Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2 év múlva érettségizem és ápolónak vagy szülésznőnek szeretnék tanulni.Szülésznő jobban érdekel eddig.Melyik a jobb szerintetek? fórum

2 év múlva érettségizem és ápolónak vagy szülésznőnek szeretnék tanulni.Szülésznő jobban érdekel eddig.Melyik a jobb szerintetek? (tudásbázis kérdés)

2011. szept. 16. 16:43

szerintem jozan esszel a szuleszno. jobban is kereshetsz ugy tudom, es kevebb negativ dolog , es tobb pozitiv elmeny erhet. ezaltal kiegyensujozottabb eleted lehet hosszutavon.


gondolom en

2009. aug. 24. 20:43
Szülésznőnek menj szerintem.Én ápolónő vagyok,de nem javaslom.(sajnos ez van)
2009. aug. 24. 18:48

Szülésznőkén mindig új csodával találkozol,

drukkolok neked..

2009. aug. 24. 18:26

Én gyakorlaton egy szülésnél kiájultam a szülőszobáról. Még a boncolást is "bírtam".

A nővér mellett szavazok, főnővér vagyok:-)

ui: bajusz9 minden egyes szava igaz!

2009. aug. 24. 14:09
Én kivülállóként szintén a szülésznőséget javaslom.
2009. jan. 28. 01:03
Ápolónónek ne menj ha már minden áron a kettő közül választasz,akkor szülésznőnek menj.Van tapasztalatom.
12. vviki2
2009. jan. 27. 08:18
Szülésznő .:-))
11. Borsa
2009. jan. 27. 08:14
Mindkettő szép szakma - talán a szülésznőt választanám. Mindkettőnek megvannak a szépségei és a csúnyaságai. Nem tudom, hogy viselném,ha egy baba a kezeim között halna meg.
2009. jan. 27. 07:41
Nehéz lehet eldönteni, mert mind a 2 szakma: nagyon Emberi,nehéz, de szép hivatás :)
2009. jan. 23. 22:07

23 éve vagyok a szakmában. Szülészeten kezdtem, nagyon szerettem, most fül-orr-gégén vagyok.

Most minden más mint régen volt. Háromszor annyi munka, harmad annyi személyzet. Mindenki a mi munkánkat írányítja, ellenőrzi, szinte betarthatatlan szabályokat találnak ki. Hivatalokat találnak ki csak azért, hogy minket ellenőrizzenek. Eddig beteget ápoltunk, most arra jut a legkevesebb idő. Sajnos.

A felelősség óriási, ez nagyon nagy stresszhelyzet, és sajnos lehetőséged sincs úgy dolgozni, hogy legyen időd mindent alaposan átgondolni.

Viszont Téged bántani mindig lehet, teszed a dolgod abszolút becsületesen, minden betegért megteszel mindent, mégis a néhány lusta, trehány nővér után ítélnek meg Téged is.

Nagyon szép, de egyre nehezebb szakmát akarsz választani magadnak. Mindegy melyik részét, annál nincs jobb érzés, mint segíteni másoknak. Én már nem tudnék mást csinálni, de a mostani nehézségek miatt én azt mondtam a lányomnak, nem engedem hogy nővér legyen.

Nem a kedved akarom elvenni, csak nézz magadba, van benned elég elszántság, erő ahhoz, hogy ne tegyen tönkre Téged ez a szakma?

Bármi is lesz a döntésed, sok sikert kívánok hozzá.

2009. jan. 23. 21:50

Ezelőtt 10 évvel én is szülésznő szerettem volna lenni,de már nem indítottak képzést,mert telítve volt a pálya,és nem volt elég szülés.Az utolsó szülésznő szakosok tizen valahányan voltak és csupán két embernek volt meg a 20 saját levezetett szülése ahoz,hogy államvizsga után megkaphassa a képesítését.

Nem tudom,hogy most mi a helyzet,de szerintem egyre nehezebb lehet,mert sokan nem vállalnák,hogy egy "tanuló" szülésznő vezesse a szüléseét nem pedig egy gyakorlott.Persze,bizonyára nem hagynák akkor sem teljesen magára,de ezt is gondold végig.Nehézségek mindenhol vannak.

De a legcsodálatosabb szakma!Sok sikert hozzá,ha ezt választod!

2009. jan. 23. 21:50
szülésznő
2009. jan. 23. 21:48
azt válaszd ami jobban érdekel-de a szülésznő biztos "vidámabb"
2009. jan. 23. 21:45

Szerintem is a szülésznő, csodálatos érzés lehet látni azt a sok gyönyörű kisbabát,amikor először találkozik az anyukájával, no meg az is felejthetetlen élmény lehet kívülről nézni egy új család "megszületését":)!

Nagyon sok sikert kívánok neked!

2009. jan. 23. 21:43
Először úgy is az alapoknál kezded, szóval belelátsz az ápoló szakmába!! A szülésznőt majd csak később végezheted el!! Szóval először ápoló utána (nem tudom mennyi idős) szülésznői képzés!! Egyébként én is ápoló vagyok az intenzív osztályon és nagyon szeretem csinálni!! Ha kedvet és elszántságok érzel hozzá akkor csináld!!!
2009. jan. 23. 21:42
Szerintem a szülésznő,én is elgondolkodtam hogy milyen jó lenne akár dúlának lenni vagy szülésznőnek mert olyan hihetetlen hogy segítesz világra hozni egy kis életet......én azt választanám!
2009. jan. 23. 21:41
szerintem a szülésznő jobb
2009. jan. 23. 21:40
2 év múlva érettségizem és ápolónak vagy szülésznőnek szeretnék tanulni.Szülésznő jobban érdekel eddig.Melyik a jobb szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook