Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulinrezisztenciánál ha megvolt a terheléses inzulin szint mérés, mi az a tól-ig határ amire még nem adnak merckformint? fórum

Inzulinrezisztenciánál ha megvolt a terheléses inzulin szint mérés, mi az a tól-ig határ amire még nem adnak merckformint? (tudásbázis kérdés)


13. 991217
2012. jún. 2. 20:35

Sziasztok!


Mi a különbség a Merckformin XR és a sima Merckformin között???


Baj ha váltogatom?



Köszi!

12. mókuschka (válaszként erre: 7. - Nicole6)
2012. ápr. 4. 12:40

Szia Nicole6!


Amennyiben az adott inzulin nem használ azonnal jelezzétek a kezelőorvosnak.

Lehetőség van a váltásra, nekem is időről időre váltanak a készítményeken, mert van amire jobban reagálok. (hosszabb ideig szedett gyógyszerekhez hozzászokik a szervezet) Pl nekem 2 évig napi 2 alékalommal Merckformin 1000mg-t kellett szednem, remekül rendbetette a cukorszintemet és az alakomat és a hajhullásomat, viszont idővel, át kellett állnom más készítményre. Meg is maradt 6 doboz, amivel nem tudok mit kezdeni. :-/

2010. máj. 27. 13:17
Tud valaki segíteni???
2010. máj. 26. 21:48

Sziasztok!


Ha valaki képben van a vérvizsgálatokat illetően, kérem segítsen.

Ma kaptam meg a vizsgálati eredményemet, de nem igazán értem, hogy mi jó és mi nem. A ref értékeknél sztem minden ok, de ahová nincs írva semmi, ott már gondban vagyok :)


Glucose 3, 9 mmol/L 3, 8 - 6, 0 Valid

60 perces glucose 4, 3 mmol/L

120 perces glucose 4, 3 mmol/L

Inzulin 4, 7 mIU/L 3, 0 - 25, 0


Inzulin terhelés

Inzulin 60 perc 53, 6 mIU/L

Inzulin 120 perc 22, 2 mIU/L

TSH 1, 964 mIU/L 0, 400 - 4, 500


Jók az eredmények?????

2009. szept. 3. 13:41

Talaltam egy jo cikket:


Inzulinrezisztencia. Akkor áll fenn, ha az éhgyomri inzulinszint nagyobb, mint 10 mIU/ml. De van számos egyéb tesztje is a rezisztenciának. Néhányan az éhgyomri vércukor és éhgyomri inzulinszint hányadosát nézik (HOMA-mutató). Egy másik módszer a terheléses vizsgálat, melynek során nemcsak a vércukor-, hanem az inzulinszintet is nézik. Ha a 120 perces inzulinszint legalább 5-szöröse az éhgyomrinak, úgy biztos az inzulinrezisztencia. A leggyakoribb teszt az éhgyomri szint levétele. A hasra-derékra történő hízás az inzulinrezisztencia rizikófaktorjának tekintendő.

2009. szept. 1. 20:06

Sziasztok,

kicsit most megnyugodta, hogy ha ti 36-os terhelt inzulinra kapjátok a tabit akkor az én 58-as értékemre tuti teljesen jogos.

2009. júl. 19. 19:08

szeretném megkérdezni, lehetséges-e, hogy nem hat az inzulin egy 60 éves férfinek. Fél éve adja be az inzulint, előtte gyógyszert szedett és elvileg nem viszi le a cukrát....

mi következik ezután?,??? van más hasonló gyógyszer vagy ez súlyos probléma?????

6. moni342 (válaszként erre: 2. - Bebekriszti)
2009. ápr. 9. 13:28

Nem kell megijedni a Merckformintól. Nemcsak a cukorbetegség kezelésére szolgáló gyógyszer, hanem a PCOS kezelésére is kiválósan alkalmas.

Ha babát szeretnél, és azt állapította meg az orvos, hogy PCOS gyanús vagy, akkor ne kérdőjelezd meg a döntését, hanem kövesd az utasításait.

Mindenkinek másképpen reagál a szervezete, lehet, hogy csak kis eltérést mutatnak az eredményeid, de Neked ez is elég ahhoz, hogy ne ess teherbe. Ezen próbál segíteni az orvos!

5. baloghany (válaszként erre: 4. - Baloghany)
2009. jan. 23. 13:35

Ok, most láttam a másik fórumon, hogy babát szeretnél azért kaptad. Én is erre kaptam anno, és most 29 hetes kismama vagyok :)

Gondolom már utána olvastál a neten és megkaptad a választ miért is kaptál merckformint.

4. baloghany (válaszként erre: 2. - Bebekriszti)
2009. jan. 23. 13:30
Miért küldtek inzulinterhelésre? Talán gyerekvállalás előtt állsz, vagy PCOS tüneteid vannak?
2009. jan. 23. 00:17

Endokrinológiára járok és kb. 1 évvel ezelőtt volt össz. 1 terheléses inzulin szint mérésem, ahol mindössze egy kicsikével volt magasabb az értékem a megengedettnél(29-ig jó és nekem 36. 6)és erre már cukorbetegeknek járó gyógyszert kaptam a dokimtól. Normális ez??????


Már feltetted ue.kérdést. Keress egy orvos válaszol oldalt a neten és ott orvosok tudnak tanácsot adni neked. Sok sikert!

2009. jan. 22. 22:53
Az a kérdésem,hogy már kis eltérésre is szednem kell?? Nem vagyok cukorbeteg mégis szedetik velem. A terhelt inzulinom 36.6 és 29.1-ig jó.Erre tuti gyógyszer kell???
2009. jan. 22. 22:36
Inzulinrezisztenciánál ha megvolt a terheléses inzulin szint mérés, mi az a tól-ig határ amire még nem adnak merckformint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook