Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkát keresők fóruma fórum

Munkát keresők fóruma (beszélgetős fórum)

2009. ápr. 24. 09:01

Minden ilyen témát meg lehet a Hoxa portálon találni sajnos ezeknek a száma hirtelen megnövekedett ami elég nagy baj ránk nézve.

Inditottak egy programot, hogy Unios támogatással nagyobb az esély az elhelyezkedésre, de most ép vidéki nagyvárosokban. Szerintem ennek még nincs látszata. Papolják a népet, de az általában sokkal több a munkanélküli, mint akik esetleg eltudtak helyezkedni. Álláskeresési megállapodást kötöttem a Munkaügyi Központtal, kapcsolatban vagyok a Családsegitővel és utolsó sorban az Önkormányzati Hivatal területén müködő Közhasznu Társasággal. Átmenetileg le vagyok százalékolva, de olyan munkát nem tudnak felajánlani nekem, ami megfelelne. Rendszeresen járok állásbörzére, ahol megjelennek olykor ilyen munkavállalási tanácsadást is adnak. Nekem tanácsolták próbáljam meg a Máltai Szeretet Szolgálatnál müködő Álláskövetitő Irodát Ott érdeklődjek náluk. Az alacsony iskolai végezettségüeknek rosszabb, érettségi nélkül már lassan szóba sem állnak a jelentkezővel.

Nem beszélve az anyagi területen meg jelentős a hátrány. A helyzet egyenesen rettenetes.

Köszönöm, hogy meghallgatatok.

Szivélyes üdvözlettel. Anyuci91

15. tapsi hapsi (válaszként erre: 13. - Fzsuzsi)
2009. febr. 13. 16:24
vagy egy nagyon jó ismerös kell, akkor nem nézik a gyakorlatot.....
2009. febr. 13. 15:52

Én a munkáltatói oldalról vagyok és nekem is sokszor okoz gondot a gyakorlat hiánya. Ha éppen munkaerőt keresek , sok embert meg szoktam hallgatni és felmérni tudását. Sajnos arra nincs időm és lehetőségem hogy valaki nálunk szerezze meg a gyakorlatát így én is mindig úgy hirdetek : gyakorlattal rendelkező...

Sokan ezt nem veszik figyelembe és eljönnek egy ECDL bizonyítvánnyal ( nem minősíteni akarom ) hogy nálunk dolgozzanak és már sajnos az első percekben kiderül számomra hogy gyakorlat nuku sőt sokszor a tudásszint is nagyon alacsony.

13. fzsuzsi (válaszként erre: 10. - Monika0104)
2009. jan. 23. 10:08
Tök mindegy hogy mi a végzettséged, mindenhez vagy gyakorlat kell, vagy három nyelvet kell tudnod. Nekem mérnök diplomám van, de nincs nyelvtudásom, Tb ügyintéző végzettségemmel meg gyakorlatom nincs. Patt.
12. monika0104 (válaszként erre: 11. - Pesmár)
2009. jan. 22. 18:13
Hát igen egy ECDL számítógépes vizsgám nekem is van , de itt majd ezzel megint az lesz a probléma, hogy ha gyakorlat nincs akkor nem is lesz mert nem vesznek fel.Tehát esélyt se adnak , hogy gyakorlatod legyen valamely szakmába egyátalán.
11. pesmár (válaszként erre: 10. - Monika0104)
2009. jan. 22. 16:41
Szia!Teljesen igazad van,nekem is eladó a szakmám,és a két gyerek mellett még vendéglátóit,és számítógépes tanfolyamot végeztem el.De hiába van mindez egyelőre,mert a két kicsi mellett nem tudok hajnalba menni boltba dolgozni,mert nincs segítségem.
2009. jan. 22. 16:25

Örülök, hogy végre van egy fórum ahol az ország legnagyobb problémájával foglalkozunk A MUNKANÉLKÜLISÉGGEL.Ami gondolom nem csak engem súlyt........................................

Én abban az időben amikor szakmát választottam azt gondoltam jól választottam, de most már tudom életem egyik legnagyobb baklövése volt, hogy eladó lett a szakmám.A mai világban ez egy lehetetlen szakma, két lehetőséged van ebben a szakmában vagy azért nem vesznek fel mert nincs gyakorlatod, vagy azért nem mert túl képzett vagy.De gondolom biztos nem csak ebben a szakmában van ez így.Remélem itt majd egy kicsit el tudunk beszélgetni erről a problémáról.

2009. jan. 22. 16:04
Sajna én "pályakezdő" vagyok, leszázalékolva, ... így még nehezebb. Autóbaleset után majdnem 10 évig gyengélkedtem, de már újra élni szeretnék és ehhez keresem a helyemet. Szüleim vállalkozásában segítettem. Hiába van több papírom is (általános kertész és érettségi, kereskedelmi boltvezető I., ruházati eladó, ABC áruházi eladó, A típusú német alapfokú nyelvvizsga, Számítástechnikai szoftverüzemeltető, B kategóriás gépjármú-vezetői engedéllyel rendelkezem, angolul tanulok), nem volt még munkahelyem és igazán azt sem tudom mit tudnék és szeretnék csinálni. De nem szabad föladnom, ha már a halál torkából visszazavartak.
2009. jan. 22. 13:56
Szivesen mennék akár takaritani is.
2009. jan. 22. 13:46
Lehet, hogy tévedtem?
2009. jan. 21. 11:36
Fórum - Hatékony álláskeresési fortélyok
2009. jan. 21. 11:34
Ha csak gondolati szinten tenném akkor még igazat is adnék neked.
2009. jan. 21. 11:29

ha csak gondolatban keresel munkát, akkor nincs semmi esélyed, de ha teszel érte valamit, akkor lehet hogy találsz munkát!


Szerintem lehet itt is esély arra, hogy találj valamit!

2009. jan. 21. 11:17
Szia Gyöngyi! Szerintem itt többnyire csak álláskeresővel fogsz találkozni. Különben én is munkát keresek, mér majdnem 1 éve.
2009. jan. 21. 11:09
A fiam 26 éves, jogi diplomával felsőfokú angollal, középfokú japánnal munkát keres.
2009. jan. 21. 11:08
Arra gondoltam, hogy olyan sok mindenben tudunk egymásnak segíteni. Hátha van köztünk aki tud a munkahelyén szabad állást ajánlani a többieknek. Sokan keresnek munkát közülünk. Remélem ez nem minősül reklámnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook