Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 hónapos kisfiam beteg. Kaptunk gyógyszert, de nem tudom vele bevetetni hogyan csináljam? fórum

21 hónapos kisfiam beteg. Kaptunk gyógyszert, de nem tudom vele bevetetni hogyan csináljam? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
91. dus (válaszként erre: 90. - Dus)
2009. jan. 22. 20:16

...bocsi, elnyomtam.

Szóval kíváncsi vagyok, mit mond holnap az orvos,ha megtudja: nem is szedjük a gyógyszert! Azért ha kell, íratok ki neki valami mást, ami nem hányatja meg!

Bazsi taknyossága megmaradt, de nem súlyosbodott! Ügyesen használta az orrsprayt is! :))


Remélem mindenkinek jól telt a napja!

A betegeknek gyógyulást kívánok!

Szép estét!

90. dus
2009. jan. 22. 20:13

Sziasztok!

A napunk jól telt, már nem volt láza, de a gyógyszert továbbra is hanyagoljuk! Tök úgy néz ki a fiam, mint akinek semmi baja sincs!

A szájába mutogat, hogy fáj, szerintem a torka fájhat! :((

Holnap kell visszamennünk a dokihoz, kíváncsi v

89. pmjudit (válaszként erre: 88. - Dus)
2009. jan. 22. 11:11

Na, örülök a jó híreknek.


Nálunk szerencsére most egyik sem beteg. A nagy oviban van, a pici itt huncutkodik körülöttem. Már szétpakolta az egész gyerekszobát, majd pakolhat a lányom..

Remélem most már minden rendben lesz NÁlatok is.:)))

88. dus (válaszként erre: 86. - Pmjudit)
2009. jan. 22. 08:13

Nektek hogy telt az éjszakátok?


Nálunk a nagyobbik fiam kezd nagyon benne lenni a náthába: köhögéssel,orrdugulás és rekedtséggel ébredt! Vitte a suliba az orrsprayt és az ACC-t.

Tegnap ő is volt velünk dokinál, de az orvos azt mondta: még nem kell neki gyógyszer! Lehet, hogy mégis csak kellett volna????!

Kíváncsi leszek, délután miylen állapotban jön haza!

A kicsikém most kelt fel, jó a kedve! :))) Nincs láza, épp teázik.


Szép napot Nektek!

87. dus (válaszként erre: 86. - Pmjudit)
2009. jan. 22. 08:09

Szióka!


Hihetetlen, de lázmentesen aludtunk! Vagyis még mindig alszik! De nem lázas!!! :))))

Este 1/2 9 -kor még kapott egy kúpot, de aztán semmi zűr nem volt! Mondjuk volt fent az éjszaka kb. 5x, de csak teázni. Megivott 2 cumisüveg teát, ami 0,5 liter! Legalább ezzel nincs gond!

A párommal azt beszéltük, ha ma már nem lesz lázas, nem erőltetjük a gyógyszert, mert a hányástól félünk, hogy kiszárad.

Kíváncsi leszek, ha felébred milyen kedve lesz! Ha nyűgi, akkor fog lázasodni, ha játékos, akkor jó napunk lesz! Bizakodó vagyok. :)))

86. pmjudit (válaszként erre: 85. - Dus)
2009. jan. 22. 06:59

Szia Dus!


Mi újság? Milyen volt az éjszak, hogy van a kisbeteg?

85. dus
2009. jan. 21. 21:34

Itt lennék.


A kicsikém időben elaludt, de riasztót fújt jelezvén:

" anya lázas vagyok, nyomj be egy kúpot! "

Mert hát megint elindul a láza fölfelé! Nem volt magas, "csak" 38 fok, de ha feljebb megy, megint hűtő fürdőzhetem az éjszaka kellős közepén!

A narancsleves gyógyszer kutyulék sem vált be, de már nem is erőltettem. Végre evett egy kicsit vacsira, nem akartam meghányatni!


Remélem éjjel nem lesz láz-rekord döntés!


Többi baba is alszik már?

Jó éjt mindenkinek!

2009. jan. 21. 20:21

én is most rakta le őket.Remélem nem találnak ki még dolgokat,csak hogy ki jöhessenek. Remélem nyugodt éjszakánk lesz.Mondjuk ma már nem volt lázuk.

Attól félek ebből kikeveredünk és jön az influenza,és akkor kezdhetjük előröl.

2009. jan. 21. 20:14
Szia Dus!skerült elaludni a kismanódnak??benne maradt amit sikerült a hohes c-vel belediktálni????
82. dus (válaszként erre: 80. - Pmjudit)
2009. jan. 21. 19:47

Ááá, még nem, de nem sok híjja!

Megyek is leteszem őket, de ígérem, még ma este visszajövök!



Akivel már nem találkoznék: nyugodt éjszakát és mihamarabbi gyógyulást kívánok!

81. dus (válaszként erre: 79. - Lizabella)
2009. jan. 21. 19:45

Szerencsétek van.Mi annak idején a naggyal a fülfelszúrást sem úsztuk meg! :((

Neki is nagyon fájt, a kórházig (ami tőlünk 1 órára van) torka szakadtából ordított! A szúrásnál még jobban sírt, de utána egyik percről a másikra megkönnyebbült! Azóta szerencsére nem volt a fülével semmi baj!

Gyógyuljatok meg Ti is minél hamarabb!

80. pmjudit (válaszként erre: 77. - Dus)
2009. jan. 21. 19:43

Hát nem semmi..

Nálatok is volt már szinte minden.De a változatosság gyönyörködtet. Csak pozitívan!!! Mondom én, aki bepánikol és belebetegszik, ha beteg a gyerek.


Köszi a dícséretet, imádom őket.


Megnéztem én is a lapodat, csodaszépek a fiúk! És nagyon hasonlítanak, azok a szemek.. hmmm!

Pici alszik?

79. lizabella (válaszként erre: 75. - Dus)
2009. jan. 21. 19:38
Van egy 3 éves is.Komolyan mondom még ilyen rossz éjszakánk mint a hétfői soha nem volt.Nagyon fájt a füle,sikítozott a fájdalomtól.Egy percet nem aludtunk.Hál istennek szúrni nem kell.Én nagyon esküszöm a hagyományokra.És megpróbálom,az antibiotikumot kiváltani.Pl most egy csepp hagyma levet csepegtettem a fülébe.Hál istennek kifakadt és már folyik,így nem kell szúrni.
78. dus (válaszként erre: 76. - Pmjudit)
2009. jan. 21. 19:33
Nagyon szépek a gyerkőceid! Gratulálok hozzájuk! A lányod mér kész hölgy! A kicsi meg egyenesen zabálni való! :)))
77. dus (válaszként erre: 76. - Pmjudit)
2009. jan. 21. 19:31

A cefzilt már mi is kaptuk a nagynál. Vagyis először a cefzilt szirupba, majd mivel ő is kihányta, ennek a gyógyszernek az injekció változatát (zinacef) 10 napon át napi 3szor! Mit ne mondjak, nem volt nagy élmény egyikünknek sem!

Nekem is volt a nagy is bölcsis. Ő sem volt beteges, csak nehezen szokott be. sokszor sírva hagytam ott, de muszáj volt mennem dolgozni! Az oviban viszont mi is minden nyavaját összeszedtünk! 24 hetes terhes voltam, amikor ő is hozzátok hasonlóan bárányhimlős lett. Volt is nagy riadalom, elhiheted!!!

A kicsi még eddig nem volt sokat beteg, de félek a bölcsiben majd lesz!


Egyébként ne aggódj, a tapsolós játék (dícsérgetés) nálunk is ugyanúgy megy, mint nálatok! :))) Tapsolunk evésnél, bilizésnél, kézmosásnál, kádban mosakodásnál, vetkőzésnél, stb!

És ő is nagyon élvezi! :))))

76. pmjudit (válaszként erre: 72. - Dus)
2009. jan. 21. 19:16

A picim nem hány úgy a gyógyszertől, mint a nagy. Mi Cefzilt, Curamot, Augmentint szoktunk kapni.


A cikkedet el fogom olvasni.

Mi is megyünk bölcsibe, de majd csak szeptembertől.


Ez a tapsolós dolog elég vicces nálunk. Ha vki látná.... - lehet, hogy ő is tapsolna:)))


Nekem a nagyobbik a bölcsiben nem volt beteges, csak bárányhimlős, bezzeg az oviban. Elsők között dől ki és akkor jön az antibiotikum és a vele járó cirkusz.

75. dus (válaszként erre: 74. - Lizabella)
2009. jan. 21. 19:16

Szegény kicsikéd! Annál rosszabb nincs is,m int a fülfájás! Szúrni is kellet?

Jobbulást kívánok nektek is!!!!

2009. jan. 21. 19:12

Közép fül gyulladása van.Nagyon fáj a füle szegénykémnek.


Most a fürdőkádban adtam be neki,mondtam,hogy itt a jézuska és vissza viszi az ajándékokat,ha kiköpi.Ez most bejött....Az tuti,hogy találékonynak kell lenni.De a ti helyzetetek más,mert mi legalább nem hányjuk ki..

73. dus (válaszként erre: 72. - Dus)
2009. jan. 21. 19:11
Ja, a nagy nálam meg sem eszi a szirupot, már a látványtól öklendezik! 3 éves kora óta ha csak lehet, tablettát íratok neki.
72. dus (válaszként erre: 71. - Pmjudit)
2009. jan. 21. 19:09

Igen, majdnem egyidősek a gyerkőceink! :))

A kicsid is undorodik a gyógyszertől? Neki is hányás a vége?

Ti mit szoktatok kapni, ha betegek vagytok?

Szerencsére nekünk még rotánk nem volt, de volt más. A nagy kiszáradással, félrekezeléssel, tüdőgyulladással, befulladással volt kórházba, a kicsi pedig ismeretlen eredetű ájulással, majd kórházban összeszedett hányás-hasmenéssel. (erről van cikkem is, ah érdekel)

Márciusban kezdjük a bölcsit, előre félek, mi lesz vele, mennyire lesz beteges!?!

71. pmjudit (válaszként erre: 67. - Dus)
2009. jan. 21. 19:02

Sajnos ismerős a dolog. Nekem is nagyon nehezen veszi be még mindig a lányom a gyógyszert, pedig már 6 éves. Sokszor megígéri,,tényleg komolyan be akarja venni - már elég nagy, megérti, hogy kell - de amikor odaér a szájához, olyan undort kap, hogy azonnal visszajön az egész.

Legutóbb is fel kellett iratni még egy adaggal, mert annyiszor kihányta.


Sajnos mi megjártuk a kórházat is hazahozta az oviból a rotát és bekerültünk az ovistársaival együtt.

A kisfiam is, aki akkor még nem volt 1 éves. Most 22 hós - majdnem egyidős a tieddel, neki a taps és a beszéd egyelőre hatásos.

70. dus (válaszként erre: 69. - Lizabella)
2009. jan. 21. 19:00

Ti mire kaptátok? Mi baj a kicsinek?

Ezt a gyógyszert nem ismerem, de majd utána nézek a neten! Köszi a tanácsot!

69. lizabella (válaszként erre: 40. - Dus)
2009. jan. 21. 18:58

CURAM-ot írta elsőnek azt már próbáltuk az se jó.

Nekem délben bevette nagy nehezen.Sajnálom,hogy nektek nem sikerült.Kérj másikat.


Ennek meg vágd ki a dobozról a nevét.Én ott gyűjtöm a pénztárcámba a "neveket",hogy milyen gyógyszert nem kérek.

68. dus (válaszként erre: 66. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 21. 18:57
Igen, a Sumamed is por alapú, amit forralt vízzel kell bekeverni! De rettenetes keserű az íze!
67. dus (válaszként erre: 65. - Pmjudit)
2009. jan. 21. 18:55

Köszi a tanácsot! Adok neki normaflort, de nem ezzel van a gond, hanem hogy a gyógyszer meghányatja, nem marad meg benne sem az, sem más beadás után! Hiába tapsolunk mi neki, a tesójával kinézetre ugyanolyannal "koccintanak", de semmi jó nem jön ki belőle!

Most narancslébe tettük bele, nagyon lassan fogyogat! :( De legalább nem hányja ki! Mert félő, hogy kiszárad, ha sokat hány! Annak meg kórház a vége, amit mi nem akarunk!!! :((

66. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 64. - Dus)
2009. jan. 21. 18:53
Örülök, hogy jobban vagytok! Nekem is 2 éves a kissebbik. Mi is mindig szirupot kaptunk eddig, vagy por alapút, amit fel kellett oldani.
2009. jan. 21. 18:52

Nem olvastam teljsen vissza, így bocsi ha már más is írta, de feltétlenül adjatok neki Normafloret vagy Lactiveot, hogy a gyomrocskáját ne készítse ki az a gyógyszer.


Jobbulást és tapsoljatok neki - mi úgy szoktuk, már beírtam ide.

64. dus (válaszként erre: 63. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 21. 18:48

Szia!


Köszi az érdeklődést, már viszonylag jobban vagyunk!


Evett egy kicsit 4 órakor, de a gyógyszer miatt ki is hányta! Próbáltuk becsapni a krémtúróval, kihányta. Aztán a párom elment, vett Hohes-C 100% narancslevet, ebbe belekevertük a gyógyszert, így lassan ugyan, de iszogatja.

A láza szinte teljesen lement, legutóbbi méréskor 37.3 volt, ami már sokkal jobb a délutánihoz képest! De az éjszaka még hátra van!

A kedve jó, játszik, rohangál, labdázik, talán a nehezén már túl vagyunk.


Gyógyszerérzékenység?

Hát, nem tudom. Már többször kaptuk ezt a gyógyszert, simán bevette, semmi baja nem volt tőle. Most meg tessék....., taccsol tőle!

Az a baj, hogy 2 éves kicsinek még nem írnak ki tablettát, mert ekkoráknak a hatásos gyógyszerek szirup formában vannak. Ami nem szirup, az meg hatalmas adag.

Vagy van olyan tabi, amit kicsiknek is lehet adni? Ha tud valaki valamit ajánlani, szívesen fogadom és rákérdezek a dokinknál!

63. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 62. - Dus)
2009. jan. 21. 17:32

Nem lehet, hogy nem bírja magát a gyógyszert? Szólni kéne a dokinak! Ha mást nem hányt ki csak a gyógyszert én erre gyanakodnék.

Most hogy van a kisbeteg?

Lázát sikerült levinni?

62. dus
2009. jan. 21. 17:19

Ismét itt lennék.

A vaníliás krémtúrós becsapós módszer nem vált be! Összehányta tőle magát rendesen! (meg bennünket is!)

Így most apa elment a boltba venni 100%-os gyümilevet, hátha azzal lecsúszik!

Ha nem, muszáj lesz holnap visszamennem a dokihoz másik gyógyszert kérni!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook