Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeri valaki a Lux házi víztisztító berendezést?Vélemények? fórum

Ismeri valaki a Lux házi víztisztító berendezést?Vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. okt. 29. 12:21

Életem legnagyobb lehúzása volt.

7 éve vettem, egy (használt)autó árát fizettem ki érte, és alig tudtam használni.

A mai napon döntöttem úgy, hogy kidobom, nem eladom mert nem szeretnék senkivel sem kiszúrni.

Vigyázzatok a Luxxal, mert aki ilyen termékeket árul ilyen áron, az nem megbízható kereskedelmi partner.

60. Mari61
2021. febr. 24. 12:06
Ha nem akarja kidobni az ablakon a pénzét valaki ne vegyen Lux víztisztítót !! Állandóan gond van vele és a vége az lett ez a széria hibás és kuka! A szerelő mondta !
59. c42836861b (válaszként erre: 57. - Lisa 48)
2020. febr. 26. 21:59
Ne vegyél!!!!
58. Dörme
2020. febr. 25. 20:08

Sziasztok! Én a mai váltam meg a lux vízszűrőmtől, mivel az utóbbi időben havonta, kéthavonta kellett a szerelőt hívni mert a vízkivétel tényleg a csöpögésig süllyedt le. Hozzáteszem, hogy a szűrőcseréket rendszeresen az előírt időközönként elvégeztettük. Először a szűrőre gyanakodott a szaki (egy hónapig volt jó) aztán jött hogy "ÁÁÁ biztos az ozmózis házban rakódott le a szennyeződés". A készüléket el kellett vinni cca. 2,5 hét. A szaki jön, visszaszereli mindenki boldog. 1,5 hónap (kb. 80L) víz és a csapon megint csak csöpög a víz. Szaki jön állítgat kb. 1,5 órán keresztül, a víz most jön rendesen ahogy kell. Kb. 3hét a víz megint csak csöpög. Most már két szaki jön, a készüléket szétszedik és jelzik, hogy a szivattyú membrán (a sokból az egyik ) elszakadt és látszik is a vízfolyás a szivattyú burkolatán, szívesen kicserélik az ára sem vészes 65.000ft plusz még egy kicsi. Kérdem hogy akkor biztosan jó lesz a készülék, mire ők, hogy reméljük. Ezek után köszönöm nem kérek a lux szűrőből, ennyi erővel lottózhatok is, mert ott is vagy bejön vagy nem. Az már csak hab a tortán, hogy akárhányszor jöttek a mesterek mindig a kifolyó víz minőségének ellenőrzésével kezdtek és minden alkalommal a vízszűrőn kinyert víz volt rosszabb minőségű mint a csapvíz. Az események zajlása közben az UV lámpa cseréje is megtörtént,de ez csak egy apróság, mellékzönge mert ennek a ciklusideje egy kicsit hosszabb, mivel ez "csak" kb. 8-10 havonta ment tönkre.

A porszívójukat is használom, ami valóban erős masszív, csendes amit szeretek benne, viszont a porszívócső műanyag csatlakozóján lévő rögzítőfülek nagyon hamar megkoptak, ebből kifolyólag használat közben a cső rendszeresen kiesik a helyéről. Nagyon bosszantó tud lenni. A vibrációs fej csatlakozóvezetéke az árához képest (150.000.-) gyalázatos módon van a készülékhez vezetve (sajnos nem voltam otthon amikor megvásárolták a családtagok) és ráadásul spirális csatlakozóvezeték cca. 1 év után megadta magát.

Összefoglalva, nagy vonalakban jók a lux termékek, de mivel tele vannak ilyen jellegű apró cseprő betegségekkel, amelyek javítása pótlása már csak a név miatt is elég magas összegekre rúg, részemről többet nem kérek belőle.

2018. ápr. 15. 11:48
Sziasztok!Érdekelne a Lux víztisztító!Menyibe kerül ez manapság?Legallábbis nincs fent a netten!
56. Elyn
2015. jún. 23. 13:15
Ó..hát elég erőltetett reklámozás folyik itt...!!!!!..és már bocsánat, de attól, hogy a fórum címe a Lux-ra utal, attól még az összahasonlítgatás abszolút a témához tartozik szerintem...Nem tudom miért kell mindenkire rászólni, aki más típust a szájára mert venni..!!!
55. marczi71 (válaszként erre: 54. - Vízimádó)
2013. dec. 18. 07:22
..én a "semmi faxni"-ra reagáltam...mellesleg megjegyezve, hogy a kiváló minőségű ivóvizet nem csak a nagy Lux tudja...de az e-spring biztosan nem...
54. Vízimádó (válaszként erre: 53. - Marczi71)
2013. dec. 16. 09:57
Igazad van abban, hogy erre nem csak a Lux képes, csak itt az a téma!
53. marczi71 (válaszként erre: 51. - Katalife)
2013. dec. 15. 19:38

Üdv !


Az igaz, hogy az e-spring semmi faxni...csak az nem víztisztító, hanem vízszűrő. A különbség abban van, hogy víztisztításról csak akkor beszélhetünk, ha a rendszer része az ozmózis (RO) szűrő, ugyanis csakis az tudja pl. a gyógyszermaradványokat, hormonokat(fogamzásgátló) kivenni a vízből...

Egyébkén erre nem csak a Lux képes, vannak más cégek is, akik nem tartályos, nem visszasózó patronos, hanem átfolyós rendszerben kínálnak TISZTA vizet.

52. Vízimádó (válaszként erre: 51. - Katalife)
2013. nov. 28. 08:43

Igen, tényleg nézz meg többféle víztisztítót, mielött megvennéd a Luxot!

Az eSpring egy jó készülék, Amerikában! Teljesen más az európai víz összetétele, sótartalma, stb.

A szűrőköltsége a duplája a Luxnak, és kiküldik, neked kell kicserélni! Nagyon egyszerű a cseréje, csak kérdem én, vajon amibe visszateszed a szűrőt azt hogyan fertőtleníted? Lehet, hogy van rá jó módszer, csak én nem tudom, de idáig még nem kaptam rá jó választ! A szűrőcserék között hová tűnik a megszűrt piszok? Talán tároljuk, és ha szerves esetleg lebomlik? Melyik az az ásványi anyag, amelyik nekünk a vízből kell (örök téma)? Mi az összes káros anyag? Hogyan is szelektál a jó, és rossz anyagok között?

Ezek, és még sok más kérdés merült fel bennem, mikor néztem a szóban forgó készüléket! Az Amway egy táplálék kiegészítőkkel, tisztítószerekkel, és sok mással foglalkozó cég,(nem víztisztítókkal)! Azzal, hogy Ők is forgalmaznak ilyen készüléket, azt bizonyítja, hogy szerintük is fontos a víz tisztasága! Bevisszük a nem szükséges, esetleg káros anyagot a szervezetbe, és azt próbáljuk kiüríteni, annál csak egy jobb van, ha nem visszük be! Az, hogy a labor vizsgálatok mit mutatnak, a körülményektől nagyon függ! Milyen az érkező víz, mikor volt szűrőcsere, stb.! Egy biztos, a szénszűrőknek, és a finom mechanikus szűrőknek vannak korlátai! Talán én azért ajánlanám jobban a

Luxot, mert rendelkezik mindkét technológia- szénszűrő-ozmózis szűrő- előnyeivel (hátrányaival), hiszen ez a lényege a renszernek!

Előállít egy előszűrt-szénszűrt vizet, valamint egy ozmózis szűrtet(nagyon tiszta) és a kettő keverési arányát lehet szabályozni! Nekem ez tetszik, hogy mindenkinek kicsit igaza van, képviselje bármelyik technológiát!


Köszönöm a felvetést, bár nem illik a témakörbe, hiszen nem az a kérdés, hogy ismerjük-e az eSpringet, hanem ha jól olvasom a Luxról érdeklődik a kérdező!

Jó egészséget!

2013. okt. 20. 08:40
Nézd meg az eSpring-et. Nekünk ezt ajánlották, semmi faxni, folyik a tiszta víz a csapból, laborvizsgálatot is mutatták, minden káros anyagot kivesz, az összes szükséges ásványi anyag benne marad, finom.
50. bnedora (válaszként erre: 49. - Marczi71)
2013. jún. 6. 11:43
Köszi, mégsem vettük meg.
49. marczi71 (válaszként erre: 45. - Bnedora)
2013. jún. 6. 11:38

jobb ha végül melette döntesz !


számtalan előnye van (akár anyagi is)

és ellene nem szól semmi !!

48. marczi71 (válaszként erre: 44. - Vízimádó)
2013. jún. 6. 11:37

abszolút egyetértek !

a névleges teljesítménye 60L/ óra, ez pont elég, hogy teát, levest főzz vagy kiengedj a poharadba 2-3 dl-t

47. marczi71 (válaszként erre: 46. - Bognarne.kata)
2013. jún. 6. 11:35

a szűrők ára rögzítve van előre !

max 32200,- kiszállási díjjal, munkadíjjal együtt

( nálunk májusban cserélték először).

46. bognarne.kata (válaszként erre: 43. - Bnedora)
2013. jan. 7. 18:42
Nálunk azt mondta a szerelő,hogy 1 l-ből 2 dl megy a lefolyóba.Most lesz aktuális az első szűrőcserénk,kíváncsi leszek az árára.
45. bnedora (válaszként erre: 44. - Vízimádó)
2012. dec. 13. 13:22
Nekem amit ajánlanak Aqualux classic. A jövő hétig még győzködöm magam:-D
2012. dec. 13. 08:04

Szia!


A Lux vízfogyasztása nem túl sok!

Számoljunk: kb. 1m3-t számolhatunk/fő/év

Ha 30% vízfogyasztás van akkor ez 0,3m3 kb.150 Ft./év (persze ez helyi szinten változhat)nem egy nagyságrend! Ezért viszont nem tároljuk a trutyit a szűrőkben, ergo az élettartamát növeljük azaz az árat csökkentjük. Az én víztisztítómat (Lux) megmértem, kb. 1,5 litert ad percenként, mondjuk nekem a nagyobb kapacitású van! Ez nem kis vízhozam.

Én rábeszéllek a vásárlásra, mert nekem bevált, és sok éve megbízhatóan működik.

43. bnedora (válaszként erre: 41. - Vízimádó)
2012. dec. 12. 18:09
Egész nap ezen gondolkodtam. Sajnos, nem tájékozódtam előre, hogy mivel is jár ez. Lehet, hogy ha itt lesz a szerelő, nem engedem neki felszereltetni. Nem tetszik, hogy lassan folyik át a víz, +vízfogyasztás lesz a szennyezett víz miatt, stb. Az viszont igaz, hogy csak úgy tudok meggyőződni a jóságáról, ha mégis felszereltetem, és kipróbálom. Hmmm....
2012. dec. 12. 08:17

Bocsi!

Nem évekkel ezelőtt!

41. Vízimádó (válaszként erre: 40. - Bnedora)
2012. dec. 12. 08:14

Igazad van, most már tényleg nem értem!

Évekkel ezelőtt azt írtad, hogy szerinted nem éri meg!

Mi változott? Örülök a döntésednek, mert így érdemben tudsz hozzászólni a témához!

Melyik típust hagyták ott, mert ilyenről még nem is hallottam? Kérdeztem az üzletkötőmet, és Ő azt mondta, hogy ilyen nem lehetséges a Luxnál,(hiszek neked)mert ezt beszerelik, kifúrják, stb. és utána mi van, ha mégis úgy döntesz hogy nem kéred!

Jó döntést hoztál! Szorítok neked, hogy javuljon az egészséged. Mikor született a kislányom mi ilyen vízben fürdettük hónapokig.(2-3 liter) A nagyobbik gyerekemnél még nem volt víztisztítónk, Ő ekcémás lett, a kicsi nem! Hogy ez a víztől volt vagy nem azt nem tudom, de ha segített, akkor minden pénzt megért!


jó egészséget!

2012. dec. 11. 23:18
Nálunk ma volt itt egy üzletkötő, aki 1 hónapos próbaidőre itt hagyta a készüléket. Nemcsak az ivóvíz minősége érdekel, hanem a csúnya ekcémás kezeim javulását is várom a tiszta víztől.
39. bnedora (válaszként erre: 38. - Vízimádó)
2012. dec. 11. 23:15
Fogadjunk, hogy nem értesz semmit!
2012. okt. 4. 10:12

bnedora bemutatkozó szövege!


Mindent értek!


"Még mindig nem tudom ki vagyok,

így keresem önmagam.

Hogy élek vagy halok, nem számít,

majd az élet bizonyít.

Az élet bizonyított, így nem élek, halott vagyok!

De felébredek, s újjászületek!

Élni, élni akarok!"

2012. aug. 6. 18:06
Egy kicsit vissza lapoztok minden le van írva az elvéről! Sok sikert!
36. marczi71 (válaszként erre: 34. - Pepitaofélia)
2012. jún. 19. 16:13

a szűrési elv ? fordított ozmózisnak hívják, de ez csak a végső szűrés, előtte van más is....

nem árulom, használom és a családomban még két háztartásban, de a seregben ott dolgoztam, ahol az eu egyetlen víztisztító szakasza is...szóval tudok róla pár dolgot.

35. marczi71 (válaszként erre: 23. - Greifswalder)
2012. jún. 19. 16:08

...az aktív szenes szűrők csak a rossz ízt és szagokat, valamint a klórt szűrik ki...ha jól tudom.

a lux gépe még 3 szűrőt használ az aktív szenesen kívül....ezért leszz a víz igazán tiszta.

nem ugyanaz elmenni 80 km-ert autóval vagy ugyanazt a 80-at harmadáig autóval, a többit gyalog....szóval a részmegoldás nem megoldás...sztem

34. pepitaofélia (válaszként erre: 33. - Marczi71)
2012. jún. 19. 16:05
Mi az elve? bocs, provokatív kérdés:Te ezt árulod?
33. marczi71 (válaszként erre: 29. - Bnedora)
2012. jún. 19. 16:04

bnedora

ismered a víztisztítás, a tisztavíz fontosságát ?

az kiderült, hogy nem használsz víztisztítót, mert szerinted nem éri meg, de azon gondolkodtál-e már, hogy megéri-e rákos betegnek vagy szív és érrendszeri panaszokkal küzdő esetleg cukorbetegnek lenni ? megéri-e betegnek lenni , Mennyibe kerül ha valaki 5, 10 vagy akár 20 évig beteg, majd 52 vagy 65 évesen meghal. Az megéri ?

Pedig ha tiszta vizet ivott volna, ha kevesebb méreg lett volna a sejtjeiben, ha megérte volna neki, hogy finom tiszta vizet igyon. . . vagy a gyermekeinek tiszta vizet adjon. nekem közel 3 éva van lux víztisztítóm. eljöt hozzánk egy hölgy, szembesített vele, hogy mit iszunk és mi azt mondtuk, hogy ezt a mocskos vizet nem adjuk többé a lányainknak és szeretnénk látni az unokáinkat is. . . .

Megéri ! hidd csak el. havonta néhány ezressel van többe (3 évig) minta az ásványvizünk volt. utánna az a pénz is megmarad. Megéri ! . . . már anyagilag is

2012. jún. 19. 16:02

bnedora

ismered a víztisztítás, a tisztavíz fontosságát ?

az kiderült, hogy nem használsz víztisztítót, mert szerinted nem éri meg, de azon gondolkodtál-e már, hogy megéri-e rákos betegnek vagy szív és érrendszeri panaszokkal küzdő esetleg cukorbetegnek lenni ? megéri-e betegnek lenni , Mennyibe kerül ha valaki 5, 10 vagy akár 20 évig beteg, majd 52 vagy 65 évesen meghal. Az megéri ?

Pedig ha tiszta vizet ivott volna, ha kevesebb méreg lett volna a sejtjeiben, ha megérte volna neki, hogy finom tiszta vizet igyon...vagy a gyermekeinek tiszta vizet adjon. nekem közel 3 éva van lux víztisztítóm. eljöt hozzánk egy hölgy, szembesített vele, hogy mit iszunk és mi azt mondtuk, hogy ezt a mocskos vizet nem adjuk többé a lányainknak és szeretnénk látni az unokáinkat is....

Megéri ! hidd csak el. havonta néhány ezressel van többe (3 évig) minta az ásványvizünk volt. utánna az a pénz is megmarad. Megéri ! ...már anyagilag is

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook