Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik strapabíró pelus? fórum

Létezik strapabíró pelus? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Ritkó
2009. febr. 16. 23:18

Mi is Rossmanos Babydream-et használunk és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Régebben Pamperst-t használtunk, ami ugye drága, de semmivel sem jobb, mint az olcsóbb Babydream.

Az én fiamat is gyakran tisztába kell rakni, teázni szokott napközben vagy vizet iszik.

2009. febr. 1. 20:21

Sziasztok!

Túl vagyunk pár próbán...a tapasztalatunk vegyes: a DM-es, Tesco-s nekünk is nylon-zacskós, sőt még produkált pár kiütést is, amilyen még soha nem fordult elő(gondolom befülledt a popsi, pedig ügyeltem a max. 2 órás cserére). Aztán a többi: Pampers, Libero,Huggies egyformán jónak bizonyult, de igazából kettő trükk oldotta meg az átázás és melléfolyás tökéletes kizárását.

Első:amit Tündi javasolt, miszerint a kukac mindig felfelé legyen "csomagolva" és a másik: az egyszerű bugyi:)Erre úgy jöttem rá, hogy bármilyen gondos csomagolás ellenére csak-csak "elszabadult" a kukac és máris defektet okozott, mert a hirtelen(akár egyszeri pisi mennyiségétől) elnehezedett pelus lehúzódott és máris rés keletkezett a pajzson:) A bugyi(na jó, fiúgatyesz)pedig szépen, kényelmesen megtartotta és tartja a mai napig. Sajnos a body nem tudta így megfogni a pelust, mert azért az nem annyira passzos(magasságra), legalábbis mi a kényelmeset szeretjük.

Azóta kisfiam nagyon megkedvelte a gatyit és tényleg nagyon kényelmes!Még egy lépés a szobatisztaság felé!

Köszönöm segítségetek és nagyon szép napokat kívánok!

2009. jan. 27. 22:14

Sziasztok!

Nekem most a pampersből folyik ki, de valószínű még nagy az új nagyobb, amit választottam. Éjszakára a libero val még semmi gond nem volt. A huggiest is szeretem. A DM-es nekem nagyon nylon zacskósnak tűnt. Szellőzik az??? A doki nénink szerint gyakoribb vele a kiütés is.

2009. jan. 27. 10:06
Nekünk is a Liberó vált be.Bár amit eddig kipróbáltunk még eggyik sem ázott át,max mellette kifolyt.
2009. jan. 24. 10:53

Szia vackor!


kkor ez jó hír :-)

bilivel mi is ugyanúgy vagyunk...

2009. jan. 23. 16:18

Szóval a bilivel "erősen" barátkozunk, rá is ül, de köszönte, még elfáradt a várakozásba, amíg a "produkció" megérkezik...viszont minden esetben szól, így gondolom lassan elindultunk a szobatisztaság ösvényén...:)

Annyi jó ötletet adtatok, azt hiszem sorban haladva kipróbálom őket!

A kukac-csel már azt hiszem bejött, tegnap óta nem volt totál balesetünk:)(csak szivárgás, ami nagyon biztató)!

2009. jan. 23. 16:15
Sziasztok! Sajnálom, hogy este eltűntem:), de felébredt a Cseppem... remélem ma újra folytathatjuk:)
27. szabotunde80 (válaszként erre: 26. - PiciLeány)
2009. jan. 22. 23:22

Azért mert a pelenkának abba a részébe "céloz" ahol a nedvszívókája van... Míg egyéb esetekben akár a combijához is, ahol ugye kifolyhat.

Valahol olvastam, így csináltam és nekem nagyon bevált...

26. PiciLeány (válaszként erre: 13. - Szabotunde80)
2009. jan. 22. 23:07
Miért kell felfelé fordítani? Ezt sose értettem...
2009. jan. 22. 22:57
az auchanba-van a happy-s pelus, nagyon bírja apisit. de ennyi idősen elkezdheted biliztetni
2009. jan. 22. 22:51
Ugyan igy voltam en is a fiammal, barmit probaltam, minden atazott. Nekunk a moshato pelus volt a megoldas, nagyon bevalt, soha nem aztunk el azota. A lanyomnal is ezt hasznalom, az anyatejes kaki sem folyt ki belole. Most varjuk a harmadikat, meg ot is ki fogjak szolgalni ezek a pelusok.:)
2009. jan. 22. 22:49
Nekünk a tescós átázott:-((most a bugyipelust használjuk igaz csak éjjszakára mert napközben szól!!Már 3 lessz !am ha napközben van a baj biztos a sok izgés mozgástól ázik át vagy folyik mellé a pisi próbálkozz_)))
2009. jan. 22. 22:47
Nekünk a Liberó jó volt.De kipróbáltuk a Tescos pelust ami szintén bevált.Semmi gond nincs a Tescos pelussal a kaki se folyik ki.
2009. jan. 22. 22:47
az én lányom 25 hónapos de Ő sokat iszik van hogy napi 1,5-2 litert is beleszámítva az éjszakát is. Ő sokat iszik. Én liberót használok, lehet, hogy drága de jó. Próbáltam a dm-s Baby lovet az is bevált.
20. szabotunde80 (válaszként erre: 19. - Vackor0809)
2009. jan. 22. 22:47

Azért ha megoldódott, akkor várjuk a fejleményeket :-)

Én felvettem a kedvencek közé a fórumot. :-)

2009. jan. 22. 22:43

Köszönöm mindegyikőtöknek a segítséget s bízom benne, hogy belejövünk a "nagyfiús" korszakba!

Mindenkinek szép napokat kívánok!

Szeretettel...

18. vackor0809 (válaszként erre: 13. - Szabotunde80)
2009. jan. 22. 22:38
Köszi, ezt is megpróbálom....)
17. _kleo_
2009. jan. 22. 22:38
A Huggiessel nekünk is volt gondunk, de inkább kicsorgás. Próbáljatok ki más márkát, minden baba testalkata más. Biztosan megtaláljátok a nektek illőt. Ilyen korban már a bugyipelussal is lehet próbálkozni, igaz annak elég horror az ára. Abból is a DM-es és a Rossmannos ami szerintem megéri az árát.
2009. jan. 22. 22:37
én meg mindig lefelé:-)))a liberó jó és a 3-4 dl víz nem sok!!!
2009. jan. 22. 22:36
A kisfiam kb. 2dl vizet iszik, és még szopizik. Tehát szerintem nem sok amit ti isztok meg...
14. vackor0809 (válaszként erre: 12. - _kleo_)
2009. jan. 22. 22:36
Most Huggiest, de eddig míg szopizott nem volt ilyen problémánk...
2009. jan. 22. 22:35

Szia!


nekem a libero jött be, és a "kukacát felfelé fordítom" bébnek. még sohasem volt baleset.

12. _kleo_
2009. jan. 22. 22:35

Nekem a kicsi 22 hónapos, szerintem ennyit ő is megiszik. Igaz ő már szobatiszta, de sosem volt ilyen pelusgondunk.


Milyen pelust használtok?

11. vackor0809 (válaszként erre: 7. - _kleo_)
2009. jan. 22. 22:34
Köszönöm az ötletet, kipróbálom...
10. vackor0809 (válaszként erre: 8. - _kleo_)
2009. jan. 22. 22:33
Éjszakát kibírjuk, csak napközben csusszan meg:)
9. vackor0809 (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2009. jan. 22. 22:32

Nem tudok viszonyítani, hogy sokat iszik-e...nincs ebben tapasztalatom, de talán 3-4 dl fogyaszthat...

Ez soknak vagy kevésnek minősül?

2009. jan. 22. 22:31
De mennyi vizet iszik, hogy ilyen durván sokat pisil? Folyamatosan van a keze ügyében víz, vagy csak ha kéri? Éjszaka is cserélsz pelust, vagy hogy boldogultok?
2009. jan. 22. 22:30
Egyébként nekünk a DM-es Babylove volt a favorit.
6. vackor0809 (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2009. jan. 22. 22:30
Csak a vizet fogadja el...
2009. jan. 22. 22:29
Én nem vagyok benne biztos, hogy a pelussal van a baj. Nem lehet, hogy egyszerűen túl sokat iszik? Nekem 2 fiam van, de sosem volt olyan tapasztalatom a több évnyi pelenkázás alatt, hogy a pelus átázott volna... Ilyen korukban maximum napi 4-5 pelust fogyasztottak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook