Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valós, otthonról végezhető internetes munka, távmunka (nem MLM, nem alászervezős, nem átverés) fórum

Valós, otthonról végezhető internetes munka, távmunka (nem MLM, nem alászervezős, nem átverés) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2013. okt. 18. 09:08
Összevonták:)
2423. Cilumiluci (válaszként erre: 2418. - 7a3a05277b)
2013. okt. 18. 08:48
Nagyon szerencsések az ismerőseid.
2422. szafaripók (válaszként erre: 2420. - 7a3a05277b)
2013. okt. 18. 08:47

Nem is azt mondtam, hogy írj egy konkrét állásajánlatot.

SZERINTEM a fórumindító arra gondolt, hogy valaki találkozott-e már olyan távmunka ajánlattal, ami ténylegesen azt takarta, és valóban otthonról is végezhető akár gyerek mellett is. Amiket te leírtál, az két nagyon kivételes eset, és jó olvasni, hogy ilyen is van, de sajnos a többségnek erre nincs lehetősége. Pláne nem utólag...

2421. 7a3a05277b (válaszként erre: 2414. - Butterfly83ster)
2013. okt. 18. 08:42
Nem ártana tudatnod a végzettségedet, a tapasztalatodat, a korábbi munkáidat és mindent, ami releváns lehet, mert hátha erre jár valaki! De az, hogy két kis gyereked van, az munka szempontjából mindegy :)
2420. 7a3a05277b (válaszként erre: 2419. - Szafaripók)
2013. okt. 18. 08:41
Nem, ez valóban nem állásajánlat, miért lenne az? Nehéz is lenne látatlanban állásokat ajánlgatni valakiknek, akikről munka szempontjából semmi sem tudható :)
2419. szafaripók (válaszként erre: 2418. - 7a3a05277b)
2013. okt. 18. 08:33

Ezek közül egyik se az, amit a fórumindító és sokan mások is keresnek...

Engem is érdekelne, ha valaki tud olyat, ami otthonról végezhető munka...

2013. okt. 18. 07:36

Létezik. Azonban ez akkor létezik leginkább, ha olyan munkát kerestél még a szülés előtt, amivel bedolgoztad magad egy céghez annyira, hogy építenek rád, főleg, ha nem három évet akarsz kiesni a munkából.

A környezetemben két ilyen is van: az egyikük átalakította teljesen távmunkává a munkáját, ő telefonos ügyfélszolgálatos egy cégnél. Két év után ment vissza a céghez, ahol nagyon régóta, becsülettel helytáll, ezért ebben állapodtak meg.


A másikuk egy kolléganőm, aki másfél év után jött vissza, hetente kétszer jön be hat órára, egyébként pedig home office van. A feletteseink tudják, hogy lehet rá alapozni és mindig készen van mindennel határidőre. Lehet, hogy nem nappal végzi el a feladatait, hanem éjjel, de mindennel, mindig elkészül, amikorra elvárják tőle.

2417. rigby
2013. okt. 18. 07:11
Ez jó kérdés! Engem is érdekelne, ha van ilyen! Kis településen lakunk ahol mondjuk úgy, hogy a papír helyett a rokonság számít.... :(
2013. okt. 18. 06:35
Sajnos nemigen..
2415. Aville
2013. okt. 18. 06:15
Hol laksz?
2013. okt. 18. 01:09

Sziasztok!

Van valaki, aki tud olyan otthonról végezhető munkáról, ami nem átverés? Mert hát - gondolom, nem mondok újat - két pici gyerekkel elég nehéz munkát találni, főleg, ha valakinek nem sok segítsége van. Rengeteg távmunka ajánlatot megnéztem már, de egyik sem bizonyult valódinak.

2413. Mirjana87 (válaszként erre: 2412. - Mirjana87)
2013. szept. 25. 17:16
A "megatypers.com" oldalról lenne szó.
2412. Mirjana87
2013. szept. 25. 16:39

Van valakinek esetleg személyes tapasztalata az oldallal kapcsolatban? Rendesen fizetnek? Mit lehet tudni az adózásról?


Stb., stb. Minden információra kíváncsi lennék.

2411. gédi
2013. szept. 20. 09:02
Igen, valóban van jó internetes munka. Viszont keményen dolgozni kell. Nem napi 2-3 órát, többet, ha azt szeretnéd, hogy tényleg jó legyen. Egyébként szerintem ez egy külön szakma, amit meg kell tanulni és nem az emberek meggyőzéséről, rábeszélésről van szó. Mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen az, hogy dolgozik-e valamilyen lehetőségben vagy sem.
2410. Mezei Virág (válaszként erre: 2409. - 17aadc1082)
2013. szept. 19. 19:05

Igen, valahogy így!

Az mlm egy jó dolog, annak aki alkalmas rá.


Az átverés Nem szerepel a listán, azt becstelen emberek teszik és lejáratják a valóban jó rendszert.

Mindennek alaposan utána kell nézni és főleg tudni kell, milyen egy valódi mlm rendszer.

2013. szept. 17. 14:35

A "baj" ott van, hogy az emberek állást keresnek, és nem munkát. Az mlm munka, és nem állás. Kell hozzá kezdőtőke, és kell hozzá egy vállalkozói hozzáállás, ami nem mindenkinek van meg. (itt most nem az ilyen olyan átverésekről beszélek, hanem arról, hogy sok mlm cég sok-sok éve jól működik).

Aki állást keres, fix pénzért, annak nem jó az mlm, sosem lesz jó, és valszeg nem is fogja megérteni a működését. Ez nem gond egyáltalán. Nem vagyunk egyformák. Van, aki érti, de nem akarja csinálni, mert nincs hozzá kitartása, kedve, vagy utál embereket meggyőzni valamiről, ami alapvetően nem rossz dolog.

Itt a gond az, amit mlm.ellenző is mond, hogy sok direkt marketing cég és mlm cég alvállalkozói (sosem a cég!) átverik azokat, akik állást keresnek! De ez sosem a cég hibája, mert ez egyébként tilos is hivatalosan, hanem azoké az alvállalkozóké, akik már benne vannak a rendszerben.


Valós internetes munka van! Munka! Nem állás. Állás is van annak, aki mondjuk webprogramozó, és otthonról dolgozik valami cégnek, akár bejelentetten, akár másképpen. De amíg az igények és a kínálat nem egyezik, addig csak az átverések lesznek és a sok csalódott ember. Mondjuk mindez még mindig nem a cégek hibája.

Mondom ezt úgy, hogy semmi közöm az mlm-hez, csak értek hozzá, hogy hogy működik.

2408. Mezei Virág (válaszként erre: 2406. - Mlm.ellenzo)
2013. szept. 17. 14:11

Szerintem ez egy igazi átverő munkahely.

Nem MLM.


Én is kipróbáltam valós MLM munkát. A rendelést vettem fel és utána vettem meg az árút. Az árrés volt az enyém.


Ez az MLM:

MLM = Multi Level Marketing. Az értékesítés egyik formája, amit a személyes értékesítésből csoportok, építésével érnek el.

2407. Cilumiluci (válaszként erre: 2406. - Mlm.ellenzo)
2013. szept. 16. 18:28
Teljesen igazad van,nincs mit hozzáfúznöm.Én is voltam egy ilyen interjún,de soha többet.Attól fogva azonnal vágtam hogy hasonlóról van szó és már végig sem olvastam ezeket a hírdetéseket.De aki csinálja,lelke rajta,az ő élete.Meg azért 500 ezres lámpákat igen nehéz lehet eladni,az nem egy nyári top vagy egy kg kenyér.
2406. mlm.ellenzo (válaszként erre: 2395. - Andi2165)
2013. szept. 16. 18:14

Kedves Fórumozók!


Igaz, hogy semmi közöm hozzá, de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá Cilumiluci és andi2165 párbeszédéhez. Teljes mértékben igazat kell adnom Cilumiluci-nak, mert már-már felháborítónak tartom, amit a mai világban megengednek maguknak bizonyos cégek, akik rendkívül gyanúsan, feltűnően hárítják magukról azt, hogy ők MLM cég lennének, közben mégis. Kedves andi2165, egyáltalán ne vedd személyeskedésnek szavaimat, de úgy gondolom nincs igazad. Ha csak abból a példából indulok ki, amit te írtál, idézem: "Amúgy gondolom,neked se igéretre adják oda amit el akarsz adni,hanem előre fizetned kell érte,és neked akkor van belőle hasznod,ha tovább tudod adni ,ez ennyire egyszerű,nem kell hozzá egyetem :)" és a "Szóval,ha pl ruhát adsz el,akkor az eladótól kapod a pénzt,te megvetted egy kiskereskedőtől,vagy honnan,fizettél érte neki,ő egy nagyobb cégtől vette meg,a nagy cégnél begolgozók készítették el a terméket,és mind mind fizetést kapnak érte,na az MLM is szinte ugyan ez,csak nem kell minden nap az üzletben lenni ,csak amikor időd van rá." Pontosan ezzel a példával, csupán egyetlen egy baj van. Méghozzá az, hogy azok az emberek, akik ilyen állásokra jelentkeznek, merem állítani, hogy 90%-ban azért jelentkeznek, mert dolgozni szeretnének fizetésért, nem pedig kiskereskedőnek.


Ha a te általad említett példából indulok ki, akkor ugye van a nagykereskedő (ruha raktár), a kiskereskedő (egy konkrét ruha üzlet, aki a nagykereskedőtől szerzi be termékét) és van még a bolti eladó (aki nem veszi meg az üzlet összes ruháját és úgy árulja, hanem csak megpróbálja értékesíteni azokat, anélkül, hogy ő megvenné), illetve van a vásárló (aki megveszi a ruhát).


Szerintem ott kezdődik az ilyen cégeknél az átverés, hogy a nagykereskedő meghirdet egy állást, pl. egy bolti eladói állást. Ígér fix fizetést stb., majd már rögtön az interjúnál kiderül, hogy nem is bolti eladót keres, hanem kiskereskedőt. Pontosan ezzel van a probléma. Ha az a szerencsétlen munkanélküli, aki dolgozni szeretne, mert nincs pénze, kiskereskedő szeretne, vagy inkább tudna lenni, akkor egyrészt nem jelentkezne a bolti eladói állásra, másrészt pedig, ha lenne arra elegendő tőkéje, hogy kiskereskedőként működjön, tehát vásároljon termékeket, amiket tovább ad és így haszna az árrés lesz, akkor csak a környezetemből kiindulva kijelenthetem, hogy olyan termékek vásárlásába fektetne, amire nagyobb a kereslet. Pl. nem 10.000-res krémekre, hanem mondjuk élelmiszerre, ha már biztosra akarok menni.


Szóval, ott van az átverés, hogy nem bolti eladókat keresnek, hanem kiskereskedőket. Csak nem értem, hogy akkor miért kell direkt félreérthető hirdetéssel odacsalni az embereket "interjúra", ami egyébként csak egy kamu beszélgetés. Vagyis pont, hogy értem...azért, hogy minél több embert tudjanak behálózni, rávenni a kiskereskedésre. Vagy, van már új dolog is, ahol nem kell kiskereskedőként működni, tehát nem kell megvenned magadnak a terméket és úgy eladni, csak értékesíteni.


Az abból a szempontból legalább egyértelmű, hogy jutalékos rendszerű, tehát akkor kapsz pénzt, ha sikerül értékesíteni. Ez így teljesen világos is lenne és senkinek nem lehetne egy szava se, ha nem ad el semmit és nem kap pénzt, csak az a baj, hogy itt is ezerrel megy az átverés. Mert itt is, nem úgy hirdetik a cégek, hogy húúú, "értékesítésre keresünk embereket jutalékos rendszerben"....nem, nem, itt hazudnak, hogy "fix fizetéssel felveszünk embereket" meg az hogy "irodára keresünk embereket fix 100.000/hó fizetéssel" stb. Persze, aki tud bánni a szavakkal, az ki tudja magyarázni, hogyhát nem hazudtunk, mert igaz a hirdetésünk minden szava, csak épp az interjút kiegészítjük a teljes valósággal.


Tehát persze, lehet itt szépítgetni a dolgot, de lássuk be, ez akkor is az emberek félre vezetése. Főleg, ha egy tudatlanabb, vagy iskolázatlanabb munkanélküliről beszélünk. Őket még magán az interjún is át tudják verni, ha akarják. Ha rajtam múlna, nagyon, de nagyon keményen megbüntetném ezeket a cégeket a hirdetésük félrevezethetősége miatt.


Pl. én már rengeteg ilyenen voltam, kb. 4 éve meg se néztem olyan hirdetést, hogy "irodai munkára fix fizetéssel" vagy "nem jutalékos bedolgozói állás" stb., stb. mert mindhez elküldöd az önéletrajzod, rákapnak azonnal, azonnal behívnak interjúra telefonon, én mindig rákérdeztem telefonban, hogy valóban fix-e a fizetés, nem jutalékos ugye, nem értékesíteni kell stb. ugye, mert akkor be sem megyek és mindig mondták jóhiszeműen, hogy nem, nem, a pénz fix, irodában kell lenni és nem árulnak semmit, sima irodai munka. Mindig bementem naivan és az első 5 percben már rá is jöttem, hogy mi is ez. Szerencsére, ezen az egy alkalmon sikerült az összes embert felállítani a teremben, és velem együtt távoztak.


Emlékszem a legutolsó "interjúmra". Odacsaltak stb. nyomatták a sok szép magas számot, ennyit meg annyit lehet keresni, kiderült, hogy csak értékesíteni kell, mégpedig 500.000-res biolámpákat. Nos, ekkor nagyon kikeltem magamból, és szándékosan feltettem kb. 3 kérdést, közbe vágva a levegővétel nélkül beszélő előadót. (nem csinálok egyébként ilyet, már csak az illem miatt sem, de azon a héten, 4 éve, az volt a 8. ilyen előadás, amire azért utaztam be, alkalmanként majd 2000 forintért, mert fix fizetésű állást ígértek.) Megkérdeztem tehát, hogy mennyi havonta a fix fizetés? Akkor is jár-e a fix fizetés, ha nem sikerül eladnom 1 lámpát sem? És miért vertek át a hirdetésben és a telefonban is?


A nő csak hebegett, habogott, kiderült, hogy van fix 100.000, ha eladok két biolámpát valakinek, ha többet adok el, akkor a fizum a fix 100-on felül jutalékos arányban nő. De ha nem adok el egyet sem, akkor nem kapok pénzt.


Erre megkértem a nőt, hogy mondja már el nekem, hogy tegyük fel, mindennap becsületesen bejárok, dolgozom, telefonálgatok, minden erőmből megpróbálom eladni a biolámpát, de ha nem sikerül, akkor miből fizetem a bejárásomat, illetve otthon a rezsimet? Ebben a mai világban, ha lenne félre tett pénzem, simán beköltöznék albérletbe a városba, és keresnék ott ÉRTELMES munkát. Nem tehetem meg azt, hogy csak úgy találomra, vagy bejön, vagy nem alapon dolgozzak, mert addig is el kell tartanom magam valamiből.


Itt van egy baromi nagy átverés a cégek részéről. Úgyhogy csak annyit javaslok mindenkinek, hogy ahol irodai munkát hirdetnek fix fizetéssel, de nem részletezik, hogy mit kell csinálni (pl. h logisztikai cég keres....stb.), vagy jutalékos munkát, esetleg mellékállást hirdetnek, az 99%-ban kamu. Tegyétek fel azt a 3 kérdést, amit én. "Mennyi a fix fizetés havonta? Ez akkor is jár-e ha nem tudok eladni semmit? És mi a konkrét munkakör, amit végezni kell?" Ha átverős a cég, akkor itt jönnek minden kifogással, csak ne árulják el. Pl.majd az interjún megbeszéljük, ezt most hosszú lenne elmondani, stb. Ha nem kamu a cég, akkor annyit biztos el fog mondani, hogy pl. szállítmányozással foglalkozunk, titkári tevékenységet kellene végezni valami.


Szóval, én NAGYON KEMÉNYEN MEGBÜNTETNÉM az olyan cégeket, akik szándékosan félre vezetnek embereket, mert sok embernek, pl. nekem sincs pénzem és időm arra, hogy ilyenekre pazaroljam a pénzem és az időmet, egy jobb munka reményében!!! És sok az ilyen. Kezdeném a hirdetésekkel. Biztos kevesebb lenne az átverés, ezzel kéne szerintem foglalkozni pl. a fogyasztóvédelemnek is.


Köszönöm, hogy meghallgattatok!


Margaréta

2405. Mezei Virág (válaszként erre: 2404. - Cilumiluci)
2013. aug. 24. 09:20
:))
2404. Cilumiluci (válaszként erre: 2403. - Mezei Virág)
2013. aug. 23. 10:40
Puszillak Benneteket:)
2403. Mezei Virág (válaszként erre: 2402. - Cilumiluci)
2013. aug. 23. 10:13

Neked is legyen csodaszép, vásárlókban gazdag napod!!!

:)

2402. Cilumiluci (válaszként erre: 2399. - Mezei Virág)
2013. aug. 23. 10:09

Értettem lányok,hiszek Nektek ♥


Legyen csodaszép napotok!

2401. Mezei Virág (válaszként erre: 2400. - Andi2165)
2013. aug. 23. 09:54

Én is kipróbáltam. Sokat tanultam róla.

A tisztességes módszert alkalmaztam.

2400. andi2165 (válaszként erre: 2399. - Mezei Virág)
2013. aug. 22. 22:41
Egyet értek Veled :)
2399. Mezei Virág (válaszként erre: 2397. - Cilumiluci)
2013. aug. 22. 09:46

Az igazi MLM egy jó üzlet. Sok tudás kell hozzá.

Az átverős ál MLM-hez nem kell semmi, még termék sem.:(


"Ne kapcsolódjunk olyan rendszerbe, ahol csak az új tagok beszervezéséért kapunk jutalékot. Jövedelmünk elsődleges forrása a termék értékesítéséből származzon. Csak akkor legitim az MLM cég, ha speciális termékei a rendszerbe lépés nélkül is megvásárolhatók. Győződjünk meg arról, hogy a kínált termék valóban rendelkezik-e a beharangozott tulajdonságokkal, valóban piacképes-e.


Ne lépjünk be olyan MLM cégbe, ahol túl nagy kezdőcsomagot, nagy értékű saját készletet kell vásárolnunk. Ezek a rendszerek álcázott piramisjátékok, melyek bármikor összeomolhatnak."

2398. andi2165
2013. aug. 19. 16:26
Nem árt azért,ha valaki nem analfabéta :)De jó hagyjuk :)
2397. Cilumiluci (válaszként erre: 2395. - Andi2165)
2013. aug. 19. 16:15
Hát nem,az MLM-hez még általános se kell :D
2396. Cilumiluci (válaszként erre: 2394. - Andi2165)
2013. aug. 19. 16:13
Nana,ez azért merőben más:)Nekem nem kell beszervezni magam alá 3-5 akárhány embert hogy én kereshessek,de ha még mindig nem érted a különbséget akkor hagyjuk is abba,mert meddő vita:)
2395. andi2165
2013. aug. 19. 16:01
Amúgy gondolom,neked se igéretre adják oda amit el akarsz adni,hanem előre fizetned kell érte,és neked akkor van belőle hasznod,ha tovább tudod adni ,ez ennyire egyszerű,nem kell hozzá egyetem :)
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook