Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális munka, szociálpedagógia fórum

Szociális munka, szociálpedagógia (beszélgetős fórum)


1 2
34. spinneli (válaszként erre: 33. - Telepocak)
2012. nov. 1. 17:31
Én ennél azért jobb helyen dolgozom, mondjuk nem állami...
2012. nov. 1. 17:28
Sziasztok!14 éve végeztem szociálpedagógusként, és azóta dolgozom is a szakmámban-lakásotthonban, majd családsegítő és gyermekjóléti szolgálatnál.Az Istenért,aki gondolkozik azon,hogy szoc.szférában helyezkedik el, és ezért tanul-ne tegye!!!A gyakorlat teljesen másképp működik mint az elmélet,nincsenek előbbrejutási lehetőségek,telítve a szakma,egy állást nem a szakmai tapasztalatok alapján kap meg egy ember,nem mehetünk tanfolyamra, hiába szeretnél segíteni, nincs anyagi háttér, az önkormányzatok nem segítenek, Te csak egy kötelező feladat letudása vagy,hiába dolgozunk törvény szerint kevesebben, senkit nem érdekel,és nincs kiégéselleni tréning-mint az láthatjátok, ennek ez az eredménye.Ha újra kezdhetném,messziről elkerülném a szociális szférát!
32. spinneli (válaszként erre: 31. - Alex911)
2012. nov. 1. 16:19

Oktatási intézménye válogatja...én például a pedagógiai tantárgyaknak nem láttam sok értelmét...az előadó és az anyag alapján sem.

A szakmai tárgyakból sokkal jobban gazdálkodtam...mondjuk most senkinek sem tanácsolnám, hogy ezt a pályát válassza.


Pályakezdőként lehetetlen elhelyezkedni, ha meg igen, a fizetés és a körülmények akkor is megalázóan rosszak.

2012. nov. 1. 16:10
Hát olvasom itt a hozzászólásokat! Én végzős szocpedes vagyok, a családban van még rajtam kívül. Azt kell hogy mondjam, hogy a szocped jobb és több mint a szocmunka!! Ugyanazokat az ismereteket sajátítja el mint a szocmunkás, de plusz a rengeteg pedagógiai tudás, ami nem csak gyerekek esetén hasznos a szakembernek.
30. zoley
2012. ápr. 24. 16:20
Egy olyan kérdőívet tettem fel, amely eredetileg végzős szociálpedagógus hallgatóknak, valamint pályakezdő szociálpedagógusoknak szól. De szívesen fogadom a kitöltéseket nem csak szociálpedagógusoktól is.
29. zoley
2012. ápr. 24. 16:16

Sziasztok! A szakdolgozatom kutató munkájánál szeretném a segítségeteket kérni egy kérdőív kitöltésével, amely megtalálható az alábbi linkre kattintva:

[link]

28. pixyes
2011. jan. 17. 15:42

A szociális munka tud nagyon jó lenni ... mármint értem ez alatt, hogy sokat ad lelkileg és erkölcsileg. Sajnos túl jól nem lehet vele keresni, csak ha nagyon nagyon "penge" vagy és valamilyen vezetői pozícióban sikerül elhelyezkedned. Persze ahhoz, hogy vezető lehess, kezdetben muszáj és célszerű is ha kliens-közeli helyzetekben és munkakörökben vagy.

Ugyanakkor sokszor okoz fejfájást is ez a terület. Én pszichiátriai betegekkel foglalkozom, ez még egy külön nehéz történet. De pl. gyermekjólétiben sem lehet egyszerű ... nővérem dolgozott ott, s azt mondja, szörnyű látni a sok szenvedést, s egyszer rájössz, hogy nem tudsz segíteni úgy, hogy mindenkinek jó legyen (ha kiemeled a családból, az sem jó. ha nem emeled ki, az sem jó).


Sokat ad a lelkednek ez a hivatás, de sokat el is vesz tőled. Nagyon észnél kell lenni ahhoz, hogy ne tedd tönkre vele magadat! Ha tönkre mész benne, fuccs azoknak is, akiken segíthetnél...

A szociális szféra igazából egy életérzés :)

27. pixyes
2011. jan. 17. 15:37

Szerintem a szociális munka jobb. Igaz, többet kell autodidakta módon tanulnod, hogy megálld a helyed egy bizonyos területen ... de átfogóbb maga a képzés. Persze, én is ismerek olyan szociális szakembert, aki nagyon ügyes volt és szocpeden végzett, de sajnos a legrosszabb szakember, akivel találkoztam, ő is szocpeden végzett. Halvány fogalma sem volt arról, hogy kell értelmezni a törvényeket, ami alapján egy intézmény működik.

Nekem a szociális munka jobban tetszik... én is azt hallgatom levelezőn. S a legjobb szakember, akit ismerek, ő is szoc munkán végzett.


A lényeg szerintem végül is azon van, hogy az ember beállítottsága megfelelő legyen erre a területre!

2010. aug. 4. 18:49

Sziasztok! :)

18 éves vagyok, most fogom kezdeni az utolsó évemet a gimnáziumban, februárig el kell döntenem hogy merre tanuljak tovább. Mindig is érdekelt a szociális munka. Tudnátok mondani róla pozitívat, negatívat?

Ti melyik iskolába jártok?

Előre is köszönöm!

2009. okt. 24. 21:11
Ha végzettségre gondolsz, akkor szerintem - bár elfogult vagyok - :), a szociális munka jobb, mert például idős emberek segítésére is képeznek, szociálpedagógusként pedig ELVILEG a kliens csak huszonéves koráig a Te területed. (Na, ezt jól megaszontam! :) ) A gyakorlatban azonban semmi különbség nincsen, tehát lényegében mindegy. Én szociális munkás leszek, a legjobb szakember pedig, akivel valaha találkoztam, szociálpedagógusként végzett.
24. spinneli (válaszként erre: 23. - Kiscsillag01)
2009. okt. 19. 14:13
teljesen mindegy, kb ugyanolyan mindkettő.
2009. okt. 19. 14:05
Szerintetek melyik jobb? szociális munka vagy a szociálpedagógia?
2009. jan. 25. 22:05
Hát igen, így nehezebb, hogy nem engedtek semmit sem csinálni, mert akkor ismeri igazán meg az ember a saját képességeit, amikor a mély vízben van... De semmi gond, csak jól át kell gondolni, hogy hová szeretnél menni fél éves gyakorlatra... :)
2009. jan. 25. 18:21

Nekem rövid gyakorlataim voltak, általában 2 hetesek. Voltam gyermekjóléti szolgálatnál, nevelési tanácsadóban és gyámhivatalban. 1 napot pedig gyermekotthonban. Ennek során az intézmény megismerése volt a cél, nem hogy én bármit is csináljak..

Haaeen: Nem tudom, hogy Te mit tanulsz/tanultál, és mennyire ismered a szociálpedagógiát, de rendkívül széles munkaterülettel rendelkezik, csak épp nem ismertem meg még teljesen. Nem azt jelenti, hogy elképzelésem sincs arról, hogy mit szeretnék csinálni. Csak ott épp még nem voltam gyakorlaton. Úgy érzem, hogy a konkrét tervekkel még ráérek, az utolsó gyakorlatom, a féléves döntő lesz.

20. haaeen (válaszként erre: 18. - Lilia-na)
2009. jan. 25. 18:04
szia, bocsi, nem bántani akarlak, de harmadéves vagy és nem tudod, hogy "mi leszel, ha nagy leszel"?!
2009. jan. 25. 17:59
:) Táblázatom nincs, és a szociális munka egy kicsit másmilyen is, mint a szociálpedagógia. :) Konkrét gyakorlaton fél évesen voltam a Máltánál a Játszótér-játszóház programban, majd szintén fél évesen egy gyermekjólétiben, most pedig egy évesen az anyaotthonban. Nem tudom felétek mi a helyzet, de tőlünk elvárták, hogy látogassunk és interjúzzunk hajléktalanszállón, családsegítőben, idősek otthonában, óvodában, iskolában, gyermekotthonban, és még sok másban is, de már nem is emlékszem.
2009. jan. 25. 13:55

Köszi az infót, ez alapján tényleg jónak tűnik. Lehet, hogy kipróbálom majd valamelyik gyakorlatom során. Még van egy 2 hetes, és egy féléves gyakorlatom. Te milyen helyeken voltál már?

Nincs valamilyen összesített táblázatod, vagy bármi, ahol le vannak írva részletesen a lehetőségek, hogy milyen helyeken lehet dolgozni?

2009. jan. 24. 21:41
Most pár percre megint visszacsüccsenhettem a gép elé. :) Ott, ahol most a gyakorlatomat töltöm, biztos, hogy nem maradhatok sajnos. Az anyaotthonban az anyukáknak próbálunk segíteni, hogy minél jobb legyen a gyermekeiknek. Segítünk nekik munkát, lakhatást találni, és kisebb nagyobb problémáikat, ügyeiket elintézni velük együtt közösen, ha igénylik. Nagyon szeretem csinálni, ez való hozzám igazándiból.
2009. jan. 24. 19:30
rendben :-) Szia!
2009. jan. 24. 19:28
Amit egy családgondozó. :) Legközelebb elmesélem! :)
2009. jan. 24. 19:28
Mennem kell, máskor majd még benézek. Szia! :)
2009. jan. 24. 19:27
Az tök jó, akkor csak el tudsz majd helyezkedni ott. Mit csinálsz ott?
2009. jan. 24. 19:25
Most is ott vagyok, az egy éves gyakorlatomon.
2009. jan. 24. 19:24
Voltál már ott gyakorlaton?
2009. jan. 24. 19:21
Ha el tudok helyezkedni a szakmámban, akkor gyermekvédelemmel szeretnék foglalkozni. (Leginkább anyaotthonban szeretnék dolgozni.)
2009. jan. 24. 19:15
Így az igazán jó, ha pozitívan csalódsz :-) Ha végeztél, mit szeretnél majd csinálni?
2009. jan. 24. 19:12
Nem voltam túl lelkes az elején, azt sem tudtam, hogy miről is szól ez az egész. Mindig tanárnak készültem, az utolsó pillanatban került a jelentkezési lapomra első helyre a szociális munka (a magyar tanárokból Dunát lehet rekeszteni, nem fogok tudni elhelyezkedni alapon). Most, hogy már átlátom, most vagyok igazán lelkes. :)
2009. jan. 24. 19:05
Hát igen :-) Te még ugyanolyan lelkes vagy, mint az elején?
2009. jan. 24. 19:04
:) Szerintem az utóbbi :)
2009. jan. 24. 19:02
Nem igazán, és csak azokkal a munkakörökkel vagyok tisztában, ahol gyakorlaton voltam, az meg nem igazán sok... Szerencsés vagy, vagy inkább ez a normális..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook