Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthon szült anyák fórum

Otthon szült anyák (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. Eva0304 (válaszként erre: 79. - Kostyi79)
2009. júl. 24. 21:12

Drága!


Szívből gratulálok! Örülök, hogy sikerült otthon szülni és csodálatos a pici babád!


Puszi: Éva

80. Alexa77 (válaszként erre: 79. - Kostyi79)
2009. jún. 15. 22:02
Megnéztem a képeket, szuperek! Te hallod, az tutira te vagy a képen??? :-))) Csak mert nem is úgy nézel ki, mint aki most szült! Én nem voltam ilyen fitt, mint te... Ügyes voltál, gratulálok, sok örömöt a kismanóhoz, és persze a nagytesókhoz is (meg a jövendő kistesókhoz:-D )
2009. jún. 15. 16:47
Sziasztok! Es koszonjuk szepen! Raktam fel par kepet a naplomba.
78. Alexa77 (válaszként erre: 76. - Kostyi79)
2009. jún. 14. 20:47
Gratulálok, sok boldogságot nektek!:-)
77. kaaskopje (válaszként erre: 76. - Kostyi79)
2009. jún. 14. 18:09
De jó, gratulálok, szép nagy baba :) Örülök, hogy minden rendben veletek :)
2009. jún. 14. 15:03

Sziasztok, megvagyunk, es itthon szultunk. Utana a cukrom miatt be kellett menni a korhazba, de szerencsere minden rendben volt azzal is, igy nem kellett sokaig maradnunk.

12-en reggel 6-kor szuletett meg Ricsi 4440g-al es 55 cm-el gatvedelemmel, gyorsan es viszonylag fajdalommentesen.

Szoval minden rendben, gyonyoruen szopizik, es mar most van, hogy 3-4 orakat alszik, ami nekem boven eleg pihi.:)

75. Alexa77 (válaszként erre: 74. - Kaaskopje)
2009. jún. 13. 16:20
Szorítsunk együtt kostyinak!:-)
74. kaaskopje (válaszként erre: 73. - Kostyi79)
2009. jún. 12. 22:50

Szia!


Van valami újság? Látom ma még nem voltál Hoxán. Remélem ez jó jel :)

2009. jún. 11. 22:49
Voltam ma a korhazban tagitason. Hat durva volt. De nagyon rendesek, bent is nagyon drukkolnak, hogy otthon szulhessek. Remelem beindul meg kedd elott. Majd irok, ha van vmi.
72. Alexa77 (válaszként erre: 71. - Gavrilo1)
2009. jún. 11. 07:55
Nekem se volt... Szülés utáni nap már felmostam, pakolásztam, de jól bírtam. Csak főznöm nem kellett két hétig, anyukám minden nap hozta a kaját. :-) Mondjuk neked azért nehezebb lenne, 6 gyerkőccel otthon. Azért kívánom, hogy tapasztald meg az otthonszülést is, csodálatos!
2009. jún. 10. 23:04
Minden elismerésem az otthon szülő mamáknak!!!! Én 5.-t szültem de mindegyiket kórházban. Ha lesz egy hatodik talán megpróbálom én is otthon. Engem eddig az tartott vissza hogy ismerve magam a szülést követően nem lenne egy percnyi pihenésem sem otthon. :-))
70. Alexa77 (válaszként erre: 69. - Kostyi79)
2009. jún. 10. 22:11
Megy a szorítás ezerrel! Minden rendben lesz!-) Gondolok rátok!:-) És irigykedem... :-)De csak jó értelemben persze. Minden jót és könnyű, szép szülést!
2009. jún. 10. 17:29
Szoritsatok nagyon! Kedd elott ki kell bujnia, akkor itthon szulhetunk. Ha addig nem bujik elo, akkor kedd reggel burkot repesztenek.
68. kaaskopje (válaszként erre: 65. - Eva0304)
2009. febr. 27. 10:23
Én is gratulálok :) Nagyon kíváncsi vagyok a részletekre.
67. Alexa77 (válaszként erre: 65. - Eva0304)
2009. febr. 27. 09:13
Gratulálok és várjuk a szüléstörténetet, ha megírod!:-))
66. kostyi79 (válaszként erre: 65. - Eva0304)
2009. febr. 26. 21:23

Gratulalok! Nem semmi csaj vagy, hogy csak 40 ora mulva indultal a korhazba!

Orulok neki, hogy szep emlek lett a szulesed. Varjuk a reszleteket is, persze majd ha lesz ra idod. Most a legfontosab a picuri.

2009. febr. 26. 21:19

Sziasztok Lányok!


De aranyosak vagytok, hogy gondoltok ránk!

Minden csodásan alakult. Annak ellenére is ezt mondom, hogy 40 órányi vajúdás után a végén kórházba mentünkpszichés elakadás miatt, és így az én pici Marcim végül 15 perces kórházi tartózkodás után oxitocin infúzióval született.

A következő itthonszülést már biztosan itthon is tudjuk befejezni. A részleteket majd leírom ám a naplóba, de most teljesen el vagyok még foglalva az én pici fiammal (és persze mellette dolgozom is, mert ma Magyarországon elég nehéz lenne megélni az állami juttatásokból).

Mindenkinek csak hasonéóan szép szülést kívánhatok!

64. Alexa77 (válaszként erre: 62. - Kostyi79)
2009. febr. 13. 09:03
Én is remélem, hogy minden csodásan zajlott... jó lenne olvasni, mi és hogyan esett...:-)))
63. Alexa77 (válaszként erre: 61. - Kostyi79)
2009. febr. 13. 09:02
Örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgaid, biztos voltam benne, hgy semmi gond nem lesz, csak így tovább!
2009. febr. 11. 21:58
Most olvastam Eva0304 naplojaban, hogy megszult. Remelem jol vagytok es szep szulesed volt!:D
2009. febr. 11. 18:48
Ma volt a szuleszno nalam. Beleirta a papirjaimba, hogy 100%-ig tamogatja az otthonszulest. Megkerdeztem, hogy mi van akkor, ha az orvosok javaslata ellenere nem megyunk be a korhazba. Azt mondta semmi, nem tudnak tenni semmit. Megnezte az eredmenyeimet, teljesen meg volt elegedve vele. A helyzet jelenlegi allasa szerint egyetertett azzal, hogy felesleges korhazba mennunk, inkabb vilagositsanak fel arrol, hogy milyennek kell lennie az ujszulott cukranak, en is tudom itthon ellenorizni, meg arrol, hogy mi a teendo, ha leesne a cukra, stb.
60. Alexa77 (válaszként erre: 59. - Kostyi79)
2009. febr. 10. 21:26
Ha mnden jól megy, biztos le tudod beszélni őket! És jól fog menni, biztos vagyok benne! Sok sikert!:-)
2009. febr. 10. 16:01

Sziasztok!

Voltam dietetikusnal, nem repestek az oromtol, hogy nem akarok korhazba menni.

Most napi 4x kell neznem a cukromat, mert nem egyeztem bele a terheleses cukor vizsgalatba. Nem lattam ertelmet, hogy megint felnyomjak a cukromat. Inkabb dietazok, es nezem magamnak.

Jelen pillanatban azt mondtak, hogy szulhetek otthon, de a szules utan be kell mennem a korhazba babastul 24 oras megfigyelesre.:( Azert bizom benne, hogy meg sikerul errol lebeszelnem oket.

2009. febr. 3. 10:03
Most voltunk otthon született babák találkozóján. Olyan jó volt látni a sok csodás kis apróságot! Szépek, okosak, ügyesek, kedvesek, nagyon kiegyensúlyozottak és bátrak - ez utóbbiak nagyban a háborítatlan születés számlájára írhatók. Ezzel nem azt mondom, hogy kórházban nem születik ilyen gyerek, csak azt, hogy otthon nagyobb eséllyel. És annak ellenére, hogy az otthonszülőket sokan felelőtlennek tartják (és akkor még a legenyhébb jelzőt használtam azok közül, amiket jómagam is megkaptam), érdekes módon nem volt köztünk olyan, akinél probléma lett volna, aki azért szenvedett volna valami károsodást, mert otthon jött világra. Viszont kivétel nélkül minden gyerek anyatejes, a legfiatalabb az én lányom volt, aki 6 hónapos, de az idősebbek is még szépen szopiznak, senkinél nincs olyan gond, hogy ne lenne teje - ez valamiért a kórházban rendszeres probléma. Szóval nekem a következő is itthon születik, remélem!
57. kostyi79 (válaszként erre: 56. - Rinike)
2009. jan. 26. 22:19
Ez csak nalunk van igy, otthon nem tudom, mi alapjan dontik el az alkalmassagot. De a korhazakban is sokminden valtozott az elmult 16 ev alatt. Mar van lehetoseg alternativ szuloszobas szulesre, kadban vajudni, meg hasonlok. Csak ehhez is meg kell talalni a megfelelo orvost es szulesznot.
56. rinike (válaszként erre: 55. - Kostyi79)
2009. jan. 26. 21:58

Hát a 30 alatti BMI-től sajnos nagyon messze vagyok a 104 kilómmal. Már elkezdtem dolgozni a súlycsökkentésen, de a 30 alatti azért nem biztos, hogy összejön...

Egyenlőre csak másoknál fogom támogatni az otthonszülést. :-)

2009. jan. 25. 19:46

Nalunk a korod miatt magasabb rizikofaktoru csoportba tartoznal. Ez persze nem feltetlen kizaro ok, de a sulyodnak mindenkeppen 30 B.M.I. alattinak kellene lennie. Es persze a terhessegnek teljes komplikacio mentesnek, ami azt is jelenti, hogy 4 napnal kevesebbszer iteltek agynyugalomra.

Vegul is utana lehet erdeklodni, abbol nem lehet semmi gond. Legrosszabb esetben nemleges valaszt kapsz. Ha veszelyesnek itelik meg ugysem fogjak elvallalni. Ha meg beleegyeznek, akkor neked kell donteni.

Drukkolok a babasodashoz! Hajra!:)

54. Alexa77 (válaszként erre: 53. - Rinike)
2009. jan. 25. 19:34
Kérdezz utána, nem merem állítani, hogy lehet, de talán a Geréb Ágiék vállalják, ha van közelben háttérkórház.
53. rinike
2009. jan. 25. 12:13
Sziasztok! Én nagyon szeretnék otthon szülni, de a korom miatt (40 év) nekem már nem lehet. Második gyermeket tervezzük, az első már 16 éves, és mikor ő született, még apás szülés sem volt. Egymás mellett lévő lepedővel elválasztott 5 szülőágy egyikén kellett volna megszülnöm a fiam, de ez ellen annyira tiltakozott mindenem, hogy megkértem az orvost, szüljünk máshol. Nagy szerencsém volt, hogy az orvos ezt megértette és elintézte, és egy kisműtőnek nevezett helyen szülhettem. Akkor még problémamentes szülés esetén 5 nap múlva lehetett hazamenni, és valami miatt idegennek éreztem a saját otthonom. Már akkor úgy éreztem, jobb lett volna otthon szülni, mint nagyanyáink. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy még gyalog sincs 5 percre tőlünk a kórház, azért ez nekem ad egy nagyadag biztonságérzetet.
52. Eva0304 (válaszként erre: 51. - Flependzsi)
2009. jan. 25. 11:00
Hát ebből a szempontból korrekt. Én egyer inkább a pénzéhséget érzem rajta, de most így a végén már nyilván meg se fordul a fejemben, hogy váltsak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook