Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldre költözés esetén megvonhatják-e a GYED-et? fórum

Külföldre költözés esetén megvonhatják-e a GYED-et? (tudásbázis kérdés)


3. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 2. - Banocska)
2009. jan. 23. 13:53
Koszonom, hogy valaszoltal... szerintem is ha nem bolygatom, akkor Ok se engem :-)
2009. jan. 23. 13:40

Szia!

hát bevallom nem vagyok otthon annyira a témában, de tudomásom szerint a GYED és egyéb ilyen támogatások alapvetően állampolgársági és egyéb jogosultsági alapon működnek, szóval ha józan paraszti ésszel gondolkodok, nem vonhatják meg tőled azért mert máshol laksz...főleg ha itthon is van/lesz bejelentett címed. A külföldi címet muszáj bejelenteni? ezt egyébként sztem nem érzékelik, csak ha te önkényesen megadsz egy levelezési vagy tartóukodási címet a magyar hatóságoknak. Szerintem amilyen cím neked a Személyiden jogsidon stb van, az az amit tudnak. Szerintem...

Hát tudom sokat nem segítettem csak megsajnáltalak hogy senki sem válaszolt még :)

a legokosabba amit tudok h kérdezz meg egy ebben jártas ügyvédet.(a neten nézegetéssel óvatosan mert írnak annyifélét hogy ember el nem dönti melyik az igaz..., talán max vmi önkormányzatos honlapon megnézheted vagy vmi szociális támogatások honlapján vagy hasonló)

:)

2009. jan. 23. 08:19

Sziasztok!

A kerdesem az lenne, hogyha kulfoldon lesz egy bejelentett cimem, de a Mo-i is megmarad, akkor valamilyen modon megvonhatjak-e GYED-et? Koltozes alatt allunk, es a kovetkezo alberletbe hivatalosan is be fognak jelenteni minket ezt vajon a magyar allam erzekeli valamilyen modon? Rotterdamba elunk mar 1eve, es en a Mo-i szamlara kapom tovabbra is a GYED-et es a csaladi potlekot. az a baj, hogy nem akarom felhivni a hivatalos szerveket, mert akkor rogton felhivom magamra a figyelmet, ha ezt nem lehetseges megcsinalni igy... Valaki tud esetleg ebben a kerdesben segiteni nekem??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook