Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2015. nov. 28. 18:45

Hali!

Megcsináltam a csirkét, 56 dkg mellehúsa kellett hozzá. Persze, hogy 2 órát sütöttem a tepsiben, lassú tűzön - és finom lett! Puha volt, mint a vaj, nem égett szét, mindenkinek ízlett!

Van vele azért elég herce-hurca, a láng hol erősebb legyen, hol egész le kell venni takarékra.

A gépem ma annyit vacakolt, hogy már azt hittem, kidobom az ablakon - hátha elviszi a drótostót! Végül megemberelte magát, így tudtam jönni a fórumra.

Szép estét mindenkinek!

2015. nov. 28. 16:29

Sziasztok, - kicsit elmradtam!


Andi nem jársz az uszodába, - a férjedet láttam vasárnap. Csak nincs baj?!


Ágika a csirkének szerintem is elég 1 óra, - persze függ a nagyságától is.


Marika jól vagy?


Nem tudom írtam-e, hogy a lomb söpréssel is hadlábon állok?!


Kívánok mindenkinek kellemes délutánt, - szép estét!

2015. nov. 25. 17:49

Hali Ágikám!


Szerintem valami nem stimmel! Nem hiszem, hogy egy csirkének kell 2 óra, - ha csak nem fűtő anyagnak kell, bár már nem igen használnak szenet! De még lassú tűzön is "szétfő", a csontok maguktól kiugranak! DDD


Nálunk is itt volt vasárnap az egész család a 10 napos babával, - alig találtam meg a habkönnyű párnákkal, szörmékkel bélelt hatalmas babahordozó közepén. Iciri-piciri ékszerbaba!

Az ebédnél mindenki megtalálta a magának tetsző falatot: csontleves rengeteg zöldséggel, húsos orja-csonttal, májgaluskával és leveskockával, - káposztalevélbe töltött fűszeres, májas rizses hús, sült pulykacomb, vajas burgonyapüré, cékla, gyümölcsös-csokis sütemény.


Míg főztem, a férjem takarított és tiszta fehér lepedővel leterítette az ágyakat, hogy a babát le tudják tenni. Késő estig itt voltak, végig aludt, még szopás közben is. Nagyon boldogok voltunk!


Én holnapra fél pecsenyekacsát sütöttem Remoskában és elég volt másfél óra. Rizzsel, céklával tálalom.


Szép estét kívánok!

2015. nov. 25. 16:44

Sziasztok!

Régen jártam itt én is, azt hittem, kihalt ez a fórum...

Most arra vetemedtem, hogy szombatra meghívtam az itt lakó fiam családját, és én főzök nekik. Négysajtos csirke lesz, azt hallottam, hogy az finom és nem nehéz megcsinálni. Rá van írva hátul, hogyan kell elkészíteni, de ez nem olyan egyszerű. Aki már tapasztalta, az mondta, hogy lassú tűzön kell 2 óráig sütni a tepsiben.

Nagyon remélem, hogy jó lesz, és mindenki jól fog lakni.

Magamnak nem csinálnám, mert nekem jó akármi is, csak gyorsan meglegyen...

Igen, Andikám, mindketten nagyon utáljuk a portörlést.

Mindenkinek kellemes délutánt!

3298. 7718a2b309 (válaszként erre: 3297. - Bártfai Andrea)
2015. nov. 25. 10:23
Köszönöm, minden ideért.
3297. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3296. - 7718a2b309)
2015. nov. 25. 10:11

Puszit akartam küldeni, - de látom, gyüjtögető életmódot folytatsz! DDD


Boldog névnapot kívánok minden Katicának!


Szép napot pedig a kedves fórumlátogatóknak!


Mondtam már, hogy utálok port törölni? DDD

3296. 7718a2b309 (válaszként erre: 3295. - Bártfai Andrea)
2015. nov. 25. 08:03
Valóban rég nem hallottunk Rólad, öröm újra olvasni.
2015. nov. 24. 20:29

Sziasztok, - rég jártam itt!


Bevallom őszintén, engem nem zavar a por, - először is mert nem látom, másodszor pedig utálok port törölni!

Remélem jól vagytok, - látom Ágikánk sürög-forog, tüsténkedik!

Jó éjt, - szép álmokat!

2015. okt. 26. 14:59

Szervusztok!

Kellemes délutánt!

Ma csak levest főztem, mert a délelőtt eltelt a bevásárlással. Utána a birsalmával kínlódtam, mert ingyen kaptam valakitől. Lekvárt akarok belőle csinálni, mert szeretem. De sok baj van vele.

Ma még kórusba is megyek, szerencsére elvisz valaki autóval.

Már nem is utálok főzni, befőzni meg pláne szeretek. Persze, a portörlést úúúúúúúúúúúúúúúútálom!

2015. szept. 26. 21:09

Hali, - én egész délelőtt főztem, - végül a férjem elszaladt a cukrászdába süteményért, mert a palacsintatésztám a konyhakövön landolt. Fél órámba telt, mire a teljes, almás, olajos trutyit feltakarítottam.


Brrrrr.....


Az egyetlen jó dolog az volt, hogy simizhettem a pocaklakót! DDD

3292. mimma
2015. szept. 24. 09:22

Szervusztok, nagyon szép napot kívánok!


Ma még igencsak szép őszies időnk van, aztán megint jön a lehűlés és a hűvösebb. Az erkélyen kicsit rendezkedek a virágok terén. Kiszedem az elszáradtakat, stb.

Ma főzni nincs kedvem... pedig muszáj lesz! és azzal pedig nő a mosogatni való! ☺

2015. szept. 21. 19:57
Szép hetet kívánok mindenkinek!
3290. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3289. - Mimma)
2015. szept. 21. 19:56

Köszönöm szépen Marikám, - lassan megy az idő...


Ma megerőszakoltam magam és port töröltem, - brrr...

3289. mimma (válaszként erre: 3288. - Bártfai Andrea)
2015. szept. 20. 19:30

Andika! szeretettel gratulálok ehhez a csudajó hírhez! nagy dolog dédinek lenni.


Utálok mosogatni még mindig.

2015. szept. 19. 16:25

Szasztok!


Ne haragudjatok, hogy elhanyagoltalak Benneteket, - de nagy öröm ért: dédi leszek!!!!!:))))


Port törölni viszont változatlanul utálok!


Szép délutánt mindenkinek!

3287. mimma
2015. szept. 14. 16:34

Szervusztok!


Nagyon szép őszi napunk van ma. Délelőtt felöltöztem, du 14 óratájban majd megsültem!


Andikám,köszönöm szépen a névnapi jókívánságodat. :-)


Még mindig herótom van a mosogatástól.

2015. szept. 12. 21:10

Hétvégén hoztak a gyerekek szilvát, - felét a mikróban főztem, felét a kenyérsütőben. Jó volt, hogy nem kellett ott állni, kevergetni.


Lekváros edény elmosását utálom!


Jó éjt mindenkinek, - puszi Ágikám!


MIMMA drága, - boldog névnapot kívánok!

2015. szept. 10. 16:57

Sziasztok!

Szép délutánt mindenkinek!

Már lassan semmilyen házimunkát nem szeretek, csak a befőzést.

3284. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3283. - Miss Angel)
2015. szept. 9. 21:51
:)
2015. szept. 9. 11:04
budipucolás :)))))))
2015. szept. 9. 06:42

Utálok porszívózni, ezért csak nagyjából összesöpörtem.


Szép napot mindenkinek!

2015. szept. 4. 19:24
Most jut eszembe, Neked még nincs szülinapod, Ágikám!
2015. szept. 4. 19:23

Édes Ágikám!

Isten éltessen sokáig erőben, egészségben, boldogságban!

Köszönöm a drukkolást, kánikula volt! Befeküdtem a csónakba, ringatott a víz, - elfeledkeztem a világról, nem figyeltem és csúnyán összeégtem.


Nálunk is szülinap van, a legkisebbet ünnepeljük vasárnap.


Nekem is sütnöm kell, de most nincs nagy kedvem...

2015. aug. 24. 14:57

Drukkolok nektek, hogy jó idő legyen a Balcsinál!

Én nem tudok varrni már, elfelejtettem, de a bőrhöz különösen erős tű kell, úgy tudom.

Nekem van övtáskám, az is nagyon jó. Ha tönkremegy - másikat kell vennem.

Én nem szoktam porszívózni, mert nem jó a gerincem, meg a csípőknek sem tesz jót. De a szoc. gondozóm felporszívóz, itt is csak 2 szoba van és mellékhelyiségek.

Bizony, letöröltem a port, és sütöttem finom pogácsát. Meg is dícsérték, mert voltam a fiaméknál szülinapon, vittem a pogit és az ajándékot. Mindenkinek ízlett és a fiam is örült.

2015. aug. 21. 20:25

Szeretek táncolni, csak az ihaj-csuhajt nem szeretem!

Azt mondja a férjem, hogy jó időnk lesz a Balatonnál, - úgy legyen!


Ma varrtam egy irattartót a férjemnek, csak a nadrágszíjára kell feltenni, - látod Ágikám ilyen kéne Neked is, hogy ne hordj táskát!


Felsöpörtem a férceket, de ha nem lesz fáradt a drágám, majd kiporszívóz vasárnap, - aztán irány Surány!:)


Apr.: porszívózni sem szeretek!:(

2015. aug. 21. 12:29

Szép napot mindenkinek!

Andikám, én ma elhatároztam (bizony), hogy hős leszek és letörlöm a port itt-ott, ahol látszik!

Jó pihenést kivánok neked a Balatonnál!

Ja, és táncolj egy kicsit a lagziban...

2015. aug. 20. 20:26

Jó estét Mindenki!


Ágikám édes, én alkut kötöttem a porral!

Én nem törlöm őt, - és ő sem töröl engem! Békésen megférünk egymás mellett.


Nekünk is volt 2 napra főzött töltött paprikánk, de most megfőztem holnapra: brokkoli krémlevest csirkeaprólékkal.


Szombaton lakodalomba megyünk, - vasárnap jön a nagyobbik lányom, - hétfőn meg visszautazunk a Balatonra.


További szép estét kívánok!

2015. aug. 19. 13:35

Szervusztok!

Szép délutánt!

Nekem van mit enni, maradékot tegnapról, főzelék és van hozzá csibecomb.

Persze, a portörlést úgy útálom, hogy nem is törlök port...csak nagyon ritkán.

3274. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3273. - B6fb711c0e)
2015. aug. 18. 22:08
Azt itt senki sem szereti!:(
2015. aug. 18. 13:53
portörlés/69
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook