Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4023. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4022. - Gabo831)
2015. máj. 17. 19:25

Két nagy sportáruház fajtában is kapható. Én az egyiket a Decathlonban, a másikat az Intersportban vettem. Árban hasonlóak, és egyébként ugyanolyanok, csak a színük különböző, meg a márkanevük.

[link]

Itt azt írja, jelenleg neten nem rendelhető, de lehet, hogy neten is találsz hasonlót, mert már rengeteg fajta kapható. Arra figyelj, hogy 1 kg-nál nem ajánlott nagyobb súlyút használni (angol nyelvű oldalon olvastam).

4022. gabo831
2015. máj. 17. 19:16
Köszönöm Andrea a segítséget! Azt még meg tudnád mondani, hogy a fitness karikát hol vetted? Esetleg neten lehet rendelni valahonnan?
4021. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4020. - Gabo831)
2015. máj. 17. 16:46

Szia! Én még csak kb. két hónapja kezdtem, de én visszaolvastam, úgy hogy összefoglalom, amit mások tapasztalatai alapján leszűrtem, plusz a sajátomat is leírom.


Kezdőknek a minél nagyobb méretű karika jó, de ha 90 cm-es átmérőjűt vettél, az már megfelelő lehet. Ha alacsony vagy, akkor a 80 cm-es is elég lehet. Általában azt javasolják, hogy ha magad elé állítod a karikát, a köldöködig érő a neked megfelelő méretű. Én 90 cm-est vettem, és elég magas vagyok, így nem ér a köldökömig, de így is megfelelő a mérete.

A műanyag is jó, de üresen kevesen használják. Meg szokták tölteni. Valószínűleg szét lehet húzni a tiedet is (az enyémet szét lehetett), és akkor tölthetsz bele pl. rizst vagy sót vagy homokot. Rizzsel nekem kb. 60 dkg-os lett, ha sóval vagy homokkal töltöd, akkor nehezebb lesz. Olvastam, hogy volt aki vizet töltött bele, azt én nem mertem, féltem, hogy ha szétmegy az illesztésnél, vizes lesz a szoba. Ha megtöltöd valamivel, természetesen az összeillesztésnél jól össze kell ragasztani, én szigetelőszalaggal tekertem át.

Tehát a legolcsóbb megoldás az olcsó műanyag karika megtöltve, én is ezzel kezdtem. Üresen egyáltalán nem tudtam pörgetni, megtöltve már jobban ment, de nekem így is csak 15-20 pörgésig maradt fenn, viszont én fiatalon sem tudtam hulahoppozni, tehát teljesen kezdő voltam.

Később a nővéremnek vettem ajándékba egy fitness karikát, ez 90 dkg-os, 90 cm-es, összerakható. Amikor elvittem neki, ki is próbáltuk, és sokkal jobban ment vele a pörgetés, mint a műanyaggal, úgy hogy vettem egyet magamnak is (azóta már a fiaméknak is :)). Én nagyon meg vagyok vele elégedve.

A masszázskarikáról sokan írták, hogy véraláfutásosak lettek kezdetben, tele lettek zúzódásokkal, de egy-két hét alatt elmúlt. Én nem próbáltam, így arról nincs saját tapasztalatom.

Azt javaslom, hogy mérd meg a karikádat, ha kicsi az átmérője, akkor azért nem megy vele a karikázás. Ha a mérete jó, és mégsem megy vele, akkor töltsd meg rizzsel, és aztán ha akarsz, később beruházhatsz egy fitness vagy egy masszázskarikába, de kezdetnek a töltött műanyag is megfelelő lehet.

4020. gabo831
2015. máj. 17. 16:01
Sziasztok! Lehet volt már téma de sajnos nincs időm visszaolvasni mert a két 1 évesem itt ül a nyakamon viszont épp nagy hullahopp karika vásárlást terveznék! Azt szeretném kérdezni, hogy milyen fajtát hány cm-erest vegyek amivel jobban el tudom tüntetni a hasam körüli zsírpárnákat? Nézegettem ezeket a speciálisakat is ami ilyen masszázs meg 1 kg egy karika stb, de nem tudom, hogy megéri e ilyet venni? Tegnap vettem egy pille könnyű műanyagot,nagyon nem jó vele csinálni, mert nem is érzem, hogy a derekamon van! (elméletileg tudok hullahoppozni :)) Köszi szépen a segítséget!
4019. zinike (válaszként erre: 4018. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 13. 00:00
Utóbbit én próbáltam, de az összhangot nem találtam :)
2015. máj. 11. 18:31

Idézet egy hulahopp oldalról:

"- Bizonyos trükkök alkalmasak arra, hogy összhangba hozzák az agy két féltekéjét. Ilyen például a folyamatos forgás, vagy amikor a megszokottól ellentétes irányba karikázunk. "

4017. freddy36 (válaszként erre: 4016. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 9. 21:21

Rendben!:)

Szép álmokat Mindenkinek!

4016. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4015. - Freddy36)
2015. máj. 9. 20:47

Szuper! Örülök, hogy itt vagy újra. :)

Majd számolj be, ha elkezded!

4015. freddy36 (válaszként erre: 4010. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 9. 20:43
Meg egy hét, es karikázhatok...remélem :)
4014. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4013. - Zinike)
2015. máj. 8. 16:27

Akkor most én gratulálok neked! :)

Igazából én is csodálkozom a kitartásomon, ennyi ideig folyamatosan azt hiszem, még egy mozgásformát sem csináltam ilyen kitartóan. Egyenlőre nem is unom, és vannak terveim a terhelés növelésére. Egyébként a nővérem is kitartóan karikázik, mióta megvettem neki is egy ilyen súlyozott fitness karikát, majdnem minden nap használja, nagyon örül neki. Azt mondta, nem mérte magát, de szemre úgy néz ki, hogy laposabb lett a hasa. Szóval csupa örömteli jó eredmény. :)

Nekem ma lett volna a mérős napom, de mivel általában nem tudom, milyen nap van, teljesen elfelejtettem. Így holnapra halasztódik, de most biztos hogy inkább felfelé jöttek kilók és centik, mert egész héten csokit ettem és kóláztam is (ha sokat dolgozom, csak ezekkel tudom ébren tartani magam :( ).


Én azért csak tíz percet csinálom, mert minden napra be van tervezve, és így nem fáraszt le túlságosan, és meg sem unom. De fogom növelni én is az időt. Azt olvastam, hogy jobb gyakran, leginkább naponta és inkább kevesebbet, mint heti néhány alkalommal hosszú időt. Bár talán ez is egyénfüggő.

Kitartást kívánok neked is!

4013. zinike
2015. máj. 8. 14:32
Nehéz volt, de ma is rávettem magam egy 30asra...most sokkal jobban érzem magam, nem vagyok annyira nyomott :)
4012. zinike (válaszként erre: 4008. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 6. 21:28
A te kitartásod előtt viszont megemelem a kalapom! Gratulálok!!!!
4011. zinike (válaszként erre: 4009. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 6. 20:59
Volt egy kis fennakadás a szituban, de ma 30 perccel visszavettem... arra gondoltam, hogy itt megállok, inkább több napon csinálom egy héten ezt az időt... ez a mostani gondolat...
4010. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4006. - Freddy36)
2015. máj. 3. 16:08

Köszönöm a biztatást, ahogy írtam, már tényleg sokkal jobban megy. :)

Remélem, te is nemsokára újra itt leszel a karikások táborában. :))

4009. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4007. - Zinike)
2015. máj. 3. 16:06
Mi újság veled? Sikerült visszavenni a karikát a napirendbe? 25 perc az már remek eredmény, remélem nem állsz le.
2015. máj. 3. 16:04

Üdv Mindenkinek!

Dolgozom 8 napot egyfolytában (hét végén is végig), úgy hogy nem volt időm írni, de a karika nem maradt el. Minden nap megvolt a 10 perc, bár nem folyamatosan, néhány rövid pihenővel, de egyenlőre ennyi telik. :))

Viszont képzeljétek, már alig-alig ejtem le a karikát! Arra gondolok, hogy megedződtek azok az izmok, amik a karika forgatásához kellenek. És nagyon érdekes, mert amikor kezdtem, akkor napokig fájt a gerincem, a derekam, zsibbadásom volt végtagban meg ilyesmi, tipikus gerincproblémás tünetek. Kicsit meg is ijedtem, hogy talán a karika nem fog jót tenni, mert persze nem a karikától lett, már egy ideje vannak ilyen jellegű problémáim, de a karika felerősítette jócskán a tüneteket. De úgy döntöttem, folytatom, és ha romlik, abbahagyom. Viszont néhány nap után szép lassan minden tünetem elmúlt. Most jobb a gerincem, mint mielőtt elkezdtem a karikázást. Szóval csupa jó tapasztalatom van, ja, és fogytam egy kilót az újabb egy hét alatt, és most konkrétan a hasam lett 1 centivel kisebb. :D

4007. zinike (válaszként erre: 4005. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 27. 12:36
Én bevallom az őszintét, a hétvégén kimaradt a karika az életemből... a takarítás meg a bútor/tv pakolás pont elég volt :) Nekem a 25 percnél a könyökömön folyt a víz, szóval tudom milyen...de megérte, másnap éreztem is, hogy csináltam valamit...ma lesz szerintem a napja, hogy ismét beleugrok a közepébe, csak még nem tudom mikor :( :)
4006. freddy36 (válaszként erre: 4005. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 26. 21:09
Eljön az az idő is, hogy észre se fogod venni, hogy 40-50 perce pörgeted. :) Gyakorlat teszi a mestert! Ám ügyi vagy, csak így tovább!
4005. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4004. - Zinike)
2015. ápr. 26. 20:14

Képzeljétek, ma 95 pörgésig fent maradt a karikám!

Úgy örültem neki, mint egy kisgyerek. :))

10 perc a max, amit bírok, el sem tudom, képzelni, hogy lehet 25 percet. Folyt a víz rajtam, és alig kaptam levegőt már ennyi után is. :D


Neked hogy megy?

4004. zinike (válaszként erre: 4001. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 24. 18:29
Juhúúú az tényleg szép eredmény, csak így tovább! Én is azt mondom, mint freddy, egyszer kell ráérezni és onnantól sima liba :) Örülök, hogy örülsz és legyél magadra nagyon büszke!
4003. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4002. - Freddy36)
2015. ápr. 24. 13:05

Köszönöm! :)

Van terved, hogy mikor fogod te is újra elkezdeni?

4002. freddy36 (válaszként erre: 4001. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 24. 12:57

Ez szuper!! 1 kg és 2 cm mínusz!! Ügyes vagy, csak így tovább!A pörgetés is fog menni idővel leesés nélkül.Emlékszem, gyerekkoromban nekem sem ment egyből, gyakoroltunk mindennap a barinőmmel, és mindig többet és többet sikerült pörgetni.:) Fog az menni!!

További szép napot, és pörgetést, na és mínusz kilókat, centiket!:)

4001. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3999. - Zinike)
2015. ápr. 24. 10:37

25 perc az nagyon klassz! Én még csak 10 percet bírom, totál kifulladok. És persze nem folyamatosan pörgetem, mert még mindig leesik, átlag 20-25 pörgetésig tudom fenntartani. Viszont mértem magam ma reggel, és elkéééépesztő!!

Derékból -2 cm két hét alatt. Alig hiszem el. Has és csípő nem változott, de szerintem ez így is szuper, és a karika eredménye, mert semmi más újdonságot nem csinálok.

Ja, és 1 kg mínusz is van. Szóval csupa öröm! :))

4000. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3997. - Freddy36)
2015. ápr. 24. 10:33

Köszi, megnyugtattál a féloldalúsággal kapcsolatban. :) Nekem most már mind a két oldalra majdnem egyformán megy, pontosabban nem megy. :D

De azért balra forgatva jobb, hosszabb ideig fent tudom tartani.

Szóval akkor lehet hogy nem próbálkozok egyenlőre a másik felé, jó lenne ha egy irányba sikerülne már tartósan leejtés nélkül pörgetni.

3999. zinike
2015. ápr. 22. 19:44
Nos a próba megvolt, jobbra egyenlőre nem megy a dolog, csak balra... 25 perc és sűrű levegővétel lett a mai eredmény :D
3998. zinike
2015. ápr. 22. 15:08
Nah ma kipróbálom a kétirányú pörgetést....
3997. freddy36
2015. ápr. 22. 14:19

Sziasztok Csajok!

Én a barátnőmmel gyerekkorunkban mindig csak egy irányba pörgettük a derekunkon, de sose voltunk féloldalasok.Üresen nehezebb pörgetni, és a mérettől is függ, nyilván a kisebbet nehezebb, mint a nagyobbat.Volt olyan, aki egyáltalán nem tudta tekerni, megkért, hogy mutassam meg, hogy kell...megláttam a karikát, és mondtam, hogy ezzel nekem sem fog menni, mert gyerekméret!! Vett nagyobbat, és azzal már ment neki!:) Én mikor milyen állásban csináltam, ahogy kényelmesebb volt.Táncolni még nem próbáltam vele, de odébb tudok vele menni, gondolom, a gyerekkori reflexek még megvannak...vagy mifene...:)Természetesen, ha újra kezdem, beszámolok az eredményről, addig is olvaslak Titeket!

sok sikert is kitartást! Menni fog!!

2015. ápr. 22. 12:03
Ja, és én próbálgatom mind a két irányba. Most pl. a 47 pörgés jobbra indítással sikerült, pedig jobb kezes vagyok, és balra forgatva megy általában jobban. Valaki írta itt, hogy a barátnője szemmel láthatóan féloldalasan formálódott, máshol meg azt írják, hogy nem kell mindkét irányba, szóval nem tudom, mi az igazság. Minden esetre én mindkét irányba szoktam forgatni, és én is variálom a terpeszállást.
3995. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3994. - Zinike)
2015. ápr. 22. 11:59

Naponta mérni?? Hát az biztos nem a legjobb. :D Én csak hetente tervezem a mérést, mert az is motivál. Most pl. visszaestem a csokizabálásba (az nálam napi min. 1 egész tábla 100 gr-os csoki), és ha eszembe jut, hogy pénteken mérés, az segít, hogy leálljak a csokival. :)

Most a könnyebbik karikával szoktam kezdeni bemelegítésként, aztán előveszem a nehezebbet, és ma már 47 forgásig eljutottam vele. Ment volna tovább is, de közben már úgy elfáradtam, hogy meg kellett fognom. Nagyon örülök, elég frusztráló volt, amikor a régi karikám 7-8 pörgés után mindig leesett. Így sokkal intenzívebben is tudom csinálni, nem is várom meg, hogy leessen, ha elindul lefelé elkapom, és újra elindítom. Így kevesebb az állásidő, el is fáradok néhány perc alatt. Szóval én nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a mozgást, és köszönet érte a topic indítójának, bár már régen járt erre.

Neked is köszönet, hogy itt vagy, motiváló hogy van kivel megosztani a tapasztalatokat. :)

3994. zinike (válaszként erre: 3992. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 20. 17:57
A terpesz variálás megy pörgetés közben is szóval ezzel szoktam játszadozni, ha unatkozom közben... nem mértem magam, úgy vagyok egyenlőre vele, hogy főleg állóképességet akarok vele növelni meg valami mozgást szeretnék mindennaposat. Tavaly méricskéltem magam (mérleggel, súly, izom stb.stb.) 3 hónapon át minden nap de az se tűnt jó megoldásnak...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook