Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Londonba szeretnénk menni dolgozni! Érdemes?Könnyen lehet kint munkát találni? Szállással mi a helyzet? fórum

Londonba szeretnénk menni dolgozni! Érdemes?Könnyen lehet kint munkát találni? Szállással mi a helyzet? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. nov. 21. 19:15
Van némi ismeretem a dolgokról. 3 évvel ezelőtt a fiam kiment - teljesen hivatalosan -. Nagyon meg kell gondolni, szét kell nézni, anyagilag felkészülni, információkat beszerezni, mert most ott sem könnyű, sok külföldit hazaküldtek. Ha van már kint ismerős, akkor egy kicsit könnyebb, de csak úgy elindulni nem szabad. Örülnék további soraidnak, ha tudok, segítek. Szép hétvégét!
2009. szept. 3. 15:34
Nem könnyű munkát találni... Sajnos a válság nagyon megviselte egész Nagy-Britanniát munka ügyben. Rengeteg a brit munkanélküli is, miért épp a külföldit alkalmaznák először? Még a rádióban is volt, hogy kérik a munkáltatókat, hogy briteket alkalmazzanak, ne külföldit, ha üresedés van, védve ezzel az ittenieket, ami teljesen jogos és igazságos szerintem.
2009. szept. 3. 13:54

Sziasztok!


Nezegeti meg ezt a forumot valaki mostansag?

En Londonban elek a parommal, van szallasunk is, de munkat keresek. Ha valaki tud part-time melot akkor legyszives irjon privatban.Koszonom.

De szivesen csevegek is!

2009. ápr. 16. 09:02
sziasztok, érdeklődnék, nem tud valaki segíteni munkában a férjemnek? Egész jó az angoltudása, szállása van Londonban, de a pénze fogytán. Sűrgős lenne.... Előre is köszi!
2009. márc. 11. 17:41
76. 9c8d4ae28b (válaszként erre: 71. - Manólányka)
2009. febr. 25. 00:21
30ért? Wow! Sok jóra ne számíts! Mindenesetre sok szerencsét! Az útleveled semmiképp se add ki a kezedből, és nagyobb értéket inkább ne vigyél magaddal. Ha bajba kerülsz keress meg, egy pár napra bizti el tudlak szállásolni :)
2009. febr. 20. 10:14
hát mit ne mondjak,nem jók a tapasztalatok. A családból a kersztmama és az unkatestvérünk ment ki,nem semmi bevállalással Az unokatesómék itthon hagyták a 4 éves kicsit a nagymamára és nem tudnak hazajönni,olyan keveset keresnek,nekik se volt erős nyelvtudásuk.Lassan már egy éve,hogy nem látták a gyereküket. A keresztmama már több éve kint van,fél évente jár haza,többször nem tud és bár ők jól tudnak angolul mégis elég keveset keresnekés az olyan munkát kapják csak meg,amit az "őslakosok" nem vállalnak-tehát alja munka
74. supin (válaszként erre: 70. - Manólányka)
2009. febr. 18. 10:13
Neked is sok szerencsét!!!
2009. febr. 18. 09:23
En igazan nem szeretnek belevauzni, de lattam lejjebb, hogy jobb fizetes, tobb kiadas, minek menjen akkor?? Mi Rotterdamban elunk es nyugodtan ki merem mondani, hogy jol elunk! Alberletbe lakunk (ami itt is draga amugy), fizetjuk a Mo-i reszleteinket (auto stb), es megis a megelhetesi szinvonalunk latvanyosan nott!!! Ja es csak parom dolgozik, mert en itthon vagyok a gyerekkel!! Nincs megelhetesi gondunk, nem kell azon gondolkoznunk, mit engedhetunk meg Magunknak es nem utolso sorban, nem varjuk a ho veget, hogy jojjon mar a fizu! es ha ketten dolgoznank, akkor boven tudnank még felretenni is! En azt javaslom egy probat meger a kulfold!
72. supin
2009. febr. 18. 07:43
Menj! És sok szerencsét!!!
2009. febr. 17. 23:51

Nekünk azt ajánlották hogy közvetítő irodán keresztül menjünk,mert úgy biztos hogy lesz állásunk...nem mernék kimenni úgy-és nem is engedhetném meg magamnak-hogy nincs elöre lefixálva az állás a szállás és egyebek...Nem a végzetségünknek megfelelően akarunk dolgozni,és nem is akarunk kint letelepedni,sőt huzamosabb ideig maradni sem.Szezonális munkát ajánlottak nekünk,március végétől szeptemberig...

Szállást biztosítanak "fillérekért" (ha magam foglalnám 140 font lenne hetente,így csak 30 lesz)


Ígéretek vannak,reméljük munka is lesz...Azt meg hogy lenézik a külföldit majd megszokjuk,nálunk a magyart is lenézik ha aljamunkát végez.

Nem a meggazdagodés hanem a kalandvágy hajt minket,ha nem mínuszosan jövünk haza már nem leszünk csalódottak(de boldogok sem).

70. Manólányka (válaszként erre: 69. - Panka-8)
2009. febr. 17. 23:13

Sziasztok.

Mi egy hónapon belül tervezzük az indulást a párommal,mindennek utánanéztünk,amint lesz biztos meló,és sikerül lerendezni az itthoni dolgokat indulunk is...legalábbis nagyon remélem.

69. Panka-8 (válaszként erre: 62. - Haaeen)
2009. febr. 5. 10:07

A gyerekeket is ciki felöltöztetni? Még mindig kiakadok, a rövidnadrágos srácokon (iskolai egyenruha) januárban... Nem beszélve a csecsemőkről, zokniban, sapka nélkül, derekuk fedetlen. Igaz a munkahelyemen olyan idétlen az ablak, (réteges üvegek), hogy beesett a hó.


Akar még valaki Angliába jönni dolgozni? Csakhogy a témánál maradjunk. :-))

68. Holly (válaszként erre: 67. - Haaeen)
2009. febr. 4. 21:00

Az én munkahelyemen is csak Ausztriáig ismerték a térképet :) Nah, mondom a mellette lévő ország vagyunk mi :)

De azért a Rubik-kocka meg a golyós toll (Biro-pen)itt is nagy siker - de kik azok a magyarok??? :D

67. haaeen (válaszként erre: 66. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 4. 20:30

mikor Amerikában éltem, megkérdezték, honnént jöttem. mondtam Szlovákiából. erre válasz: ne a várost mondjam, mert úgy nem tudják...

:)

66. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 64. - Holly)
2009. febr. 4. 20:20

Ez más nemzet gyermekeire is jellemző! Kérdezd meg New York-ban a mezei járókelőt, hogy hallott-e már Budapestről?

Vigyorogni fog, rázza a fejét és a fülét és mind a 150 kg-jából azt az üzenetet sugározza feléd: heee...?


De nem akarok offolni.

65. Holly
2009. febr. 4. 20:14
bocs a sok elgépelésért...
64. Holly (válaszként erre: 63. - Haaeen)
2009. febr. 4. 20:13

Egyetértek. Szintem egyáltalán nem tud a többsége gyakorlatiasan gondokodni, ennyit a praktikusságról.

A lényegre törő inkább jellemző bármelyik másik nemzetre, mint az angolra. Itt inkább harminszor megkerülik/körbejárják amit mondani akarnak, egyáltalán nem lényegre törőek. Most csináltam adó bevallást, azt hittem a hajam leteszem némely pontnál...

Fejelettek: hát, inkább úgy mondanám hogy eddig jó gazdasági háttérrel rendelkeztek, de ez a gyarmatoknak volt köszönhető, nem a személyes varázsuknak, tudásuknak :( A sógornőm kislánya 9 éves, és a fél osztály alig tud olvasni :( :( :(

És az majd az egész osztály meg volt róla győződve, hogy a 2. világháború az angolok és a németek között zajlott. Elkeserítő :(

63. haaeen (válaszként erre: 60. - Panka-8)
2009. febr. 4. 18:33

a jelzők, melyeket használtál (praktikusak, lényegretörők, fejlettek) nem az angolok tipikus tulajdonságai. az csak a látszat.

:))

62. haaeen (válaszként erre: 61. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 4. 18:31

mi mindig várjuk, de az eltakarítókat mindig felkészületlenül éri :)

én azon döbbentem meg, mikor este buliban menet nagykabátban, dideregve várom a buszt, az angolok meg pólóban, szoknyában, harisnya nélkül sétálgatnak a 2 fokos hidegben.

de az angol kolléganőim is azt nyilatkozták, ciki felöltözni, kabátot venni. szerintem ezért születik itt annyi hibás gyerek, és azért taknyosak állandóan...

61. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 60. - Panka-8)
2009. febr. 4. 18:13

Mert nincsenek felkészülve rá. Hiába tudják, hogy jön. És nincsenek hozzászokva. A Golf áramlat miatt arrafelé enyhe telek vannak. (A nők pl télen nem hordanak harisnyát. Saját szememmel láttam. Nem egyet, többet. Lehet, hogy retardáltak voltak, de végül is, azok is fázhatnak, nem? De ez komoly.)


Mi ugye, meg mindig felkészülten várjuk a telet!


:-))))

60. Panka-8 (válaszként erre: 57. - Haaeen)
2009. febr. 4. 17:29
Én nem értem... Sok dologban olyan praktikusak, lényegretörők, fejlettek. Hogy nem tudják a hó ide - oda tologatását megszervezni, ráadásul úgy, hogy előre tudják, hogy nagy hóesés jön.
59. tücsimücsi (válaszként erre: 58. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 4. 11:58

Én is így gondolom.


Egy ismerősöm férje most jött haza Franciaországból, mert elküldték. Itthon nem is tudom hogy talál munkát. De még egyszer nem akar kimenni külföldre, mert azt mondta nincs értelme.

58. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 50. - Tücsimücsi)
2009. febr. 4. 10:29

Ebben a helyzetben most sehol. Mindenhol elbocsátások vannak. Feketén bébiszitterkedni sem olyan egyszerű, egyre kevesebb a fizetőképes család. Néhány éve egy teljesen átlagos 3 gyerekes család is megengedhette magának, még úgy is, hogy anya nem dolgozott.


Egy barátom feleségét egy hete bocsátották el. 25 éve dolgozott a GE -nál, 5 éve mint elnökhelyettes. Úgy döntöttek 2 elnökhelyettes elég lesz, ő nő és 55, nem kegyelmeztek. Semmi felmondási idő, másnap nem is kellett bemenni.


Ha nincs aláírt szerződés és nem olyan speciális a munkaterület, nincs profi nyelvtudás, esélytelen a legtöbb esetben.

57. haaeen (válaszként erre: 46. - Panka-8)
2009. febr. 3. 23:11
most mondták a tegnapi hóesés 48 millió font kiesést jelent...
56. tücsimücsi (válaszként erre: 53. - Haaeen)
2009. febr. 3. 22:11
Áááá, eszemben sincs menni, csak kíváncsiskodtam.
55. Holly (válaszként erre: 54. - Holly)
2009. febr. 3. 22:10
bárom: párom
54. Holly
2009. febr. 3. 22:09

Ne gyere Angliába dolgozni, ha megfogadsz egy tanácsot. Én több mint négy éve élek kint, most költözünk haza.

1. Nagyon külföldi ellenes a hangulat.

2. Nagyon nagyon nehéz állást találni még helyieknek is, még nagy városban is.

3. Csak úgy szabad belevágni, hogy legalább az egyikőtök beszéli a nyelvet és meg is érti a szóbeli angolt (angol angolt és nem a külföldiek angolját, az sokkal könyebb)

4. Ha nem tudtok ismerősnél lakni, akkor legalább 5-800000 forinttal gyertek ki, mert a lakás bérlés nagyon drága, és ha rögtön kaptok is munkát, még a legszerencsésebb esetben is 2-3 hét a fizetés, és ha nincs itteni (!) bankszámla számod, akkor nem fogják utalni a fizud addig, amíg nem kapsz (ez akár 1-2 hónap is lehet).

5. A közlekedés szintén nagyon drága, és ha befuccsoltok, még a hazaút repjegyét is fizetni kell valamiből.


Nem akarok negatívan hangazni, de nagyon sokan rózsaszínkét vázolják az itteni életet, és hát nagyon nem az. Nekem bejött, de csak azért, mert a bárom britt, a lányom britt, és kapunk olyan támogatást ami alapból jár, és mellette van egy vállalkozásom, ahol a magam ura vagyok.

53. haaeen (válaszként erre: 52. - Tücsimücsi)
2009. febr. 3. 22:04
hát, azt én nem tudom. de kérdezősködj, szólj ismerősöknek, és hátha mázlid lesz :)
52. tücsimücsi (válaszként erre: 51. - Haaeen)
2009. febr. 3. 22:02
Akkor külföldön hol van mostanság lehetőség munkavállalásra?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook