Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek közületek kopasz tengerimalaca? Érdemes venni? Aranyos? fórum

Van valakinek közületek kopasz tengerimalaca? Érdemes venni? Aranyos? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 22. 18:53

Persze!

Nagyon édi, csak büdös!

2009. febr. 22. 18:37

SEGITSETEK ÉS BARÁTAITOK IS (LACÁM EL VAN KESEREDVE!!!!!)Lécccci szavazzatok / Til'c és Theo /-ra kösssssziiiiiiii!!! jobb oldali sávban,nagyon köszönjük!!!


[link]

18. J.K. Itza (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. jan. 27. 19:33
A miénk a görögdinnyét és a banánt egyáltalán, a sárgadinnyét viszont nagyon szereti. Ja és az olajos halat is. Szóval majdnem mindent.
2009. jan. 24. 20:15

Köszönöm a segítségeteket!

Nem tudom még, hogy veszünk e, de valami kis állat jó lenne...

16. emagdi
2009. jan. 24. 20:12

én csak kiállításon láttam kopasz tengerimalacot, édes volt, zokniból volt neki "pulóvere" :))))))

de cuki fülei voltak, azok tetszettek a legjobban.

15. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - 0dac5cb776)
2009. jan. 24. 19:42

Ha elégedett arról hallani fogtok. :) Szó szerint. Éles füttyel köszönti gazdáját :)azt hiszem azt is jelzi ha valami nem jó, vagy éhes.

Van egy nagyon jó könyvem a tengerimalacokról.

Ha kíváncsi vagy valamire kérdezz csak, bár talán egyszerübb az internetet segítségül hívni.


Arra vigyázz, hogy a vizes, harmatos fű vagy friss, félig száradt széna felfúvódást okozhat.

14. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 9. - J.K. Itza)
2009. jan. 24. 19:36
Én is etetem mindennel, néhanapján (főleg ha föl szeretném hizlalni) csokit, diót és olajos magvakat, müzlit is kap. Persze csak amolyan desszert gyanánt, naponta semmiképp. Gyümölcsöket, zöldségeket is nagyon szereti és nem vegetariánus, úgyhogy szükséges állati eredetű fehérjével, vagyis hússal megkínálni. Én általában legyeket, ritkábban liszkukacokat adok neki de általában szalámival kínálom meg. A meggyen és a szőlőn kívül mindent kívül mindent elfogad, mindenevő.
13. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 12. - Gonoszdi)
2009. jan. 24. 19:30

Én akkor is kevésbé szeretem mint a bundásokat. Ízlések és pofonok. A fogakra nem csak a tengerimalacoknál kell figyelni, aranyhörcsögöknél is ugyanúgy gond ha nem koptatjuk. De nem kell ehhez valami speciális fogkoptató, pompásan megteszi egy száraz kenyérdarabka is, vagy néhány faág amit rágcsálhat.

A körmükre ugyanígy ügyelni kell, ha túl hosszúra nőnek azok is probléma forrásai.

2009. jan. 24. 16:04
Attól ,hogy kopasz az állat,úgyanúgy lehet szeretni. Nem undorítóak. Úgyanúgy tudnak kedvesek lenni mint azok amelyeknek van bundájuk.Állatszörre allergiásoknak tenyésztették ki a kopasz állatkákat,hogy nekik is lehessen kedven állatkájuk,akiket gondozhatnak,szeretgethetnek.Az igaz,hogy túltenyésztés miatt rövidebb az életük,és több beteg születik,de ezeket nem viszik állatkereskedésbe. Na valaki vesz rágcsálót nem árt ha vesz neki fogkoptatót is,mert ha túl nő a foguk nemtudnak enni és ebbe belepusztúlnak.
2009. jan. 24. 15:54
Terráriumban, vagy ketrecben kell tartani, alom kell alá, faforgács.MAgvakat, gyümölcsöt is eszik, mint a többi rágcsaló. Neki fokozott vitaminkiegészítők kellenek.
2009. jan. 24. 15:53
Nagyon aranyosak, de hihetetlenül érzékenyek. Könnyen megfázik, és a túltenyésztés végett élettartama sem olyan hosszú, mit szőrös társainak. Egyébként hálásak, de sok közötte az autista is a beltenyészet miatt.
9. J.K. Itza (válaszként erre: 7. - 0dac5cb776)
2009. jan. 24. 15:52
Zöldséget, gyümölcsöt, magvakat. Nekem törpehörcsögöm van és bármit adok neki elfogadja, sőt kitépi a kezemből. Imádom.
2009. jan. 24. 15:50
Az egyik kedvenc állatom, bár nekem még nem volt ilyen. Amúgy állatkereskedésben már fogtam ilyet és nem teljesen kopasz, hanem olyan bársonyos bőre van. Szerintem cuki, csak lehet érzékenyebb. A bundahiány miatt könnyebben megfázhat :)
2009. jan. 24. 15:46

Nekem tetszett, hogy kopasz, mert olyan mint egy igazi disznó, csak ici-pici..

A szőröstől azért félek, mert ugye, hullik a szőre...

Igazából a lányom találta ki, hogy szeretne,csak nem sokat tudok róla.Pl: mit eszik, miben kell tartani? okos állat?

2009. jan. 24. 15:43
Én sem bírom a kopasz állatokat. amikor fürdettem a rövid szőrükeket, hát akkor voltak olyan kopaszok :) De nem nagyon szerettem hozzájuk érni olyankor...
2009. jan. 24. 15:42
Angóra azaz hosszúszőrű hörcsögöm volt már egypár, nagyon szerettem mindegyiket. Mindegy mekkora a szőre.
2009. jan. 24. 15:41

Szerintem egy csupasz állat (kutya, macska, tengeri) lényegesen kevésbé aranyos mint a bundás.

Nekem ugyan nincs, de nem lenne kedvem dédelgetni egy pucér-bőrös jószágot, kis bundásakat annál inkább.

Attól még, hogy ritka és csodálnivaló a pucér tengeri, attól még nem lesz aranyosabb szerintem...

2009. jan. 24. 15:41
Mit értesz az alatt hogy "kopasz"? Van hosszúszőrű meg rövidszőrű, kopaszról én még nem hallottam. Én aranyörcsögöket tartottam és tenyészettem 13 évig, tengerimalacom még nem volt.
2009. jan. 24. 15:40
szia! aranyos! kedves kicsi állat, csak nagyon kell rá vigyázni, mert érzékeny a bőre :). Pl.: ha napozik leég szegény(nem viccből írtam)
2009. jan. 24. 15:38
Van valakinek közületek kopasz tengerimalaca? Érdemes venni? Aranyos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook