Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A napfény városa, Szeged és környéke fórum

A napfény városa, Szeged és környéke (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. júl. 15. 16:22

Sziasztok. Augusztusban Szegedre megyünk nyaralni, segítségeteket szeretném kérni, mit nézzünk meg Szegeden és környékén. Pár helyet, látványosságot felírtam már, de ha valakinek van még jó ötlete hova mehetnénk, szívesen fogadom. Amit szeretnénk megnézni: Dóm, Dömötör-torony, Csillagvizsgáló, Pick Szalámi és Szegedi Paprika

Múzeum, Napfényfürdő Aquapolis, Vadaspark, Vár,

Füvészkert. Mórahalom Mini Hungary Park, városnéző kisvonat. Nagyszéksósi bivalygulya. Makón a Hagymaház. Ópusztaszer Feszty-körkép. Mórahalmon néztem van egy fürdő. Melyik jobb a szegedi vagy a mórahalmi?

8 napot töltünk Szegeden, úgy tervezzük, egyik nap kirándulunk, másik nap lazulunk (fürdés). Így mindkét gyerkőc megkapja amit akar :-)

Hódmezővásárhelyen esetleg valami érdekesség?

Válaszokat előre is köszi! :-)

359. OrcaN
2017. febr. 4. 17:58

Rendezett, nyugisabb környéken vagy utcában, de ahonnan a belvárost könnyen gyalog elérhetem. - bár nekem csak London Hackney rendezett török negyedben lévő lakás után zajos Budapest (itt) lakni. Meg lepusztult a város. Szabadságon vagyok túl, sokat sem szeretnék azért költeni. Jó de sok, tíz éven át, nyarak és ünnepek kivételével jellemzően 100+ órás, akár 152 órás munkahetek után kell egy kis idő.

Ja lakás UPC-s vagy DiGi-s, radiátoros fűtésű - rendezett kisebb lakást bérelni.


Merre ne nézelődjön az ember, és merre érdemes, milyen helyi buktatók vannak?

358. OrcaN
2017. febr. 4. 17:44

Előre bocsátom imádom Szegedet, kétszer éltem is ott de rövid ideig. Jó más másfél évtizede volt a második turnus is.


Nőügy. ;)


Na szóval, egy évre biztosan oda költőznék és lakásbérlésben gondolkodom most (?még?), ha meg tetszik hosszútávon is akkor változhat.

357. altair-ré (válaszként erre: 356. - Hmv.)
2013. febr. 16. 21:31
akkor már ketten vagyunk....
356. Hmv. (válaszként erre: 355. - Altair-ré)
2013. febr. 16. 21:04
Pl. itt vagyok én!
2013. febr. 16. 20:26

sziasztok!

Jár még ide valaki?

354. szefe (válaszként erre: 353. - Bujamaja)
2011. márc. 24. 16:10
Körülnézhetsz itt is: [link]
2010. jún. 2. 18:00
sziasztok:D új vagyok szegeden.tudnátok ajánlani,valami olcsó,jó(ahol a nép is rendes:P)kondit,aerobikot,vagy jógát?:D MErt egyedül picit parázok még elmenni..előre is köszi:D
352. SDitti
2010. ápr. 16. 16:36

Régen írtatok ide, de hátha reagál valaki.


Tud valaki Szeged olyan méteráru üzletet, ahol nagy a választék, nem drága és extra dolgok is vannak (pl.: táskamerevítő)?

351. hjaniko
2009. szept. 5. 22:07

Szeged nekem is a szívem városa. Ott töltöttem valaha négy csodaszép főiskolai évet - ott lakott máig legjobb barátnőm is, akiknél a második otthonom volt...

Később visszatértem, akár a bumeráng - ezek már nem voltak olyan felhőtlen idők, mert levelezőn tanultam, munka és család mellett, újfent a főiskolán, más szakon. Végül 2 éve fejeztem be ott utolsó (ezúttal egyetemi) tanulmányaimat. Azóta csak ott tanuló lányomhoz és színházba járok Szegedre - de ma is imádom ezt a várost!

350. SDitti (válaszként erre: 349. - 4c109bdb5e)
2008. okt. 13. 16:21
Köszi!
349. 4c109bdb5e (válaszként erre: 348. - SDitti)
2008. okt. 13. 14:51

szia,

Szécheny és a Dóm téren.

348. SDitti
2008. okt. 8. 08:24
Hol szokott lenni Szegeden karácsony előtt kézműves kirakodóvásár. (Egy bizonyos típusú kézműves fa logikai játékot keresek.)
2008. okt. 7. 11:59
Én Szegeden, csak átmenetben voltam, amikor Görögországba mentünk. bizony szép város, már amit láttam belőle.
346. Hmv. (válaszként erre: 337. - Cskata)
2008. okt. 7. 11:31

Szia, mint nevemből is láthatod, Szeged környéki vagyok, így olvastam a kérésed.

Bizonyára Szegeden is működik több hasonló szervezet, mint nálunk, pl. Máltai szeretetszolgálat, Johanniták segélyszervezete, stb, de a hajléktalanokat ellátó szervezetek is szívesen átveszik az adományokat. Most jutott még eszembe az Anya-gyermekszálló, nálunk ilyen is van, szerintem nálatok is. Ilyen helyeken elkél a ruha- és egyéb adomány.


Lehet, hogy már nem aktuális a kérdésed, de ha máskor is felgyülemlik otthon a sok kinőtt, már nem használt holmi, jusson eszedbe a sok rászoruló.

345. 289acdd526 (válaszként erre: 337. - Cskata)
2008. szept. 17. 10:12
Szia! Találtál szemetest? Én hétvégén a Kikában találtam, de nem vettem meg, mer nagyon kicsi volt. Nem is értem, hogy aki tervezte mit gondolt, hogy 2db tejfölös dobozt akar az ember beledobni? Úgyhogy nyomozok tovább :)
2008. szept. 16. 13:15

sziasztok!

szerintetek Szegeden hova járjak el infraszaunázni?


köszi

2008. aug. 25. 19:09

Sziasztok!

Most jöttünk haza, 4 gyöngyörű napot töltöttünk Szegeden a férjemmel és a kislányommal.

A belvárosban laktunk egy szállodában.

Gyönyörű a belváros, egy igazi ékszerdoboz! Isteniek a cukrászdák, rengeteg van belőlük, és színvonalasak.

Első nap a "Vendéglő a régi hídhoz" nevű étteremben ettünk, és annyira jó volt, hogy hűek is maradtunk hozzá. Hal kajában verhetetlenek.

Amúgy Szegeden az emberek is sokkal normálisabbak, mint itt Pest-közelben. Étteremben, cukrászdában, gyógyszertárban és a szállodában is "emberül" szóltak hozzánk, amihez itt a fővárosban és környékén már régen elszoktunk.

Soha nem fogjuk ezt a pár napot elfelejteni:)))

342. SDitti
2008. aug. 25. 08:20
Sziasztok! A plázában szerintetek (így szezon végén) lehet-e még kapni farmer térdnadrágot? (Esetleg más helyre/üzletre tipp?)
341. cskata (válaszként erre: 340. - 289acdd526)
2008. aug. 20. 09:25

köszi a tippet, sajnos nem találtam az ikeás honlapon (sem)..

úgy tűnik, nem akarja a világ, hogy nekem szelektív kukám legyen otthon..!:DD

340. 289acdd526 (válaszként erre: 339. - Cskata)
2008. aug. 19. 15:17

Szia!

Én is szekeltíves kukát nyomozok, az Ikeában láttam 3 részes volt.( akkor én sem vettem meg)

Nézd meg a honlapjukat, hátha vana valami:))

339. cskata (válaszként erre: 338. - F362c2e392)
2008. aug. 19. 09:18

köszönöm a segítséget, nagyon aranyos vagy!:)

Sajna azonban az itteni Praktiker áruházban nem kapható ilyen szemetes..:(

(amikor megkérdeztem egy eladót nemrég, akkor azt mondta, hogy nem is szokott nekik lenni - miközben kb. 2 hónapja még volt egy hasonlóból 1 db..)

338. f362c2e392 (válaszként erre: 337. - Cskata)
2008. aug. 18. 19:56

szia . azt sajnos nem ztudomhogy hol lehet használt ruhákat leadni mert nem gyakran járok odahaz( londonbol ez körülményes egy kicsit )de a 2 -ik kérdésedre tudok válaszolni megkérdeztem egyik szegedi haveromat MSN-en ezt a linket adta : [link]


ha kappok tőle tippet a használr rucik leadásának helyére írok neked .szia puszika

337. cskata
2008. aug. 18. 17:48

Hahó szegediek!


Két kérdésem lenne, és egyikre sem találtam még választ sehol..:S


1.) Hol lehet használt ruhákat leadni?

(kidobni nem akarom, és talán valaki(k)nek jól jönnének.)


2.) Tud-e valaki olyan üzletet, ahol lakásba való szelektív hulladékgyűjtő szemetest tudnék venni..?

(ez lényegében egy 2 rekeszre osztott műanyag kuka)

Praktikerben láttam pár hónapja, de én "okos" akkor nem vettem meg, azóta pedig hiába vadászom..:( Praktiker, Baumax, Obi kilőve..


Ha valaki tud segíteni, annak előre is köszi!

336. cskata (válaszként erre: 335. - Edb6c38cef)
2008. júl. 31. 21:37

igazán nincs mit!:) érezzétek jól magatokat!

sajna van egy rossz hír is: a belvárosban egy forgalmas közlekedési csomópont le van zárva, mert "feltúrták" - de talán ez nem fog nagyon beleszólni az itt tartózkodásotokba!

:)

2008. júl. 31. 14:54

Nagyon szépen köszönöm, nagyon-nagyon aranyosak és segítőkészek vagytok:))

Rengeteget jelent ,mert így felkészültebben megyünk. Már várom nagyo. Még egyszer köszi:)))

334. cskata
2008. júl. 31. 11:23

jah, és ha nem akartok minden este halászlét enni, akkor én a Port Royal Éttermet ajánlom még..:)

[link]

A belvárosban van egy (szerintem) szép helyen, a színház mellett, a Tisza-parthoz közel. Terasz, grill kaják, fini koktélok..

333. Laura0504 (válaszként erre: 328. - Edb6c38cef)
2008. júl. 31. 11:22
Nem tudod eltéveszteni! A tiszaparton mész végig, de nem a város felé, hanem a lakótelepek felé, a legvégén már táblán ki van írva! A többi vendéglő a belvárosban van, de ott rengeteg van sok kiülős, hangulatos, étterem van.
332. Laura0504 (válaszként erre: 329. - Edb6c38cef)
2008. júl. 31. 11:19

Szia!!

Én Szegedi vagyok, Az a "hatalmas strand" a Ligetfürdő lehetett, de most építik át, európai színvonalú lesz 2010-re, nyitva van most is üzemel, nagyon jó csak rengetegen vannak. Éttermek közül, a Gőryt, Matuzsálemet, Halászcsárdát próbáljátok ki!!! Nagyon tutik!

331. cskata (válaszként erre: 329. - Edb6c38cef)
2008. júl. 31. 11:11

Sziksóstó nem Szegeden van, hanem Szegedtől olyan 15 km-re, Kiskundorozsma után.


Létezik az a strand amiről beszélsz: Partfürdő/Ligetfürdő (vagy valami ilyesmi neve van - nem járok strandra..:D) és a Belvárosi-híd lábánál található, Újszegeden.

[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook