Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cél: PÉNZ gyűjtés (persely, doboz, dugi gyűjtés...stb...) fórum

Cél: PÉNZ gyűjtés (persely, doboz, dugi gyűjtés...stb...) (beszélgetős fórum)


21. timycat (válaszként erre: 2. - Cicaanya)
2011. okt. 8. 18:20
én mióta kiadták a fém 200asokat nem költöm el; beleteszem egy malacperselybe; aztán néha ürítem a jószágot és elviszem a postás ismerősömhöz ő "csinál" belőle papírpénzt, azt meg elköltöm természetesen... de így 2-3 hónap alatt nekem össze szokott jönni 12-13eFT én sem hittem el első alkalommal, de tényleg. Ez meg ha úgy nézzük pluszpénz, hisz ha akkor nem rakom félre már elköltöttem volna valami apróságra, mert egyesével, párosával nem sokat ér, de így egyben már akár egy cipő a gyereknek vagy nekem ;)
2011. okt. 8. 16:59
én egy régi csatos kávés dobozba gyűjtöm...de kivettem mert kellett :(
2011. okt. 8. 15:11
2. éves vagyok az Orvosin. Az éves ehasznált osszeg amit kiszámoltam, Számlák alapján 4.700 Euro (1.400.000 HUF). (Benzin, élelmiszer, lakás, buli, Egyetem). Barmilyen fura de 1 vasat sem takaritottam meg... igy a suli lejártával gondolkoztam hogy ha most az a pénz a kezemben lenne milyen király lenne. Kisérleteztem a sporolással de sajna nem sikerult. :) Ugy dontottem hogy muszaly lessz valamit kitalaljak. Ezért csináltam egy fekete dobozt... amibe nem látok bele és ha bele teszem a pénzt elnyeli mint a bermuda háromszog, és nem tartom nyilán azt hogy mennyi van benne. Most minden héten bele dobok egy osszeget, amit amugy folosleges dolgokra koltenek, és remélem ezzel a modszerrel sikerulni fog év végéig egy kis pénzt megtakaritani... :)) Más otlet?:))
2010. aug. 4. 08:40

Én kicsit hanyag vagyok a pénzzel, mindig zsebekben, táskákban, polcokon, dobozokban felejtem, aztán hó végén, ha kicsit szűkösebben vagyunk, felkutatok mindent és általában pár ezer összejön.


Több helyen dolgozom, a forintban kapott fizetésemen kifizetem a számla-rezsi-telefonfeltöltés-kombinációt (másra nem nagyon elég).

Az eurót pedig elteszem. Ha kell ruha, fodrász akkor abból veszek ki, de amúgy gyűjtöm és általában nyáron lesz felhasználva nyaralásra. Vagy csak úgy h legyen mihez nyúlni, akármi történjék.


De buta vagyok, se bank, semmi, nem kötöm le, nem kamatoztatom (bár szerintem nicns olyan sok h megérje lekötni, nemtudom)

2010. júl. 11. 12:39
Én azt csináltam, hogy amikor elpakoltam a téli cuccaimat minden zsebbe tettem egy kis pénzt. Volt, hogy csak 20 Ft-t, de volt hogy többet. Egész nyáron rá se hederítettem, és jól jött amikor itt volt a tél. Ugyan ezt meg lehet csinálni a nyári cuccok elrakáskor is.
16. moncsicsi83 (válaszként erre: 15. - Franc22)
2009. jan. 31. 16:18
Nem mindig jó elfeledkezni róla.. :) Nagyanyám is elfeledkezett róla és időközben a bankjegyet újabb váltotta fel és szaladgálni kellett, hol is cserélik.. :)
2009. jan. 25. 10:15

Én itthon gyűjtöm, kis dobozkába. Van mikor félre teszek pénz a szekrénybe, és sokszor elfeledkezem róla:)

Múltkor 40000ret találtam a függöny alatt a zoknik között:D Így aztán jó gyűjteni:D

2009. jan. 25. 09:31

tudjátok hová jó a pénzt berakni? Állam kötvényeket venni abba bele rakni,fix a kamat egy szint alá nem megy, de feljebb mehet!

ja és itt 500eft felfelé,és milliókról van szó!

Tudom mert nekünk is volt!



ááááá... jól el haladtunk a témától :D

13. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Davider)
2009. jan. 25. 09:20
Jah, ebben csalnak, de azért sok helyen van jó kamat... Csak ki tudja meddig. Meg legtöbbször nem 3 hónapra, hanem fél éves lekötésre adják.. Ez sem mindegy
12. davider (válaszként erre: 11. - Moncsicsi83)
2009. jan. 24. 23:20
Igen sok banknál van csak nagyon megkell nézzni az aprobetüs részt is...mi is majdnem belerohantunk egy olyanba ami 13% csak 1 millio felett ad de persze ez extra kis miliméteres betükkel volt leirva...:)
2009. jan. 24. 23:19
Az OTP-nél is vannak ilyen 12-13%-os kamatok...
10. davider (válaszként erre: 5. - Renkababa)
2009. jan. 24. 23:18
Én is azért teszem csak 3 havi lekötésre hátha véletlen közbe jön valami és szükség lesz rá....
9. davider (válaszként erre: 5. - Renkababa)
2009. jan. 24. 23:17
az az igazság,hogy én nem magamnak hanem a lányomnak gyüjtöm most kapott kisebb vagyont a nagypapátol karácsonyra és gondoltam lekötöm ha igy letudom kötögetni és néha valamennyit tenni is hozzá akkor majd lesz egy kis kiindulo tőkéje......plusz a kamat ha azt nézzük legyen csak 40000 évente az 18-20 év alatt szép kis pénz bár kitudja akkor mit fog érni ....
8. davider (válaszként erre: 7. - Cicaanya)
2009. jan. 24. 23:14
Most a CIB bankhoz raktam be,mert ott volt a legmagasabb kamat 13%-ék majd ha letelik a 3. honap akkor megnézem hol több a kamat és oda teszem....
7. cicaanya (válaszként erre: 3. - Davider)
2009. jan. 24. 23:07

igen igen!

melyik bank ez?

2009. jan. 24. 23:05
Én könyvbe rakosgatom bele, majd vagy lekötöm időnként, vagy elköltöm arra ami éppenséggel létfontosságú. De mindig jól jön a takarékosság.. :)
2009. jan. 24. 23:00
milyen 3 havi lekötés? nem lenne rossz nekünk sem..hogy is van ez?
2009. jan. 24. 22:59
mi is gyűjtögetünk a párommal, van h ki kell venni, de akkor legközelebb mindig többet teszünk vissza..nélkülem a fél fizetését elherdélja:) féééérfiak..:)))
2009. jan. 24. 22:58
Szia én amennyit tudok elteszek egy dobozba minden honapban és 3 honaponként beteszem a bankba,mert 3 honapra lekötöm és kamatozik és 3 honap mulva ami összejött ujra hozzá teszem és ugy az egészet vissza valami jo kis kamatba.....ha itthon lenne tuti elkölteném:-DD
2009. jan. 24. 22:57

egy dobozba (ne nyúlj hozzá!)

akkor volt olyan is : borítékba és rá írtam mennyit raktam bele ,és mikor?

most dobozka van :D

2009. jan. 24. 22:55

Sziasztok,ti hogy csináljátok?

Gyűjtést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook