Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valós, otthonról végezhető internetes munka, távmunka (nem MLM, nem alászervezős, nem átverés) fórum

Valós, otthonról végezhető internetes munka, távmunka (nem MLM, nem alászervezős, nem átverés) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
1914. szila5
2012. márc. 31. 04:53
Sziasztok, néhány oldalt visszaolvastam, majd 4-et az elejéről is. Hát... röhej, 2006 óta ugyanott tartunk e témában. :( Nincs Mo-on normális, otthon végezhető vagy netes munka kereset kiegészítésnek. Csak az átverések, az MLM-ek, a Te fizess jellegűek...stb. Azért ez elgondolkodtató, nem? Persze, tisztelet a kivételeknek: webfejlesztők, programozók, fordítok, de én egyik sem vagyok. Plusz pénz kinek nem jönne jól?! Vagy szerezzek plusz szakmát, és legyek magánzó (szabó-varró, cukrász, könyvelő, kiskertész, babysitter, festő, masszőr, személyi edző, ezocicus, boszorkány vagy miiiii? Pont nem ez lenne a cél, hanem valamit gyorsan-könnyen, átmenetileg, nem sokat, csak a realitás talaján maradva.
1913. Pici Manócska (válaszként erre: 1912. - Timea2105)
2012. márc. 29. 18:21
páromnak egy internetes munkája van egy pesti cégnek fejlesz Weboldalakat..
1912. timea2105
2012. márc. 29. 17:48
Neked vált-e be internetes munka, és ha igen melyik?
1911. 65298a0518 (válaszként erre: 1910. - Pethoevi)
2012. márc. 28. 06:13
Arra én is, nekünk is van kint pénzünk sajna:((
1910. pethoevi (válaszként erre: 1909. - Ginaanyus)
2012. márc. 27. 21:06

hát lehet...

azért kíváncsi lennék a módszeredre.:-DDD

1909. ginaanyus (válaszként erre: 1907. - Pethoevi)
2012. márc. 27. 12:20
Tudod az a baj, hogy a szerződés is csak bizonyos fokig védi meg az embert. Dolgoztam én már hivatalos szerződéssel itthonról, de a munkaadóm nem akart fizetni. Mikor kérdőre vontam, az volt a válasza, hogy ha akarom, pereljem be. Nos egy ilyen jellegű per akár évekig is elhúzódhat, így én más megoldást választottam, hogy megkapjam az elvégzett munkámért a pénzt.
1908. 65298a0518 (válaszként erre: 1905. - Abusa)
2012. márc. 27. 05:35
Elég sok ideje van ennek az igazgatónak, ha mindenkinek ilyen hosszan válaszol, de az, amit erről a levélíróról írt, szerintem rá mind igaz. Úgy az intelligencia hiánya, mint az ingyenélő stb.
1907. pethoevi (válaszként erre: 1904. - Abusa)
2012. márc. 26. 21:49
Amúgymeg létezik SZERZŐDÉS is,amiben mindkét fél vállal kötelezettséget,szóval ha bármelyik mellé lép,akkor jogi következmény kell,h legyen.HA mindkét fél komolyan gondolja,akkor a szerződést simán meg lehet kötni (próbaidővel):-/
1906. ginaanyus (válaszként erre: 1905. - Abusa)
2012. márc. 26. 18:31

Nem. Semmi képen nem így kell elintézni, az biztos. Viszont az is tény, hogy a vezetői poszt nem feltétlenül jár együtt a jól neveltséggel s az ésszel.

Szerintem, ha valaki udverias hangnemben megkérdezi, hogy miért is kell pontosan előre fizetni, akkor ugyan olyan udvarias hangnemben lehetne erre válaszolni is.

S ha értelmes választ tud adni a kérddésekre, akkor más a munkavállalaló joga, hogy eldöntse, akar-e dolgozni a feltételekkel, amiket őszab, vagy sem.

1905. abusa (válaszként erre: 1901. - Ginaanyus)
2012. márc. 24. 15:28

Ezt a részletet egy másik fórumon kaptam privát üzenetben egy úriembertől, aki szintén érdeklődött erről a munkáról:


Az úriember levele:


" Tisztelt X. Y.! (itt a hirdetés feladójának

neve van, de nem írom ki)



"Megtisztelő" részletes tájékoztatója, hajlandó vagyok Önöknek dolgozni, ha részletesen megadják pontos nevüket, címüket, elérhetőségüket és 2 napon belül fizetnek egy heti munkabért, amit majd ledolgozok.

Nem vagyok ápolás alatt de az Ön levelének ez a tartalma."


És szegény úriember ezt a választ kapta a hirdetés feladójától, aki a webáruház igazgatója állítólag:


" Látja Uram, ezzel a megnyilvánulással csak saját magát minősíti, ebből látszik, hogy Ön egy értelmileg visszamaradott, szerencsétlen munkanélküli, akibe még egy csepp intelligencia sem szorult. Legjobb védekezés a támadás, ugye?! Ilyen ingyenélő, unatkozós senkiházi szélhámosra nincs is szükségünk. Nem tudom Ön melyik bolygóról származik, de mutasson már olyan munkahelyet, ahol könyörögnek az alkalmazottnak, hogy dolgozzon, ráadásul előre kifizetik az egész éves bérét, aztán "majd" valamikor talán dolgozni is neki áll az alkalmazott. Érdekes világ lenne, de szívből értékelem az intenzív fantáziavilágát Uram! :D :D


Kár, hogy nincs ápolás alatt, pedig rá férne. Ha Ön ostobának érzi magát, akkor valószínűleg így is van minden bizonnyal. Tájékoztatom, hogy felelőtlenül, bizonyíték nélkül megvádolni, meggyanúsítani valakit büntetendő cselekménynek számít, ami alapján jogunk van hatósági intézkedést kérni.


Majd mi kérünk elnézést, amiért Ön érdeklődött és tájékoztattuk, ugye?! Ezt is a fantáziavilága szülte meg?! Választ NEM kérünk! Az állás Önnek TÁRGYTALAN! "


Na szerintetek ezt így kell elintézni? Egy "igazgatónak" ???

1904. abusa
2012. márc. 24. 15:12

Teljes mértékben igazad van Panna52984.


Egyébként meg utána lehet nézni, ha kell, megadom az illető nevét, találtam olyan fórumot, ahol többen írják, hogy elküldték neki az 5 rugót, de sajnos a posta nem hozta a "melót". Ez az egyik. A másik pedig, hogy nekem nem kell a hó végén 95 ezer, jó nekem a 90 is, tehát vonja le az első fizetésemből, ha úgyis 1 hónap próbaidőt szab meg. Persze, hiába mondanám én így ismeretlenül, hogy remek, megbízható munkaerő vagyok, úgysem hinné el senki. De ilyenkor mondjuk nem lehetne egy olyat csinálni, hogy adok a munkavállalónak pár napot, és tényleg e-mail-en küldök neki egy kisebb melót, és letesztelem? A harmadik pedig, hogy azért, mert kételkedem, még nem kell fenyegetőzni, normál hangnemben is meg lehet írni, hogy nem kíván velem többet kontaktusban lenni. Úgy, ahogy én megkérdeztem tőle normálisan, hogy miért kell ELŐRE fizetnem azért, hogy dolgozhassak. Nyilván nem véletlenül foglalkozik már ezzel az előre fizetéses munkákkal a média sem.


Úgyhogy én most is azon a véleményen vagyok, hogy ez megint átverés.

1903. 65298a0518 (válaszként erre: 1901. - Ginaanyus)
2012. márc. 22. 18:57

Nyilván ilyen is van, ott a főnöködnek nincs nagyon más választása, mint telefont venni.

De neked nem gyanús az az alsó levél?

Te is postán küldenéd azt az irtózatos mennyiségű anyagot? Én biztos nem szaroznék ilyennel, inkább küldeném hetente e-mailben, ha gondot okozna az a mammutmail. Azt meg, hogy egy webáruházhoz minek ennyi adatfelvivő a mai munkanélküli világban azt hiszem, ezt nem kellene hirdetni sem, ha valós lenne, sajnos ma már mindenkinek van annyi munkanélküli ismerőse, akinek fel tudnám ajánlani ezt a remekül fizető állást.

1902. szabot.88
2012. márc. 22. 18:18
1901. ginaanyus (válaszként erre: 1887. - Abusa)
2012. márc. 21. 19:28

Nem akarlak megbántani, de mérlegelni kellene a dolgot a másik szemszögéből is. Írta, hogy a munkaszerződéssel együtt küldene ki több száz oldalnyi anyagot. Ez vélhetően pénzbe kerül számára. Persze lehetne, hogy ennek a díját esetleg levonná az első fizetésből. De szerintem azért választotta ezt a megoldást, hogy előre kéri a pénzt, mert párszor már ráfázott. Higgyétek el, valóban vannak olyan emberek, akik állításuk szerint munkát keresnek, de a valóságban eszük ágában sem áll dolgozni.

Csak hogy megértsd, itt az én példám: Telefonmarketingesként dolgozom. A munkámat itthonról végzem. Nekem, mivel jó hírem van ezen a szakterületen, nem kellett előre fizetni semmit. De azoknak, akik jelentkeznek erre az állásra, igenes kauciót kell letenniük a telefonért. A főnököm csak az elmúlt év során több száz ezer Ft-ot fizetett ki telefonokra, mert a kedves munkavállalók elvállalták a melót, haza vitték a telefonokat, saját ismerőseiket hívogatták, de munkát azt nem végeztek. S persze sem e-mailen, sem telefonon a főnök nem tudta őket elérni. Ilyenkor pát nap után be kell mennie a szolgáltatóhoz, s le kell tiltatnia a számot, ha nem akar horribilis összegeket kifizetni. Aztán hivatalos levélben kéri a "munkavállalót, hogy mivel a vállalt kötelezettségének nem tett eleget, szolgáltassa vissza a telefont. Az esetek többségében vissza is kapja a telót, de érdekes módon 10-ből 9 db. használhatatlan.

Ebből is látszik, hogy nem csak az állást kínálók verik át az embereket, hanem sokszor azok is, akik állást keresnek.

2012. márc. 20. 09:32
Igen a Fók... című műsorban is...többek között, hogy tudnak még ezek mindig létezni?
1899. kicsinie80 (válaszként erre: 1898. - F64f0d9a69)
2012. márc. 19. 12:27
Én is erre gyanakodtam. Szomorú, h. vannak emberek, akik annyira hiszékenyek, h. ilyeneket bevesznek.
2012. márc. 19. 10:38

Garantáltan pénzbeszedés!

Neked is ilyen leveleket kell továbbküldened.

Ilyenekre senkinek sem volna szabad pénzt küldeni és megszűnnének, de hát amíg az emberek adakoznak...:(

2012. márc. 18. 16:03
Hát ha nekem írtad: hetente kapom, ledolgotott napok szerint. Cég az nincs.
1896. pethoevi
2012. márc. 13. 21:03

Köszi,h leírtad.MAjd írd meg,h mi a tapasztalat fizetés téren.:-)

Melyik cég ez,ha nem titok?(priviben is jöhet,h ne legyen reklám,bár itt talán nem az)

2012. márc. 12. 11:15
Ismerős által csinálom. Reggel hatra jövök és este hatkor indulok legkésőbb. A gyerekek félárvák, az apuka osztrákban dolgozik.
1894. pethoevi (válaszként erre: 1893. - Miramira77)
2012. márc. 12. 11:10
Napi 12 óra?És napi 4ezret kapsz?:-/ Vagy rosszul értettem?
2012. márc. 12. 11:01
Én napi négyért csinálom, 12 órában. Hétvége az feláras, napi 6ezer.
1892. pethoevi (válaszként erre: 1890. - Miramira77)
2012. márc. 12. 10:11
Nekem is ez a munkám (napi 5-6 órában),de kelet Mo-n sajnos nem fizet olyan jól (kb felét kapom a pesti árnak),de még emellé jó lenne kis bedolgozás,kiegészítés,akár csak havi 20-30 ezerért...
1891. pethoevi (válaszként erre: 1886. - 65298a0518)
2012. márc. 12. 10:09
Ja.Fizetni akar 160ezret 6 órás munkára és az 5ezren van fennakadva.Érdekes.Nem is értem,h akkor miért nem ajánl eleve 5ezerrel kevesebbet és marad csendben a posta meg nyomtatási költségekről.Ez mondjuk azért is érdekes,mert jól néznénk ki,ha minden irodai munkás béréből vonnák le a papírt,meg nyomtatás díját.Nem a munkavállaló tehet arról,h a munka ilyen jellegű költségekkel jár...
2012. márc. 12. 10:08
Olyanra nem gondoltatok, hogy gyerekfelvigyázás? Sok dolgozó nő él, aki mondjuk a beteg gyerekével nem tud otthon lenni. Én jelenleg egy háznál dolgozom, két kisgyerekre vigyázom, abból az egyik ovis.
1889. a14deb9047 (válaszként erre: 1887. - Abusa)
2012. márc. 12. 09:58

Erre mondják azt, hogy "leszakad a pofám"....

Egy "hivatalosnak" mondott cég nem beszélhet így!!!!

1888. abusa
2012. márc. 12. 09:53

Nem is írtam neki ilyet, hogy illegálisak...


Ez tényleg nem normális!

1887. abusa
2012. márc. 12. 09:51

Igen, most már 100%, hogy kamu. Megkaptam a válaszát, hát gyerekek...


"Üdvözlöm!



Ha megengedi, akkor inkább helyesbíteném az Ön által írottakat: itt nem egyoldalú adatközlésről van szó, kötelezettség nélküli befizetésről, nem tudom mit olvasott, de talán célszerűbb lett volna értelmesen végig elolvasni a tájékoztatót. Világosan le van írva benne, hogy 1 hónap próbaidő áll az Ön rendelkezésére és az első munkacsomaggal együtt küldjük a munkaszerződést, melyben minden hivatalos adatot megtalál rólunk, ezt Önnek el kell olvasni, értelmezni és aláírni, amennyiben elfogadja a feltételeinket és egyetért a megállapodással, ezt követően visszaküldi a borítékon található címre a kitöltött, aláírt munkaszerződését. Nem tudom milyen jogon közli velünk, hogy illegális a tevékenységünk, amikor szerződéskötést követően bejelentjük az alkalmazottakat 6 órás munkaviszonyba és fizetjük utánuk az adót, TB-t, nyugdíjjárulékot, stb. Mivel megvádolt minket szélhámossággal, komolytalannak tekinti állásajánlatunkat, ezért az érdeklődését a továbbiakban tárgytalannak vesszük! Az éremnek két oldala van, nyilván nekünk is lehetnek feltételeink és nem véletlenül szabtunk határokat sem, egyébként ugyanazokat az adatokat kérjük el a munkavállalóktól, amit minden munkáltató kér, akkor miről beszélünk??!!


Ne haragudjon, de én nem azt nevezném átverésnek, hogy hivatalos munkaszerződést küldünk minden munkavállalónak, fizetjük utánuk a járulékokat bejelentett munkaviszonyban, hanem inkább azt nevezném átverésnek, amikor sokan elvárják tőlünk, hogy több száz oldalt kinyomtatva eljuttassuk Magyarország különböző területeire a saját költségünkön, miközben a többség neki sem áll úgymond a feneke alá rakott munkaanyagnak sem. Ehhez még sorolhatnám, ha már átverésről beszélünk: a kezdetekkor nyilvánosan kiadott hivatalos céges adatainkat, amit nagyon sok szélhámos előszeretettel felhasznált illegális tevékenységekre! Tájékoztatom, hogy felelőtlenül, bizonyíték nélkül megvádolni, meggyanúsítani valakit bizony büntetendő cselekménynek számít, ami alapján lehetőségünk van jogi intézkedéseket kérni ügyvédi, hatósági és bírósági háttérrel rendelkezve.


Megjegyzem ismételten: bankszámlaszámot és személyi okmányazonosítót minden munkaadó köteles kérni a bejelentett munkához. Bizony nálunk is többször előfordult már a kezdetekkor, hogy saját költségünkre nyomtattuk és szállítottuk ki a " magukat becsületes munkavállalóknak nevező személyeknek" az anyagot és bizony mi is csak vártunk.......vártunk.......a nagy semmire! Legyen kedves akkor olyan otthoni munkát keresni, ahol "Mammutmail"-en küldik a munkaanyagot.


Sajnálom, ha Ön az állásajánlatunkat átverésnek veszi és nem fogadja el a feltételeinket, szabályzatunkat, akkor itt kérem fejezzük be a kommunikációt!



Köszönöm megértését tisztelettel!"


Ez szerintem simán fenyegetés, és még ő ír hatósági eljárásról...

Aztán kaptam egy olyan mailt egy embertől, aki szintén érdeklődött, hogy nem lehetne-e levonni azt az 5000-et az első munkabérből, erre a drága webáruház igazgató lebetegezte, meg nem is tudom még milyen csúnyán minősítette a válaszában.


Szerintem ez az ember nem normális...

1886. 65298a0518 (válaszként erre: 1885. - Abusa)
2012. márc. 11. 16:40
Jaj, de vicces, webáruházuk van, és nem tudják megfinanszírozni azt az 5000-t (elég magas összeg pár papírért meg a postáért), de te mint munkavállaló, tudd megfinanszírozni a szabadidődet a munkádat (az első fizetésig). Tudom, tudom, olyan nincs, hogy a fizut előre megkapd. Abszolút gyanús.
1885. abusa
2012. márc. 9. 19:15

Sziasztok!


Érdeklődnék, hátha van köztetek valaki, aki találkozott ezzel a hirdetéssel.

Kb. 1,5 hónapja olvastam egy álláshirdető oldalon, hogy egy műszaki webáruház keres adatrögzítőt. A ma kapott e-mailből idézve : "Női-és férfi adatrögzítőket egyaránt keresünk web-áruházunk raktárkészletének frissítésére, gépírással történő adatok felvitelére, számítógépre."

Szóval, mint írtam, ma kaptam tőlük választ az érdeklődésemre. A válasz eléggé "hivatalosnak" tűnik. Sőt, a havi fizetés meg egy álom. Napi 6 órában, hétfőtől péntekig a havi fix 95 rugó. De azt írják, hogy túlórával, jutalékkal ( mondjuk ezt nem értem, hiszen elvileg csak adatokat kellene felvinni a webáruházba... )akár havi 158 rugó is lehet a fizu. Aztán 1 hónap próbaidő után, ha a munkavállaló kéri, akkor be is jelentik. Egyetlen bibi van az egészben, hogy 5000-et kérnek ( tudom, aki előre pénzt kér az kamu stb.,stb.,stb., de a fene se tudja ) olyan címen előre befizetni, hogy postán küldenék a munkaanyagot, és a postai díj + a nyomtatás díja, meg bla, bla, bla az ennyibe kerül, de csak most előre kellene ezt befizetni, mert utána levonnák a havi fizetésből.

Mondjuk ez is büdös nekem. Még pedig: miért kell postán kiküldeniük a munkaanyagot? Mire van az e-mail? Sőt, már van olyan is, hogy Mammutmail, ami teljesen ingyenes... Azon keresztül is el tudnák küldeni, és akkor még nyomtatni sem kell.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy valaki találkozott-e ezzel a hirdetéssel, esetleg bele vágott-e? De mondom, nekem nagyon gyanús...


Előre is köszönöm a válaszokat.

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook