Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a szülő (viszonylag rendszeresen) alázza a gyerekét... fórum

Ha a szülő (viszonylag rendszeresen) alázza a gyerekét... (beszélgetős fórum)


2009. júl. 15. 21:48
Sziasztok. Én feleség vagyok egy ilyen férjjel. Egyre jobban érik bennem, hogy elhagyom. Csakhát, két gyerekkel ezt meg kell rendesen tervezni.
2009. ápr. 20. 17:43
Hát ha a párod munkanélküli, így azért más a helyzet... De ha te már "hozzászoktál" (ha ehhez lehet egyálltalán) akkor majd egyszer kirepülsz...
27. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - D1cc056cf3)
2009. ápr. 20. 06:51

Dehogy költözöm. Egyrészt nem volna "pofám" ilyet kérni a páromtól, másrészt Ő a nagyszüleivel él, 2 szobás lakás, nem megyek még oda én is zavarogni. Jó lenne, márhogy összeköltözni, de ez úgymond lehetetlen.

Van már munkám február 1 óta, igaz, félállás, de kb. egy minimálbért ígyis fizet... A párom viszont most teljesen munkanélküli, az a pénz meg, amit én keresek, másra kell...

Már hozzászoktam az itthoni "állapotokhoz", igyekszem nem foglalkozni vele, majd egyszer úgyis "kirepülök". Addig meg ez van.

2009. ápr. 19. 21:11

Nagyon nehéz lehet ez a helyzet. De miért nem fogod magad és költözöl a párodhoz? Míg nem találsz munkát biztos ő is segítene neked vagy nem? Nekem ennyire nem volt rossz a gyerek korom, de édesapám nekem is ivott és sokszor agresszív volt, a pénzt sossem adta haza, és velem is volt hogy nem éppen úgy beszélt ahogy kellett volna de így sosem! Tavaly júliusban elhúnyt, beteg volt, bármilyen is volt szerttem és minden egyes nap mentem hozzá a kórházba, megbocsátottam mindent...

Ha a pároddal ilyen jól megvagytok hogy elis akar venni, hát költözz hozzá de gyorsan!!!

2009. febr. 6. 10:38

Szegénykém..milyen nehéz lesz majd neki az önbecsülését helyreállítania ilyen szülők mellett...milyen ember (akár szülő legyen is az),aki képes megalázni egy gyereket?Valószínűleg nagy gondok lehetnek a fejében!

Ja,és csak a fórumcímre reagáltam,nem olvastam vissza,bocsika ezért..

24. mugli (válaszként erre: 23. - Cucyka16)
2009. febr. 5. 13:06
Ezt ne keverd össze azzal, hogy te most éppen a legnehezebb korodat, a kamaszkorodat éled...ilyenkor sokaknak úgy tűnik a szülő az ellenség és nekünk kötelességünk minden erőnkkel ellenállni...:)) Ha pár évre mondjuk félre tudod tenni, mindazt amit szeretnél, és szófogadó jókislány leszel a szüleid a döbbenettől levegőt sem kapnának...:)) Dehát ez nagyon nehéz.
2009. febr. 1. 14:30
Velem is hasonló a helyzet, nem kívánom senkinek, de azért megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül....Én még csak 16 éves vagyok, és elég nehezen viselem az ilyesmit.Néha már gondoltam arra, hogy nem is érdemes élnem. Arra viszont nincs válasz, hogy miért ilyen az apám.. Nemrég kezdte el, nagyon agresszív is tud lenni.. Szólni nem lehet hozzá olyankor.Szerintem az alkohol miatt van, de már kb. 5-6 éve nem iszik. Szívbeteg és sok gyógyszert szed.Lehet, hogy sokat kapott a szervezete, vagy ilyesmi.Pedig amikor régebben aranyos volt, meg minden, tökre szerettem :-( Ez van...
22. Fiatal nő (válaszként erre: 20. - Mugli)
2009. jan. 28. 06:34
Ez hosszú sztori, nem szeretném itt leírni, az a lényeg, hogy nem csináltam ilyet, de neki annál több van a rovásán és csak másokat vádol, magát soha... :-(
21. Fiatal nő (válaszként erre: 19. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 06:33
Normális választ úgysem ad. Csak amit a fejébe vesz... :-S
20. mugli (válaszként erre: 17. - Fiatal nő)
2009. jan. 27. 21:04
De most mitől vagy szemét az ő szemében? -miért vádolt azzak, hogy meglopod a nagymamádat?
19. 707655fba1 (válaszként erre: 4. - Fiatal nő)
2009. jan. 27. 20:06

Szia!

Megkérdezted apádat valaha, hogy miért viselkedik így veled?

2009. jan. 25. 09:48

Na, ennyit a "ma még nem szóltunk egymáshoz" dologról: "Húzzál el innen!"


Ekkora egy ..... Inkább nem írok semmit. :-/

2009. jan. 25. 09:25

Köszi mindenkinek! :-) Tegnap le sem ült apa ebédelni az asztalhoz, mondván, nem ül le egy asztalhoz egy szeméttel. Ma meg még nem is szóltunk egymáshoz. Tőlem pattoghat, nagyon nem érdekel. :-(

Hát, anyukám a másik véglet. Ő a túlontúl szeret és ezzel megfojt és idegesít. Mindenbe beleszól, a páromat ki nem állhatja, mindig hangot ad ennek, ez nekem fáj, érzelmileg zsarolni próbál... Nagyon nehéz. :-(

A párom egyébként el akar venni feleségül, már most évvégén... A szívem szerint én már akkor hozzámennék, de túl racionális vagyok, és amíg én nem állok úgy anyagilag, nem akarok ebbe beleugrani. Addig viszont kénytelen vagyok idehaza lenni, ami egyre nehezebb. :-(

Anya soha nem engedi, hogy ott aludjak, mindig azzal fenyeget, hogy megpofoz, meg minden. Én próbálok alkalmazkodni ide is, oda is, de egyre nehezebb. Nagyon szeretem a párom és nagyon fontos nekem, és olyan nehéz most így nekem... :-(

Alig várom, hogy külön költözhessek, én is attól várom a megoldást...

16. mugli
2009. jan. 24. 17:21

Szerencsémre én összetehetem a két kezem, ami a szüleimet illeti..:)

Ráadásul én mindig is inkább apás voltam, mint anyás, de mindkettőjükkel jó és közvetlen a viszonyunk.

Nem tudom magam beleélni, beleképzelni a helyedbe. Biztos nem lehet könnyü. Mégis próbáld megtalálni a közös hangot, ha kell bólógass és engedj neki, attól talán megnyugszik, és egy idő után leszáll rólad...:))

2009. jan. 24. 13:15

Én is csak annyit tudok tanácsolni, hogy ha a pia beszél belőle, ne vedd magadra!

Ha a tanulás mellett dolgozol le a kalappal! Inkább dícséretet érdemelsz, mint letolást!

Ha végzel a sulival és jól elvagytok a pároddal összeköltözhetétek, akkor független leszel apukádtól.

2009. jan. 24. 13:05
Anyukáddal mi a helyzet ő szeret???
2009. jan. 24. 12:43
Elég nagy baj,ha igy viselkedik egy apa a gyermekével.Ne csodálkozzon ,rajta ha valamikor bármilyen segitségre lesz szüksége,és lánya nem fog árkon-bokron sietni hozzá hogy segitsen rajta.Milyen dolog ez?
2009. jan. 24. 12:36
komolyan mondom ilyenkor örülők hogy nincs apám....Vagyis annak,hogy anyám ott hagyta mikor én születtem....
11. df2a740c00 (válaszként erre: 10. - Fiatal nő)
2009. jan. 24. 12:20
Huhh, akkor ilyenkor valószínűleg az alkohol beszél belőle. Ha ennyire elrugaszkodott a valóságtól, akkor sajnos lehet, hogy ő már nem fog megváltozni. tapasztalatom szerint a legjobb taktika nagy ívben elkerülni, ha hülye, minél rövidebbre zárni a beszélgetést. Tudom, hogy megbánt, mert az apád, és szereted, de próbáld az "eszéhez mérni", amiket ilyenkor mond.
10. Fiatal nő (válaszként erre: 9. - Df2a740c00)
2009. jan. 24. 12:16

Bár úgy lenne és bárcsak ez lenne már...


Amúgy ma azzal lettem megvádolva, hogy meglopom a saját nagyanyámat. Nem normális. :-S

9. df2a740c00 (válaszként erre: 8. - Fiatal nő)
2009. jan. 24. 12:15
Fel a fejjel. Előbb-utóbb a saját lábadra állsz. Majd meglátod, meg fog változni, ha nem lesztek napi kapcsolatban, és felfogja, hogy független vagy.
8. Fiatal nő (válaszként erre: 7. - Df2a740c00)
2009. jan. 24. 12:03
Sajnos igen. :-( Ugyan nagyon úgy néz ki, hogy összejött egy állás február elejétől a könyvtárban, de csak részmunkaidős, plusz még tanulok, meg minden, úgyhogy kénytelen vagyok. :-( Pedig a legszívesebben összeköltöznék a párommal. Csak el innen. :-(
2009. jan. 24. 12:02
Függsz tőle anyagilag?
2009. jan. 24. 12:01

Hát mindkettő. De Ő alapvetően olyan típus, aki nagyon hangosan beszél, nem veszi észre, hogy kiabál, és még neki áll feljebb, ha olykor rászólunk... :-(

Anno például rettegtem tőle segítséget kérni a háziban is. Mert úgy magyarázott, hogy ordított bele a fülembe... :-S

5. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 4. - Fiatal nő)
2009. jan. 24. 11:59
És miért csinálja? Iszik? Vagy rossz a hangulata és rajtad (rajtatok) csattan az ostor?
2009. jan. 24. 11:56
Hát apám pl. előszeretettel mondott el minden bunkó állatnak, már általános felsőben is, szóval el lehet képzelni, hogy az egóm mennyire a béka segge alatt van. És a mai napig sokszor el vagyok mondva mindennek. :-( Ma is ez történt, gondoltam nyitok egy topicot, hátha mások is velem hasonló cipőben járnak. :-(
3. winny (válaszként erre: 1. - Fiatal nő)
2009. jan. 24. 11:54

Szia

Fájdalmas lehetett a gyermekkorod.

2009. jan. 24. 11:54
Szia.Bővebben leírod miről van szó?
2009. jan. 24. 11:52
Velem sajnos megesett/megesik, nem kívánom senkinek. :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook