Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Téli salátareceptek, tippek fórum

Téli salátareceptek, tippek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. júl. 27. 16:07
Igaz, hogy nyár közepe van, de itt Debrecenben elég télies az idő, ezért jutott eszembe ebbe a fórumba most receptet írni, nagyon hűvös van, esik az eső....brrr....:-DDD Hátha salátát azért valaki most is elkészíti közületek, most is ehető ez azért.:-DD
2010. júl. 27. 16:02

Én ezt a téli salátát ismerem:

750 gr mélyhűtött zöldség (pl. brokkoli, zöldborsó), 600 g keményre fővő burgonya, só ízlés szerint, 2 nagy szál póréhagyma, 350 gr aszpikos felvágott

Az öntethez: 5-6 evőkanál salátamajonéz, 6 ek. tej,só ízlés szerinte, frissen őrölt bors, 1 teáskanál közepesen csípős mustár, kevés cukor.


A mélyhűtött zöldésgeket forrásban lévő sós vízbe tesszük,majd felforraljuk, és a csomagoláson lévő leírás szerint (5 -10 perc alatt) félkeményre pároljuk. Ezután szitán jéghideg vízzel leöntjük, és jól lecsöpögtetjük.AZ alaposan megmosott héjas burgonyákat annyi vízben tesszük fel főni, hogy a víz épp ellepje őket,s kb. 20-25 perc alatt puhára főzzük.Ezután leengedjük a főzőlevet, a burgonyákat hiideg vízzel hirtelen lehűtjük, lecsöpögtetjük és azonnal meghámozzuk.Ha kissé lehűlt, először negyedekre, majd szeletekre vágjuk, és kevés sót szórunk rájuk.A póréhagymát letisztítjuk, hosszában kettévágjuk, alaposan megmossuk, lecsöpögtetjük és vékonyra szeleteljük. A felvágottat kb. 1x1 cm-es kockákra vágjuk.Az előkészített hozzávalókat nagy tálba tesszük. A majonézt elkeverjük tejjel, sóval, borssal, mustárral és cukorral. Az öntetet óvatosan a hozzávalókhoz keverjük, majd a salátát a fűszerekkel jól utánaízesítve kb. 30 percig állni hagyjuk.

66. Pné Veronika (válaszként erre: 65. - Drazse8)
2009. febr. 15. 13:18
Köszönöm a dicséretet, kedves tőled.
2009. febr. 9. 01:25
Fantasztikus vagy, Veronika! Köszi a sok receptet. Ma elkeszitettem az egyik salatadat es a ferjem is oda meg vissza volt tole.
64. _kleo_
2009. febr. 5. 20:12

Igen, én is kérem a blog elérhetőségét!


Mi is bacikkal küzdünk. A kicsi még beteg az előző vírussal, a nagy már begyűjtötte az újabbat. Brrr! Jobbulást nektek is!

63. 2104cc91e8 (válaszként erre: 62. - Pné Veronika)
2009. febr. 4. 22:41

Sajnálom, hogy betegek vagytok és mielőbbi gyógyulást kívánok Mindnyájatoknak!!!

Természetesen van kedvünk és ha megengeded, szívesen belenézünk :) :) :) Üdv.: Fiti

62. Pné Veronika (válaszként erre: 61. - _kleo_)
2009. febr. 4. 22:14

Komolyan mmondom lányok, zavarba hoztok... :-P

Egyébként nyakig ülök a bacikkal + a gyerekekkel együtt, úgyhogy így két gőzölés és számtalan orrfújás között <b>nagyon jól esik amit írtatok</b> Blogot is írok egy portálon, ott rengeteg receptem van, meg képeim, meg stb. ha lenne kedvetek megnézni, akkor csak szóljatok. Most megyek mert győztek a bacik :-((

61. _kleo_
2009. febr. 4. 21:02
Éljen, éljen, éljen! Én is Veronika rajongó lettem! Máris olvadozok a Tiramisu recepteken! :) A borzas katát sem próbáltam még, de régóta tervezem, nagyon jól jött ez a recept! A salátareceptekről nem is beszélve. Kiváncsian várjuk a folytatást. Profi vagy!
2009. febr. 4. 18:03
Veronika, Te csodálatos vagy :) :) :) Megtetted a kedvünkért, hogy újra megírtad a recepteket amit nagyon szépen köszönünk Neked!!! Már nem kell keresgélni, ha salátára vágyunk, ami azért is nagyon jó, mert ezt Te már elkészítetted és ezért nem "zsákbamacska". Mégegyszer köszönet és üdv. : Fiti
2009. febr. 4. 15:27
Sziasztok lányok. Készítettem "naplót" itt a hoxán. Beírtam a recepteket, így mind nálam 1 helyen megvan. Remélem, így már jó lesz.
58. _kleo_
2009. febr. 3. 13:50
Hú, Veronika, csak lesek! Hajrá, hajrá! Ez az idegalapon sütés-főzés nálam is működik. :) Legalább arra a fél órára nyugtom van, míg vacsorakészítés címszó alatt elvonulok a konyhába. :) Nagyon köszönjük! Hihetetlen gyűjteményed van! :)
2009. febr. 2. 22:20

Huh, elfáradtam, majd jövök még, addig is jó étvágyat mindenkinek, jó kísérletezgetést.

Jó éjt nektek. Sziasztok.

2009. febr. 2. 22:19

Frissítő saláta

Hozzávalók:

1 karalábé,

1 kis ökölnyi karfiol,

1 szál sárgarépa,

1 kis doboz spárgakonzerv,

1 kis narancs,

4 szelet friss ananászkarika,

3 evőkanál olaj,

fél citrom leve,

1 csokor petrezselyemzöld,

1 teáskanál mustár,

ízlés szerint só és törött fehér bors.

A zöldségeket megtisztítom, a karalábét és a sárgarépát apró kockákra vágom. A karfiolt pici rózsáira szedem. A feldarabolt zöldséget szűrőbe teszem. Forrásban lévő vízbe mártom, majd újraforrástól számított két percig főzöm. Lecsöpögtetem és kihűtöm. A spárgakonzervet leszűröm és darabokra vágom, négy szálat a díszítéshez félreteszek. A narancsot hámozás után kis kockákra vágom, az ananászt is felkockázom.

Az olajat kikeverem a citromlével, egy evőkanál ananászlével meg a mustárral, hozzáadom a finomra metélt petrezselyemzöldet, majd a zöldséget és a gyümölcsöt beleforgatom. Jól lehűtöm és tálalás előtt ismét átkeverem.

55. Pné Veronika (válaszként erre: 53. - 2104cc91e8)
2009. febr. 2. 22:17
Köszönöm nagyon kedves vagy. :-) Mondtam, hogy receptőrült vagyok, imádok főzni, sütni, csak legyen aki elfogyassza. :-P Van amikor "idegalapon" állok neki kreálni valamit, így vezetem le a feszültséget. A legjobban a spejzsaláta vált be, minden kerül bele, ami a spejzban megtalálható zöldféle. Ja és persze feta mindig van itthon. :-) Mivel az én drága férjecském másként "nem ugrana" a salikra. :-)
2009. febr. 2. 22:14

Fetasaláta

Hozzávalók:

1 doboz feta sajt,

6 tojás

2 db paprika

1 db kigyó uborka

1 kis fej lila hagyma

majonéz

3 db retek

paradicsom

Elkészítés:A tojásokat keményre főzőm. Az összes zöldséget vékonyra szeletelem. A sajtból a felét eldarabolom. 1 sor paprikát teszek rá, majd 1 sor uborkát és pár karika hagymát. Ezután ráreszelem a tojást, meglocsolom majonézzel. A rétegezést addig folytatom, amíg a hozzávalók elfogynak. A tetejére sajt kerüljön. Paradicsomot csak a tetejére lehet tenni díszítésnek, mert a saláta sok levet enged. Nagyon laktató és nagyon finom. Bár levet enged, de én paradicsomot is teszek a rétegek közé... szerintem pont ez kell, hogy a sós fetát ellensúlyozza. Kenyérrel lehet tunkolni. :-P

2009. febr. 2. 22:13
Ez zseniális :) :) Nekem már leragad a szemem Te meg ontod a jobbnál jobb salátarecepteket!!! Ezeket mikor szoktad csinálni?? Minden napra egy sali??? (mint a fiam gyerekkorában volt a mindennapra egy mese :) ) Ezer köszönet! Ja, és láttam a csodás sütiket és a gyönyörű gyerekeidet az adatlapodon! Minegyikhez gratulálok!!!
2009. febr. 2. 22:11

Búzacsírás gyümölcssaláta

Hozzávalók:

1 teáskanál pirított búzacsíra

10 dkg banán

10 dkg alma

Elkészítés:Az almát reszeld le, a banánt karikázd fel, majd a két gyümölcsöt keverd össze. Pirított búzacsírával megszórva fogyaszd!

Gyors, egyszerű, finom.

2009. febr. 2. 22:10

Tudom, téli receptek, ez pedig nyári, de ezt nagyon szeretem:


Nyári saláta

Hozzávalók:

paprika

paradicsom

kefir

Elkészítés:

A fele-fele arányú paprikát és paradicsomot kis kockákra vágom, ízlés szerint sózom, és összekeverem a kefirrel. Hűtőbe teszem, és legalább fél órát hagyom, hogy összeérjenek az ízek. Nyáron isteni és laktató kaja pirítóssal, kenyérrel, de hideg sültekhez is ajánlom.

A paradicsomot jobban szeretem, mint a paprikát, ezért én általában több paradicsommal készítem. Aki a selymesebb, lágyabb ízt kedveli, készítheti kefir helyett tejföllel is.

2009. febr. 2. 22:07

Egyszerű tormás-alma saláta

Hozzávalók:

alma

joghurt

reszelt torma

narancs kifacsart leve

Elkészítés:

A hámozott almákat lereszeljük, és a többi hozzávalóval összekeverjük. Hűtőben legalább egy órát érleljük, hogy az ízek összeérjenek. Pikáns ésfinom.

2009. febr. 2. 22:06

Heringsaláta almával és hagymával

Hozzávalók 1 személyre:

10 dkg pácolt hering

10 dkg alma

2,5 dkg hagyma

Elkészítés:

A pácolt heringekhez kisebb cikkekre darabolt almát és felkarikázott hagymát teszünk, és néhány órát hagyjuk összeérni.

Ez a recept azért egy személyes, mert csak én szeretem...A család többi tagja nem rajong a ruszliért. :-P

2009. febr. 2. 22:04

Saláta joghurtos fetamártásban

Hozzávalók:

1 db fejes saláta

2 db paradicsom

fél doboz brokkolicsíra (nálunk inkább a zsázsa)

néhány szem fekete olajbogyó

10 dkg ementáli sajt

20 dkg feta sajt

175 g natúr joghurt

1 evőkanál olívaolaj

só, bors

vékony szeletelt kenyér pirítósnak

2 gerezd fokhagyma

Elkészítés:

Egy serpenyőbe csöpögtess kevés olívaolajat, préselj rá két gerezd fokhagymát, és pirítsd meg rajta a vékony kenyérszeleteket. Majd vágd fel kockákra. Egy tálba halmozd a zöldségeket: az apróra vágott salátalevelet, a csírát, a gerezdekre vágott paradicsomot, az olívabogyót, és szórd rá a kockára vágott ementáli sajtot.

Az öntethez botmixer segítségével pürésítsd össze a joghurtot a feta sajttal és egy evőkanál olívaolajjal. Ha szükséges, ízesítsd sóval, borssal. Öntsd a salátára, és szórd meg a fokhagymás pirítós kenyér-darabkákkal.

2009. febr. 2. 22:01

Wellness-saláta

Hozzávalók:

250 g endíviasaláta (vagy másmilyen)

1 doboz tonhalkonzerv (natúr)

4-5 szál spárga (zöld vagy sárga)

vegyes csíra (például retek- vagy búzacsíra)

40 g kecskesajt (nálunk a feta sajt jobban megy)

Az öntethez:

1/2 grépfrút leve

1 kiskanál mustár

1 kiskanál méz

3-4 evőkanál olívaolaj

Elkészítés:A vajkrémhez keverj össze ízlés szerint vajat, grillfűszervajport, egy kiskanálnyi frissen facsart citromlevet és egy kiskanálnyi mustárt.A salátát mosd meg. A spárgát lobogó forró vízben főzd puhára, majd vágd fel nagyobb darabokra, és keverd az endíviasalátához. Locsold meg az öntettel. Ehhez keverd össze a mustárt a mézzel, öntsd fel a grépfrút levével, majd az olívaolajjal.Szórd meg a haldarabkákkal, morzsold rá kecskesajtot és a búza- vagy retekcsírát.Tálalj hozzá pirított bagettet, amelyet kenj meg fűszeres vajkrémmel.

Nekem a spárga konzerv jobban bevált, nem kell annyit "pepecselni" vele, és ilyenkor a zsázsa magból "készített" csíra is előnyösebb, bár már a nagyobb multiknál már mindenféle csírát lehet készen venni.A kecskesajt helyett én fetát szoktam használni.

2009. febr. 2. 21:57

Babsaláta barna rizzsel

Hozzávalók:

egy csésze barna rizs

egy csésze bab (vagy babkonzerv)

1/2 fej vöröshagyma

fél kígyóuborka

egy csésze savanyú káposzta

fél fej vöröshagyma

néhány rózsa párolt brokkoli

szójaszósz

Elkészítés:

A barna rizst és a babot előzetesen áztasd be néhány órára.A barna rizst háromszoros mennyiségű vízzel főzd puhára. Párold meg a babot és a brokkolit is.A salátához keverd össze a hozzávalókat: a főtt babot, az apró darabokra vágott hagymát és a savanyú káposztát. Szórd rá a felszeletelt uborkát.Kevés olívaolajon párold meg vöröshagymát és a brokkolirózsákat. Ízesítsd egy-két csepp szójaszósszal.Tálaláskor a tányéron a fele legyen a barna rizs, fele a vegyes saláta és a hagymás-szójás brokkoli.

2009. febr. 2. 21:56

Zelleres sajtsaláta

Hozzávalók:

1 csokor aprított zeller zöld

5 dkg sovány füstölt fokhagymás sajt

5 dkg sovány köményes sajt

2 db zellerszár

Elkészítés:

Az öntet elkészítéséhez a natúr joghurthoz adunk 1 csokor aprított zeller zöldet, majd alaposan kikeverjük és félretesszük. A salátához a zellerszárakat felkockázzuk, 5-5 dkg sovány köményes sajtot és sovány füstölt fokhagymás sajtot durvára reszelünk. Az egészet keverőtálba tesszük és az öntettel meglocsoljuk. Frissen, (kenyérrel) fogyasztjuk.

2009. febr. 2. 21:54

Almás-sajtos újhagymasaláta

Hozzávalók:

1 nagy cs. újhagyma

1 mokkáskanál só

25 dkg, lehetőleg többféle kemény sajt

4 közepes alma

1 citrom

1 Knorr Kapros salátaöntet por

2 dl tejföl

Elkészítés:

Az újhagymát jól megmossuk. Zöld szárát apróra vágva félretesszük, a fehérjét kisujjnyi vastagon fölszeleteljük, megsózzuk. A sajtot és a meghámozott, kicsumázott almát a hagymához hasonló darabokra vágjuk. Az almára citromlevet csepegtetünk, nehogy megbarnuljon. A salátaöntet port a tejföllel összekeverjük, és az előkészített hozzávalókat beleforgatjuk. Az újhagyma fölaprított zöldjével fűszerezzük. Letakarjuk, hűtőszekrényben 2-3 órán át érleljük.

Ilyenkor a kihajtatott hagymát használom "újhagymaként", ez a kis csalás megengedett (szerintem).

2009. febr. 2. 21:52

Kukoricás virslisaláta

Hozzávalók:

3 pár virsli

1 kis pohár tejföl

1 evőkanál majonéz

1 kávéskanál mustár

1 nagyobb csipett bors

1 kisebb csipet cukor

1 konzerv kukorica

1 kis fej hagyma

Elkészítés:

A tejfölt kiöntöm egy tálba, és tetszés szerint hozzáadok borsot, cukrot, mustárt és majonézt.

A virslit felkarikázom, a kukoricát leszűröm, a hagymát nagyon apró kockára vágom, majd mindent jól összekeverek. Azonnal is fogyasztható, de hűtőbe téve pár órára összeérnek az ízek, és úgy finomabb.

2009. febr. 2. 21:50

Joghurtos gyümölcssaláta

Hozzávalók:

1 banán

1 narancs

1 piros alma

diákcsemege (mazsola+mogyoró) ízlés szerint

2 pohár (mézes) joghurt

Elkészítés:

A gyümölcsöket felkockázzuk, egy tálba öntjük. Hozzáadjuk a diákcsemegét, majd a joghurtot. Összekeverjük és fogyasztjuk. Reggelire, vacsorára, uzsinak vagy desszertként kitűnő.

41. 2104cc91e8 (válaszként erre: 37. - Pné Veronika)
2009. febr. 2. 21:50

Köszi, köszi, köszi!!! Jó éjt és köszönjük, hogy Ránk is szakítottál szűkös idődből :)

Üdv.: Fiti

2009. febr. 2. 21:49

Mézes-diós sajtsaláta

Hozzávalók:

lollo saláta (vagy más saláta,

méz,

füstölt karaván sajt,

dió,

salátaolaj,

saláta fűszerkeverék

Elkészítés:

A sajtot nagyobb kockákra vágjuk, a megmosott apróra tépdelt salátával és dióval összekeverjük, meglocsoljuk olajjal, és annyi fűszerkeverékkel, hogy jó ízt kapjon, de ne legyen sós. Végül kevés mézzel meglocsoljuk, hogy enyhén édeskés legyen.

2009. febr. 2. 21:47

Csipkebogyómártás szárnyas húsokhoz

Hozzávalók:

50 dkg csipkebogyó,

3 evőkanál méz, vagy szőlőcukor,

1-2 dl édes vörösbor,

1 kisebb citrom héja,

késhegynyi őrölt fahéj

Elkészítés:

A csipkebogyót langyos vízben többször átmossuk, végeit levágva hosszában kettévágjuk, magjait kiszedjük. Kevés vízben, lefedve puhára főzzük a citromhéjjal, majd a levével együtt átpasszírozzuk sűrű szitán, vagy szűrőn. Nem érdemes kispórolni a passzírozást, mert a "szőrök" szúrnak, ha nem szeded ki. Összekeverjük a szőlőcukorral, vagy a mézzel, csipetnyi sót teszünk hozzá. Felöntjük annyi borral, hogy még sűrű mártást kapjunk, tálalás előtt felmelegítjük.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook