Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbéltágulat ( Megacolon). Kik ismerik, vagy tudnak róla valamit? fórum

Vastagbéltágulat ( Megacolon). Kik ismerik, vagy tudnak róla valamit? (tudásbázis kérdés)


21. hettikem (válaszként erre: 16. - Forever Love)
2009. márc. 24. 20:05
Megkérdezem a barátnőmet,milyen teákat ivott,mert a lazításban segíthet.
2009. márc. 24. 10:58

Még eszembe jutottak dolgok...


Nos azt mondják minden betegség a lélek sérülésére vezethető vissza (pszichoszomatikus betegségek).

Állítólag ez a nem kakilás is...

Ez azzal függ össze, hogy az ember valamit nem tud elengedni, elfogadni.

Próbálj utána kotorászni a lelkedben van-e valaki, valami, amibe nem tudsz belenyugudni, és azt vagy szakemberrel (nem feltétlenül pszichológus, lehet kineziológus), vagy baráttal feldolgozni.

2009. márc. 24. 10:54
Arról már nem is beszélek, hogy tizen éve még olyan vizsgálatokat csináltak, hogy a szemem kiugrott...
18. 81002da781 (válaszként erre: 16. - Forever Love)
2009. márc. 24. 10:53

Igen, sok folyadékot kell inni, mert a szervezet ha nem kap eleget, a belekből szívja fel, akkor a széklet kemény lesz.

A sok rost meg lazítja a kakit, illetve mozgásra kényszeríti a beleket.


Mindenképpen naponta kellene lenni székletnek.

Az én férjem annyi gyümit és zöldséget eszik, hogy majdnem minden étkezés után megy nagy wc-re. Ez lenne a jó!


Ja és a mozgás is segítne, sajna én lusti vagyok, meg nem eszek zöldséget, és nem iszok elég folyadékot.

Így sokszor figyelni kell magamra, hogy igyak eleget.

Régebben azt is számoltam mikor volt székletem, hál' Istennek ma már nem kell... :)

17. 81002da781 (válaszként erre: 15. - Forever Love)
2009. márc. 24. 10:48

Hali,

Az orvos akihez Anyuék vittek azt hitte terhes vagyok, a belem úgy kitágult és teli volt kakival, hogy egy csecsemő fej nagyságúra volt kitágulva.

Amikor megvizsgált, rögtön ordított, hogy beöntést, ágyat azonnal!

Utána megijedtek, mert a beöntés nem jött ki, volt nagy cirkusz... :)

5 hétig voltam kórházban, addíg mást se csináltak, csak mosták a beleimet, lazították a sok felgyülemlett dugót.

Ez a havi 1 kaki egészen 21 éves koromig volt, amikor megettem rossz felvágottat, no az rendesen kipucolt, utána kezdtem a korpatablattát lazításnak.

Majd jött egy "hashajtó" Darm... ezt addíg szedtem, amíg allergiás lettem.

Majd jött a kombucha, az helyre rázott legalább is nem havonta, csak mondjuk hetente volt székletem.

Engem végleg a leves rakott rendbe..


Kombuchából én a koncentrátumot vettem, azt belekevertem szölőlébe, úgy ittam.

Ilyenkor nem kell literszámra inni a kombuchát, csak 1-2dl-t 1 nap.


Amúgy érdemes lenne a pajzsmirigyedet is megnézetni, az is csinál furi dolgokat...

16. Forever Love (válaszként erre: 14. - Hettikem)
2009. márc. 24. 10:30

Köszönöm!

A kivizsgálások még csak ezután kezdődnek, ezért a diagnózis még várat magára. Valamikor régen a hasi rtg vizsgálatnál láttak ilyesmi tágulatot de a doki azt mondta nem kell aggódni miatta, igyak több folyadékot és fogyasszak sok rostot. Vagyis serkentesem a beleim működését.

Az alhasi fájdalmaim is mindig székelés után szűnnek meg. Már nagyon régóta figyelem, ezeknek látszólag nincs okuk. Legalábbis a nőgyógyász nem talált semmit, igy terelődött a gyanú a bél problémákra.

15. Forever Love (válaszként erre: 12. - 81002da781)
2009. márc. 24. 10:23

Szia

Nagyon jó lenne, ha ez igy müködne! Mármint visszahúzódna. Az a havi 1 nem semmi. Tudott erről a dokid? Sajnos nekem még nem sikerült rendeznem a székletemet, pedig folyamatosan szedek Normaflore-t a bélflóra visszaállítására és kerülöm a tartósítószereket, mesterséges dolgokat mert azok is ártanak. Antibiotikumot sem szedek, fél éve szedtem már akkor is ittam mellé normaflore-t és nem is készitett úgy ki mint szokott.

A Combucha gombáról én is nagyon jókat hallottam de kicsit ódzkodom tőle mert candidám is volt és magas a cukortartalma.

A levesbevitellel nem lesz gond, kiskorom óta nagyon leveses vagyok.

Köszönöm szépen a tanácsokat!

14. hettikem (válaszként erre: 11. - Forever Love)
2009. márc. 22. 22:11
Nála már 6 évesen kiderült,mert célzottan vizsgálták a hajlam,és a székelési tünetek miatt,tehát jó sokáig tartott míg a tágulat akkora lett,hogy eldöntötték,meg kell műteni.Én úgy gondolom,jobb amíg te döntheted el mikor alkalmasabb megcsinálni,mert nekem egy ciszta miatt vannak sürgősségis tapasztalataim,és az rosszabb ha muszály....Erre viszont neked kell elszánni magad,és a dokiban bízni,hogy jót akar.Persze ha úgy érzed,és azt javasolja.Szorítok neked!
2009. márc. 21. 20:38
Ja, és sok folyadék, kevés csoki, sok rost, és ha még van olyan, hogy korpatabletta, akkor ajánlom!
12. 81002da781 (válaszként erre: 2. - Forever Love)
2009. márc. 21. 20:37

Szia,

Nekem 15 évesen volt ilyan gondom, havonta 1x jártam nagy wc-re.

Akkor azt mondták ha rendbe jön a székelésem, akkor magától visszahúzódik.

Most 38 éves vagyok, kombucha gomba koncentrátummal pótoltam a belemből hiányző bacikat. Összeraktam magamban, hogy évekig szedettek velem antibiotikumokat és az kiölte a belemből a bacikat, a dokik nem jöttek rá nagy ésszel.

És minden nap levest eszek, pedig utáltam a levest, így minden nap van székletem...


Üdv

Barack

11. Forever Love (válaszként erre: 9. - Hettikem)
2009. márc. 21. 14:38

Köszönöm, jó volt olvasni egy pozitiv történetet! :)

Mikor fedezték fel a barátnődnél? Már kiskorában, vagy csak jóval később? Érdekes, hogy eddig vártak a műtéttel. Ezek a veleszületett rendellenességek idővel (pl a Hirschprung-nál is)súlyos szövődményeket tudnak okozni ezért szeretik minél elöbb kezelni.

10. Forever Love (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2009. márc. 21. 14:23

Köszönöm!

Azt nem hiszem, hogy öröklött lenne, mert eddig rendben voltam. Hirschprung betegség tehát kizárva. Azt hiszem csak renyhe, funkciós megacolon lehet szűkületek nélkül. Évekig voltak puffadásos tüneteim és székrekedésem úgy látszik ennek következménye a megacolon. Mostanában is többször puffad fel a hasam, lehet valamilyen táplálékallergia illetve coeliakia miatt is.Utóbbira is már régóta gyanakszom de még nem jutottam el célzott vizsgálatig. Majd talán egyszer. Úgy tudom a sok székrekedéstől spontán is kialakulhat.

Orvosnál nem ezzel voltam, hanem vashiányos anaemiával. A doki elküldött gyomortükrözésre ami majd jövő héten lesz, és széklettenyésztésre ami negativ lett. Ez alapján nem valószínű, hogy a gasztroszkópia mutatna valamit, vérző gyomorfekélyem biztos nincs különben a széklet- vér nem lenne negativ. (gondolom)

Crohn betegségre tudnék még gyanakodni, colitisre nem mert az vérzik is.

2009. márc. 21. 13:45
Szia! A barátnőm szűkülettel született,ami fölött 20 év során egy jelentős,30 cm hosszú tágulat alakult ki.Közösen a dokival eldöntötték,hogy mikor csinálják meg,és a műtét után olyan boldog lett,hogy el sem mondhatom....Kicsi kora óta teákkal lazították a székletét,hogy ne legyen szorulása,és azt sem tudta milyen egyszerűen megy ez másoknak.Most 32,és boldog anyuka.Jól sikerült a korrekció.
8. drnéni (válaszként erre: 7. - Forever Love)
2009. márc. 21. 13:05

Oka ismeretlen, az esetek egy részében családi halmozódást mutat. Ha nem okoz különösebb gondot, nem is kell kezelni, illetve elég odafigyelni az étkezésre. Az anyósom évekig küszködött vele: alig volt spontán széklete, állandóan hasi panaszai voltak, sokat görcsölt. Aztán egyszer csak leállt az egész, úgyhogy ügyeletben teljes vastagbél eltávolítást végeztek. Hál' istennek, most már teljesen jól van, teljes életet élhet. Amennyire én tudom, ilyen heroikus beavatkozásra kevés megacolonosnál kerül sor, végülis nem az a lényeg, hogy milyen tág a bél, hanem hogy mennyire működőképes.

Nem tudom, jársz-e gondozásra vele, de mindenesetre lehet, hogy érdemes lenne.

7. Forever Love (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2009. márc. 20. 19:58

Szia

Most nagyon megijesztettél. :( Nem gondoltam, hogy ennyire súlyos lenne, hogy műtéttel kezelik. :( Nekem nincs más gondom vele, mint hogy kb alkarnyi vastagságú és néha székrekedéses jellegű a székletem. Ezen kivül alhasi fájdalmak is előfordulnak, de nem 100% hogy ettől vannak. Ha tudnál róla mondani pár szót azt megköszönném. Különösen az érdekel mitől alakulhatott ki illetve mivel kezelhető?

Köszönöm

Üdv.: Magdi

2009. márc. 10. 14:37
Kérdezz nyugodtan, én nagyon művelt vagyok, legalábbis a szerzett megacolon terén. Anyósomnak volt, most már sajnos nincs meg a vastagbele, de sokan vannak, akik nyugodtan leélik vele az életüket.
5. samadhi (válaszként erre: 4. - Forever Love)
2009. márc. 10. 14:33

Szia!

Nekem volt, de ez születési rendellenesség. Műtéttel kezelik.

4. Forever Love (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2009. jan. 20. 18:15

Igen, megnézem már.

Leginkább tapasztalatokat szerettem volna hallani, kinél milyen tünetekkel járt, hogyan kezelik stb..

De látom nem sok embernek van vele közelebbi tapasztalata. Ami egy jó dolog :)

Csak nekem nem sokat segít.


Mindegy, azért köszönöm, hogy Te legalább írtál! :)

3. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Forever Love)
2009. jan. 20. 18:06

A keresőben megnézted már a téma leírását?

Írd be a "megacolon" szót,és sokat olvashatsz róla.

2009. jan. 20. 17:52

Sziasztok!

Keresem azokat az embereket akik ismerik, tudnak róla, netán nekik is volt.

2009. jan. 20. 17:52
Vastagbéltágulat ( Megacolon)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook