Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyagi gondok fórum

Anyagi gondok (beszélgetős fórum)

2022. febr. 18. 05:19

Sziasztok sajnos mi is ebben a helyzetben vagyunk ...nekunk 2019 ben kezdodott az anyagi nehezsegunk 2016 ban vettunk egy csaladi hazat csokra ketto gyermekre 2020 ban szuletett a 3 gyermekem csinaltuk a hazat hisz nem engedhetuk meg magunknak 30 40 milliokert epitkezunk vagy vegyunk egy kisebb palotat igy vettunk 2016 ban egy kisebb paraszthazat videken 3 millioert vettunk fel ra hitelt megcsinaltuk szepen 9 milliobol meg akkoriban a mostani arakbol ugyan ezt nem csinaltuk volna meg.Gaz viz csatorna villany mindent megkellett benne csinalni jarolapozas parketta festesek teto szerkezett megerositese epitettunk is hozza osszes nyilaszarot lecsereltuk volt munka vele ...dolgoztunk is mind ketten en 4 muszakban 12 oraban parom maig is ugyanazon a munkahelyen van ahol mar 16 eve van lassan ket muszakban ...en 2020 ban terhes lehetem a 3 kislanyommal oszinten megmondom nagyon sok volt 4 ev alatt a stressz idegeskedes az eletemben a haz vegett meg csinaltuk ugy dontottunk megtartjuk a babat nem volt szivem elvetettni ugy voltam vele ahol kettonek van ott lesz a 3 nak is a haz mar megvan mi problema lehet ...igen am de az elet kozbe szolt nem volt zokkeno mentes a terhesegem 9 honapig magas volt a vernyomasom a kislanyal vegig ...kozben a munkahelyemrol felmondtak nekem mivel a vallalkozo akinel voltam a gyarban megszunt a cegje a nagy ceg nem vett at ...a kislanyom megszuletett juniusba nem mult el a magas vernyomas hiaba mentem dokihoz azt mondta 33 evesen ne mondjam magas a vernyomasom semmi bajom nem lehet nem lett kezelve kozben a hazat csinaltuk folyamatosan a feje tettejen volt minden nagyon beakartuk fejezni a pici vegett egyikunk szuloi oldalarol sem volt segitseg egy picivel itt lenni a hazban ahol bontasok vannak meg ilyenek nem kivanok senkinek sem az ideget amit akoriban megettem elmult a nyar szenvedesel tele novemberben egyik naprol a masikra rosszul lettem itthon magas volt a vernyomasom akkor is 220 osszeestem nagyon fajt a fejem szedultem mire parom a mentot kihivta ram addigra agyverzest kaptam es szivinfartust itthon elestettek ujra a mentosok aztan megegyszer ben a korhazban mert ujra szivinfartust kaptam bevezettek ket szivhalot a szivemhez sokaig korhazban voltam 3 honapig addig parom itthon volt tappenzen a gyerekekkel es a fel romos hazzal masfel honapig fekudtem az intenziven lelegeztetogepen az 5 hos babam pedig otthon parommal ....parom ekkorben aki nagyon nyugodt ember amugy osszeroppant idegileg a gyomra kikeszult kapott egy gyomorfekelyt.

A hazat kozben befejezte mire en hazajottem a korhazbol felig felepulve ami egy isteni csoda volt hisz kaptam ket szininfartust egy agyverzest es meg akkor tudogyulladasom is volt kozben.Hazajottem de nem ugyanaz az ember voltam mint elotte sajnos ezt a kornyezetem is eszre vette sok dolgot nem birtam elvegezni elfelejtettem sok mindent szinte ujra kellett tanulnom mindent ...a 3 honap alatt meg a korhazban voltam nehezen de parom fizetett mindent de mar elmaradasaink voltak boven mara ez ott tart hogy a kikapcsolasok jonnek jovohonaptol mar villanybol gazbol varjuk mindent tenyleg mindent megprobaltam mar alapitvanynak irtam nem egynek nem kettonek kertem facebookon segitseget ahova csak tudtam kiirtam de senki nem segitett eddig ....nagyon elvagyok keseredve a a jovonk vegett mi lesz velunk sajnos ...

Egyaltalan helyre jovunk e anyagilag vagy ramegy a hazunk ...sajnos ha a hazat elveszitsuk a 3 gyermekem is elfogom hiszen nincs hova mennunk nincs segitsegunk semmi ...jelenleg nagyon kilatastalan a helyzetunk ....ha valaki valami megoldast tudna szamomra kerem irjon szivesen veszek minden jo tanacsot ....kioktatast nem kerek higyje el mindenki kaptam en mar eleget az elettol nem kerek mar gunyos hozzaszolasokat megjegyzeseket koszonom aki elolvassa

2010. dec. 29. 12:59

Sziasztok!

Azt hiszem én is csatlakozhatok, hiszen nekem is vannak anyagi gondjaim. Január 1.-vel lejárt a szerződésem a boltban ahol dolgoztam, és nem hosszabbítottak,mert a főnök barátnőjét vették oda. Ezután dolgoztam pár hónapot egy telefontársaságnál, eleinte szuper volt a helyzet, viszont a fizetésemet egyre jobban lecsökkentette. Úgy indult a munka, hogy otthonról, mindenféle előképzés nélkül álljak neki és kössek szerződéseket. Ez remekül ment bár először nehezen indult, hisz ismeretlen volt. Viszont mivel egyre több kötést csináltam kitalálta a főnök, hogy menjek be az irodába és dolgozzak onnan. Ekkor kezdte azt, hogy a szerződésekből tök sokat eltitkolt és nem fizette ki.Indult a fizetésem 90-ről és elértem az 50-es szintet, mert azt akarta, hogy termeljek neki, de nem fizeti ki.... Na ekkor azt mondtam befejeztem, senkinek sem leszek a bolondja. Visszamentem a régi munkahelyemre, viszont itt sem valami csúcs szuper, mert a fizetés nagyon gyatra. Jelenleg 3 munkát végzek és szinte a keresetem az nulla. Hogy hogyan csinálom? a helyzet az, hogy az egyik az csak besegítés, egy nőnek, és ha köt akkor jutalékot kapok. A másik kettő pedig a régi m.helyhez tartozik, viszont az egyik csak jutalékos a másik pedig percdíjas munka. Nem lenne rossz a kettő, mert a percdíjassal lehetne keresni, de az a gáz, rengeteget áll a munka, a másik viszont nagyon a szerencsén múlik...

SZóval most ez a helyzet, és megmondom őszintén kezdek félni, attól, hogy a párom megunja és azt mondja, én ezt nem csinálom, hogy egyedül fizetek. Így arra jutottam mivel más lehetőség nincs megpróbálkozom a biztosítással..... remélem összejön!!

18. kattyus (válaszként erre: 17. - Katica3)
2009. febr. 7. 17:41
Remélem minden oké lesz.
17. katica3 (válaszként erre: 15. - Franc22)
2009. febr. 4. 12:29
ügyintéző munkakör. havi 200 ezer lesz a fizu ami már nagyon jól jönne mert nagyon rossz a helyzetem. Amit nehéz elfogadni mert 1 éve még nagyon jó helyzetben voltam.
2009. febr. 4. 12:21
Hát sajnos nálunk is vannak anyagi gondok, de próbáljuk mindenki elöl eltitkolni és mindig próbálunk kimászni belőle. Ha már a fűtés szezon lemegy talán kisebb lesz az anyagi gondunk is. Most a 60ezer feletti gáz számlák miatt nagyon reménytelen néha a helyzetünk. És most hogy állásom sincs 1hónapja, így még nehezebb.:(
15. Franc22 (válaszként erre: 14. - Katica3)
2009. febr. 4. 12:20
érdeklődhetek, hogy milyen munka?
2009. febr. 4. 12:12
Képzeljétek talán lesz munkám:) felvettek az union biztosítóhoz két hét múlva kezdés:) csak jöjjön össze már nagyon kéne a munka.
13. kattyus (válaszként erre: 12. - 580dbd446c)
2009. febr. 1. 18:15
Nagyon együttérzek veled,remélem sikerül a férjednek vmi melót szerezni:)
2009. febr. 1. 08:25
Most mi is ilyen helyzetbe vagyunk. :( Nálunk se tudja seki (család, barátok). Hallottam valahol ezt a kifejezést: rejtett szegénység. Azt hiszem abba tartozunk. Ez a hónap lesz a legkeményebb, ha most se tudjuk kifizetni a részleteket ,félek viszi a bank a házat :S Három hónapja csak a 52e ftos gyesből élünk szinte. Férjem pedig dolgozik, de nem fizetnek neki. Egyik helyen mire a fizetésnap volt, lakat a gyáron...köv. hónapban a másik cégnél igaz nem volt lakat, de fizetésnapon eltünt a főnökség...most ez a harmadik hely, itt meg januárban egy hetet tudott dolgozni,mert a cég alá vállalt egy másik cég és nem lett munkájuk, elküldtek mindenkit. Szóval 3 hónapja gyakorlatilag nem tudtunk kifizetni semmit, még a gyereket is kivettem az oviból (betegség néven) mert a menzát se tudtam volna befizetni (8000e ft). De erről senki nem tud. Férjem egyik nap elment az önkormányzathoz, hogy "kicsit megszorultunk",elküldték, kis önkormányzat ez, nincs gyorssegélyre lehetőség! Remélem most februárba lesz már munkája, beadta az önéletrajzát külföldi munkára is, hátha sikerül,és akkor kikecmergünk ebből a sz**ból!!!
11. kattyus (válaszként erre: 10. - Katica3)
2009. jan. 26. 07:30
Sikerült már valami munkát találnod?
10. katica3 (válaszként erre: 9. - D57f965cbe)
2009. jan. 23. 17:50
Megértem a helyzeted, nagyon nehéz. Sajnos ez a folytonos munkakeresés egyre jobban elkeseríti az embert, hogy nem sikerül semmi.
2009. jan. 22. 17:12

Benevezhetek nyugodtan én is erre a fórumra.

Munkahelyem már 4.hónapja nincs,keresem de nem találok megfelelőt.Valamikor nekem is volt egy almérnöki végzetségem de a mi városunkban már kb.10 éve kezdtek tönkremenni a nagy gyárak,ahol az én profilommal dolgozni lehetett.

Kitanultam a varrást mert nálunk a német varrodák a menők de ott nagyon nehéz.més varrodákban minibálbér vagy még annyi se.Nőknek nálunk 2 választás van:varrónő és eladó.de én már 48 éves vagyok s nálunk van elég fiatal aki kereskedelmi iskolát végzett. Én is voltam már takaritónő is és most is vállalnám inkább azt mint normára dolgozni mert én azt már nem birom meg.Mindennap ugy kellek hogy megint egy nap mikor nézhetem az ujsághirdetéseket,telefonálgathatok potyára s igy tovább.

2009. jan. 22. 14:47
Nyugodtan fordulj azokhoz akik szeretnek. Nekem anno nagyon sokat segítettek. Általuk sikerült munka is. Igaz nekem azonnal kellett a pénz, és 3 hónapra Németországba mentem dolgozni.
7. katica3 (válaszként erre: 6. - C06c587f53)
2009. jan. 22. 14:11
Sajnos a szüleim nem olyan helyzetben vannak, hogy anyagilag tudnának támogatni sajnos ezért nem is tudtam továbbtanúlni. Inkább nekem kéne őket támogatni. A barátaim próbálnak segíteni a munkakeresésben de eddig még nem sikerűlt. Egész nap a neten lógok és jelentkezem mindenre amire lehet, de a sok interjúra való eljutás is pénz. Nem is kevés, és amikor már mérlegelni kell, hogy most vagy elmegyek az interjúra vagy kaját veszek azon a pénzen.
6. c06c587f53 (válaszként erre: 5. - Katica3)
2009. jan. 22. 14:03
Szerintem ne szégyelld a család előtt. És ha igaz barátaid vannak, akkor segítenek is! Több szem,többet lát. Lehet, hogy tudnának segíteni a munkakeresésben is!
2009. jan. 22. 13:58
Nagyon nehéz, beszélni is róla. A családom sem tudja, hogy rossz a helyzet... barátok sem. Nem merek róla beszélni. De egyszerűen már 3 hónapja nem találok munkát. Pedig szinte már bármi érdekel. Ha valami minimálbéres munkára jelentkezem elküldenek, hogy ne vicceljek már, hogy én ilyen helyen mit akarok. Eddig mindíg irodában dolgoztam titkárnőként. De gyűlölöm. Rossz tapasztalatom van a legtöbben mást is akarnak a munkán kívűl. Nincs valami ötletetek?
2009. jan. 22. 13:47
Sajna nagyon átérzem a helyzeted. Én kb 9 éve kerültem ilyen helyzetbe. Ilyenkor még igazán jó tanácsot sem lehet adni:( Nehéz volt de sikerült felállni. Pedig a végrehajtó már emelgette a fedelet a fejem fölött. Mindez egy 6 éves kislánnyal,válás közbe, temérdek adósággal.
2009. jan. 22. 13:44
Igen, most is ilyen helyzetben vagyunk, csak én gyeden vagyok a kislányommal, így nem is tudok elmenni dolgozni:(
2. c06c587f53 (válaszként erre: 1. - Katica3)
2009. jan. 22. 13:44
Hajjaj.. sajnos voltunk.
2009. jan. 22. 13:43
Voltatok már valaha rossz helyzetben? Mikor nem láttál megoldást? Nem találtál munkát de fizetni kell egy csomó mindent....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook