Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uh-n 15 hetes voltam (2009.január 14.-én) és azt szeretném tudni, mikor eshettem teherbe, honnan számítják ezt? fórum

Uh-n 15 hetes voltam (2009.január 14.-én) és azt szeretném tudni, mikor eshettem teherbe, honnan számítják ezt? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 10. 19:32
Terhességi kalkulátor segítségével kitudod számolni...
2009. jan. 20. 23:21

Ez tényleg hülyeség ez a számolás na mindegy :) Szólok neki hogy neked is küldjön egy bébit :)))de ne aggodj mindennek eljön az ideje ;) amikor nem is gondolnád...

Én is puszilok mindenkit!

2009. jan. 20. 23:12
nagyon sok örömet és boldogságot kívánok neked!!!! Majd légyszi szólj a gólyádnak hogy nézzen el hozzám is, ha lesz egy kis ideje! puszi nektek!
2009. jan. 20. 23:11
egyébként tök igazad van abban, hogy ez mekkora hülyeség, dehát így számolják. Tehát mikor a babád orvosilag 2 hetes volt, igazándiból még nem is létezett, hiszen akkor fogant!!!
2009. jan. 20. 23:10
Köszönöm szépen akkor már értem és megnyugodtam :) túlagyaltam már és a végére nem értettem. Első babám :) és úgy várom már!
2009. jan. 20. 23:07
én értem! az orvosok mindig a "túlszámított" 2 héttel több értéket veszik alapul. magyarul: amikor azt mondja a doki, hogy 15 hetesnek felel meg a mérete, akkor is biológiailag csak 13 hete van a hasadban, de orvosilag őt úgy hívják, hogy 15 hetes magzat. Tehát minden OK!
2009. jan. 20. 23:01
Köszönöm szépen a válaszokat!!!Csak picit meg voltam ijedve hogy a 15 hetet visszaszámolva a menzi első napjára esik majdnem és furcsálottam mert már elmúlt a menzim akkor voltunk csak együtt...az már október eleje,de az Uh-n 15 hetesnek feleltek meg a baba méretei január 14.-én , és abból attól még mindig lejön az a 2 hét? szóval 13 hetesnek felelt meg a kora?picit hülye vagyok ehhez de arra akarok kilyukadni hogy ha 15 hetes méretei vannak a babámnak attól még csak 13 hete van bennem? vagy akkor már 17 és 15 hetes voltam ott ? bocsi hogy összekuszálom a dologkat :) remélem valaki érti :O
2009. jan. 20. 22:52
Pedig nem hülyeség ez az okt.9 mert én elővettem a kör sablont és itt az van hogy kb.hogy okt.3-és 13.a között volta peteérés,fogamzás és a szülés várható időpontaj pedig Július 3.
2009. jan. 20. 22:51

Szia! Az előfordulhat, hogy a baba fejlettebb a korához mérten,ezért a vizsgáló orvos több hetes terhességet állapít meg. Együtt jártunk egy kismamával terhesgondozásra, akinek a kicsijét 3-4 héttel idősebbnek állapították meg, mint az én cseppemet, mégis én megelőztem :) pedig 39.héten született a kisfiam.

Tévedhet az orvos is, meg az is számít, hogy a kicsi mennyire pontosan hajlandó megmutatni magát:)

Lényeg, hogy egészségesek legyetek és boldog legyen a babavárásod!

Szerintem 1-2 hetes eltérés megállapítása változhat a következő UH-ig.

Szép napokat kívánok!!!

2009. jan. 20. 22:50
amikor azt mondják hogy 15 hetes terhes vagy,akkor igaziból csak 13 hete van a pocidban a baba. Így a terhesség nem 40,hanem valójában csak 38 hétből áll. azért számolnak így ,mert az utolsó mensi első napját ált. mindenki tudja,és egy átlagos ciklus 28 nap,aminek 14.napján van pé.tehát itt a + 2 hét. Ez így érthető? :) de jó neked:)
2009. jan. 20. 22:44
nincs esetelg iylen kör alaku sablonod mert ott ki tudod számítani?
2009. jan. 20. 22:39
Uh-n 15 hetes voltam (2009.január 14.-én) és azt szeretném tudni mikor eshettem teherbe honnan számítják ezt? utolsó menzeszem 2008.szeptember 26.-án volt az első napja.Azt írja a kalkulátor hogy Fogantatás:2008.október 9,de itt már terhes vagyok? Tud nekem esetleg valaki segíteni egy kicsit pontosítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook