Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanultál már eszperantó nyelvet? Mi a véleményed? Tényleg olyan előnyös, ahogyan beharangozzák? fórum

Tanultál már eszperantó nyelvet? Mi a véleményed? Tényleg olyan előnyös, ahogyan beharangozzák? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2013. dec. 4. 08:28
Nem,és nem is szándékozom!És nem olyan előnyös!
2013. dec. 4. 08:02
van itt valaki?
74. koa (válaszként erre: 72. - Pink84)
2013. márc. 25. 15:04
Szia. végül is belevágtál, hogy sikerült, tapasztalatok? Én is most szeretnék belevágni munka mellett a netes lenne nekem is jobb.
73. koa (válaszként erre: 55. - Nkriszti)
2013. márc. 25. 15:02
Szia. nekem is küldenél anyagokat, én most szeretném elkezdeni, de csak alapfokú kell vagy középfokúból elég az írásbeli vagy a szóbeli.
72. Pink84 (válaszként erre: 71. - Homern)
2012. aug. 6. 19:29
Köszi az infót! Én a netesen gondolkodtam,mert munka mellett egyszerűbb és több emberrel beszéltem,aki azt mondta remekül küldik az anyagot, kijavítva vissza is küldik stb. a szóbelin húznak meg sok embert attól jobban tartok, de azt hiszem bele fogok vágni.
71. homern (válaszként erre: 70. - Pink84)
2012. aug. 6. 16:46
én ennyi idő után középfokúztam le még gimiben,heti 1x jártam tanárhoz,otthon már nem igazán foglalkoztam vele.elég egyszerű,logikus az egész.(én angol és német után tanultam)
70. Pink84
2012. aug. 6. 16:13
Én most gondolkodom rajta 3 hónap alatt szeretném letenni.Szerintetek az reális, olvasni ilyet meg olyat is.
2010. dec. 29. 08:29

Ha diplomához valahol el lehet sütni, akkor jó.

Gyakorlati jelentősége, használati értéke nulla.

Én hajós vagyok, időm mint a tenger és az lett a hobbim az utóbbi 10 évben, hogy nyelveket tanulok.

Az eszperantó egy arra irányuló mesterséges nyelv, hogy akár nyelvtani, akár kiejtési szempontból ne tartalmazzon kivételt és szókincse a leggyakoribb élő nyelvek szókincséből legyen összeállítva, ez által a lehető legkönnyebben elsajátítható legyen.

Aki 2-3 nyelvet beszél, pl. egy valamilyen germán (német, angol, stb.) és egy valamilyen román (olasz, francia, stb.) nyelvet, az 4-6 hét alatt napi mondjuk 4 órával megtanulhatja nagyon jó szinten.

De, minek...?

Pár éve megtanultam latinul is azért, hogy jópofa dolog olvasni a régi, akár 2 ezer éves szövegeket, szöveg töredékeket. Egyébként csak időmilliomosoknak és mazohistáknak ajánlom:D

Eszperantót tanulni egy jó játék - nem több.

2010. dec. 29. 06:48

szia!


3 hónap alatt közép c nyelvvizsga és nem estem túlságosan hasra a tanulásba, mert család és munka mellett csináltam meg.A lényeg egy jó tanár aki minden fontos infót átad és begyakoroltat veled.


sok sikert !

67. pmjudit (válaszként erre: 66. - Nkriszti)
2010. dec. 28. 16:26
Szia! Írok privit!
66. Nkriszti (válaszként erre: 64. - Pmjudit)
2010. dec. 27. 23:37
Szia! Milyen fokra menne és írásbeli, szóbeli kellene?
65. Tipke (válaszként erre: 63. - Nkriszti)
2010. dec. 27. 19:44
Szia! Köszönöm szépen, még nem néztem de remélem megkaptam, az eddigieket is nagyon köszönöm nagy segítségemre vannak!
2010. dec. 27. 19:19
Sziasztok! Szemtelenség lenne, ha én is kérnék anyagot? Apának SOS kellene a nyelvvizsga.
63. Nkriszti (válaszként erre: 62. - Tipke)
2010. dec. 27. 19:07

Szia! Ha még olvasod, ma sikerült elküldenem az első email címedre a lemaradt cuccokat. Sajna csak most volt rá időm, hogy egyáltalán nyugiban le tudjak ülni a gép elé. Nem a te postaládáddal volt a baj, hanem a freemailem nem akarta egyben elküldeni, azt nem tudom, hogy mi a baja vele, egyszerűen nem csatolta a dolgokat a továbbításnál, pedig már sok embernek elküldtem, és simán átment. Le volt mentve a gépemen, és így tudtam átküldeni, igaz jó pár darabban.

Jó tanulást és sikeres vizsgát!

62. Tipke (válaszként erre: 60. - Nkriszti)
2010. dec. 12. 17:43
Szia!Megkaptam amiket küldtél, örök hála érte! Írtad, hogy van amit nem tudtál elküldeni. Priviben elküldöm a másik e-mail címem, hátha arra sikerül. Mégegyszer köszi szépen.
61. Nkriszti (válaszként erre: 58. - 07c4794583)
2010. dec. 12. 00:46
az eszperantó hasonló lehet hozzájuk, én franciát is tanultam a német mellett valamikor, és bizony visszaköszönt pl. a létige (est-estas), elöljárók, stb. de azt mondják, hogy aki angolos, azoknak is sok szó ismerős benne
60. Nkriszti (válaszként erre: 59. - Tipke)
2010. dec. 12. 00:42
Szia! Küldtem, remélem átmennek, írtam mailt is, nézegess át mindent, amit küldtem, és utána majd leszeded ami kell belőle. A tesztprogi nagyon szuper, én azzal készültem!
59. Tipke (válaszként erre: 55. - Nkriszti)
2010. dec. 11. 20:38
Szia! Majd írj már itt is légyszi ha elküldted az emailt. Még egyszer köszi szépen. Pussz
2010. dec. 9. 23:26
az olasz és a spanyol nyelv szintén könnyen tanulható tapasztalataim szerint - főleg annak, aki hajlamos a logikus gondolkodásra.
57. Nkriszti (válaszként erre: 56. - 83e25137af)
2010. dec. 9. 23:11
könnyebb az biztos, mint egy nemzeti nyelv!
2010. dec. 9. 22:33

sziasztok


Én februárban kezdem majd el. szintén diplomához másod nyelvvizsgaként.


akkor könnyen tanulható ennyire? (persze belefektetett idővel munkával nyilván nem magától.. :) )

55. Nkriszti (válaszként erre: 53. - Tipke)
2010. dec. 9. 22:23

Szia! Nekem van jópár cuccom, ha kell, írj!

Szóbelihez vannak kidolgozott témaköreim, ezeket én is kaptam, aztán én magamnak még kidolgozgattam, stb. vannak szituációim is, elég sok, középszintű. Írásbelihez is van egy jópár anyagom, tesztekhez jó kis gyakorlóprogramom.


Én végigcsináltam az online tanfolyamot az eszperanto.hu-n, nagyon-nagyon jó, beleveri az emberbe a nyelvtant, a végén meg van a középfokhoz szószedet is, stb. Szerintem nekem ezért sikerült olyan jól az írásbelim.

2010. dec. 9. 19:49
Én 14 éves koromban körülbelül fél év alatt megtanultam, egy darabig hallgattam a kossuthon (vagy hol is volt) minden délután az eszperantó nyelvű híreket, ezen kívül semmit nem tudtam vele kezdeni. Mára teljesen elfelelejtettem. Érdekességnek jó volt. :)
53. Tipke
2010. dec. 9. 19:20
Tudnátok linket küldeni, ki hol nézte az eszperantó tanfolyamot, vagy könyvet vagy bármit. Lassan 1 éve tanulom... 3x voltam nyelvvizsgázni... de semmi. Bár szóbelizni még nem voltam, majd januárban megyek. Honnan tudnék tételeket szerezni?
2010. nov. 14. 14:42
Sziasztok! Én most kezdtem el tanulni a nyelvet, még nagyon az elején járok - szintén diplomához kell, felsőfokú. Angolból már van egy szakmai középfokúm, de két nyelvvizsga kell (vagy még egy szakmai vagy felsőfok). Olvastam, hogy van olyan aki szintén felsőfokút csinált eszperantóról, erre a szintre nulláról kb. mennyi idő alatt lehet eljutni? (tudom sok mindentől függ...)Én amúgy egy netes tanfolyamot találtam, 12 leckés, eddig csak a bemutató anyagot csináltam meg, tetszett, úgyhogy valószínű azzal fogok tanulni, csak meg kell rendelnem...
51. putyka
2010. szept. 23. 14:42

Sziasztok! :)

Csak benéztem, hogy miket írtok. Most kezdtem el tanulni az eszperantót.

50. Annitta (válaszként erre: 46. - 079980be51)
2010. szept. 16. 14:06
Szia! :) Köszi ismerem az oldalt és a lernu-t is szeretem!Ezen kívül e-mail-ezek is francia anyanyelvű eszperantistával...
2010. szept. 16. 13:59
Egyébként gratulálok a 88%-hoz!!Nem kis teljesítmény! Még egy ismerősöm se ért el írásbelin ennyit! A szóbelin 4 pontot vesztettem magnóval együtt, ezért hihetetlen ez a kínlódás az írásbelivel! További szép napot!
48. Annitta (válaszként erre: 45. - Nkriszti)
2010. szept. 16. 13:44

:) Nem , nem azt állítottam, hogy mázlija van mindenkinek akinek sikerül! Azt írtam, hogy az egyik ismerősöm 1 hónapos tanfolyam után középfokon vizsgázott és sikeresen! Én tudom, hogy mennyit tudott, együtt is tanultunk.... ő is tudta,hogy nem érdemelte meg...Az egyik fordításhoz SEMMIT nem írt és 4 pontot kapott rá.(akkor még nem kellett 40%)

Nekem az első vizsgámon 7 pontot adtak a szövegértésre,úgy,hogy egy betűt se írtam, mert el se jutottam akkor még odáig!

mire kaptam 7 pontot?


Megtekintésnél most nem volt kiértékelve csak a magyarra fordításom! A többi feladatban csak pipák voltak és semmilyen javítás, áthúzás....bármi amit esetleg legközelebb máshogy tudnék csinálni! A szövegértés ugyan így! Kipipálgatva,de a pontokat nem kaptam meg! Ott voltak a helyes válaszok, ez jó indoklás volt fel is lebeztem...sablon szöveget kaptam válaszul.

Én elhiszem, hogy én is hibázok!!Azt is elfogadom, hogyha olyan pontokat kapok,ami még nem éri el a középszintet, de ha én veszem a fáradtságot,hogy felutazok megnézni, akkor ők rendesen javítsák ki!(És ne adományozzanak nekem 7 pontot ha nem írtam semmit!)

Csak az a legrosszabb , hogy úgy érzem ennek nincs vége, mert az számít,hogy befizessék minél többen! Ha tudom, hogy ennyit kínlódok nem kezdek bele, hanem 2 év alatt már angolból is levizsgáztam volna! Csak csalogatott az, hogy 3 hónap alatt nyelvvizsgát ad...Nem a nyelvvel van bajom még mindig, hanem a vizsgaközponttal!!Szerintem nem teljesen korrekt amit ott csinálnak! Köszi, hogy írtál és meghallgattál! Írj még!:)

47. Nkriszti (válaszként erre: 46. - 079980be51)
2010. szept. 14. 12:48
Bizony, oda kell tennie az embernek magát, főleg ha nehezebben megy a nyelvtanulás, mint például nekem is!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook