Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Át szeretnék íratni egy autót. Hol kezdjem, mi kell hozzá? fórum

Át szeretnék íratni egy autót. Hol kezdjem, mi kell hozzá? (tudásbázis kérdés)

9. emagdi (válaszként erre: 7. - Magdi8)
2009. febr. 7. 09:39

hát, tényleg úgy látszik nem egyforma az okmányirodák leterheltsége.

tatabányán kértem anyukámnak egy időpontot átíratásra, és a nő mondta, hogy akár már másnap mehetek. úgy látszik ott ráérnek:))

2009. febr. 7. 07:09
Első a kötelezőfelellőségbiztosítás, ezt azonnal meg kell kötni. Aztán jöhet az eredetiségvizsgálat, meg az átíratás. Jó sok forintot elkérnek érte.
7. Magdi8 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jan. 26. 19:45
Én egy Pest megyei városban lakom, nálunk sajnos nem mennek olyan gördülékenyen a dolgok. Elég nagy a város vonzáskörzete. De igazad van, ha lehet, tényleg érdemes több helyen megpróbálni. Nekem sajnos nem volt más lehetőségem.
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Magdi8)
2009. jan. 26. 19:34
okmányirodája válogatja... érdemes több kerületnél is megpróbálni, van, ahol hamarabb átírják
5. Magdi8 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2009. jan. 26. 19:33
A 8, vagy 15 nap sajnos gyakorlatban nem működik. Én internetes bejelentkezéssel 30 nap alatt tudtam átiratni. Telefonon két hónap múlva kaptam időpontot. Kérdeztem, hogy nem lehetne-e előbb, erre mondták, hogy jelentkezzek be interneten. Igy 30 napra kaptam időpontot. Addig meg, hogy ne büntessen meg a rendőr, kinyomtattam és magammal vittem az okmányiroda visszaigazolását.
2009. jan. 26. 19:30
Az adásvételi szerződéssel menj el egy olyan szervízbe, ahol csinálnak eredetiség vizsgálatot. Kösd meg a kötelező biztosítást. Ezekkel és az adásvételi szerződéssel menj be az okmányirodába. Ott mindent elmondanak. Adnak csekket, amit a postán tudsz befizetni. Az eredetiség vizsgálatnál is sárga csekken kell befizetni a dijat. Az okmányirodába kérj előre telefonon időpontot, vagy jelentkezz be interneten a www.magyarorszag.hu-n. Ha telefonon jelentkezel be kb. kétszer annyi idő múlva hívnak be, mintha az interneten kérnéd az időpontot. A forgalmit ott rögtön megkapod, az autó törzskönyvét postán küldik, pontosabban be kell menni érte a postára, mert a postás nem viheti ki, csak az értesítést.
2009. jan. 26. 17:00
Bármelyik okmányirodában meg tudod tenni, vinni kell: adásvételi szerződés, eredetiségvizsgálat + kötelező gépjármű biztosításod papírja... asszem ennyi. Ja + ott be kell majd fizetned egy csekket amit adnak.
2009. jan. 26. 12:31
szerződés, eredetiségvizsgálat, okmányiroda 8 (v 15?) napon belül. illeték befizetése.
2009. jan. 26. 12:23
Átszeretném írtani egy autót, Hol kezdjem, mi kell hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook