Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tudnátok ajánlani macskák fül atkásodása ellen? fórum

Mit tudnátok ajánlani macskák fül atkásodása ellen? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 26. 03:10

Sziasztok! Nekem van egy másfél éves zsebtigrisem akinek viszketett a füle. Olvastam, hogy Aloe First sprayt használt valaki, a páciensen. Ha Aloe Vera kivonat van a fül sprayben, akkor lehetséges, hogy maga a növény levelének a nedve is hasonló gyógyító hatással bírhat.

Van itthon ilyen növényem, így leszedtem egy levelet róla, és hagytam körülbelül 12 órát állni, hogy az a nyúlós, zselés állag kicsit cseppfolyósabbá váljon, mert úgy könnyebb alkalmazni, csöpögtetni. Amikor a macsek aludt, akkor cseppentettem neki napi 3 alkalommal 2x2 cseppet a füleibe fecskendővel. Nem tetszett neki, rázta a fülét, ezért igyekeztem úgy cseppenteni, hogy az jó mélyre bejusson a hallójáratba. 2 nap után elmúlt nála a viszketés. Ha valakinek van ilyen növénye és a macskájának hasonló tünetei, akkor használja bátran ezt a csodanövényt. Nem kell állatorvoshoz rohangálni, aki pénzért megmondja, hogy milyen gyógyszert "javallana"

Megnéztem az Aloe First spray-t, 4-5 ezer forint körül láttam neten. Sok növény hasznos a gyógyításra, de persze ezt nem reklámozzák, sőt nagyon nem is tanítják épp azért, hogy ezeket meg kelljen venni inkább. Ajánlani tudom ezt a növényt, ripsz ropsz elmúlt a macsekom viszketése.:)

17. Mely20
2012. okt. 26. 15:08
Fülatkára 1 házi jellegű:5 gerezd foghagymát kell tenni kb fél deci olajba és naponta 2x cseppenteni a fülébe kb 3 napig.
16. NOA
2010. aug. 4. 13:57
A mienknek Canesten kenőcsöt javasolt az orvos mostanában.
15. Free
2009. ápr. 25. 09:25

Asszem, enyém eddig a legegyszerűbb atkairtási ötlet :) Csalánfüves teás vattakoronggal napi 2-3 alkalommal kitörölgettem a makka fülét, s lássatok csodát..! Enyhült a fülviszketés, enyhült a bőrpír, és 3 nap múlva nyoma sem volt az atkáknak :) De azért még jó pár napig teáztattam a macska fülét, mert a szőrre tapadt atkák visszatelepedhetnek ám!

Ja, és jó erős teát csináltam.

2008. dec. 9. 15:55
Szinte bármelyik hipermarketben kapható kutyák és cicák fülébe való csepp. Ebből cseppentesz bele és jöhet a fülpiszka. Ezt ajánlatos naponta 1x-2x megcsinálni, majd lehet csökkenteni, de nem árt heti egy alkalommal kitisztítani állatkáink fülét, mert meg is süketülhetnek.
2008. dec. 9. 13:54
Peru balzsam.
12. Csibe78 (válaszként erre: 11. - Csibe78)
2007. júl. 13. 14:11

Bocsi kimaradt egy vagy a mondatból. Így tökéletes:

Aloe-First, vagy az állatoknak kifejlesztett fajtája az Aloe Veterinary Formula

2007. júl. 13. 14:09
Aloe-First állatoknak kifejlesztett fajtája az Aloe Veterinary Formula
10. emagdi
2007. jún. 29. 08:32

stronghold, frontline.

állatpatikában segítenek:)))

2007. jún. 29. 08:16
Sziasztok! Én is a Stronghold-ra esküszöm. A füllcseppet az én cicaim se kultivaltak. Olyan szerencsétlen latvanyt nyujtottak logo fülecskékkel. :-( Nalunk lakasban vannak a macsekok és csak a beteges szokott atkasodni, ami azt jelzi hogy ismét lerobbant az immunhaztartasa.
2007. márc. 16. 23:09
én OTIKETH-ET HASZNÁLOK AZ ÁLLATORVOSSAL IRATOM FEL JÓ MRET CSAK A FÜLÜKHEZ KELL TARTANI ÉS A VÉKONY CSÖVÉN CSAK BELESPRICCELNI ÉS A FÜLKAGYLÓT VÉGIG DÖRZSÖLGETNI IGY ELJUT MINDENFELÉ A FOLYADÉK ÉS NEMKELL BIRKOZNIVELÜK A FÜLPISZKÁLÁSSAL KIRÁZZÁK MAGUK JOL AZT AZ OLALYOS LEVET HÁROM-NÉGYHONAPONKÉNT ISMÉTELEM NÉKÜNK EZ ELÉG DE VÉGUL IS VISSZATÉR MINDIG,AKÁR MIT IS HASZNÁLTAM MÉG.KÉRDEZIK ITT,HOGYMILYEN AZ A FÜLATKA ,FEKETE SÖTÉTBARNA MASSZA VAGY HA MÁR BESZÁRADT AKKOR TÖRIK DARABOSAN FEKETE MORZSALÉK HULLIK KI A FÜLÜKBŐL ,NEMSZÉP LÁTVÁNY ÉN A SOK CICÁIMNAK ÓRÁKIG PUCOLGATOM MIG RENDBEJÖN A FÜLÜK.
2007. márc. 15. 21:29
Aloe First .Nekem bevállt.Ha a cicáimnak vagy kutyáimnak baja van mindíg Aloét használok.
6. Szeszipuszi (válaszként erre: 7. - Juniperus)
2006. nov. 16. 11:09

Lehet, hogy a Stronghold az! Bocsi, nem akartam senkit félrevezetni, de nekem kutyám is van - lehet, hogy az ő spot on-ja az általam említett. Lehet, hogy keverem...:(

Azt viszont tudom, hogy ezek a szerek nem védenek a galandférgek ellen - az én kinti macsekom meg mindig azzal fertőződik, mert meg is eszi az egeret, amit fog. Már kéthavonta adom neki a féreghajtót...ez most bevált, úgy tűnik

2006. nov. 15. 14:12
Valamelyik spot on külső és belső parazitaírtó is segít megszüntetni a fülatkát. Ha jól emlékszem, akkor a Frontline. De a fület akkor is tisztítani kell, amíg el nem múlik. A mi cicánknak is volt fülatkája és alig vártam, hogy olyan idős legyen, hogy a Frontline-t használni lehessen. Azóta nem jött elő.
2006. okt. 8. 17:32
az mitől jön elő? és milyen? még nem is láttam olyat.
2006. okt. 8. 17:19

Nálunk is a doki egy cseppet írt fel neki, amivel fülpiszkával kellett neki kipiszkálni....hát mondhatom, nem örült neki. Ezt folyamatosan kellett neki csinálni, minden nap, aztán még el sem fogyott a csepp, el is múlt. Aztán nem is jött neki elő. Sajnos annak a cseppnek nem tudom a nevét, és a cicám sincs már meg, de a Lehel úti, nagy állatklinikában írták fel. Talán ha ott megkérdezed, lehet, ugyanazt írják fel neked.

Puszi, üdv a cicusodnak!!! :D

2006. okt. 8. 14:45

Sajnos, macskáinknál rendszeresen előfordul a fülatkásodás, állatorvos megnézi, cseppet ír, el is használjuk, rendszeresen tisztítjuk a fülüket, egy darabig jó is, tiszta is, de újra előjön!!!!

Adjatok valami jó tanácsot!!

2006. okt. 8. 14:44
Mit tudnátok ajánlani macskák fül atkásodása ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook