Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen lett a gyerköceitek félévi bizonyitványa? fórum

Milyen lett a gyerköceitek félévi bizonyitványa? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 22. 08:10

Sziasztok!

Jár még erre valaki?

2009. márc. 6. 11:23
Most negyedikes és kitünő lett,igaz a magatartása 4-es,de hát fiú,ez még így jó is :))
34. 6c5f346e46 (válaszként erre: 29. - Magdi8)
2009. márc. 1. 17:20
köszönjük szépen...eltelt egy hónap amióta kivettem a gyereket a napköziből és a tanitónénije azt mondta,hogy nagyon szépen kezd a gyermek felzárkózni,látszik rajta,hogy foglalkozva van vele,és én is észre vettem...szebben olvas,és szebben is ir...nagyon örülök neki....de az az ő dolguk lenne,nem feltétlenül az enyém,én nem vagyok tanár..
2009. febr. 28. 16:46
kitűnő és 4,7
2009. febr. 28. 16:42
A fiam 16 éves és nem a tanulás az erőssége...de ettől függetlenül elég jól tanul, így a félévije átlagra pont 4-es lett.
2009. jan. 25. 19:30
Az én fiam se szeret már tanulni, véget ért az első varázsa. De azért negcsinálja.A tanárnénin is sok múlik,igaza van az elöttem szóloknak. A fiam napközi otthonos, ami más mint a sima napközi.Mindent megcsinálnak, és itthonra nincs lecke, csak hétvégén.Ez azért jó, mert mindenki együtt halad a többivel, nem maradnak le.Nekünk bejött, és hál istennek a tanárnénijük szuper.
30. Magdi8
2009. jan. 25. 19:21
Ja, és még annyit, hogy dicsérd meg mindenért, amit jól csinált, szerintem nincs neki sikerélménye. Ha nem kap dicséretet, csak szidást, elmegy a kedve mindentől.
29. Magdi8 (válaszként erre: 27. - 6c5f346e46)
2009. jan. 25. 18:08
Sok sikert nektek, és kitartást, türelmet. Egyébként néztem, gyönyörű kislányod van, szerintem nem benne van a hiba.
28. tücsimücsi (válaszként erre: 26. - Magdi8)
2009. jan. 25. 18:07

Igen, én is úgy tudom, hogy alsó tagozatban csak a szülő beleegyezésével ismételtethetnek a gyerekkel évet.

De ha az anyuka is úgy látja akkor lehet érdemesebb egy új iskolába tiszta lappal indulni.

27. 6c5f346e46 (válaszként erre: 26. - Magdi8)
2009. jan. 25. 18:00
jövőre megyünk másik suliba és még január végéig lessz napközis,utána már itthon lessz ő is,én is itthon vagyok,mert kismama vagyok és igy gondoltam én is jobbnak...még a napközi pénzt is megspóroljuk,mert ugyis főzök minden nap...hazahozom délben,ebédelünk és tanulunk...
26. Magdi8 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. jan. 25. 17:57
Mi az, hogy megígérték neki, hogy ha igy folytatja, akkor újra elsős lesz? Az első három évben nem buktathatják meg őket. Szerintem nálatok a tanító néniben van a legnagyobb hiba. Neki kellene megszerettetni velük az iskolát, a tanulást. Az nem mentség, hogy sokan vannak egy osztályban. Egyébként nem biztos, hogy jó, ha napközibe jár. Lehet, hogy sokkal jobban tudnál vele otthon foglalkozni. Mi elsőbe úgy csináltuk, hogy minden füzetben, könyvben minden nap végignéztük, amit órán csináltak. ha valamibe hiba volt, mondtam neki, hogy nézze meg, hogy mit írt. Persze rögtön rájött, és ő javította ki a hibát. Most már negyedikesek vagyunk, teljesen egyedül tanul, én csak kikérdezem és átnézem a leckéket. Ha nem szereti a tanító nénit, ne csodálkozz, hogy nem szeret tanulni és iskolába járni. Én végső soron lehet, hogy próbálkoznék iskola váltással, ha van rá lehetőségetek.
25. 6c5f346e46 (válaszként erre: 14. - Tücsimücsi)
2009. jan. 25. 17:46
egyik sem,mert nem érdekli egyik sem,nem tudom milyen módszer szerint tanulnak...hagyni kellett volna még egy évig az oviban,csak mindenki azt mondta,hogy mehet,én is ugy gondoltam,tévedtünk...nem baj,jövőre járjuk mégegyszer...
24. 6c5f346e46 (válaszként erre: 8. - Monika1225)
2009. jan. 25. 17:42

szerintem túl erős neki a követelmény,és nem hagynak elég időt neki semmire,és ezt utálja...nem érdekli az egész,max az ének és a rajz óra...informatikából tudjáttok milyen értékelést kapott??

szó szerint igy értékelték:-az órákon megjelent...

mi angol,informatikai osztályba járunk...

23. ilus74
2009. jan. 25. 17:36
A lányom gimnazista és mindenből négyes-ötös lett.Kivéve a matek...de majd kijavítja év végére!!
22. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - 60fc84056d)
2009. jan. 25. 17:36

most januárban volt 7...én is megdicsérném,ha lenne miért..de pl nem nézte meg,hogy van-e még házifeladat és elmaradt 3 feladat és ezért 3 fekete pont volt a jutalom,ami mégjobban megtépázta az amúgyis romokban heverő önbizalmát...mondtam neki,hogy nincs akkora baj,nem tragédia...figyeljen jobban máskor,mondjuk azért nem láttuk,hogy van még házi,mert két oldallal odébb volt,én sem láttam,pedig mindig leülök vele gyakorolni...

hááát,köszönjük a biztatást,nektek is csak igy tovább...

2009. jan. 25. 17:34
Nagyfiamnak még egy vizsgája van hátra a Corvinuson, eddig minden o.k.,a kicsimé jó lett, ő 11.-es egy gimiben :)
20. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - Tóth Vica)
2009. jan. 25. 17:29
nem követelek tőle sokat,lehet,hogy az a baj...inkább az lehet a gond,hogy túl nagy az osztály létszám és keveset tudnak egy egy gyerekkel foglalkozni...berögzültek a betük rosszúl a fejbe,és nagyon nehéz lessz kijavitani őket...mert nem a szabályok szerint irja a betüket,hanem,ahogy rögzült a fejében,próbálom korrigálni,de ami itthon már jól megy,azt sajna másnapra elfelejti,mondok egy példát:az a betüt nem ugy irja,ahogy mi egy vonallal,hanem egy karika és ugy a "farkincája" külön,ugyan ez a többi betűvel is,hogy nem ugy irja,ahogy kell,hanem összevissza...ahogy ő gondolja...egyik tantárgy sem érdekli,ábrándozik és ennyi...
19. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Reddyke)
2009. jan. 25. 17:22
de igen...napközis...
18. Tóth Vica (válaszként erre: 9. - Dus)
2009. jan. 25. 11:42
Ez igy lesz 4.félévig. Nem osztályoznak, csak értékelnek.Tanára válogatja,hogy ad e osztályzatot év közben, de az értékelés a hivatalos évközben és végén is.
17. Magdi8
2009. jan. 24. 22:24
A lányom 10 éves negyedikes. Eddig mindig kitűnő volt, százalékosan számolva 96-98 százalék volt a teljesítménye. Az idén matematikából beszedte élete első hármasát a félévi felmérőből, így matekból "csak" 90 %-os lett, a többiből hozta a szokásos formáját. Olvasás 98%, Nyelvtan 97%, Környezet 100%, Angol 100 %. Magatartás, szorgalom példás. Szóval én meg vagyok vele elégedve. Nekünk is egy szuper jó tanító nénink van, aki kihozza a gyerekekből a maximumot. Eddig százalékosan értékelték őket, de a negyedik osztály második félévétől már jegyeket kapnak. Igaz, azt eddig is tudtuk, hogy százalék alapján hányasnak felel meg a teljesítményük. Kíváncsi leszek, hogy jövőre, ha felsős lesz, akkor hogy fog teljesíteni.
2009. jan. 24. 22:22
az en fiam meg elsos. a szamtan hibatlna volt. az irasban volt kis hiba. :)
15. monika1225 (válaszként erre: 9. - Dus)
2009. jan. 24. 22:11
na igen , alsóban szöveges értesítés van! nálunk is csak lá huzzák az előre beírt szövegből a rá igazat! De a tanitónénik mindig mellé írják az adott tárgynak, hogy az hanyas lenne, ( gyenge, megfelelt, jó , kiváló) így azért érthetőbb! bát már kezdek belejönni, 4 éve gyakoroljuk
14. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. jan. 24. 22:11

Az én lányom is elsős, és mivel mind a három felmérője 4-esre sikerült, jól megfeleltet kapott, pedig decemberig kiváló volt matekból.

Most még jobban ráhajtunk....

Mi nem megy a kislányodnak? A matek vagy az olvasás?

Amúgy milyen módszer szerint tanulnak?

13. mamás
2009. jan. 24. 22:07

Kisunokám második osztályos. Hát nagyon büszkék vagyunk rá a papával, mert minden tantárgyból kiválóan teljesitett, ugy mint az első osztályban. Remélem igy marad ez a következő években is. Egy kis javulás a magatartásban nem lenne rosz, de ha nem az sem baj. Ő egy roppant cserfes, talpraesett kis csaj,akinek önálló akarata,véleménye stb.,van és ebből bizony vannak néha konfliktusok .De ez legyen a legnagyobb baj.Nem?

Nagy szerencsénk, hogy Nagyné Éva néni, amolyan "igazi tanitó néni",ami szerintem ma elég ritka. Tanitónéni, anya, mama, szinten minden egyszemélyben.Türelmes,megértő,csodálatra méltó ember,minden jó elmondható róla.Szerencsés az a gyermek, aki osztályába jár.

Hát nehéz, ha nem érdekli a gyereket a suli.Talán több sikerélmény kellene? A mi, és a gyerekeink helyzete is könnyebb volt, nem volt ez a rohanó,embertelen világ mint ma.

Kitartást, türelmet,sikereket kívánok Nektek.

2009. jan. 24. 22:07
Majd csak 30.-án kapják ki.Németországban egy héttel késöbb kerül rá sor.De nagyon izgulok már,szerintem jobban mint ö.
2009. jan. 24. 22:05
Volt már jobb is sokat rontott! :-(( Most 6.os eddig 5ös volt matematikából most 3.as :-(( nagyon elszomorít! :-((( Énsem tudom mit tegyek, nagyon utálja a sulit!! Segíteni matekban Sem tudok.:-(( Valószínű korepetálásra viszem, van egy klub ahol ezekkel foglalkoznak ingyen.. Okos csak szőrnyen lusta, és semmivel nem tudom inspirálni hogy tanúljon! :-((
2009. jan. 24. 22:05
10 éves fiam lustaságának köszönhetően beszedett 2 kettest.A baj,hogy nem is akar igyekezni a kijavítással.
9. dus
2009. jan. 24. 22:04

Sziasztok!

Mi is megkaptuk, nagyon jó lett! A fiam most elsős, a magatartása és a tesi jó (4-es) lett, a többi kiváló( 5-ös).

Ti milyen bizit kaptatok elsőben? Számokkal vagy csak megfelelt, jó, stb. bejegyzéssel?

Mert felénk van egy citromsárga tájékoztató könyv, abban van 4 oldal, ahol fel vannak sorolva tantárgyanként különböző jellemzők. És ami az én gyerekemre vonatkozott, azt szövegkiemelővel kihúzták.

Ennyi volt a félévi bizi.

Egyébként nagyon meg vagyok elégedve a fiammal! Két tannyelvű suliba járunk (Szlovák Magyar Ált. Iskola), így még büszkébbek vagyunk rá!

2009. jan. 24. 22:04

a negyedikes lányomé majdnem kitünő, környezetből és nyelvtanból közepes.... most váltottunk sulit, eddig mindig kitünő volt! suli váltás után rosszabbat vártam! Az elsős fiam kitünő , több dicsérettel, olvasásból lett csak jó a minősitése! pedig állitólag dislexiás:(

A hetedikes fiú épp beteg majd jövőhéten megtudom! olyan 2,5re tippelek!



Meezy! mi nem megy a kislányodnak a suliban? biztos van oka annak hogy nem szeret járni!

7. 60fc84056d (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. jan. 24. 22:02

mennyi idős a kislány? az enyém idén lesz 7 (májusban). ő a legfiatalabb, és nagyon szeret tanulni, élvezi, hogy osztályelső!


mivel a gyerekek elsőben még jobban szeretnek játszani, lehet, hogy nem árt, ha ismétli az évet, hisz jövőre kicsit érettebb lesz.


Én úgy vettem észre, sokat számít a dicséret otthonról.

Mi rengeteget mondjuk neki, hogy ügyes vagy! Nem ülök folyamatosan mellette, hagyom, hogy önállóan dolgozzon, csak ellenőrzöm. Ez az ő kötelessége.

De ha jó eredményt ér el, jobbat, mint addig, mindig van jutalom!


Kirándulás, lovacskákat látogatunk, sétálunk, természetet járunk, sütizünk, társasozunk, és minden egyéb, ami nem azt sugallja, hogy 18 évesen képes leszek a kitűnő érettségiét egy ferrarit venni...


Kitartás, türelem, kedvesség, és ösztönzés!


Sok sikert a második félévre... :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook