Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelmes versek, idézetek fórum

Szerelmes versek, idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2828. omaja
2011. aug. 2. 12:58
„Sosem értettem igazán mi az a legfelsőbb hatalom, ami túl az agyon át irányít titkos bűnös vágyak felé, mellyel csak fájdalmat okozunk, s mégis ez tenne boldoggá. Felmerül a kérdés legyek boldogtalan én, vagy tegyek azzá másokat..” Anonim
2827. omaja
2011. aug. 2. 12:58
„Tedd olyan boldoggá a társadat, hogy úgy érezze, nincs szüksége semmilyen más kapcsolatra. Mert a legtöbb ember annyi problémát gyárt, hogy még ha a társa nem is gondolt másik kapcsolatra, elkerülhetetlenül gondolni fog rá, hogy elmeneküljön.” Osho
2011. júl. 31. 00:27
"Azt mondtam magamnak, hogy mostantól erős leszek, annak ellenére, hogy egyes egyedül vagyok és sírok. Azt mondtam magamnak, hogy mostantól boldog leszek és nem aggódok, annak ellenére, hogy akit szerettem, elvette minden boldogságom. Azt mondtam magamnak, hogy mostantól senki miatt nem esek megint pofára, annak ellenére, hogy titokban most is szeretek valakit. Azt mondtam magamnak, hogy mostantól megpróbálok túllépni azon a valakin, annak ellenére, hogy most is sírok, miközben gépelem mindezt és arról a valakiről álmodozom. Nehéz azt tetetni, hogy boldog vagy, nehéz nem próbálkozni, és nem szeretni azt a valakit. Nehéz továbblépni, mikor úgy érzed, egyes egyedül vagy."
2011. júl. 31. 00:26
Azt hiszem az első kérdés, amit meg kell válaszolnom magamnak, hogy képes vagyok-e tenni a boldogságért, hogy képes vagyok-e szeretni még. Mert szeretni nehéz. Ha szeretsz, az nem jelenti azt, hogy téged is szeretnek, pedig szeretve lenni jó és még jobb, ha ezt a tudomásunkra is hozzák. Eltelhetnek évek úgy, hogy becsapod az agyad, de attól még nem lesz igaz, amit hiszel. Az első dolog, amit megtanultam, hogy nem az az igazán fontos, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem az, hogy milyen nagyot tud felelni a szív. Tud akkorát, hogy saját magad is megdöbbensz rajta.
2011. júl. 31. 00:25
"Méltatlanul bízunk, méltatlanul adunk, méltatlanul hiszünk, méltatlanul szeretünk minden egyes nap, mert olyannyira nagyon azt szeretnénk, ha igazán létezne mindaz, amit elképzeltünk. És mégsem. Egyszer aztán nem bízunk és nem hiszünk többé, akkor sem, ha méltó volna, mert már olyannyira belénk ég a méltatlanság-érzés, a méltatlanság-félelem, hogy elveszítjük a bízás-hívés képességét."
2011. júl. 31. 00:25

Soha ne becsüld le a pillanatot, a pillanat maga az élet...

A pillanat hozza a legnagyobb örömet,

és a pillanat hozza a legnyagyobb fájdalmat!

Az öröm pillanatai széppé varázsolják az életedet,

a fájdalom pillanatai megerősítenek.

A szerelem pillanatai a legédesebbek,

a szakításé a legkeserűbbek,

és soha ne feledd,hogy a legkeserűbb pillanatot,

a legédesebb pillanatnak köszönheted!

2011. júl. 31. 00:24
„A sors akkor állít minket nagy döntések elé, amikor a legkevésbé sem számítunk rá. Ilyenkor derül ki, elég bátrak vagyunk-e, hogy megváltoztassuk az életünket. Ilyenkor nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna, és nem hivatkozhatunk arra, hogy még nem vagyunk felkészülve a döntésre. A próba nem vár. Az élet nem néz hátra."
2011. júl. 31. 00:23
Aki szeret, annak varrd fel a szakadt gombját,mert könnyen meglehet, hogy felvarrja más.Aki szeret, annak hallgasd meg baját, gondját,mert könnyen meglehet, hogy meghallgatja más.Aki szeret, azzal sose légy morc, goromba,mert könnyen meglehet, hogy rámosolyog más.Aki szeret szeresd! Öleld meg naponta,mert könnyen meglehet, hogy megöleli más.És akkor - hidd el! - nem ő a hibás.´
2011. júl. 31. 00:22
..Csak álltam némán az ajtó előtt, és vártam.. vártam valakire, aki már- azt hiszem -, soha többé nem jön el. Mégis reménykedtem, hogy megmozdul a kilincs, kinyílik az ajtó, és ő fog ott állni. Ahogy telt az idő, egyre reménytelenebbül vártam, lehajtott fejjel, megtört szívvel. Mikor zajt hallottam, újra felcsillant a szemem, reményekkel teli szívvel bámultam az ajtóra. Fájdalommal a szívemben, és könnyekkel a szememben vártam, és éreztem, hogy rohant az idő. Mégsem jött senki. Egy nap elkezdtem távolodni az ajtótól, egyre messzebb kerültem, és egyre halkabban hallottam a kinti zajokat, és nem reméltem már, hogy bejön az ajtón. Már az ajtó is egyre kopottabb volt, megvénült az idő során. Egy nap már nem néztem az ajtóra. Szívem reménytelenül állt félre, megértette, hogy csupán az emlékeiben fogja újra látni a nyíló ajtót, és azt, hogy te állsz mögötte! Eljöttem hát, de a szívem egy része még mindig vár, csak vár, ott, a régi kopottas ajtónál...
2011. júl. 31. 00:21
Minél inkább megnyitjuk a szívünket egy másik ember előtt, annál sebezhetőbbé válunk
2011. júl. 31. 00:21
Az univerzum mindig a segítségünkre siet, amikor az álmunkért harcolunk, bármilyen hülyeségnek tűnik is az az álom. Hiszen a mi álmunk, és csak mi tudjuk, milyen áldozatokat követel tőlünk.
2011. júl. 31. 00:20
A múlt felhánytorgatása a legjobb módja annak, hogy tönkretegyük a jövőt. Mert az egyik a másikra épül. Tehát azt, ami elmúlt, tökéletesen el kell temetnünk.
2011. júl. 31. 00:20
Adj lehetőséget a dolgoknak, hogy megtörténjenek! Adj lehetőséget a sikernek, hogy bekövetkezzék! Lehetetlen megnyerni a versenyt, ha nincs bátorságod odaállni a rajthoz, lehetetlen bármiben is győznöd, ha nincs bátorságod harcolni. Nincs tragikusabb, mint az olyan ember élete, aki megálmodott valamit, akiben ott él a becsvágy, de aki állandóan csak vágyakozik, reménykedik, és sosem ad lehetőséget az álmának, hogy megvalósuljon. Egy pislogó álmot dajkál, de nem tesz semmit, hogy a parázs lángra lobbanjon.
2011. júl. 31. 00:19
Van, hogy másnak nyílnak néhanap a rózsák, túl leszel majd egyszer minden csalódáson, nem azért van a szív,hogy örökké fájjon. Minden nagy bánatnál van egy nagyobb bánat,az embernek annyi minden fájhat. Annyi minden csalhat könnyet a szemekbe, de bárhogy is hull a könnyed és fáj a szíved, jusson az eszedbe: Mindenkinek megvan a maga keresztje.
2011. júl. 31. 00:18
találj egy fiút, aki gyönyörűnek hív dögös helyett.. aki visszahív,akkor is ha nem ér rá.. aki a csillagok alatt akar veled feküdni és hallgatni a szívdobbanásaidat.. aki dicsekedik veled a világnak, még akkor is, ha előtte edzésen voltál.. aki büszkén fogja meg a kezed a barátai előtt is.. aki szerint smink nélkül is szép vagy. valakit aki állandóan emlékeztet rá: szerencsés, hogy TE vagy neki és mindig vigyázni fog rád. valakit, aki odafordul a barátaihoz és azt mondja, ez ő.. 
2011. júl. 31. 00:17
Ez bonyolult. Néha hiányzol, nem bírom, ha nem vagy velem. Szükségem van a jelenlétedre, még ha nem is nézek rád. Néha ellöklek, mert félek. Megijedek tőled, pedig nem bántasz. Néha futnék veled akármeddig, akárhova… csakhogy együtt lehessünk. Néha úgy érzem, nem jó, ha itt vagy, vagy nézel, mert elvársz dolgokat. Lehet, hogy nem tudom megtenni. A szívem megszakad, ha mással látlak, de nem szólok egyetlen szót sem. Csak elsétálok… . A lényed kárpótol mindenért. Nem tudok soha haragudni rád úgy igazán. Pedig lehet, olyat tettél, amiért másnak már nem jutna a bocsánatomból. Néha ha rád gondolok sírok, néha nevetek, néha ordítok, aztán megint ott a mosoly az arcomon. Lehetne egyszerű, de nem… ez bonyolult......
2011. júl. 25. 12:51

Egy napon észrevettem, hogy szeretem. Miért? A kérdés érdekelt, mert ostoba volt, s a tetejébe megválaszolhatatlan. Iparkodtam felelni a kérdésre. Így feleltem: szeretem... másképp, mint a többit, másképp, mint mindenkit előtte... Valami van benne, ami számomra elmondhatatlanul ismerős. Mintha egyszer már együtt lettünk volna kígyók és Luciferek között, nagyon régen, a Paradicsomban.


Márai Sándor

2811. omaja
2011. júl. 25. 10:47
„A boldogság megrontója a valóság. Mérlegelünk ahelyett, hogy ráhagyatkoznánk a bennünk élő varázslat tisztán látó erejére, előtérbe helyezzük a lehetséges rosszat a lehetséges jó helyett.” Schwartz
2011. júl. 10. 19:57
Sziasztok.D
2011. júl. 10. 19:20
Szép estét mindenkinek.D
2011. júl. 9. 23:21
Nem tudok letépni minden rózsát,azért hogy elvigyem neked.És nem tudom lehozni neked sohasem a csillagos eget.Csodát sem tudok tenni.Minden mit adhatok.Hogy szeretni foglak téged amíg csak szívem dobog.
2011. júl. 9. 23:18
Ó milyen gyönyörű vagy te.Órákig regélném mi zajlik most szívemben.Azt álmodom hogy itt vagy énvelem.De mindez csak álom,álom vagy énnekem.Minden perc örökkévalóság,ha nem láthatom szép szemed.S lesz-e vajon örök élet?Ha lesz is nem kell nélküled.
2011. júl. 9. 23:14
Ki vagy te ki éj leple alatt belopózol álmaim ajtaján?Honnan szereztél kulcsot a szívemhez?Hisz elrejtettem egy hűvös éjszakán.Ki az ki tiltja hogy szíveddel érezz?Ha a lelkeddel szeretsz azt a szívedben is érzed.Bocsáss meg nekem de nem tudlak feledni.Ha bűn ez az érzés,mondd mért tudunk szeretni.
2805. Szerena20
2011. júl. 8. 18:38
"Néha bántod akit szeretsz, néha szereted aki bánt, néha van kit el kell eressz, néha van ki visszaránt! Ha küzdesz,veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél!Nem tudom hogy mondjam el hogy szeretlek! Nem tudom miért ne tegyem" Nem tudom mit szólnál hozzá! Elküldenél? vagy tán mégsem?Nem tudom mit tegyek, de most kimondom: Szeretlek!!!"
2804. access
2011. júl. 7. 10:04
Az emberek játszanak a szavakkal. Úgy éppen, mint a gyermekek a játékkockákkal. Csakhogy a szavak veszedelmesebbek, mint a játékkockák. Nem lehet összeszedni őket, és elrakni a ládába, ha rosszul sikerült a játék. A szavak örökre ott maradnak, ahová az első pillanatok hangulatában helyeztük őket. Láthatatlanok és megfoghatatlanok, és ezért nem lehet kijavítani a hibát, amit elkövettünk velük. Az emberek hihetetlenül könnyelműen játszanak a szavakkal. Ha a gyerek haszontalanul dobálja a játékkockáit és eltör velük egy poharat, vagy valamit, a fenekére verünk. De a felnőtteknek nem ver senki a fenekükre, ha haszontalanul dobálóznak a súlyos szavakkal és összetörnek vele - nem egy tányért vagy poharat - hanem más emberek életét.
2803. omaja
2011. jún. 8. 15:43

...nézz újra rám, újra érj hozzám

Simítsd el a ráncaim és várj, még a karjaidban rám béke száll

Bárcsak itt volnál. . . "

Varga István

2802. freeogy
2011. máj. 27. 01:42

A testedet már elvette a föld sötét mélye

Lelkedet már elvitte az ég messzi fénye

Hangod olyan volt, mint az őszi szél susogása

Szemed pedig, mint a tiszta patak csillogása.


A földi örömökben kedved már nem leled

A jéghideg halál szorongatja a kezedet

Hóvirág, rózsa, tulipán mind szép virág

Mely számodra nem nyílik ki már.


De a halálban valami jó is lehet

Fájdalmat, bánatot végre elfelejtheted

Több száz bajod lehetett, ami elcsendesedett

A halálban valami jó is lehet.


Elvesztetted szemed ragyogását, hangod susogását

Nem lelem többé szerelmem ragyogó boldogságát

Nagy űr az mit magad mögött hagytál

Lelkemben szeretet többé nem gyúl már!

2801. Lolita63
2011. ápr. 12. 12:51
A szerelem csupán egy szó, mégis mindent magában foglal. Ez a szó a testet, a lelket, az életet, a teljes lényt jelöli. Érezzük a szerelmet, akár a vérünk melegét; lélegezzük a szerelmet, akár a levegőt; ott él bennünk, akár a gondolataink. Más nem létezik számunkra. A szerelem nem szó, hanem egy szavakon túli állapot, amelyet e nyolc betű jelöl. (Guy de Maupassant)
2800. Lolita63
2011. ápr. 11. 11:22

Fodor István


Arcod keresem



Arcod keresem a naplementében,

amit máshonnan látunk, te meg én.

Neked az óceánról ragyog vissza,

nekem a fák közt szűrődik át a fény.


Arcod keresem a csillagok közt,

amit együtt nézünk talán.

A csillagokkal beszélek, és közben

akaratlanul is, meg-megérint a magány.


Arcod keresem az arcok közt, megtörve már,

és e keresés közben más arcok találnak rám.

De szemükbe nézve nem látok mást,

csak egy arcot, egy látomást,

melyet keresni fájó,

mely szüntelenül, mindig szemem előtt lángol...

A te arcod.

2799. Lolita63
2011. ápr. 10. 20:56
"A szerelem olyan, akár a szél: nem láthatod, de érzed!"
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook