Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mint tudjuk a terhesség alatti macskatartás káros lehet a magzat számára. Mit tudtok erről a témáról? fórum

Mint tudjuk a terhesség alatti macskatartás káros lehet a magzat számára. Mit tudtok erről a témáról? (tudásbázis kérdés)


27. siba22 (válaszként erre: 26. - Esther78)
2014. júl. 22. 13:59
igen,jól tudod.nem csak cicákban bukkan fel a toxoplazmózis.de ő bennük megy végbe a betegség folyamata.csináltam egy fórumot erről ma,ha gondolod olvass bele. a link : [link]
2014. júl. 22. 13:50
Én úgy tudom, hogy a toxoplasmosist nem csak macskától, hanem más háziállattól is, és egerektől, patkányoktól, sőt mosatlan gyümölcstől, vagy földtől is el lehet kapni. A föld azt jelenti, hogy aki mondjuk a terhessége alatt gyomlál, vagy virágot ültet át stb és nem mos rendesen kezet, és a szervezetébe kerül föld. Én miskolci vagyok, itt kötelező a toxoplasma szűrése. Nekem világ életemben voltak kutyáim, volt a barátnőmnek macskája, amit állandóan gyöntöltem. A terhességem elején a toxoplasma szűrés azt mutatta ki, hogy valószínűleg friss fertőzésem van. Velem nem szedettek végig gyógyszert, hanem csak 1 levéllel kellett beszednem az antibiotikumból. Az orvosom azt mondta, hogyha bármi gond lenne, már lehetne látni az ultrahangon az elváltozást. Viszont én azt olvastam a neten, hogy vakságot, vagy fogyatékosságot is okozhat. Eléggé megvoltam ijedve, aztán csináltak még 2 vérvételt, az egyiken nem volt orvosi javaslat írva, viszont az eredmények közel hasonlóak voltak az első vizsgálatéhoz. A harmadikat már 8 hónapos terhesen csinálták, amire azt írta az orvos, hogy valószínűleg 1 évnél régebbi a fertőzés, vagyis nem voltam fertőzőtt a terhesség alatt. Nem vizsgálták a kislányomat se, nem kapott semmilyen kezelést. Csak én idegeskedtem végig a terhességem. A kislányom ma már 18 hónapos és makk egészséges.
25. siba22
2014. júl. 22. 10:33
olvasom az itt leírtakat és kicsit fenn akadtam.a baba vagy a macska??hát ez nem felel meg a valóságnak.aki macskás volt valaha is az átesett a toxoplazmózis fertőzésen amely szinte a legtöbb esetben tünet mentesen zajlik,azaz ami tünet van az kisebb hasmenés és társai.teljesen hétköznapi tünetek.gyerekként én is átestem ezen.most jön a második baba.sem most sem a fiamnál nem voltak ebből adódó gondok.egy terhességnél elvégzik ezt a vizsgálatot alapból,ez a protokoll előírás.ha cicás volt vagy még mindig az akkor ez a macsek baci nem fog hatni a magzatra,vetélést nem okoz.lényege az egésznek,hogy az almos tálat ne a kismama takarítsa ki mert az ürülékben található a bacilus.vagy ha mégis rákényszerül akkor egyszer használatos kesztyűt kell húzni és az arc elé egy maszkot tenni.a piszkos almot meg azonnal lakáson kívül a kukába kell dobni.ha végzett akkor alapos kézmosás.
2010. dec. 26. 00:00

Ha már van macskád,ha nincs,vagy vannak félelmeid: semmi gond, de mindenképpen kérjél toxoplazma tesztet, hogy megtudd átestél-e már a fertőzésen. A toxoplazma tesztet a TB támogatja, de nem végzik el automatikusan. Ha véletlenül pozitív lesz, akkor felírnak egy tablettát (a Rovamycin nevű antibiotikumot), azt kell a terhesség végéig szedni és akkor nem lesz baja a babának. Ha kimutatja a teszt, hogy már volt ilyen fertőzésed, akkor akár ki is almolhatod a macskát, ha kimutatja, hogy még nem volt fertőzésed, akkor jobb, ha kerülöd az ürülékét, mert annak akár a belélegzése is fertőzést okozhat.


Macska vagy terhesség?

A kettő nem zárja ki egymást :) A macskák többsége kölyökkorában esik át a betegségen viszont élete során bármikor találkozhat ezzel a parazitával. Lakásban tartott cicáknál kisebb a toxoplazma fertőzés esélye, hiszen nincsen más macska, vagy más állat, akitől elkaphatná a toxoplazma fertőzést. Nagy kockázatot a kijáró, kertben tartott, nem oltott macskák jelentenek. Emellett több háziállat, pl. juhok is magukban hordozzák a toxoplazma gondii nevű egysejtű parazitát

2010. dec. 25. 23:57

Sok a hűhó e téma körül az biztos.

Gyerekkorom óta macskával voltam körülvéve,és a terhességem alatt is 17évvel ezelőtt,amikor szó sem volt erről a betegségről.

Ezt a betegséget okozó egysejtűt NEM CSAK macska ÜRÜLÉKÉBEN lehet megtalálni:


A betegség kórokozója a Toxoplasma gondii nevű egysejtű. Nicolle és Manceaux mutatta ki 1908-ban egy északafrikai rágcsáló, a fésűs patkány (Ctenodactylus gondü) szervezetében. Még ugyanabban az évben többen megtalálták ezt a kórokozót nyulakban, majd egerekben és patkányokban, később szárnyasokban, kutyákban, macskákban és csaknem minden gerinces állatban.

2010. dec. 25. 22:46
Nekem is volt macskám a terhességem alatt, rendes, tiszta gondozott macska volt, néha velem is aludt, de a világon semmi káros hatása nem volt a terhességgel kapcsolatban. ( jah, a fiam is szereti a macskákat ... első szava az volt, hogy cica )
21. Ncilány (válaszként erre: 10. - Csibe78)
2010. dec. 21. 16:41
Nem igazán hallottam ezt, de biztosan így van ha ezt írjátok. Nálunk kutya volt. Hiába a pórszívózás, nálunk is volt szőr még bőven azután hogy nem volt már kutya.
2008. okt. 6. 20:04
nekem is van cicám, de biztos, hogy én már immunis vagyok ettől.
2008. máj. 30. 23:39

Ezt egy macska betegségekről szóló könyvben olvastam:

A toxoplasmosis nevű fertőzést inkább a fiatal cicák terjesztik. A baci a székletükben található, nagyon ellenállóak.

A lényeg, hogy a macska vécét ne a kismama takarítsa ki!!! Simogatás után kézmosás!!

Akinek már régóta van macskája, nagy valószínűséggel átesett már a betegségen!

2008. máj. 30. 23:19
A macskától elkapható toxoplasmosis nevű megbetegedés valóban káros lehet a magzatra, azonban kivédhető. Ne a terhes kismama takarítsa a macskaalmot (elsősorban széklettel, vizelettel terjed), de ha mégis neki kell, mer az ura nem teszi meg,takarítás után, és miután a cicát megsimogatta, fertőtlenítsen kezet. Cicás kézzel ne nyúljon ételhez és a szájához.
17. SF
2008. máj. 30. 20:41
Szinte a születésem óta körülvesznek a macskák. Mindössze egyszer kaptam tőlük valami gombás fertőzést, ami 3 napos kenegetés után elmúlt. A macskáról is...
2008. máj. 27. 12:24
A fertőzést én elkaptam, pedig nincs macskám, és nem is érintkeztem állatokkal. Már átestem a fertőzésen, de a terhességem elején mégis volt akut fertőzésem. Tehát az nem jelent semmit, hogy már egyszer megfertőzödtél. Szerencsére nem történt semmi, azonkivül, hogy végigremegtem a terhességem, végig gyógyszert szedtem, és két napig bőgtem, mig szülés után megjött az eredmény, hogy a kislányom nem fertőződött. Én azóta minden kismamának azt tanácsolom kérje a szűrést a terhesség elején, mert igy van esély gyógyszerrel megakadályozni a baba esetleges károsodását, ami állitólag alig egy-két százalék, de hát gondolom mindenki attól fél, hogy nehogy az Ő babája legyen az az egy-két százalék.
2008. máj. 25. 13:58

akiknek terhesség előtt akár már gyerek korban van macsekja, az feltehetőleg átesik még akkor ezen a jellegtelen betegségen ami csak a terhes anyákra veszélyes.ez a toxoplazma .

leginkább embereken nátha formájában zajlik le. tehát sokszor észre sem veszed hogy ez nem is nátha.

ezért van az hogy itt lejjebb olvasom, hogy világ életében vagy legalábbis terhessége előtt volt macskája és neg. lett a lelet. ez azért van mert ő már átesett ezen a betegségen vagy fertőzésen amit végül macsektól kapni.

akik meg terhesség alatt érintkeznek macsekkal ugy hogy előtte sosem volt macsek a közelbe, jó esély van arra hogy elkapja a betegséget, vagy fertőzést.

14. zena01
2008. máj. 25. 12:43
Szerintem ez hülyeség. A legtöbb ismerősöm házában van macska, a gyerekei mégis egészségesek lettek. Nekem és a húgomnak sem lett semmi baja.
13. caravell (válaszként erre: 9. - Dee7182d35)
2008. jan. 8. 15:15

A terheseket nem szűrik toxoplazmózisra automatikusan,mint ahogy írod,csak indokolt estben.

A kórokozó nem csak az alomban van, a macska belében szaporodik, a széklettel ürül,de mivel a macska is nyalogatja,tisztítja magát defekálás után, ezért a szőrén is lehetnek kórokozók! (amik nem bacik vagy vírusok,hanem paraziták,mint a malária kórokozói)

Gyermekkorban valóban gyakori a tünetmentes átvészeltség, akor életre szóló védelem alakul ki.

A vérben ellenanyagok meglétét nézik (és nem a kórokozót) az ellenanyagok fajtájából és mennyiségéből meg tudják mondani,hogy friss vagy régi fertőzésről van szó.

12. 1eb84e4bad (válaszként erre: 7. - Csiga78)
2008. jan. 8. 12:14
Nekem van mascekom, és toxoplazma leletem negatív lett... pedig 2 éve itt van nálunk a cicus!
2007. nov. 5. 08:10
Szerintem ez több mindentől függ. Nekem volt cicám a terhesség alatt, bent és kinnt is. A benti a szobacica volt. NAgyon figyeltem a tisztálkodásra,higiéniára,stb. Amikor 1 éves lett a fiam,akkor megváltunk a cicától. Nem betegség miatt,henem mert kicsi a lakás...
10. Csibe78 (válaszként erre: 9. - Dee7182d35)
2007. júl. 7. 12:20
Nekem is volt cicám a terhesség elején, és kértem is a dokit, hogy küldjön el a vizsgálatra, de azt felelte, hogy nem szükséges, mert már 2 éve nálunk van a macsek. De ennek ellenére úgy döntöttem, hogy jobb félni, mint megijedni. Már lassan 3 éve nincs itt a cica, de még nagyon sokáig volt, hogy a konyhai sarokülőn macskaszőrt találtam. Pedig már párszor átpucoltam.
9. dee7182d35 (válaszként erre: 8. - Csibe78)
2007. júl. 7. 10:14
Minden kismamát megszűrnek a terhessége elején(vérből)erre a "macskabajra".Ha valaki már átesett rajta életében,úgy tudom nem lehet baj.Macskásoknál elég valószínű,hogy már gyerekkorukban átestek rajta.Csak akkor veszélyes,ha terhesség alatt kapják el.Egyébként tényleg macskaalomban van a kórokozó,esetleg harapással,vérző karmolással is terjedhet.Ha megoldható,hogy ne a kismama takarítsa az almot,akkor kár megválni a macsektól.
2007. ápr. 15. 18:06
Nekem is volt cicusom. Hozzá kell tegyem, hogy emeletes házban lakunk, így nem tudtam kiköltöztetni. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok azonnal kerestünk neki gazdit. Bár én úgy tudom, hogy nem is igazán a cica veszélyes, hanem az alom, amit takarítani kell alóla.
2007. ápr. 14. 11:10

Igazság szerint,ha valaki tartott már életében macskuszt az a toxoplazmára pozítív lesz,így a terheség alatt nem kell külön oltást kapnia.Nekem még régebben volt egy cicám,így én pozítív voltam rá,ezért nem kaptam ezt az oltást,de jobb a terhesség alatt elkerülni őket,mert nekik a szervezetük nagyon sok bacit tartalmaz,ami őket nem betegíti meg,de születési rendelleneséget is okozhat a picinél.Úgyhogy jobb félni,mint megijedni.


Szerintem.

2007. ápr. 13. 14:42
nekem volt két elhalt terhességem, kimutatták, hogy a macskában lévö bacitól van a toxoplazmozis (azt hiszem ez a neve),az oka hogy elment a terhesség. bekerült a vérembe, és 6 és 8 hetesen vetéltem el.szóval, aki babát akar, macskát ne, és van is erre vérvétel, amiböl megállapítják, hogy fertözött vagy e.
2007. febr. 18. 11:40
Valami TV műsorban láttam eről a témáról. A macska olyan vírusnak lehet hordozója, amelyik átmehet az emberre. Felnőttre nem, de a kicsire veszélyes lehet. Azt nem tudom mekkora a baj valószínűsége, lehet, hogy kicsi. Vérvizsgálattal megállapítható, hogy az anyajelőlt vérében jelen van-e ez a vírus. Ha igen akkor valamit lehet ellene tenni.
2006. okt. 10. 12:01
Úgy tudom a macskák tartásamár terhesség alatt is elég kockázazos,terjesztenek bizonyos betegségeket amiket avyg elkapsz avyg nem!Pontosat enm tudok.
2006. okt. 10. 11:32

Imhol van:

<A HREF=" [link]

Kaphat-e el fertőzést a magzat a háziállatoktól a terhesség idején?

</A>

2006. okt. 9. 15:51
van már ilyan topic szerintem nézzél körül ott.
1. wiky
2006. okt. 9. 15:49
Mint tudjuk a terhesség alatti macskatartás káros lehet a magzat számára. Mit tudtok erről a témáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook