. febr. 19. 19:21

Dehogy főzök én fürdő után, - hogy gondolod? A fürdőben kenyérlángost szoktunk reggelizni, - mikor dél felé kijövünk, ebédelni megyünk.

A vendégek pénteken jönnek, - de csak akkor ebédelnek nálunk, ha paprikáskrumplit főzök!:)))

Egyébként pusztapörkölt lesz!


Jó éjt, - én is puszillak!

2014. febr. 19. 12:31

Édes Andikám!

Köszönöm a képeslapot!

Sajnálom, hogy a front Téged úgy kikészít.

Ügyes vagy Te, majd megcsinálod a finom kajákat a fürdő után, vagy mielőtt jönnek a vendégek. Felkelsz korán és kész leszel.

Tegnap az volt az örömöm, hogy egy volt osztálytársnőmmel, aki kb 2 és fél éve már a barátnőm (levelezünk, s mindent leírunk egymásnak, ami velünk történik) - skypoltunk, jó 2 óra hosszáig. Régi emlékeket vettünk elő, régi ismerősöket. Olyan jó volt!

Szép napot, puszillak!

2014. febr. 19. 10:36

Édes Ágikám, - látod még vannak örömök az ember életében: a család és a barátok. Megbeszéltük a kisebbik lányomékkal, hogy szombaton jönnek ebédre, - közben egy régi barátnőm jön a férjével ebédre és kártyázni. A hab a tortán: holnap Lukács fürdős napunk van, - így aztán nem tudom, mikor készülök fel a vendégségekre.


Most én sem tudtam jönni, - kikészítettek a frontok. Tegnap kimerült, fáradt voltam annak ellenére, hogy nem csináltam semmit.


Vigyél magaddal keresztrejtvényt vagy könyvet, úgy elviselhetőbb a hosszú utazás.


Szép napot kívánok, - lassan megyek főzni: savanyú tojás leves lesz és grillezett hal saláta-ágyon.


Puszillak, - szép napot!

2014. febr. 17. 17:27

Édes Andikám!

Ma fárasztó napom volt, de jó! Velem voltak a gyermekeim.

Majd márciusban lesz megint örömöm, mert legkisebb unokám márciusban született, és szülinapot tartanak, ahol én is ott leszek! Menyem is finomakat főz, torta is lesz, naná! Csak az utazás nem olyan kellemes: 5 óráig ülni a buszon.

Szép estét kívánok, puszi!

2014. febr. 16. 21:59

Édes Ágikám!

Mi mindent megragadunk, hogy ünnepeljünk!

Tudod: ok az ivásra! DDDDD.....

2014. febr. 15. 12:05

Andikám!

Köszönöm, amiket küldtél!

Nekem nincs Valentin napom, de azelőtt sem tartottuk ezt az ünnepet.

Örülök, hogy jó napod volt!

Holnap talán nekem is jó lesz, ha igaz...

A többit megírom priviben.

Szép napot kívánok!

2014. febr. 14. 17:58

Ágikám örülök, hogy jobban vagy!

Az almáspitét nem tettem fel, nem az enyém, - egyébként is tele van vele az internet.

A lényege, hogy omlós, porhanyós legyen, - ez a zsiradékmennyiség függvénye. Én fele margarin, fele libazsírt használok.

Végül is az unokám áttette most vasárnapra az utazását, mert sok elintézni valója volt itthon.

Holnap jönnek ebédre: tatárbifsztek lesz és közkívánatra almás-diós pite.


Ma V-nap alkalmából elvitt a férjem a Múzemum körúti halfesztiválra, eszméletlenül finomakat ettünk és kaptam fehér- és vörös rózsát. Rendelt nekem növénymagokat, azok is ma érkeztek meg, - úgy hogy szép, boldog napom volt!


Puszillak, - szép estét kívánok!

2014. febr. 11. 18:09

Édes Andikám!

Már jobban vagyok, elmúlt a rossz hangulatom.

Pénteken mehetek már a szig.-ért és lakcímkártyáért.Ott nem kell sokat várni, adtak időpontot. A többit majd később, pár nap múlva intézem. Ha várok majd, azt is kibírom, más is kibírta.

Végül vasárnap nem feküdtem és nem tévéztem,hanem csináltam az unokáknak a keksztekercset, szeretik és hamar kész van.

Én ú.n. gépi kekszre vágyom, de holnap d.e. megyek ajándékot venni egyik menyemnek, utána főzök, netezek. Valahogy nincs kedvem a konyhában gépi kekszet csinálni, de majd lesz.

Andikám, az almás-diós pitével sok baj van, ugye? Úgy értem, kb. 2 óra, míg megcsinálom. Kitetted - e a receptekhez? Megnézném, ha kitetted. Az Anyukám almáspitéje is finom volt, csináltam párszor, jó részét megint a fiaméknak adtam, én alig ettem belőle.Tudod, nem lehetek kövér.

Jó éjt, szép álmokat!

2014. febr. 10. 21:10

Édes Ágikám! Nagyon sajnállak! Arra kérlek, hogy ne emészd magad, - tönkre teszed a szíved...


Most hétvégén nem tudtam jönni, hazajött látogatóba az unokám, - késő estig voltak itt a lányommal.

Halászlé volt, túrós csusza, almás-diós pite, madártej. Jól érezték magukat, este 10 előtt pár perccel mentek haza.

Holnap sajnos visszarepül...


Jó éjt, - szép álmokat!

2014. febr. 8. 16:50

Édes Andikám!

Teljesen igazad van! Erre nem is gondoltam, hogy ilyeneket fognak kérni Tőled az emberek, ilyen segítséget.

Ezen a héten is mászkáltam sokat, patika, élelmiszer boltok, kórus stb. Holnap csak misére megyek, aztán sehová. Hozzám sem jön senki.

Teljesen ki vagyok akadva most is, a rablás miatt. Az iratok még nincsenek meg, az Áldozatsegítő hivatalból várom a levelet, mert ha az megjön, akkor mehetek az irataimért, kérek majd időpontot interneten. Lehet, hogy több helyre is kell mennem, és mindenütt várnom kell. Vigyek majd élelmet, és olvasnivalót, mert tuti, hogy sokat kell várni. Szóval sok a baj. Sokat sírok, és nincs kedvem az égvilágon semmihez! Nem is csinálok semmiféle sütit, még pogit sem, pedig szeretem. Vasárnap a mise után egész nap netezni fogok, és az ágyon heverészve TV-t nézek majd, vagy alszom.

Szép délutánt kívánok Neked!

Köszönöm a képeslapot! Most van egy kis pucérfenekű babás képeslapom, az a kedvencem.

2014. febr. 8. 01:13

ÉDES ÁGIKÁM!

Megjöttünk, - nagyon jó és szép volt minden. A fürdőt gyönyörűen átrendezték, - az úszómedence terméből gyermekparadicsomot varázsoltak, - megszüntek a sütődék a földszinten, helyükben kényelmes heverők (textilbevonatú szivacsokkal), a gyerekeknek külön szaunapark homokozóval és sókövekkel telt zárt állványok, - a sószobát is mindenki használhatja. Csodálatos változáson ment és megy keresztül folyamatosan.

Ha meggondolom, hogy milyen drágák a pesti fürdők, ahol nincs gyerek- és nyugdíjas jegy, és közel sincs ennyi minden, ennyi szolgáltatás, - akkor azt mondom, hogy nem fáj a kiadott pénz, mert látni a fejlődést és azt, hogy rengeteget költ a városvezetés erre a fürdőre. Minden igényt kielégít, tiszta, kultúrált, rendezett.


Ágikám, én azért nem mondom, hogy a ruhákat én tervezem és varrom, mert abban a pillanatban megrohannak: csak egy zippzár bevarrás, csak egy szoknyafelhajtás, csak ez, csak az, - és bizony ciki "nem"-et mondani. A régi főnök megkért, hogy varrjak a kórházi részlegnek mosdókesztyűket, az anyagot prezentálta, - el is készítettem, csak elkövette azt a hibát, hogy nyilvánosan egy lakógyűlésen köszönte meg. Abban az időben nagyon sokan becsengettek, ránk telefonáltak, - keserves lecke volt ez nekem, annál is inkább, mert állandó jövés-menésben vagyunk, örülök, ha magunkat el tudom látni, és persze azt sem szeretném, hogy a férjem kiugorjon a bőréből, ha elvállalnék valamit is...

2014. febr. 3. 13:39

Andikám!

A közbiztonság egyre rosszabb. " nappal ezelőtt egy nő leszólított, h. adjak 60,-Ft-ot! Már ez gyanús volt, h. ilyen keveset kér.Ha előveszem a kabát alatti pénzes, lapos kis tasakot, és kezdek számolgatni 60.-Ft-ot, tuti, h. addig elkapja, kitépi a nyakamból. Mondtam, h. nem adok, mert cigizik, cigire kell a pénz, amivel rontja az egészségét.

Kb. 3 napja meg egy idős nőnek itt az utcában a 2 szatyorját vitték el, míg a kaput akarta kinyitni.

Az egyik kabátomban van belső zseb, de oda nem fér a pénz, ill. nylonzacskóban igen. Annak a kabátnak a cipzárja romlott el hamar (kínai). A barna télikabát meg olyan, mintha finom bőrből lenne, ez a bélés nélküli, de olyan kemény anyagba nem tudok bevarrni semmit. És van egy szürke, ócska - hát ezt még nem néztem meg..

Én a helyedben nyugodtan elmondanám, hogy a ruhákat Te tervezed és varrod. Erre büszke lehetsz! És a finom falatokra is, amiket főzöl!

Szép napokat, jó pihit neked. Puszillak!

2014. febr. 2. 19:43

Ágikám, - pedig azt hallottam, hogy minden eddiginél jobb a közbiztonság!

Ha nincs bélés a kabátban, akkor is lehet belülre zsebet varrni és kívülre valami díszt tenni vagy hímezni. Én sokszor csináltam ilyent.

Az övtáskát mindig a pólón, blúzon, dzsekin belül hordtam, és soha nem érdekelt, hogy más nők milyet hordanak.

Van egy olajzöld nadrágom, varrtam rá barna zsebet (jó mélyet!) és egész jól néz ki barna cipővel, barna mintás blúzzal.

Pénteken mentem le a mosodába, összetalálkoztam a két vezetőasszonnyal, akik elárasztottak dicsérettel, hogy mindig milyen csinos vagyok és milyen szép ruháim vannak! Persze nem mondtam, hogy én tervezem és varrom azokat!


Búcsúzom, legyetek jók, vigyázzatok magatokra, - főleg Te Ágikám és az lenne a legjobb, ha beszereznél magadnak valami önvédelmi eszközt.

Persze, nekem könnyű tanácsot adni, hisz mindenhova a férjemmel megyek...


Puszika, - majd jövök!

2014. febr. 2. 10:09
bocs: kihagytam, hogy a vihessem a fényképezőgépet (majd ha megveszem) a cicákat lefotózni.
2014. febr. 2. 10:07

Andikám, tudok zsebet csinálni, ugyanis a férjemnek a pizsamáján nem volt zseb, és horgoltam egyet, majd rávarrtam, ebbe tette a zsebkendőjét. Nem ez a gondom, hanem a kabátoknak nincs bélésük (kínai), nincs mibe erősíteni. Még azért megnézem az átmeneti és a téli kabátjaimat is, hátha lehet.

A nadrágnál ha más színű a horgolt zseb, az nem esztétikus, nem vehetem fel sehová. Kabát alatt elmegy, de ha leveszem a kabátomat, már látszik.

Az övtáskán is gondolkoztam. Télen kabát alá magamra rakhatom, h. vihessem a cicákat lefotózni, amelyeket a múltkor is láttam. De nyáron? Nem hordanak ilyet a nők. Másrészt úgy letéphetik rólam, hogy megsebesülhetek! A kórusban mondta egy asszony, hogy valakit az utcán megtámadtak, mint engem, és be kellett vinni a kórházba, mert a karját kirángatták, az orvosok kezelték sokáig, majd hazaengedték, most már jobb valamivel.

Szép napot nektek! (kibújt a napocska - tehát visszamegy a medve)

2014. febr. 2. 09:58
Én meg pont azt szeretem! Tiszta illatos ruhát simítgatni... hm..
2437. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2434. - Cserebogár8)
2014. febr. 1. 20:03
Hozd ide, kivasalom! De jó lenne, - már 8 éve nem vasaltam, - imádok vasalni!:)
2014. febr. 1. 20:00

Édes Ágikám nem egy was ist das a kabátba belső zsebet varrni. Előre megvarrsz egy táskaszerű zsebet ráhajtható platnival és a platni felső szélét a béléshez varrod.

A nadrág szárára is lehet zsebet varrni, amit patenttal v. tépőzárral rögzítve befedhetsz. Én már eleve így varrom a nadrágjaimat és mindig jobb oldalra, mert jobbkezes vagyok. Ha valaki onnan ki akarna venni valamit, erősen le kéne hajolnia, akkor én tutira fejbe csapnám!:)))

2435. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2430. - 04e98de912)
2014. febr. 1. 19:50

Az bizony és kreatív, - leszámítva a portörlést! Brrr... Na de majd fogok egy egeret, fenekébe dugok egy erőspaprikát és végigkergetem a bútorokon! DDDD...

(Kérem az újítási pénzt!!!!!)

2014. febr. 1. 13:08
A vasalás nem erősségem, nem is csípem :)
2433. 04e98de912 (válaszként erre: 2431. - N.diamond)
2014. febr. 1. 13:02
Nem, szülőkkel :)) szeretek és nagyon gyorsan elmosogatok :D
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook