Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
2015. jan. 14. 18:45

Köszönöm szépen a jókívánságot Ágikám! Én nem szeretem a gyümölcsöt, csak a kipréselt levét. Ez tuti 100 %-os és nincs semmi bajom.

Akik nem önellátók, mindennap kapnak gyümölcsöt. Egyébként vannak savlekötő szerek.


A kiwit szeretem nagyon, hármat is meg tudok enni egymás után.


Szép estét kívánok!

2015. jan. 14. 16:05

Sziasztok!

Édes Andikám! Te akkor a férjednek jó sok vitamint adsz.

Én is ennék sok mindent, de narancsot pl. nem tudom megemészteni, mert rostos, és sok a savam is tőle.

Ez nem panasz akar lenni, csak ez van - már majdnem 40 éve.

Elhiszem, hogy nagyon jó EMBER a férjed (csupa nagy betűvel). Isten éltesse sokáig, Veled együtt!

Szép délutánt kívánok!

2015. jan. 13. 09:15

Sziasztok! Szép napsütéses reggelre virradtunk!


Valóban Mimma/Marika többször írta, hogy szerető családban nőtt fel.


Egy helyen írta, hogy nem volt szerencséje szerető családhoz, - ezt úgy értette, hogy nem ismert ilyen családot, azaz nem volt ilyen az ismerősei között.


Az én férjem valóban árva volt és talán ezért van az, hogy Ő a legcsaládcentrikusabb, legszeretőbb, legodaadóbb ember a világon, - és én még egy akkora aranytömbre sem cserélném el, amelyik akkora, mint Ő maga!


Mindennap megpucolok Neki 2 almát, 1 sárgarépát, - narancs-, citrom- és mandarin levet itatok vele, s minden étkezés után 1 evőkanál hársfamézet kap. És mindezt azért, hogy egészséges maradjon és sokáig éljen, - mert én Nélküle félkarú óriás lennék...


Marikám édes, persze hogy kialvatlan vagy, - mi sem tudunk aludni éjszakánként a hülye frontok miatt! A férjem például reggel fél 7-kor aludt el...

3029. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 3028. - Mimma)
2015. jan. 13. 08:59

Marikám!

Elég baj, hogy nem tudsz aludni, tudom, ez attól van, hogy felébredsz, mert köhögsz. Hát ez borzasztó, tényleg! Ettől van az, hogy nincs kedved sok mindenhez - ami nem is csoda!

A Hoxára jönni van - e kedved? Mert itt jóóóóóóóó...

Szép napot mindenkinek, aki erre jár!

3028. mimma (válaszként erre: 3024. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. jan. 12. 16:52

Ágika! Mircsike írt a kinti szerető családról, ahol most van (vagy volt, nem tudom jön-e már hazafelé)... nem keresem visza és nem idézem, mert a lényeg ez volt. Én erre reagálva írtam azt amit. Szó sem volt arról, hogy nekem ne lettek volna szerető szüleim - és nem voltam árvagyerek. Saját gyerek voltam a testvéreimmel együtt, de semmi gond nincs ebből, hiszen csak "beszélgetünk".

Nekem meg mostanában nem nagyon van kedvem sok mindenhez. Fáradt vagyok, kialvatlan, pedig milyen jó lenne legalább 2 órát egyfolytában aludni! erre vágyom.

2015. jan. 12. 13:51

Édes Andikám!

Árva nem lehetett, mert ezt írta:

Apánk még babaruhát is varrt velünk, stb.

Ma megfőztem 3 napra (keveset eszem). Zöldborsófőzeléket főztem.

Ma megyek kórusba is, és jönnek hozzánk a házba gázórát leolvasni.

Ma is vásároltam, több mindent. Csak ne lenne már ez a szél - nagyon uuuuuuuutálom!

Szép délutánt mindenkinek.

2015. jan. 12. 08:38

Sziasztok!


Tegnap találkozott Mircsivel a férjem az usziban, - szauna közben beszélgettek az ottani helyzetről és emberekről... Itt hol rejtőzködnek a józanul gondolkodó, kedves, összetartó emberek?!:(


Szólok a vezetőségnek, hogy szereljék le a tetőről a napelemeket!

2015. jan. 12. 08:32
És ha árva volt, mint az én férjem?
3024. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 3016. - Mimma)
2015. jan. 11. 13:14

Sziasztok!

Kedves Marika!

Ezt írtad:

Nekem nem volt ilyen szerető családhoz szerencsém.

Ebből én arra következtettem, hogy nem szerettek annyira a szüleid... szóval bocs, ha nem jót írtam.

Azért jövök ritkábban ide, mert ha sok a dolgom, akkor olyan fórumokat választok, ahol 1 pillanat alatt megvan a válasz (vagy 2 pillanat alatt...)

Kellemes délutánt kívánok nektek!

2015. jan. 10. 16:47

Sziasztok!


Szép hétvégét kívánok mindenkinek!


A csempemosást utálom!

3022. 945be776b5 (válaszként erre: 3021. - Bártfai Andrea)
2015. jan. 8. 19:02

Megyek, csak utálom a reptéri várakozást...


Konyharuhát mosni utálok!

2015. jan. 7. 21:28

Sziasztok!

Mircsikém az egy nagyon nagyszerű dolog, ha az emberek összetartanak és segítik egymást, - nálunk is így volt a 60, 70, 80-as években, - de már soha nem lesz olyan...

Ma új úszómester van a sportcentrumban, egy szőke nő és forró volt a szauna! Gyere haza!

3020. 945be776b5 (válaszként erre: 3019. - Bártfai Andrea)
2015. jan. 7. 15:57
Az biztos, hogy bespriccelik valamivel, hogy ne romoljon meg, - aztán fene sem tudja: ártalmas-e vagy sem!
3019. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3018. - Mimma)
2015. jan. 6. 21:02

Sziasztok!


Azt mondta, hogy hétvégére megpróbál jegyet szerezni.


Az én nagymamámék is mindent megtermeltek a kis kertjükben, - emlékszem, hogy télen a padláson szalmában "pihentek" a dinnyék és a karácsonyi asztalról nem hiányzott a friss, illatos zöld- és sárga belű "zucker-melone" DDD. A zöldpaprika homokban volt, a szőlőfürtök felaggatva szintén a padláson és volt krumplis verem is, ahol a káposztát, fekete retket is tárolták. Volt egy kinti kamra is káposztás hordókkal, savanyúságos dézsákkal és egy hatalmas asztallal, ahol feldolgozták és besózták a disznót.

És a kerekes kút visszacsapott a nagypapám májára... 9 éves voltam, - még ma is sírok, ha Rá gondolok..

Most meg lehet mindent kapni, de nem tudom mivel van bekenve!!!!

3018. mimma (válaszként erre: 3015. - 945be776b5)
2015. jan. 6. 16:29

Mircsike, mosogatok én is közben, meg marad későbbre is, de akkor sem szeretem ezt a tevékenységet.

Ha jól értem, ott vagy még? Köszönöm,hogy leírtad az ott élő emberek helyzetét.

Az jó, hogy kapsz sok receptet. A tócsnit szeretem. Ha küldesz egy db-ot nyitom az ablakot még ha hideg is van!

Szegény, de dolgos családban nőttem fel, becsületes szülők neveltek. Ami kellett előteremtettük mi is magunknak. Apánk még babaruhát is varrt velünk, sokat mesélt esténként. Akkoriban még nem volt hűtő, a padláson tároltuk az élelmet, és a kamrában, és volt krumplis-vermünk is. No oda nem szívesen másztam le a kis létrán!

Nyáron a dinnyéket leeresztettük a kerekeskút vizébe, és ott hűtöttük és gyorsan meg is ettük.

3017. 945be776b5 (válaszként erre: 3013. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. jan. 6. 16:23

Persze Ágikám, - valóban még lehetek, de most inkább visszahúzódó vagyok.


Félek a jövőtől, hogy otthon nem tudom majd magam eltartani a ház költségei miatt, kert nélküli lakásban meg már nem tudnám megszokni...

A házban szuper minden, az én édes ezermester férjem a legnagyobb körültekintéssel automatikus rendszert épített ki szinte minden területen. Hogy is hagyhatnám itt!!!

Ha úgy döntök, akkor átíratom a férjem keresztfiára és megállapodok vele, hogyha balul sülne el a dolog, legyen nála helyem. Mert ugye mindenre fel kell készülni, - nem igaz?

3016. mimma (válaszként erre: 3013. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. jan. 6. 16:22

Ágika, én nem írtam olyat, hogy a szüleim nem szerettek volna! Szép gyerekkorom volt, sokat dolgoztunk mindnyájan, de maradt idő játszásra is. A mostani családommal sincs gondom.

Már azt hittem még mindig a fiadéknál vagy, hogy nem jelentkeztél eddig.

Szép napot neked is!

3015. 945be776b5 (válaszként erre: 3012. - Mimma)
2015. jan. 6. 16:10

Sziasztok!


Marikám, én is sok mosatlant csinálok, de főzés közben elmosom, amit használtam.


Nem minden politika, csupán egyet szeretnének: kikecmeregni a slamasztikából, a hatalmas adósságból és lehet, hogy kilépnek az EU-ból.


Most már kezdem őket érteni, azaz a helyzetüket, - ami a szomszéd országok háborúja előtt még nagyon kedvező volt. A tengerpart, a rengeteg nyaraló, turista hozta a hasznot és a lakosságra nem terheltek adókat. Aztán jött a gubanc, - németek, osztrákok, magyarok, lengyelek, stb. elmaradtak és inkább olyan helyeket keresnek nyaralás céljából, ahol nem kell félni a sztrádákon a szomszédok vad magatartásától.

Mire vége lett a körülöttük zajló borzalmas eseményeknek, már "legatyásodtak", aztán meg jött a világválság és nem tudják hogyan és merre...


Hiába történik meg az előre hozott választás, azzal nem oldódik meg a kölcsönök visszafizetése.


Egyetlen jó dolog van, hogy az emberek szeretik egymást, összetartanak a rosszban is, - a gazdák összefogtak a halászokkal, - hal, birka, baromfi, zöldség, gyümölcs van bőven, - éhezés nincs! És ez bizony nagy dolog!

Nem gazdag család, ahol vagyok, de nagyon szorgalmasak, és tele a hűtő. Amellett, hogy agyondédelgetnek, magamhoz vettem a háztartást. Örülnek az új ízeknek, Andi rengeteg receptet küld, ma este tócsnival várom őket. Mire bezárják az üzletet, kész is vagyok!

Nagyon szeretek főzni!!!


Szép estét kívánok!

2015. jan. 6. 14:08
....nem felsége, hanem felesége...
2015. jan. 6. 14:07

Sziasztok!

Régen jártam erre, úgy tűnik.

B.U.É.K. -nektek, ha még nem kívántam volna.

Mircsikém, Te még tényleg lehetsz boldog és szerelmes. Egy rokonom is nagyon magasra tette a mércét, aztán jött egy férfi - 3 gyerekkel - akiket otthagyott a felsége - és a rokonom beleszeretett, lett egy közös gyerekük is - és boldogan élnek a picike kis házukban.

Marikám, nagyon szomorú, amit leírsz! Engem szerettek a szüleim, a férjem is, és most a gyermekeim és menyeim is - úgy tudom.

Szép délutánt kívánok!

3012. mimma (válaszként erre: 3010. - 945be776b5)
2015. jan. 5. 15:52

Mircsike!

Már kezdtem örülni, hogy maradsz még, de utána láttam, hogy csak hazajössz... hát a politikához vagy hasonlóhoz nem nagyon tudok hozzászólni, mit mondani...

Bízom lenne lesz szerelem is az életedben! megjön az is.

Ahogy írsz erről a családról szinte látom őket, ahogy leírod milyen ez a család. El tudom képzelni mennyire jól érezheted ott magad náluk.

Nekem nem volt ilyen szerető családhoz szerencsém.

Valamikor megkóstoltam a Metaxát! de régen is volt, no meg az Uzo-t. Ez utóbbi nem ízlett sehogy sem, de ez lenne a legkevesebb baj. Nem igaz?

Utálok mosogatni! és mennyi mosatlant tudok csinálni? felháborító!!

2015. jan. 4. 16:30

Sziasztok!


Mégis hazamegyek! Hogy feloszlott a parlament az ünnepek előtt és előrehozott választások lesznek, még nem old meg mindent és előfordulhat, hogy esetleg akadályoztatva leszek. Bár itt ezen a tengerparti részen nagy nyugalom van, csak a közlekedés aggaszt mindenkit, félnek az elrekesztéstől.

Nem lehet tudni, mennyire lesz szimpatikus nemzetközi vonalon az új kormány, - túl nagy államadósságot halmoztak fel, - vajon elengedik-e egy részét és lesznek-e segítők...

Remélik és bíznak benne, hogy az ország újra felvirágzik, hogy népük újra erős és szabad lesz és ismét elárasztják a nyaralni vágyók a napfényes tengerpartokat...


Szép vasárnap estét kívánok mindnyájatoknak!

3010. 945be776b5 (válaszként erre: 3009. - Mimma)
2015. jan. 2. 21:54

Marikám én egyenlőre szerelmes szeretnék lenni, - nem elég, ha valaki "csak" tetszik...

És a lécet nagyon magasra tette a férjem, azt még át is kéne valakinek ugrani...

Tavaly négyszer voltam náluk, - csodálatos, összetartó család! Maria mama rendkívül talpraesett asszony, ég a keze alatt a munka és telve a szíve szeretettel! Mindenkit megkínál süteménnyel, aki belép az üzletükbe, - a papa békésen pipázik és kínálja hozzá a Metaxát.

Ha nincs ott a barátnőm tolmácsnak, akkor kézzel-lábbal is nagyon jól megértjük egymást. Sokszor átmennek a szomszéd boltoshoz, tárva-nyitva minden, - ott nincs betörés, lopás, rablás... nagyon érdekes!!! De nincs is olyan nagy szegénység, mint otthon, - az emberek szeretik és segítik egymást.

Jól érzem magam és még nem tervezem a hazamenetelt, - megy a vállalkozás nélkülem is!

Hallom mennyi adót szabtak arra a csóró, sokat szenvedett népre, - és pont azok, akik népszavazást indítottak rongyos 300 forint miatt, - jaj, nagyon gondolkozom, hogy érdemes-e visszamennem, - tulajdonképpen semmi nem köt oda és a hazaszeretet fogalma is kiölődött belőlem...


Még egyszer boldog Újévet kívánok Nektek, sok szerencsét, egészséget, tele spejzot!

3009. mimma
2015. jan. 2. 17:15

Andika én örömmel mennék szilveszterezni ha jó lenne most az egészségem. Ilyenkor szeretem a mulatós zenéket is. Mérgemben azt néztem és hallgattam a tévében, mert a többi műsor nem tetszett.

Most is mehettem volna, egy régi barátnőféléék hívtak jó sokáig el voltak maradva, csak nem érzem jól magam, folyamatosan köhögök, és emiatt nem mertem elmenni.

Óóóó, Emirella! milyen örömmel olvasom, hogy finom lett a korhelylevesed! most már megismerték és biztos fognak kérni, hogy főzz még.

Jujj, de jó lenne ha a barátnőd öccséről amit írtál az úgy is lenne! Szeretném, ha boldog lennél!

2015. jan. 1. 20:46

Sziasztok!


Az én korhelylevesem is nagyon finom lett, - nem ismerték!


A barátnőm öccse mindennap idemotorozik, azt mondják, hogy örültek, ha hetenként látták... Lehet, hogy tetszem neki!

2015. jan. 1. 20:09

Egy szebb, jobb, boldogabb Újévet kívánok mindnyájatoknak, bár most értesültem a tévéből, hogy sok embernek nem valami jól kezdődött a mai nap...


Én is főztem korhelylevest, - finom lett!


Vasárnap megint jönnek a legnagyobb unokámék, akkor majd elfogy az a rengeteg hájas.

Tegnap megint sütöttem az ügyeleteseknek, akik nem lehettek a családjukkal, barátaikkal, - hanem itt vigyáztak ránk...


Marikám, - ahogy idősödik az ember, rájön, hogy mindenütt jó, de legjobb a tollasbál! DDD

Nem megyünk szórakozóhelyre, már szinte mindenütt "dizsi" van, - mi pedig az élőzenét szeretjük!

3006. Tejespite
2014. dec. 31. 21:26
Boldog új évet kívánok mindenkinek és jó egészséget!!!
3005. mimma
2014. dec. 31. 19:15

Boldog Új Esztendőt kívánok mindannyiunknak, békességben, szeretetben, és jobb egészségben.

Emirella, nagyon örülök, hogy jól érzed magad ott ahol vagy, és hogy igen kedves barátaid vannak. Ez nagyon fontos.Annak idején - kétszer jártam arrafelé - imádtam enni a finom salátájukat és más finomságokat is. Most sajnos a szervezetem nem szereti a salátákat, én nagyon szeretném, de hát ez van. A hal az jöhet!

Biztos finom lesz a korhelylevesed, szerintem ízlik majd a barátaidnak.

Szépen fogyogat a bejgli a fagyasztóból. A gyerekemék is sütöttek, így nem vittem az enyémből, mert nem tudtak volna vele mit kezdeni.

Addig maradj amíg csak lehet! és érezd nagyon jól magad.

Én tollasbálba vagyok hivatalos ... heheheee... remélem nem kések el.

2014. dec. 29. 19:50
Mircsikém drága, - úsztunk egyet, - Jozsó üdvözöl és boldog mindent kíván, - a szaunát megint későn kapcsolta be...:(
2014. dec. 29. 18:43

Sziasztok Lányok!


Ágikám édes, - jó utat kívánok én is és bulis szilvesztert a családdal.


Marikám, - én is rengeteg bejglit, hájas kiflit, rétest és gyümölcsöst sütöttem. Elláttam az egész családot, - holnap megsütöm az ügyeleteseknek is a szilveszteri ajándék-süteményt, - besózom a malachúst, beáztatom a lencsét, előkészítem a káposztát a korhelyleveshez, - úgyhogy pörgök, szinte meg sem állok.

Tegnap a kisebbik unokáim voltak itt, pikk-pakk kiürítettek 2 nagy süteményes tálat, úgyhogy zajlik az élet és a folyamatos sütés! DDD


Vidám szilveszterezést kívánok mindenkinek!


Most délután kimostam a hűtőket, - nemszeretemcsinálni!!!! DDDD

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook