Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3963. zinike (válaszként erre: 3962. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 6. 12:34
Nem még nem kezdtem el újra, de már felkészültem csak elutaztunk és ezért holnap indítom majd az "edzést". Kíváncsi leszek rá, hogy hosszú kihagyás után hogy fog menni...:D Naponta terveztem így előre, remélem tudom is majd tartani :)
3962. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3961. - Zinike)
2015. ápr. 3. 19:30

És elkezdted már újra? Majd biztatgatlak, hogy ne hagyd abba. :))

Tegnap megint kimaradt, de ez most tényleg nem feladás vagy lustaság. Úgy látszik, ráment ez a vírus a gyomromra, mert szinte folyamatosan olyan rossz érzés van benne, kicsit émelygés vagy ilyesmi. Emiatt alig eszem, amit nem bánok, viszont annyira gyengének éreztem magam tegnap, hogy még az öt tibetit is kihagytam, nem csak a hulahoppot.

Ma viszont 6 percig gyakoroltam, és sikerült rekordot dönteni. 17 pörgés egyben! :D

Remélem, lesz ez jobb is. Néha tényleg úgy ráérzek a dologra, de aztán elindul lefelé a karika, és akkor annyi. :(

Majd számolj be, hogy haladsz! Mennyi ideig csinálod? Naponta vagy ritkábban?

3961. zinike (válaszként erre: 3960. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 2. 19:15
Én is töltöttem, csak már nem tudom, hogy sóval vagy rizzsel... nem emlékszem :) Grat a 16hoz, biztos hogy fog menni, hisz a gyakorlat teszi a mestert ;) Igen nekem megyegetett, csak a feladás problémája állt fent nálam is mindig.
3960. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3958. - Zinike)
2015. márc. 31. 11:31

Na, hál'isten ma már jobban vagyok, úgy hogy előkaptam a karikát, és úúúgy örülök. Már 16 pörgés megvolt egyben! Tényleg csak rá kell érezni. Ezek szerint fog ez menni jobban is. De most csak négy percig csináltam, egyrészt mert elfáradtam, másrészt mert nem akarom, hogy megint olyan erős fájdalmaim legyenek.


Neked jól ment, amikor használtad?

Milyen karikád van?

3959. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3958. - Zinike)
2015. márc. 30. 22:07

Mivel én is hajlamos vagyok a nagy lelkesedés után feladni a dolgokat, egyenlőre csak egy sima műanyag karikába ruháztam be, amit megtöltöttem rizzsel. Ha tartós marad a lelkesedés, akkor majd talán beszerzek egy komolyabbat, bár a fórumban olvastam, hogy a töltött sima műanyag sokaknak bevált.


De sajnos most szüneteltetnem kell, mert belázasodtam, valami náthaféle lehet. Ilyenkor pihennem kell, különben tovább tart a gyógyulás. De ahogy jobban leszek, folytatom, csak óvatosabban, mert nagyon fájt mindenem tőle. :)

3958. zinike
2015. márc. 30. 21:41
Te milyen karikát használsz? Műanyag vagy tömör (fa)?
3957. zinike (válaszként erre: 3956. - 2bed2dfa3a)
2015. márc. 30. 21:41
Türelmetlen voltam és helyhiány miatt...azóta jött fel rám még több és ezért gondolkodom rajta, hogy lehet újra elő kellene venni a szekrény mögül :) Nekem szerencsére ment, kölökkoromban is sokat hullahoppoztam így meg volt bennem később is az "adottság". Szerintem a héten lehet elő is kerítem és csatlakozom hozzád :D Ketten mindig könnyebb azt mondják...
3956. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3955. - Zinike)
2015. márc. 30. 06:48

Szia! Jaj, de jó, már azt hittem, meghalt a fórum. :)

Hát én még teljesen kezdő vagyok, úgy hogy először is meg kell tanulnom karikázni, hogy ne essen le két-három pörgés után. Aztán fokozatosan szeretném emelni az időt, ahogy bírom. Azt olvastam, hatásosabb ha mindennap használjuk, mintha ritkábban hosszú időt. Napi húsz perc a tervem. A hasamat, derekamat szeretném normálisabb formába hozni, mert van rajtam kb. 20 kiló plusz, és az szinte mind a hasamra jött fel az évek során. Amikor sikerült fogyni régebben, akkor sem a hasamról ment le. Remélem, ez segít, nagyon sok jó tapasztalatot olvastam itt a fórumon, azért is kezdtem bele.

És te? Nem volt hatásos, vagy miért hagytad abba régen?

3955. zinike (válaszként erre: 3954. - 2bed2dfa3a)
2015. márc. 29. 21:04
Halihó! Én régen próbáltam a karikát, de lehet visszaveszem! Te milyen terv szerint haladsz vele? mi a célod?
2015. márc. 29. 20:17

Kop-kop! Nem jár erre már senki? :(


Hát én fájok. Csak öt percet akartam tegnap, mert tudtam, hogy fájdalmas lesz, ha nem fokozatosan szoktatom magam hozzá, de nem bírtam abbahagyni öt perc után. Ennek eredményeként ma úgy mozogtam, mint aki megrokkant, és ráadásul még össze is van verve. De azért ma is gyakoroltam, de csak kb. 8 percet. Már elértem, hogy 9 pörgésig fent marad a karika. :)


Remélem, jön még erre valaki!

2015. márc. 28. 21:06

Sziasztok! Olvasgattam a topikot, és olyan nagy kedvet csinált, hogy kipróbáljam ezt a mozgást, hogy ma már be is szereztem egy karikát. Kipróbáltam üresen, aztán feltöltöttem rizzsel. Nekem csak kb. fél kiló ment bele, pedig olvastam, hogy volt aki egy kilót tudott beletölteni. Szóval így most egy kicsit több mint fél kilós. Persze nem megy a pörgetés, nem is vártam, hogy egyből sikerül. Már igen sok-sok éve, hogy utoljára hulahoppoztam, és akkor sem voltam menő benne. Ennek ellenére alig bírtam abbahagyni, annyira jól esett. A sok próbálkozástól és hajlongástól totál leizzadtam.

Remélem, írtok, jól jönne a buzdítás!

3952. aca7433163 (válaszként erre: 3951. - Siss27)
2015. márc. 26. 16:14
Akkor ahhoz van elég helyem. Köszönöm a választ!
3951. siss27 (válaszként erre: 3950. - Aca7433163)
2015. márc. 26. 14:04
A felnőtt karikák általában 80 cm átmérőjűek.Nekem is ilyen van.Hely annyi kell,hogy a derekad vagy a csípőd(ki melyiken)körül pörgetni tudd.Egy szobában azért van hely erre.Miért lenne helyigényes?Szerintem nem az.Annyi hely bárhol van,hogy ne ütközzön bele a karika semmibe.
2015. márc. 26. 11:43

Sziasztok! Elkezdtem olvasni a topikot, és nagy kedvem lett kipróbálni.

Légyszi valaki írja meg, hogy mekkora helyet igényel a dolog, mert attól függ, veszek-e karikát. A 98. oldalnál járok az olvasással (elkezdtem az elejétől), de eddig csak annyit írtak róla, hogy helyigényes. Előre is köszi.

3949. Roza78
2015. jan. 22. 22:34

Sziasztok!

Hogy haladtok a karikázással? Én kb. 1 hete kezdtem nem időre csinálom hanem számolom a fordulatot :-) ma már 1000-ig jutottam. Holnap lemérem az időt is.

3948. szöszi71 (válaszként erre: 3946. - Hobbit)
2015. jan. 12. 15:23

Köszi szépen! :)

Mostmár tuti elmarad mindenféle mozgás délután. Sajnos a fejem még mindig fáj gyógyszer ellenére is. :( Azt hiszem annyi pici mozgásom mégiscsak lesz, hogy hazagyalogolok ami 40 perc. Azt hiszem ez most elég is lesz. Hátha még jót is tenne.


Köszi a tanácsot a karikázáshoz. Remélem holnap már alkalmazhatom is. :)


További sok sikert kívánok, Te már nagyon ügyi vagy! :)

3947. siss27 (válaszként erre: 3940. - 12d083b51b)
2015. jan. 12. 10:21

Nekem 80 cm átmérőjű sima műanyag karikám van.

Szerintem a 75 centis az gyerekkarika,azt felnőttnek én kicsinek találom.

3946. hobbit (válaszként erre: 3944. - Szöszi71)
2015. jan. 12. 10:00

:) Hu jobbulást! Átérzem, nekem is szokott fájni a fejem. Cataflam!

Ma 20 perc után álltam le a folyamataos karikázással, azaz eddig fent maradt és még bírtam volna, csak naponta akarok emelni az adagon, ezért álltam le 20 percnél.

Ahogy én kezdtem:

Legelőször csak így: terpesz, jobb lábbal kicsit előre, balra lendítve a kerika, csípőm előre-hátra mozgatom.

Ha ez már ment biztosan, utána vállszéles terpesz, térd picit behajlítva, csípő mozgás előre-hátra.

Ha ez is ment, utána csípőmozgás körben, karom a magasban.

Majd most már tudok egyenes lábbal is terpeszben mozogni többféleképpen is.

Ami segít: karod legyen minél fentebb először, ha úgy ha már fent maradt 1-2 percig és érzed, hogy le akar esni, lassabb és nagyobb ívű mozgást végezz, követve a karika mozgását, ezzel újra elkapod az ütemet. A térd pedig legyen behajlítva picit.

+ tánci-tánci zene, ami felpörget, ami táncra ösztönöz :))

Sok sikert!!

3945. hobbit (válaszként erre: 3943. - 12d083b51b)
2015. jan. 12. 09:52

Az a jó karika méret, ami kb. a köldöködig ér.

Szerintem a 75 cm tuti pici, hacsak nem vagy túl mélynövésű. :))

Ja és fogyáshoz minél nehezebb, annál jobb.

A 75 cm-es szerintem sima gyerek karika lehetett.

3944. szöszi71 (válaszként erre: 3942. - Hobbit)
2015. jan. 12. 07:52

Nagyon ügyes vagy! Gratulálok! :)

Én is gondoltam már arra, hogy megkéne nézni valami oldalt ahol láthatom miként, hogyan csinálják. :)


Valószínű az izomláz a tornád miatt van, nem a hulahopp miatt. :) Köszi a tanácsot, tuti megnézem. :)


Valószínű ma lesz ismét gyakorlás, bár a fejem már 2 napja fáj úgy, hogy semmiféle gyógyszer nem használ rá. Pedig még tornáznom is kellene, de fejfájással tuti nem fog menni, csak a karikázás.

3943. 12d083b51b (válaszként erre: 3941. - Hobbit)
2015. jan. 12. 07:38

KÖszi!

Amit én néztem az üzletben, annak az átmérője a leírás szerint 75 cm, de én nagyon nagynak érzem. Szóval még meggondolom, hogy mi legyen, vegyem, ne vegyem???

3942. hobbit (válaszként erre: 3939. - Szöszi71)
2015. jan. 11. 21:24

Köszi! :)

Nekem már másnap ment így, pedig kb 25 éve nem hulahoppoztam, azaz gyerekkorom óta. :)

Megnéztem egy-két youtube videót és már most egész jól megy. :)

Hulahoop az angol neve, így keress rá.

Az eredmény egyelőre max. izomlázban nyilvánul meg, de az inkább a combomban, fenekemben, gondolom, a torna miatt.

3941. hobbit (válaszként erre: 3940. - 12d083b51b)
2015. jan. 11. 21:21

Szia,

Az enyém 90 cm-es és szivacsos, kb 1kg súlyú. Szerintem tökéletes.

2015. jan. 10. 08:18

Szevasztok

Olvasgatlak titeket, valamikor réges-régen én is tudtam karikázni...

most néztem az üzletben a karikát, de vannak kisebb, nagyobb átmérővel... ti mekkora karikával csináljátok?

3939. szöszi71 (válaszként erre: 3938. - Hobbit)
2015. jan. 10. 08:03

Szia!


Köszönöm! :)

Gratulálok, nagyon ügyes vagy! :)


Egy kicsit irígyellek, hogy neked már ennyire sikerül a karikaát fennt tartanod. Na, de nekem is menni fog egy pár hét után. Neked mennyi idő volt mire ismét belerázódtál?

Én gyakorlás közben a TV-t nézem. :) 20-30 perceket szoktam gyakorolni, de van idő mikor begurulok a karikára mikor leesik, de rájövök, hogy csak gyakorlás kérdése és menni fog. :)


További jó karikázást és kitartást kívánok! :)

Feltétlen írd meg ha már látszik valami változás!

3938. hobbit (válaszként erre: 3937. - Szöszi71)
2015. jan. 9. 20:51

Szia!

Köszi, remélem, kitartó leszek!

Csak rajtam múlik!:)

Kívánom, hogy Neked is sikerüljön a kitűzött cél elérése!!


Ma már 12 percet tudtam karikázni reggel gy, hogy nem esett le egyszer sem. Majd kiegészettem tornával és tök jól indult a reggel.

Este is tekertem 20 percet, szabályosan évezem. :)) Nem is gondoltam volna. Mondjuk, nekem a táncitánci zene nagyon jó mellé, szabályosan táncolni akarok a karikával.

Egyre magabiztosabb vagyok, majd azt szeretném megtanulni többek között, hogy hogy karikázzak a csípőmön, illetve hogy mozogjak, járjak közben :)

Jövő héten remélem, már valamelyik menni fog.

3937. szöszi71 (válaszként erre: 3936. - Hobbit)
2015. jan. 8. 08:38

Szia!


Nagyon ügyi vagy, csak így tovább!

Kitartást kívánok a célod eléréséhez! :)


Én is gyakorolgatok a hullahopp karikával. A héten 2xgyakoroltam már, első alkalommal fél órát, másik nap csak 20 percet bírtam, mert már fájt ahogy ütött, pedig csak műanyag karikám van amit félig feltöltöttem sóval ami fél kg-ot jelent. Ma ismét torna 50 perc és utána fél óra gyakorlás karikával. Muszály belejöjjek! :) Réges rég nagyon tudtam vele, csak akkor esett le a karika mikor én akartam. :) Nekem kb. 10 kg-ot fogynom kell és a tornával formálódni is. Főként hason van a fölösleg, na de nyárra ismét formába hozom magam. :D

3936. hobbit
2015. jan. 7. 14:33

Sziasztok!

A neten olvasgatva leltem a hulahoppra és az ugrálókötélre - előbbinek Amerikában nagy rajongó tábora van, népszerű sport! Lehet a kötélnek is, sőt biztos is, de arra nem kerestem rá angol oldalakon. Tegnap meg is vettem a kék sportáruházban mindkettőt. A karika Domyos szivacsos és 1 kg tömegű, szerintem marha jó.

Plusz beruháztam egy bluetooth sztereó füllhallgatóra és edzés közben nyomom a pörgős zenét.

Tegnap reggel kezdtem, először nehezen ment, este is gyakoroltam kicsit, ma pedig már 15 percet karikáztam, de persze nem maradt fent eddig, de 3-4 percig már fent marad a karika. Mellé elkezdem az ugrálókötelet is fokozatosan, mert az most még hamar kifáraszt. Plusz mivel én főként csípőből szeretnék faragni kicsit, meg a fekenet, combot formássá tenni, így az állva végezhető Péntek Enikős gyakorlatokat is csinálom (kitörés, guggolás, oldalra lábemelés...). Na és így remélme, hogy kitartó leszek és tavaszra bomba formában leszek! :)

Egyébként tavaly év végén eldöntöttem, hogy idén formába hozom magam. Nem is kifejezetten fogyni, inkább formásodni szeretnk és a narancsőrtől megszabadulni. Elkezdtem olvasgatni, hogy milyen itthon sporteszközre lenne érdemes beruházni. Korábban volt szobabicikli, de nem szerettem. Tavaly tavasszal tornáztam Péntek Enikőre, de nem sokáig bírtam rendszeresen csinálni.

Most az ellipszis tréneren gondolkodtam, de elég vegyesek a vélemények róla és amit megérné megvenni, az nagyon drága ahhoz, hogy esetleg ne használjam, max ruhafogasnak. Meg volt még a futópad is mint lehetőség, de futni nem szeretek, gyorsgyaloglás meg unalmas.

3935. szöszi71
2015. jan. 6. 07:58

Sziasztok!


Tegnap elkezdtem a gyakorlást. :) Fél órát szántam re, de még most többet volt lent a karika, mint fent. Minden nap gyakorolni fogok vele.

3934. szöszi71
2015. jan. 5. 14:46

Sziasztok!


Nagyon eltökélt vagyok. 2 év szünet után kezdem a tornát és mellette napi szinten karikázni akarok kb. 30 perceket. Persze anno nekem is nagyon ment, még sétáltam is vele miközben karikáztam, de ahogy olvasom hamar bele lehet jönni ismét. Nekem műanyag van amit megtöltöttem sóval. Nagyon kell, mert formába akarom hozni magam nyárra, el kell tűnjön a ronda úszógumi.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook