Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszul alszom mostanság. Mit tegyek? fórum

Rosszul alszom mostanság. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. jan. 9. 14:56

Egy kellemes, nyugtató zene. Szerintem ennél nincs jobb! :)


[link]

2008. júl. 25. 11:42

Elalvás előtt egy fél órás meditáció. Semmi hókuszpókusz, a sötét csendes szobában elüldögélsz egyenes háttal, figyelsz a légzésedre. Alig fél óra alatt szinte "kimossa" az agyadat, eltűnnek a gondok, problémák, amelyek nem hagynak aludni.


Aztán, ahogy lentebb írták, jöhet az agykontroll alvástechnika, bár a meditáció után erre már ritkán szokott szükség lenni :)

33. szabk
2008. júl. 25. 11:33
sziasztok! sokáig én sem tudtam aludni. aztán más bajaim is lettek, allergia, fejfájás, hasfájás, szemprobléma. rengeteget jártam orvoshoz, de végül kiderült, hogy lelki okai voltak. váltanom kellett, azóta semmi bajom...
2008. júl. 23. 18:41
Este egy pohár mézes tej.
2008. júl. 23. 16:38
Agykontroll alvástechnika.
2008. jún. 26. 12:13
Macskagyökér tea, tabletta, a gyógynövény boltból. Büdös nagyon, de hatásos.
29. supin
2008. jún. 26. 11:57
Ja ! Ezt kihagytam! Levendula lajat párologtatok.Csak most a meleg miatt ez nem jöhet. Ugyanis nyitva az ablak.
28. supin (válaszként erre: 26. - F290b382c2)
2008. jún. 26. 11:55
Nekem az orvos írt fel altatót aztán egy idő után már azzal sem ment. Megszokta a szervezetem. Én is mostmár inkább olvasok ha nem tudok aludni.
2008. jún. 26. 08:57
Én olvasni szoktam addig, amíg elálmosodom. Sokszor felébredek 1-2 óra körül. Ilyenkor nem érdemes forgolódnom, olvasok, míg újra el nem alszom.
2008. máj. 15. 16:16

Sziasztok!!

Én sem tudtam aludni,ezért szépen rászoktam az altatóra,majd az altató-nyugtató kombinációra,majd ebből is egyre többre.Aztán amikor befuccsolt az életem,memóriazavaraim voltak,csökkentettem,majd abbahagytam.Először vény nélküli szereket próbáltam,és nem is annyit,mint a felírt dózis,jóval többet,teákat,utána rákaptam a Wörishofener Nervenpflege-re(Dm)és láss csodát,jó ideje gyógyszer nélkül alszom.Nem mondom hogy nem szenvedtem kutya módra,de megértettem,ha nem megy az alvás,nem megy,lefoglalom magam,de soha többé még egy ilyen tortúrát..

2007. dec. 27. 13:17
Mézes kakaó!
2007. júl. 27. 19:23

Egy kiadós jó szex sokat segíthet álmatlanság esetén. Ha az sem, akkor net.

Csak akkor feküdj le, ha elálmosodsz.

2007. júl. 27. 18:57
Gyógyszert semmiképpen ne vegyél be, mert megszokod. Én számolni szoktam 3-ig, fél 4-ig, utána már hamar reggel lesz.
2007. jún. 27. 13:24

Sziasztok! Én se tudok elaludni már 5 hónapja. Bár ez nem állmatlanság lehet, hanem félelem. Mégis kerestem pár nyugtató vagy altató "recepteket". Leirom ide is:

-A gyorsabb alalvás éredekében lefekvés előtt együnk meg egy-két fej tejbe főzött hagymát.

-Mézes tejet inni lefekvés előtt.

-Meleg tejet inni lefekvés előtt.

-Meleg tejet mézzel és kamillával inni.

-Kamilla tea.


Hát ennni! Remélem tudtam segíteni, de ha már végkép nem tudunk aludni szerintem orvoshoz kell fordulini.

Pussza: Bogicaaa

21. mongi (válaszként erre: 20. - Frecc)
2007. máj. 11. 21:19

Szia!

Azért az nem jó,hogy csak gyógyszerrel tudsz elaludni.Amúgy,ismerem az érzést,hogy mennyire ideghesítő tud az lenni,hogy azon izgulsz,hogy mikor alszol már el?Nekem is szokott ilyen lenni,de akkor mindig arra gondolok,hogy miért is kell,hogy elaludjak?Végülis az ember több napot kibír alvás nélkül.Ilyenkor aztán megnyugszom,és.................elalszom.

20. frecc
2007. máj. 8. 10:55

Sziasztok!

Ismeri valaki közületek a Sedacur Forte tablettát? Vény nélkül kapható, én kipróbáltam csak nem nagyon akar beválni. Elég gyengének bizonyult, nagyon rosszul alszom, sokszor az idegesít, hogy nem alszom el aztán ez a folyamat önmagába tér vissza. Ilyenkor általában fél Dormicum szokott következni, de jó lenne most már véget vetni ennek.

Közületek fordult valaki már pszihológushoz vagy megpróbáljátok "házilag" kezelni a problémát?

Üdv

Frecc

19. mongi
2007. máj. 4. 09:36
Én mostanában kamillateát iszok este,s jobban alszok tőle.
2007. máj. 4. 07:47

Én is keveset alszok időnként, de akkor megvárom, amíg elálmosodok.

Biztosan vannak jobb tippek is.

UTÁLOM A PLAFONT BÁMULNI!

2007. máj. 3. 22:07

A citromfű tea tényleg hatásos.

Nekem bevállt.Az íze sem olyan rémes,hanem egy kis cukorral vagy mézzel igazán kellemessé tehető.Elalvás előtt egy félórával egy csészével elkortyolod és nagyon jót fogsz pihenni.

2007. máj. 2. 21:33
Igyál egy bögre langyos tejet.
15. neger (válaszként erre: 14. - 5464505f6a)
2007. máj. 2. 19:16
ugye ugye :) egy jo kis fáradságos munka és ugy alszunk mint a bunda :)
14. 5464505f6a (válaszként erre: 13. - Neger)
2007. máj. 2. 14:15
Az tényleg tuti.régen nyáron 12órát dolgoztam tüzö napon fizikait.Örültem,h haza tudok menni:)
13. neger (válaszként erre: 2. - Brigitta.a)
2007. máj. 2. 11:51
szija szija :) jo tanács egy igazán kimeritő fizikai munka ( pl : gyere hozzánk téglát hordani) nagyon jo hatással van az éjszakai alvásra :)
2007. ápr. 1. 19:03
Vannak homeopátiás golyócskák. Nagyon jó és gyógynövény alapú. Nézz utánna a neten.
11. Reszti Ria (válaszként erre: 8. - 67796372eb)
2007. ápr. 1. 18:28
Milyen gondolataid vannak napközben és különösen este ???? Nem lehet, hogy valamilyen félelmed átcsúszik az álmodba, más formában ? Ria
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Ezsuzsoka)
2006. okt. 11. 22:43
Tudok egy furibb verziót a forró tejbe egy kammillatea filtert áztatok és teszek bele egy kis mézet. Furcsának tűnhet az összeállítás, de finom.
2006. okt. 11. 09:40
Este lefekvés elött egy pohár meleg tej csodákra képes!Nekem bevállt!
2006. okt. 11. 08:36
engem rossz álmok gyötörnek lassan minden éjjel. Próbálom keresni a megoldást, hogy miért, de valahogy nem tudok rájönni a dologra... Valami tudat alatti lehet. Addíg fog tartani amig rá nem jövök mi a probléma eredete?
7. mti (válaszként erre: 5. - Norahhh)
2006. okt. 9. 13:05

Nem hiszem, hogy rögtön a dokihoz rohan, hiszen előbb ágyat vett:))))


De szednem kellett egy éve egy bizonyos gyógyszert, hónapokon át küzdöttem mire rájöttem amiatt nem alszom. El nem hagyhattam ezért gyenge altatót irt fel a dokim, legalább a nagyon melós napokon tudtam pihenni. Nem bírtam volna a 12 órás éjszakázást, ha nappal nem pihenek.


Többfajta nyugtató hatású teát lehet venni, ezt is érdemes kipróbálni.

2006. okt. 9. 09:56
Én is és eddig a teliholdra fogtam. Majd most megláom jobb lesz-e?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook