Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lehet -e sportolás nélkül,tartós fogyást elérni? fórum

Lehet -e sportolás nélkül,tartós fogyást elérni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. dec. 8. 22:11
1000-1200 kaloriával
82. Baba84
2008. nov. 10. 19:03
Abszolut nem lehet!!!
2008. jún. 25. 15:42
Lehet
80. c469e38f6f (válaszként erre: 79. - 8b68ade120)
2007. okt. 8. 18:13

Sportolóknál meg kell különböztetni a fogyasztást a testsúlyszabályozástól.A súlycsoportban versenyző sportolók általában nem küszködnek súlyproblémával, ugyanis itt kétféle testsúly létezik: az egyik az edzősúly, a másik a verseny vagy mérlegelési súly. Az előbbi mindig magasabb 2-6 kilóval, amit verseny előtt kell eltávolítani.Ez a fogyasztás. Itt nem zsírvesztés történik, hanem különféle technikákkal vizet és a gyomor-béltartalmat ürítik ki a versenyzők.A mérlegelés után pedig a hátralévő időtől függően igyekeznek visszaszedni az elvesztett kilókat, mivel ilyenkor az erő is csökken.

Testsúlyproblémával az a sportoló küzd, aki a fenti módszerekkel már nem tud "befogyasztani" a versenyre.(vagy ha sikerül, azt jelentős erőszint csökkenés kíséri).

Testsúlyszabályozással a versenyzők az edzősúlyukat tartják. ha ez már nem megy, akkor lehet gondolkodni a súlycsoportváltáson.

2007. okt. 8. 17:22

Szerintem sem lehet, de megis lenne egy kerdesem.

Mi a helyzet azokkal a sportolokkal, akik allando sulyproblemakkal kuzdenek es minden verseny elott dietazniuk kell?

En is dagadt vagyok es dietazom is es sportolok is, mert igy gondolom jol.

De amikor versenyszeruen sportoltam, akkor is dagadt voltam. Akkor most ez hogy is van?

2007. okt. 5. 00:31

"Mindenki mindenki ellen, mindegy, csak dolgozni ne kelljen" :)))

(Bikini)

Sztem ez egy komolytalan kérdés...

77. dundy
2007. okt. 4. 11:18
Tartósan nem, szerintem.
76. 7130b15964 (válaszként erre: 73. - 4c35511f0b)
2007. okt. 2. 22:25

Hm, azért volt már rá példa a történelemben, hogy sport nélkül fogytak, de az tényleg nem egészséges.


Ráadásul a sportnak rengeteg jó mellékhatása van, nem csak a kalóriát segít égetni.

2007. okt. 2. 21:44
mozgás nélkül jobban fogyunk izomból, mint kellene, a mozgás segit abban, hogy zsirból fogyjunk és ne az értékes izomszövetből...
74. jemma (válaszként erre: 73. - 4c35511f0b)
2007. aug. 6. 17:39
így van! meg tartós nem evéssel, sajnos...
2007. aug. 6. 09:32

A kérdés nem az, lehet-e fogyni sport nélkül, hanem hogy TARTÓS fogyást lehet -e elérni....s erre aválasz NEM.

Norbi is ezt mondja, ha már őt idéztétek.

72. Naomagic85 (válaszként erre: 71. - Jemma)
2007. aug. 5. 16:44
én most egy műtét miatt el vagyok tiltva még a tornától, de már nagyon hiányzik:(
71. jemma (válaszként erre: 70. - Naomagic85)
2007. aug. 5. 16:40

és milyen igaza van norbi bácsinak!!! ez tényleg így van: ha eszel és tornázol, nem fogysz egy dekát sem! ha elkezdesz kevesebb kalóriát bevinni és tornázol, akkor rövid időn belül karcsúbb leszel!


azért torna mellett sokkal látványosabb a fogyás és karcsúbb, fittebb vagyok, úgyhogy a kevés kaja mellett én a heti legalább 3 alkalom aerobikra esküszöm! ez már bevált:)

2007. aug. 5. 16:32
szerintem lehet, mert hogy Norbit idézzem, a fogyásban a helyes táplálkozásnak 80%, a testmozgásnak pedig 20% a szerepe. Ha megfelelően táplálkozunk, sport nélkül is leolvadnak rólunk a kilók. Mégis az az optimális, ha a rendszeres sportot is beépítjük az életünkbe, hogy az erőnlétünket fokozzuk, és karbantartsuk a testünket.
2007. aug. 5. 14:04
lehet, de nem érdemes...a sport egészséges dolog, nem kényszer, úgy kell felfogni. persze, ha valaki elég fizikai munkár végez, nincs feltétlenül szüksége sportra.
2007. aug. 5. 10:36
NEM
67. edb6c38cef (válaszként erre: 66. - Jemma)
2007. jún. 5. 21:17
Azért azóta eltelt 8 év, és hát jött rám pár kiló. Most állok neki újra összekapni magamat, kíváncsi vagyok, most is olyan szépen összehúzódik-e. Bár anyámnak sem lötty, szóval talán van esély...
66. jemma (válaszként erre: 64. - Edb6c38cef)
2007. jún. 5. 21:10

szia.

én alapvetően hízékony vagyok és ha nem vigyáznék akkor hú..... nagyon nagy lennék:))))

szerencsés vagy, hogy jó géneket örököltél, mert a többség ádáz harcot vív a narancsbőrrel.

65. jemma (válaszként erre: 63. - Jolvagyok)
2007. jún. 5. 21:07

szia.

igen az életmódváltás a lényeg. néha arról győzködöm magam, hogy á dehogy, megy ez anélkül is, de sajnos a véres valóság az, hogy ilyenkor rövid időn belül feszül a ruha rajtam:(

2007. jún. 5. 20:12
Jemma, tényleg nem volt egy csíkom sem. Nem tudom, írtam-e, akkor voltam 33 éves. De nálunk a család női ága tényleg nem cellulitiszes, szóval ez anyai örökség, nem voltam tötty.
63. jolvagyok (válaszként erre: 56. - Jemma)
2007. jún. 5. 20:03

ezt egyszer egy sporttáplálkozás-szakértőtől is hallottam, nagyon tudsz;)

azt is mondta, hogy a mozgás önmagában nem fogyaszt, hiány viszont hízlal:(

Úgyhogy marad a jól átgondolt ÉLETMÓD, másképp nincs siker

62. Icus (válaszként erre: 59. - Jemma)
2007. jún. 5. 19:59
Nekem, azt mondta az edző, amikor fittnesterembe jártam. Ha, torna után éhes vagyok, akkor nem jól végeztem a gyakorlatokat, (nagyon felment a pulzusom)és ch-ot égetett a szervezetem. Ezért vagyok éhes.
61. jemma (válaszként erre: 60. - Edb6c38cef)
2007. jún. 5. 19:53

szia zitamita,

gratulálok!

szerencsés vagy ha 20 kilót ledobtál úgy hogy nem mozogtál! és a bőröd feszes maradt? mert azt

nehezen tudom elképzelni. azért 20 kiló iszonyúan sok, a bőr nem reagál túlzottan jól még 5-10 kiló súlyvesztérsre sem, striák, petyhüdtség satöbbi. még a huszas éveiket taposó lányoknál is látszanak a hízás-fogyás nyomai.

én továbbra is azt mondom, hogy lehet fogyni mozgás nélkül, de a látvány ég és föld a "nem mozgók" és az aktívan sportolók között.

jemma

2007. jún. 3. 13:11
Testkontrollal 3 hónap alatt 20 kilót fogytam, deka torna nélkül. A munkám (könyvelés), ezért egész nap ülök. És hát februártól áprilisig fogytam le, pont a legnagyobb zárás időszakban, tehát tornázni még napi 5 percem sem volt, hajnaltól éjfélig a szgépnél seggeltem. Ezért mondom mindig, én vagyok az élő példa, hogy semmi mozgás esetén is megy.
59. jemma (válaszként erre: 57. - Algea)
2007. máj. 27. 17:18

igen, a mozgás amiatt kell, hogy ne lógjon a bőr, és persze a jó közérzet miatt. edzés után mindig olyan elégedett vagyok magammal:)

csak ne lennék edzés után éhes:)) ilyenkor általában eszem egy natúr joghurtot hamlettel vagy baromfi párizsit egy óriási paradicsommal.

már kétszer fogytam norbi módszerrel és tornával, egyszer 25 kilót és évek múlva a szoptatás befejezése után pedig 32 kilót. azóta tartom a súlyomat, egy-két kiló ingadozik, azt ki lehet bírni.

58. algea (válaszként erre: 51. - HusiNyuszi)
2007. máj. 27. 16:37
Szia! Tényleg nagyon hatásos az a mozgás is, amit az ember nem is vesz igazán észre, hogy edzene: lépcsőzés, gyaloglás, lótás-futás egész nap.
57. algea
2007. máj. 27. 16:35

Norbi-féle diétával 12 kilót tudtam leadni torna, mozgás nélkül. Akkor megállt a dolog, én meg ahelyett, hogy ráhúztam volna tornával, abbahagytam a programot, és szépen visszahíztam.

Gyors fogyásnál egyébként azért is kell a torna, hogy a bőr feszesebb legyen, és azért mindenképpen kell, hogy az izom-zsír arány kedvezően alakuljon:)

56. jemma
2007. máj. 27. 16:28

tapasztalataim szerint 80% a táplálkozás és 20% a mozágs. lehet, hogy ez így elég szigorúan hangzik, de úgy vettem észre, hogy amikor normálisan eszem és sportolok is, akkor nem fogyok semmit. tartom a súlyom és a forma is rendben.

mindig akkor fogytam amikor diétáztam és heti 3x edzettem, olyankor olvadtak a kilók.

2007. máj. 19. 21:42
Nem.
54. maca29
2007. máj. 18. 15:07
50-50% a diéta és a mozgás, egymás nélkül állítólag egyik sem hatásos.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook