Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Londonba szeretnénk menni dolgozni! Érdemes?Könnyen lehet kint munkát találni? Szállással mi a helyzet? fórum

Londonba szeretnénk menni dolgozni! Érdemes?Könnyen lehet kint munkát találni? Szállással mi a helyzet? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. jan. 22. 18:32
Nekem az unokatesóm van kint, corvinusos közgázdiplomával, német és angol nyelvtudással és neki sem volt könnyű munkát találni... Most olyan munkát csinál, amihez itthon elég az érettségi is...
2009. jan. 22. 18:30
én erre annyit mondok anya kb 0 nyelvtudással 1 hét alatt bekerült a burger kingbe napi 15e ftnak megfelelő fontot keres havi 20 napot dolgozik fizeti a szállást a 3.zónában lakik éhen nem hal és haza is tudott jönni félre is rakott minden akarat kérdése a nyelv meg könnyű.
19. frollo (válaszként erre: 18. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 22. 18:30
Azért ennyire nem vészes a helyzet, csak jól jönne szerintem egy ismerős nekik. Aki akar dolgozni, az általában tud is, csak itthon nem olyan egyértelmű ez sajnos :(
18. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 6. - E5f926c705)
2009. jan. 22. 18:28

És - már megbocsáss - egy katona mit fog dolgozni Londonban? És egy magyar érettségi - rajtatok kívűl - kit érdekel ott?


Lehet, hogy érettségid van, de hogy gondolkodni nem tanítottak meg, az biztos!


De hogy a kérdésedre válaszoljak, már abban az esetben, ha egyáltalán nem nézel tv-híradót, vagy politikai műsorokat: nagyon nehéz kint munkát találni és a szállás naggyaon drága.


:-(((

2009. jan. 22. 18:27
Annyi biztos hogy nagy szerencse is kell ehehz az egészhez neki bejött nyelv tudás nélkül és a lakó társainak mert rajtuk kívül még 4pár van egy lakásban és ők is nagyon minimális nyelv tudással mentek ki és minden szállodában kezdetk dolgozni,de ők akartak dolgozi és bevállatak minden olyan munkát ami nem leány álom de valahol el kel lkezdeni és mára már minden jól élnek és boldogulnak nyelvileg is munkában is és folyamatosan jobb beosztásba kerülnek!
2009. jan. 22. 18:27

Lehet,hogy olyan munkát kapsz,amit az angolok nem vállalna,de megfizetik.(Hozzánk is jönnek a románok.)

Itt egy sikersztori: A párom barátja 0 nyelvtudással és csak annyi segitséggel,hogy beajálották a munkahelyre már 9 hónapja kint él Angliában és meg van mindene(saját kocsi,butorok stb),most jutott el odáig,hogy félre is tudja tenni minimum a keresete felét.

Még mindig azt ondom egy próbát megér

2009. jan. 22. 18:27
Még Írországon gondolkozunk!
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - E5f926c705)
2009. jan. 22. 18:26
Kisebb nagyon megszakításokkal éltem ott.
13. Seele
2009. jan. 22. 18:26

Szia!

Az én párom október óta kint van! Egy házban van ahol szobát bérel egy csomó más külföldivel együtt viszont a házban a nappali fürdő stb.. közösek! De ez Londonban így megy! A szobáért havonta 333 fontot fizet! Felvette a kapcsolatokat a közvetítőkkel akik minden nap küldték ide oda ahol épp van munka (soha nincs olyan nap amikor ne akadna valami munka szóval ettől nem kell tartani) most már fix állása van! Én is csak arra várok hogy befejezzem a vizsgáimat és kimenjek.. Egyébként azt mondta simán meg lehet gazdagodni ha még nincs is fix munkád és jól tudsz spórolni! Remélem tudtam segíteni!

12. e5f926c705 (válaszként erre: 8. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 22. 18:25

Én megértem mit mondanak, de válaszolni nem nagyon tudok szóban. Írásban igen.

Nyáron voltunk Lengyelországban, senki nem beszélt magyarul, csak angolul tudtunk kommunikálni, és minden oké volt.

11. frollo (válaszként erre: 6. - E5f926c705)
2009. jan. 22. 18:25
Tényleg, hisz már találkoztunk másik fórumon :) Nem figyeltem a nickedre... Ha amúgy sem nagyon tudtok angolul, nem jön szóba más ország? Csak mert az angolok úgy tudom, tényleg nem szeretik a külföldieket annyira.
10. 73a0408f97 (válaszként erre: 1. - E5f926c705)
2009. jan. 22. 18:24

Szia!

Én konkrétan nem élek,és nem is dolgozom Londonban de anyit tudok neked a témával kapcsiban segíteni,hogy a párom huga és barátja 1,5éve élnek kinnt.Nme beszélt semmit angolul sogornőm,csak a barátja,de 1hónapn belül találtak munkát.Sogornőm szobalányként helyezkedett el elsőre és azt mondta hogy oda szinte mindekit felvesznek ha beszéli a nyelvet ha nem, a barátja pedig egy gyárban van mivel ő beszéli a ynelvet neki könnyebb volt.Szóval a tapasztalataik azok azok hogy akik kimennek elsőként próbálkozzanak szállodákban,éttermekben mert oda mindig kell a munkaerő és ide nem feltétlenül szükséges a nyelv.De ez attól is függ hogy ki mit válall be gondolok itt mosogatásra,konyha segéd,szobalány..ilyenek.Szállást ők egy odlalon találtak nem akarok reklámozni ha gondolod priviben elküldöm az odlal nevét nézzétek meg és ott találtok még több infot esetleg amit nem árt tudni!Hát én ennyit tudok hozzászólni.Ha van kérdésed nyugodtan kérdezz!

9. e5f926c705 (válaszként erre: 7. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 22. 18:24
Te már dolgoztál Londonban?
8. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - E5f926c705)
2009. jan. 22. 18:23

Sajnálatos módon nyelvtudás nélkül sehol nem lehet elhelyezkedni, még a Mekiben sem. Ha utcát akartok söpörni, akkor természetesen semmi akadálya. Ahhoz beszélni nem, csak olvasni kell tudni. Hogy melyik utcaterület a tied. És jól nézz körbe, hogy merről jöhetnek az autók.


Gondolkozzatok el rajta: itt, Magyarországon hol vennének fel 2 embert dolgozni, aki semennyire nem beszél magyarul?


Még azt sem értenétek meg, hogy mit mond a szállásadó! Úton-útfélen átvernének benneteket!


Én még egy hétre sem mernék elmenni nyaralni olyan helyre, ahol nem ismerem a nyelvet!


:-((((

7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - E5f926c705)
2009. jan. 22. 18:22

Az élet ott sem habos kakaó, folyamatos elbocsátások vannak, a lakbér magas.


Rengeteg tanácsot fogsz kapni, ami arról szól, menj csak bárhol jobb mint itthon. A valóság az, hogy nem szeretik a külföldieket, csak olyan állást kaphatsz meg, amit angol nem vállal el.


Hacsak nincs valami egészen speciális képesítésed és tökéletes nyelvtudásod. De akkor is kizárólag akkor, ha a saját munkaerő piacukról nem tudják betölteni.

2009. jan. 22. 18:21
Én főiskolás vagyok,de halasztani akarok. Páromnak is érettségije van ,meg nekem is. Párom amúgy katona.
2009. jan. 22. 18:20
Páromnak van egy ismerőse, de nem tudom,h ő mennyit fog tudni segíteni majd nekünk. Meg nem támaszkodhatunk mindenben rá.
2009. jan. 22. 18:20
Szerintem azért nyelvtudás kellene egy kevés... Mi a végzettségetek? Mert az sem mindegy!
2009. jan. 22. 18:18
Mondjuk nem ártana egy ismerős,aki tudna nektek valamennyit a kezdésben segiteni.De egy próbát mindenképp megér. Én is mennék csak az én párom nem nyitott erre.
2009. jan. 22. 18:17
szerintem mindenhova érdemes menni dolgozni,ami nem Ma.o-van.Itt csak a politikusoknak éri meg maradni.
2009. jan. 22. 18:16

Sziasztok!


Azt tervezzük párommal,h kiutazunk Londonba dolgozni. A nyelvtudásunk nem a legjobb, sőt párom nem is nagyon beszél angolul. Könnyen lehet kint munkát találni? Szállással mi a helyzet? Megéri kimenni?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook