Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon fáj a szemfog kihúzása? fórum

Nagyon fáj a szemfog kihúzása? (tudásbázis kérdés)


2015. szept. 25. 14:55
Látom rég volt ide írva, de meg kell osztanom veletek az esetem. Szerdán voltam fogorvosnál, le van törve a szemfogam elég csúnyán. Próbálta megmozdítani, hogy hátha ki tudja húzni, sikertelenül. A vésővel annyit értünk el, hogy még feljebb került a pereme, meg sem mozdult, úgyhogy beutalt szájsebészetre. Jövő szerdán megyek reggel fél 7-re. Azt mondta az asszisztens mindenképp egyek előtte. Nagyon parázok, nálunk nem szokta megvárni a szájsebész, hogy elzsibbadjon, egyből húzza. Tapasztalat, régebben 9-re volt időpontom, 9:05-kor már sétáltam haza, 9:15kor értem haza, addigra elzsibbadt. Szerintetek fel kell majd vágni az ínyem? Porlik szét az egész. :(
2012. ápr. 25. 15:30
Úgyhogy nem vészes, most meg a bal oldali elkezdett begyulladni meg vérzik körülötte az íny is igaz már tömve van, és a tömésnél vérzik.:(
2012. ápr. 25. 15:29
Dehogy fáj, nem vészes. Nem vészes. Nekem a jobboldalit ki kellett húzni, mert ínyig letört és nem lehetett megmenteni, de nem fájt meg se éreztem csak az injekció amikor beadta az fájt még a szemem is könnyezet. Az volt kellemetlen.
25. bubu93
2009. nov. 22. 18:54

Üdv!Van egy szemfogam ami feljebb nőtt mint a többi és nem szeretnék fogszabályzót.Ki szeretném húzatni csak hallottam olyat hogy a szemfog kihúzásával akár kancsal is lehetek.

Igaz lehet-ez?Vagy mik a kockázatok?

Köszi!

2009. jan. 24. 13:21

Tegnap este elmentem a fogorvoshoz. Felmérte a helyzetet és azt mondta, hogy megtudja menteni a szemfogam. (Kb 1mm látszik ki az ínyemből.) beleépít a gyökerébe egy titánium csavart amire felépíti az új fogat. A titán csavar 8000 ft-ba kerül. Mivel az egészet rendbe rakatom ( 10db porc. korona 16000 ft/db, 5 db esztétikai tömés 6000 ft/db, 1 húzás 3000 ft). Kemény 201000 ft. :(

Amikor meghallottam olyan volt mintha a ,,fogam húznák". Na mindegy túlesek rajta. Kedden megyek huzatni a bölcsességfogam, remélem nem lesz olyan vészes. Drukkoljatok! Puszi

2009. jan. 22. 15:27
Én a jobb oldalit kihúzattam, mert nem volt helye és fentebb nőtt mint kellett volna. Hát az orvos (férfi) birkózott vele pár kört kb. a 6. rántásra jött ki. Akkor felkiáltott-Ez tényleg agyar!-amúgy nem fájt.
2009. jan. 22. 13:45
Ebben teljesen igazad van! Volt nekem is olyan, amelyikkel az orvosnak is meg kellett bírkóznia, na de akkor sem fájt, hiszen adott injekciót eleget, hogy ne érezzem.
21. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 20. - Sajtiné julika)
2009. jan. 22. 13:12
Azért annyival tartozunk az igazságnak hogy nem mindenkinek könnyen húzhatók a fogai hiába ügyes az orvos bármennyire.
2009. jan. 22. 13:06

A szemfogam gyökérkezelt volt és nekem is letört, de annyira, hogy csak szinte a gyökere maradt.

Sokáig kínlódtam, mire rászántam magam a fogorvos meglátogatására! Kár volt félni, egyáltalán nem fájt! Érzed a nyomást, de semmi különös! Azóta nem félek a fogorvostól!

Bár ezt is orvosa válogatja, és hidd el, az emberek hallomások alapján ijesztgetik egymást.

Ha jó tapasztalatod lesz, nem fogsz többé félni és bánni fogod, hogy nem mentél hamarabb! Én is így jártam!- és azóta nem parázok!

19. tötyi (válaszként erre: 18. - Zafira25)
2009. jan. 22. 12:53
Bocs,hogy csak most válaszolok nem fájt gyakorlatilag észre sem vettem.Ne izgulj!
18. Zafira25 (válaszként erre: 17. - Tötyi)
2009. jan. 22. 11:42
Fájt?
17. tötyi (válaszként erre: 11. - Zafira25)
2009. jan. 22. 11:25
Nekem tegnap egy olyan fogamat húzta amelyiknek már nem látszot a vége fel tolja az inyt és ki tudja húzni.
16. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 11. - Zafira25)
2009. jan. 22. 11:24
Van direkt gyökérfogó amivel az íny alá tud nyúlni.
15. 1247d35ab8 (válaszként erre: 11. - Zafira25)
2009. jan. 22. 11:22
Ha nem tudja megfogni, akkor sincs baj, szájsebészeten kiveszik. Ez sem olyan rossz, mint ahogy hangzik. :)
14. a7baea197d (válaszként erre: 8. - Zafira25)
2009. jan. 22. 11:22
Miért nevetnénk ki? Én is annyira félek, ha muszáj menni, nem vicc volt olyan, hogy elájultam a rendelőben, nincs ebben semmi gáz:) Előre napokkal próbálom nyugtatni magam, több kevesebb sikerrel, de szerintem ez tök természetes, aki nem retten meg egy kicsit sem, szerintem nem mond igazat.
13. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 9. - Zafira25)
2009. jan. 22. 11:21
Az teljesen változó egyénenként meg hogy milyen állapotban van a gyökér, Mivel egygyökerű fog azért nem annyira veszélyes de ez a leghosszabb fog.
12. 1247d35ab8 (válaszként erre: 8. - Zafira25)
2009. jan. 22. 11:20

Nem gáz, én is baromira félek a fogorvostól!

A fogaid miatt pedig ne szégyelld magad, nekem sem valami jók(sajnos), pedig mindig mostam, és édességet sem eszem sűrűn. Állítólag a genetika is szerepet játszik a fogak állapotában.

2009. jan. 22. 11:19
Az a baj, hogy már csak a gyökere látszik. Kb 1mm-re van ki az ínyemből. Megtudja egyáltalán fogni azt a kis darabot??
10. Zafira25 (válaszként erre: 6. - Lufikisegér)
2009. jan. 22. 11:18
HÚÚÚ azért remélem megmaradok... :) Mindenképp írok ha túlélem..
9. Zafira25 (válaszként erre: 7. - Cel)
2009. jan. 22. 11:17
Mennyire lassú folyamat a szemfog kihúzása??????:((((((
8. Zafira25 (válaszként erre: 4. - A7baea197d)
2009. jan. 22. 11:16

Remélem azért a szemem nem fog ,,visszacuppanni.." Nekem is egy kicsit be van gyulladva ezért kezdtem el mától szedni a Dalacin 300 mg -t. Legalább valamennyire menjen le a gyulladás.

Na most viszont ki fogtok nevetni.... 26 éves létemre 4 fogam húzták eddig és mind a 4x anyummal mentem be. Egyszerűen annyira rettegek, hogy kell , hogy jöjjön velem valaki aki erőt ad és fogja a kezem. Tudom, hogy 26 évesen ez eléggé gáz, de ez van.

7. cel
2009. jan. 22. 11:10

Maga a foghúzás inkább kellemetlen, mint fájdalmas, maga a fog kihúzása lassú folyamat, nehezen gyógyul a seb és sokáig érzékeny marad a helye. Nekem közel 4 hétig fájt, de erre felkészített az orvosom. Meg is lepődtem, amikor a pótlását jóval későbbre tette a doktor. Akkor nem értettem, most már tudom miért.

Foghúzás utáni napokban a fájdalom az arc csontban és az orrgyöknél jelentkezett.

De mind ezzel együtt elviselhető dolog.

2009. jan. 22. 11:05

Ne aggódj! nem fáj az sem jobban mintha másikat húznának.inekcióval észre sem veszed,fel a fejjel,enyémet már kihúzták és túléltem.

Szerintem ne paráz!!!!!!Ha meg maradtál írj! bocsánat ez csak vicc.Szia!

2009. jan. 22. 11:05
Nekem is volt gyulladás, de nem olyan rossz a húzás. Olyan érzés a húzása, mintha felfelé nyomná valaki a fogadat, de kibírható.
2009. jan. 22. 11:05
Amit hallottam olyan, hogy a kellemetlenség azért van, mert a szemfog gyökere magasranyúli, az arcüreg felé, és olyan érzés, mitha a szemed is jönne:D De ezt csak másoktól hallottam, eddig mindenki túlélte. :D
3. tötyi (válaszként erre: 1. - Zafira25)
2009. jan. 22. 11:03
Na ez engem is érdekel mert nekem meg jövőhét kedden húzzák és én is félek ráadásul nekem van rajta egy kis gyuladás is:-((
2. a7baea197d (válaszként erre: 1. - Zafira25)
2009. jan. 22. 11:03
Ha az érzéstelenítőt jól adják be, állítólag nem vészes. Érezni biztos fogod, de nem lesz elviselhetetlen. Tapasztalatom nincs, de ha jó fogdokit választottál, bizonyára kíméletes lesz. :)
2009. jan. 22. 11:01
Nagyon be vagyok parázva, mert holnap megyek fogorvoshoz. Letört az egyik szemfogam és ki kell húzni. Már egy hete nézegetem az altatásos fogászatot, de itt Kisvárda környékén nem találtam semmit... Nagyon fáj? Valaki mondjon valami megnyugtatót!!!!! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook