Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után kinél, milyen mellékhatások léptek fel? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után kinél, milyen mellékhatások léptek fel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. szept. 8. 08:51
Semmi
2018. szept. 8. 08:50
nalam mellekhatas ?semmi nem volt.
2017. jan. 12. 21:04
Sziasztok! En ket evig szedtem fogamzasgatlot, es augusztusban a 3.ik orvossag utan elfelejtettem tovabb szedni es 4nap eltelteltevel megkaptam a menstruaciom. Utana egy honapban kimaradt, es megjott rendesen a masikban. Azota pedig nem jelentkezik. Karacsony korul ereztem hogy mintha megakarna jonni, de nem. Szerintetek ez normalis? Aggodnom kellene ez a rendszertelen menstruacio miatt? Voltam novemberben nogyogyasznal kiirt egy termeszetes anyagokbol osszetett cseppeket es azt iszon teaban. Amugy nem mondott ra semmit,pedig ugyanezt elmondtam neki is. Teszteket szurest csinalt, es minden rendben. Babat tervezunk hamarosan. :)
2016. máj. 22. 09:54

Sziasztok! Én Volinát szedtem másfél évig, két hónapja hagytam abba. Mindenki riogatott, hogy milyen szörnyűségek lesznek, még a kozmetikusom is, szerinte ráadásul nem is rögtön, hanem majd 3-4 hónap múlva ( saját példája ). Nos, bár bízom az erős kis szervezetemben, azért az első hónapban ittam a cickafarkot és szauna, sport heti többször a méregtelenítés miatt. Félidőben éreztem a peteérésem ( nagyon erősen ), és a 30. napon meg is jött.

Hátradőltem, lehet ez volt a baj: ebben a hónapban már nem ittam a teát, gondoltam, minden működik ( jah, és -egyelőre- az arcom sem vészes, hátamon 1-2 pati ). Ugyan ismét éreztem a peteérést, de egyértelműen gyengébben, és most, a 31. napon nyoma sincs a menzeszemnek.... de még a mellem is alig fájdogál ( mindig elég durván és már jó egy héttel a menzesz előtt feszül).


Kérdésem, hogy ha az első hónap ilyen simán ment, attól még lehet, hogy később jönnek a problémák? :( Vagy egyszerűen csak szokjak hozzá, hogy a stressz és a mindennapi dolgok megint ilyen hatással vannak a ciklusomra ismét? Elképzelhető, hogy nem is fog megjönni ebben a hónapban?


Bocsi a hosszú beszámolóért és köszönöm a hozzászólásokat előre is :)

2015. máj. 1. 10:54
utana?semmise inkabb elmultak amik elotte voltak!
2015. márc. 2. 22:11
Sziasztok én 4 éve szedem a tri regol fogamzásgátlot es szeretném abba hagyni.csak azt nem tudom hogy menyi szünett kel a szervezetem kitusztulásához és hogy fokozatosan hagyam aba vagy egyböl aba lehet hagyni és akkor pl 6 honap védekezés es utana lehet probalkozni gyerek téren .??. Kösszönöm a segitséget
2012. okt. 31. 11:56
Én évek óta kb 8 éve nem szedem a fogamzásgátlót,addig mig szedtem nem volt semmi gond ,utánna hurkot raktak fel és ez volt a baj,rá 1 évre ciszta,daganat a méhbe szóval jött a mütét,de most már minden oké.
2012. okt. 31. 11:11

Pénteken megyek nődokihoz, hogy nézzem meg újra. Júniusban azt mondta, hogy fél évig "normális", ha nem jön meg. Na de októberben letelt a fél év!!!

Ha tehetem, én is mindenkit lebeszélek róla.

Ha visszapörgethetném az időt, tuti nem szedném.

2012. okt. 31. 11:08

Sziasztok.Én április 2-án hagytam abba. Annak hatására még pár nap múlva megjött. Majd se májusban, se júniusban nem volt, júliusban megjött úgy, hogy tudtam melyik nap lesz (egyik csüt.-ön peteérés gyanús volt a dolog, rá 2 hétre pontosan meg is jött). Aztán se augusztusban, se szeptemberben, se októberben semmi.

Szeptember óta élesben is próbálkozunk, ellőttem már pár tesztet is, de mind negatív.

2012. aug. 28. 20:08
Sziasztok! Kb 1 eve nem szedem a fogamzasgatlot. Julius ota rettenetes pattanasaim vannak. sok helyen olvastam mar utana, mi lehetne a megoldas. Mar meregtelenitettem, bortisztitokat hasznaltam, kamillaztam, gyogyszert nem szeretnek ismet szedni:( az ezust kolloidon gondolkodom meg:( ketsegbeestem:( kerlek, osszatok meg velem, mi segitett nektek a pattanasom eltunteteseben. Laurinat szedtem.
84. 06718ca650 (válaszként erre: 83. - 06718ca650)
2012. aug. 25. 13:05
ja, jut eszembe, sajnos olyan pattanásos lett az arcom mint egy tinié. :)
2012. aug. 25. 13:04
a rettenetes görcsölést leszámítva sokkal jobban érzem magam a fogamzásgátló nélkül.
2012. aug. 25. 13:02
Én 4 éve kezdtem el szedni a cypromixot, aztán kb egy éve váltottam gestomixre. Már egy ideje fontolgatom, hogy abbahagyom a tablettázást, mivel elkezdtem tőlük hízni. . . Pont, mielőtt elkezdtem őket szedni, lefogytam 12 kg-t önerőből (így pont ideális lett a testsúlyom. . ), de ez a 4 év visszahozta, plusz még többet is, mint eredetileg volt. . . Mivel 20 éves vagyok, nem szeretnék a tabletták miatt túlsúlyos lenni. . . mellesleg a szexet sem kívánom azóta, pedig azelőtt nagyon kívántam mindig. . . nagyon félek attól, hogy pattanásos leszek, éshátugye a többi fog. gátló módszer nem olyan biztonságos. . . de valahogy döntenem kell. . . esetleg van itt, olyan aki ugyanígy van vele?
2012. aug. 13. 19:26

Sziasztok!


Én már 4-5 fogamzásgátló tabletta típust szedtem, többször történt hogy a vérzésem a tabletta szedése mellett nagy mennyiségben és hosszú ideig megvolt, ezért váltottam, sajnos többször is. A Graciál volt a legjobb (ezt kb 4 évig szedtem), az utolsó 3 hónapban megjelentek a köztes vérzések (hamarabb jött meg vagy nehezen múlt el). Ezért úgy döntöttem most már abba kell hagynom. Sokat vaciláltam mert azért van jó oldala is a tabletta szedésének: rendszeres lett a vérzés, nem tartott hosszú ideig, és nem féltem hogy terhes leszek, és jobb a sex gumi nélkül :)

Azért is hagytam abba mert már fontolgatjuk párommal a babavárást.

Most hogy nem szedem, az arcomon sok apró piros pattanás jelent meg, és egyre több, nem is múlik.

A vérzés időben megjött most már második alaklommal is 27. napra.

Csak az a bajom, hogy most már visszatért a tabletta előtti időszak, rendszertelen bő hosszadalmas menzesz.

De ha babát akarok a szervezetemet vissza kell állítani, ezért most megéri a szenvedés.

2011. dec. 30. 09:36
Én most hagytam abba. De ráadásul úgy, hogy nem szedtem végig az ciklusban, hanem az elején pár szem után nem szedtem tovább. Erre - úgy ahogy kell - meg is jött rá pár napra.
2011. dec. 30. 09:32
mellekhatasok?azok akkor voltak amikor szedtem es amint abbahagytam kb 2-3 hetre elmult minden problemam amit a gyogyszerszedese okozott.
2010. okt. 31. 22:32
Teljesen felborult a ciklusom, hónapokig egyáltalán nem jött meg...
2010. okt. 31. 22:25
10 évig szedtem fogamzásgátlót, 1,5 éve hagytam abba, azóta tele van pattanással a hátam!! + nagyon görcsölök és migrénes fejfájásom van, amikor megjön
2010. okt. 31. 22:14
Visszakaptam az életem!
75. SzSzV (válaszként erre: 73. - Chikike)
2010. okt. 23. 11:01

Nagyon szívesen és majd azért írd meg hogy neked bevált e, de szerintem csinálj egy 6 hetes kúrát, minden reggel éhgyomorra kell meginni egy bögrével ízesítés nélkül és persze ne a filtereset vedd! Remélem nagyon hogy neked se lesz szükséged dokira!

#elvira# én is így vagyok ahogy te hogy akit csak tudok lebeszélnék róla és én magam se szedném soha többet!

2010. okt. 22. 20:09
Én 2 évig szedtem fogamzás gátlót, abbahagyása után 9 hónapig nem volt menstruációm, se folyásom, semmi. Totál leállt tőle a petefészkem működése. Ez után is csak hormonálisan rásegítve jött meg. Én akit tudok, lebeszélek minden hormonális dologról! Persze ez az én szervezetem volt, nem mindenkinek áll le tőle a petefészke.
2010. okt. 22. 19:57
Aha akkor elöször kiprob8lom a teát,utánna ha nincs hatás akkor marad a doki...de reménykedek hogy fog segiteni!köszi Csajok a tanácsokat!Szép estét!
72. youlcsi (válaszként erre: 70. - Chikike)
2010. okt. 22. 07:12

3 hónap kimaradás után kellene...


mi 2havonta hozattuk meg... mert azért kell a szervezetnek... és a nagy átlagban ha a 2. hónapban sem jön meg, akkor magától nem is fog (illetve csak nagyon ritkán)

71. SzSzV (válaszként erre: 70. - Chikike)
2010. okt. 22. 00:19
Szia! Nekem tavaly a cickafarkfű tea segített, én is majdnem így voltam ahogy te és mikor elkezdtem inni 3 napra rá megjött a mensim! Most már úgy ahogy helyreállt de mint írtam is akkor nekem tabi előtt is rendszertelen volt a ciklusom! Mehetsz dokihoz is de szerintem kipróbálhatnád a teát hátha neked is beválik!
2010. okt. 21. 19:44

Sziasztok!Hát én most nagyon meg vagyok ijedve,nemtudom mit csináljak!1évig szedtem a tabit és amikor abbahagytam utánna megjött,de most már harmadik honapja h nincs meg:(

Ilyenkor mi a teendö?Várjak vagy menjek dokihoz?

Elöre is köszi a segitséget!

2010. febr. 11. 14:19

10 évig szedtem fogamzásgátló tablettát, másfél éve hagytam abba..

2 hónapig nem jött meg és azóta is a menstruáció 1-2napján baromira görcsölök:-(

68. SzSzV (válaszként erre: 64. - Youlcsi)
2009. okt. 28. 19:07

Ma végre megjött, bár elég lightos de szerencsére van:)

Nem tudom hogy a tea segített e vagy alapból megjött volna de az mindegy is!

Viva70, nekem is viszeres lett a lábam, bár az szerintem nálam is örökletes!

2009. okt. 28. 00:31

Soha nem szedtem huzamosabb ideig fogamzásgátlót és ha szedtem, nem tovább mint három hónapon át. Ez idô alatt a melleim mindig sokkal keményebbek, nagyobbak, feszesebbek voltak. Minden abbahagyás után leeresztettek mint a lufi. Igazából számomra ez pozitív mellékhatás volt, mégis késôbb már soha nem voltak olyanok a melleim mint korábban, tehát beszélhetünk negatív mellékhatásról.

Azt hiszem nôk kevesebbje közé tartozom, aki nem szedett egy "életen" át tablettát. Akik folyamatosan szedik, talán nem is gondolnák, hogyha nem tennék, a mellük egy jó pár évvel "megöregedne". Pedig csak egy természetes folyamatról van szó. A gyógyszer hatása azonban ezt késlelteti.

66. viva70
2009. okt. 28. 00:22
Több mint 20 évig szedtem fogamzásgátló tablettát kisebb-nagyobb megszakításokkal. Fél éve hagytam abba, most már véglegesen. Több fajtát kipróbáltam, legutóbb a lindynette 20-at szedtem. Nekem is vannak jócskán plussz kilóim, és visszeresek lettek a lábaim. A plussz kilókat nem feltétlen a gyógyszernek tulajdonítom, hanem a mozgásszegény életmódomnak és talán a koromnak. A visszereket meg sajnos örököltem. A ciklusom szerencsére most is rendszeres, csak 3 nappal rövidebb lett.
65. SzSzV
2009. okt. 27. 20:13

Én csak azért szerettem mert napra pontosan megjött tőle és persze mert nem kellett óvszert használni!

A Yadine-től fogytam de szinte nullára levitte a nemi étvágyamat, a belarától meg híztam valamennyit és az se volt az igazi!

Mit értesz az alatt hogy pont az ellenkezőjébe csapott át?

Mi megbeszéltük a párommal hogy nem szedek többet gyógyszert, elég volt hozzá amit olvastam és amit tapasztalok magamon!

Most kipróbáltam, tegnap óta iszom a cickafarkfű teát, kíváncsi vagyok milyen lesz!

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook