Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás. Mi van, ha az egyik fél nem akar válni? fórum

Válás. Mi van, ha az egyik fél nem akar válni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 2. 16:46
Beadtam a válópert de nem kértem vagyonmegosztást sem közös gyerekűnk sincsen igy meddig tart a vállás? légyszi segitsetek meg ha az alperes nem akar közös megeggyezéssel válni. De muszály voltam elköltözni tölle mert szenvedtem nagyon melette
2009. febr. 4. 11:51
és az anyakönyvi kivonatot,mármint a gyerekét,addig nem kapod vissza,ameddig le nem zajlott a válás,a másikat értelem szerűen nem kapod vissza,amikor én váltam,akkor kellett a gyereket az iskolába beiratni és kérték a szül.a.kivonatot,mondtam,hogy hol van és miért,az volt a válasz,hogy kérjem el...mármint a biróságról...jaaaa,mondtam,az csak ugy megy,azóta sem kérték a suliban...
66. zsütyi (válaszként erre: 64. - Panka1980)
2009. febr. 4. 09:25
Egy példányban kell beadni. De kérhetsz róla másolatot magadnak. És mellékelni kell a házassági anyakönyvi kivonatot, meg a gyermek születési anyakönyvi kivonatát.
65. 6c5f346e46 (válaszként erre: 64. - Panka1980)
2009. febr. 3. 18:27
én nekem az irta meg,aki ott felvette a panaszomat,szerintem egy példányban,és majd megkapod róla a jegyző könyvet...
2009. febr. 2. 10:41
MÉg abban segítsetek, mit hány példányban kell beadni? A bontóper indításnál gondolom.
63. Panka1980 (válaszként erre: 59. - Meliga)
2009. febr. 2. 10:39

Kb. erre számítok én is.

Csak túl akarok lenni rajta. Biztosan én is másképp fogom gondolni bizonyos idő eltelte után, de most csak erre tudok gondolni.

62. Panka1980 (válaszként erre: 57. - 6c5f346e46)
2009. febr. 2. 10:37
Talán ezzel nem lesz gond. Legalábbis azt mondja.
61. Panka1980 (válaszként erre: 56. - 6c5f346e46)
2009. febr. 2. 10:36
Szerencsére a nevét nem vettem fel, maradtam aki voltam. Akkor sem fizettem érte, remélem most sem kell.
60. Panka1980 (válaszként erre: 56. - 6c5f346e46)
2009. febr. 2. 10:33

Attól tartok, ha kérem, és utána beviszem a jövedelemigazolást, amin bejelentve havi bruttó 320.000 van, akkor kicsit kiröhögnek. Persze, hogy kidobott pénz, ha lehetőség van rá, hogy ne kelljen fizetni, de így szerinted van értelme?

Minden fillér kell most, lakásra gyűjtök, és fél millió forinttal kitörölhetem.

Se lakásom, se kocsim. Van ugyan egy fél örökölt házam, amiben benne lakik az öcsém és anyukám, tehát van hol laknom, de rövid távon szeretnék egy lakást venni. És igen, tudom, mennyi pénzt elvisz az állam. Nem hangzik rosszul az a bruttó 320.000, de az hogy ebből nettóban 170et viszek haza...

És most olvasom reggel, hogy megadóztatják a családi pótlékot. Hát ez vicc...

59. Meliga (válaszként erre: 54. - 6c5f346e46)
2009. febr. 1. 17:11
Nem tudom,lehet,hogy akkor sem ment volna könnyebben.De azt láttam a bírónőn,hogy inkább békitene.Nem,nem kértem gyrektartást,sőt többel távozik mint amit hozott és az évek során belefektetett a közösbe.Menjen élje az életét.Tudom hiába igér, úgysem tartja meg...még az odaitélt gyerektartást sem fogja fizetni.Nem érdekel.Az illetéket(12.000ft) is én fizettem ki,azt sem kértem.Nem vagyunk egyformák.Nekem ez így jó.
2009. febr. 1. 16:33

az a lényeg,hogy öt pontban kell egyet érteni,mégpedig:

-gyerek elhelyezés,

-gyerektartás,

-láthatás,

-asszonytartás,

-vagyon megosztás...

ha ebben az öt pontban egyet értetek,akkor nincs gáz,sima válás lessz...

57. 6c5f346e46 (válaszként erre: 50. - Panka1980)
2009. febr. 1. 16:29
ha nincs meg egyezés vagy valamelyik fél akadékoskodik...akkor eltelhet még 15 év is...
56. 6c5f346e46 (válaszként erre: 49. - Panka1980)
2009. febr. 1. 16:28
most ne mond azt nekem,hogy 12000ft illetve 6000,mert a többi a férjed része,hogy nem izgat,hogy ide vagy oda...ne légy buta,gondold végig,hogy az állam memnnyit vesz ki a te zsebedből,csak egy kereseti igazolást kell vinned,én 76000ftot igazoltam és megkaptam,nekem nincs ingatlanom,de van autóm,de mondtam,hogy azt ne irjuk bele sehova sem,mert azt én vettem magamnak,én fizettem eddig a is a hitelt rá,és nem szeretném,ha arra köteleznének,hogy eladjam és elfelezzük,az én drágámat...de aztán nem kérdeztek rá nagyon a vagyonunkra,csak azt kérdezték,hogy ha van akkor elfeleztük-e,mi meg serényen bólogattunk,aztán az exem egy szöget nem vitt el a lakásból,fizettem neki 100 000ftot és nálam maradt minden,mondanom sem kell,hogy ami nálam maradt,az nem 100 000ftot ér hanem 1000 000ftot...gondold ezt végig mégegyszer,másnem ha megmarad,ráköltöd a kislányodra,ő biztossan örűlne neki,ha azt veszed ez talált pénz,könnyen jött,könnyen megy...ja és a név változtatás sem olcsó dolog...
2009. febr. 1. 16:23
csald+...in flagranti...hátha akkor hajlandó lesz válni.
54. 6c5f346e46 (válaszként erre: 47. - Meliga)
2009. febr. 1. 16:19
szerintem akkor sem ment volna könnyebben,ha megmondja,hogy van valakije...nem kértél gyerek tartást????én 28000ftot kapok...nehogy már ne...annyit keres,ne hogy már ne fizessen...ő tolta el az életünket,fizessen csak...
53. zsütyi (válaszként erre: 52. - Panka1980)
2009. febr. 1. 09:22
A beadványba csak annyit kellett írnunk hogy mindenbe meg tudunk egyezni, mert a csaj aki írta azt mondta hogy a bíró előtt ezt majd úgyis részletesen meg kell beszélnünk. És így is történt. A vagyonmegosztásnál én nyilatkoztam hogy nem kérek részt az ingatlanból, viszont az ingóságokra igényt tartok. Gyerektartás összegébe is megegyeztünk, meg a fizetés kezdetébe. De ezt csak a második tárgyaláson részleteztük. A láthatásnál meg nem szabtam meg időpontot, mivel a férjem külföldön melózik és hol itthon van, hol nem . Így esetenként, megbeszélés alapján viszi a gyerekeket.
52. Panka1980 (válaszként erre: 47. - Meliga)
2009. febr. 1. 08:27

Szóval akkor mindent részletezzek?

Akkor ez így nem elég gondolom:

"A vagyonmegosztásban, a közös gyermek elhelyezésében, tartásában, valamint a kapcsolattartás kérdésében is meg tudunk egyezni. "

A láthatás nálunk is úgy van, hogy viszi, amikor szeretné. Tudom, jobb lenne a gyereknek rendszeresség, de nem tudom, hogy ezt majd hogy oldjuk meg. Ha majd végre elkezd dolgozni, akkor egyik héten délutános, másikon délelőttös. És altatót szed. Nem szeretném, hog altató mellett vele aludjon. Ha valami gond van, felébred-e. Az én lánykám még elég kicsi.

2009. febr. 1. 08:23
Akkor is elválasztanak, csak sokkal tovább tart.
50. Panka1980 (válaszként erre: 45. - 6c5f346e46)
2009. febr. 1. 08:17
Én eddig úgy tudtam, a két tárgyalás között, ha van közös gyerek is, akkor 3 hónap telik el.
49. Panka1980 (válaszként erre: 42. - 6c5f346e46)
2009. febr. 1. 08:16

Szia!

Nem hiszem, hogy ezt kérni fogom. Gondolom ez jövedelemfüggő. Igaz, hogy nincs lakásom, kocsim, de nem keresek rosszul. És nem isizgat annyira az a 12.000 csak legyek már túl rajta.

48. Panka1980 (válaszként erre: 41. - 6c5f346e46)
2009. febr. 1. 08:13

Szia!

Júliusban lesz 5 éves. Majd meglátjuk, hogy lesz náluk. Én azt mondtam neki, mikor elköltöztünk, hogy jót is tehet az ő kapcsolatuknak, mert lagalább abban az időben, míg együtt vannak, csak a gyerekkel foglalkozik. Az első pár hétben így is volt. De amint egyre fogyott a reménye, hogy visszamegyek, egyre kevésbé. Tegnap is elvitte egész napra, és rögtön reggel már az anyósomékhoz mentek. Lehet, hogy rosszul gondolom, remélem hogy így van.

47. Meliga (válaszként erre: 45. - 6c5f346e46)
2009. jan. 31. 21:21
De jó Neked.Nállunk a bírónő nagyon morci volt,szinte leharapta a fejem amikor azt mondtam nem kérek gyerektartást a férjemtől.A láthatást nem részleteztem,csak azt írtam akkor viszi el amikor akarja.Nos, ebbe is belekötött,hogy írjam meg konkrétan melyik hétvégén(páros vagy páratlan)viheti el,vakációkba mikor mennyi ídőt tölt a férjemnél.Ja,igaz a párom arról mélyen hallgatott,hogy van valakije(ezért válunk),talán ha elmondja akkor könyebben elválasztanak.
46. 6c5f346e46 (válaszként erre: 44. - Zsütyi)
2009. jan. 31. 21:10
bocsánat elösször is,elirtam a neved 2 x is,nekem nem kellett fizetnem,mert a panasznapon beadtam a költségmentességre a papirt,amit ők mondtak,hogy van ilyen,én meg kaptam,az exem fizetett,mert ő nem kért külön,azt viszont nekem is elfelejtették emliteni,hogy az alperesnem ezt külön kell kérelmeznie....kérdezz utána,bár lehet,hogy utólag már nem reklamálhatsz...
45. 6c5f346e46 (válaszként erre: 43. - Meliga)
2009. jan. 31. 21:06

nekünk ugy volt,hogy megvolt a tárgyalás május elején és a biró mondta,hogy kell irni egy papirt,amiben kérjük a per folytatását,de akkor a biró már nekünk megigérte,hogy mivel nem hangzott el egy hangos szó vagy veszekedés se semmi a békitő tárgyaláson,és mivel egyet tudtunk érteni egymással,de mégis megértve azt,hogy nekem már uj életem van,és nincs visszaút a régibe,azt mondta,egy hónap múlva kereken ránk fogja áldozni az ebédszünetét és kimondja a válásunkat...

ugyhogy meg kellett irni ezt kérelmet a per folytatásáról,és le kellett adni ott a biróságon az irodán valakinek ezt a papirt,mi ezt mindjárt megtettük és egy hónap múlva el voltunk vállva törvényessen is....

44. zsütyi (válaszként erre: 42. - 6c5f346e46)
2009. jan. 31. 18:53
Mi közös megegyezéssel váltunk, és a panasznapon szerkesztették meg nekünk a beadványt a mi elmondásunk alapján. Egy szóval se említették a költégmentességet, csak az utolsó tárgyaláson mondta a bíró hogy a férjemmel kifizettethetem az illetéket ha kérem, de nem éltem ezzel a lehetőséggel. Mi júliusban adtuk be a válópert, közös megegyezéssel. Az első tárgyalás október végén volt, a következő meg most január elején, ahol ki is mondták a válást.
43. Meliga (válaszként erre: 42. - 6c5f346e46)
2009. jan. 31. 16:57
Sajnos valóban nagyon elhúzodik.Neked is írnod kellett az első tárgyalás után,egy újabb kérelmet a bontóper folyatatására? A bírónő azt mondta, a kérelemet érkezés után egy hónapig pihentetik,majd csak azután tűzik ki a második(remélhetöen utolsó)tárgyalást.
42. 6c5f346e46 (válaszként erre: 40. - Panka1980)
2009. jan. 31. 15:21
zütyi amit leirt az mind rendben is van,ez igy történik,de én még kiegésziteném azzal,hogy mindketten élhettek a költségmentesség jogával,sőt,nálam ugy volt,hogy bementem a panasznapra,ami nálunk szerdai napon van és ott a kis ugyvédek,mert ha jól tudom ők még csak tanoncok,felveszik a panaszodat,és kérik neked a költség mentességet,amit zütyi nem jól irt le,mert ha nem élsz a költségmentességgel,akkor sem 12000ft,csak a fele...én nem tudtam arról,hogy a férjemnek külön kell kérnie a költségmentességet,ezért csak nekem állapitották meg,neki ki kellett fizetni a 6000ft illetéket,ha kérte volna,akkor lehet,hogy ő neki sem kellett volna fizetnie...kérdeztem,hogy ha nem kérek költség mentességet,akkor hamarabb meg-e a procedura,de azt mondták,hogy nem,és költségmentesség jogával mindenkinek élni kell......de olyan is van akit elutasitanak...elég sok idő,én februárban adtam le a papirokat és május elején volt az első tárgyalás,a második egy hónap múlva...nem kapkodják el...
41. 6c5f346e46 (válaszként erre: 38. - Panka1980)
2009. jan. 31. 15:08
ez akkor sem jó igy,mert a családi pótlék nem jövedelem és az a gyereket illeti meg,illetve téged,mert te azt a gyereke költöd,ha étel formájában,akkor is...neki nincs joga azt elvenni...hány éves a kislány??eleinte az én gyerekem sem sem sirt az apjáért,aztán fordúlt a kocka..amig együtt éltünk,őt sem nagyon érdekelte,hogy van egy gyereke,dolgozott rá és nagyjából ennyi,most viszont,hogy csak hétvégén találkoznak,olyan kapcsolat van köztük,hogy szinte az ember szive összeszorúl,ha látja őket...sokszor eszembe jutott már nekem is,hogy ha tudunk normálisan beszélni,akkor miért mentünk külön???aztán szó szó és rádöbbenek hogy miért vagyunk külön...
40. Panka1980 (válaszként erre: 39. - Zsütyi)
2009. jan. 31. 12:41

Nagyon szépen köszönöm.

Ez nagy segítség nekem. Nem akarok ügyvédet bevonni, ha nem muszáj.

Ilyenkor nem kell részletezni, hogy hogyan állapodtunk a gyerektartás, láthatás és vagyonmegosztás kérdésben?

39. zsütyi (válaszként erre: 28. - Panka1980)
2009. jan. 31. 09:16

Tisztelt Városi Bíróság!

Alulírott NÉV (született: LÁNYKORI NÉV, SZÜLETÉSI HELY, SZÜLETÉSI DÁTUM napján, an: ANYJA NEVE, szig. száma: ______ , BEJELENTETT LAKCÍM alatti lakos), mint felperes az alábbiakat adom elő:

A mellékelt VÁROS-i Anyakönyvi Hivatal által kiállított _____ számú anyakönyvi kivonat tanúsága szerint ÉV, HÓ, NAP-ján VÁROS-án házasságot kötöttem FÉRJ NEVE alperessel, amely mindkettőnk első házassága volt.

Házassági életközösségünkből ÉV,HÓ,NAP-ján _______utónevű gyermekünk született.

Utolsó közös lakóhelyünk a BEJELENTETT LAKCÍM alatti ingatlanban volt, mely az alperes kizárólagos tulajdonát képezi.

A házasságunk általam részletezni nem kívánt okok folytán ÉV-ben teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott. DÁTUM óta _______ nevű gyermekemmel CÍM alatt külön élünk.

A vagyonmegosztásban, a közös gyermek elhelyezésében, tartásában, valamint a kapcsolattartás kérdésében is meg tudunk egyezni.

VAGY: A vagyonmegosztásban, a közös gyermek elhelyezésében, tartásában, valamint a kapcsolattartás kérdésében kérem a Bíróság segítségét/ döntését.

A fentiek alapján keresettel élek

NÉV ( CÍM ) alperes ellen és kérem hogy a bíróság a házasságunkat bontsa fel.

Csatolva: - házassági anyakönyvi kivonat eredetiben

- gyermek születési anyakönyvi kivonata


Az első példányon 12000 forint illetéket lerovok.


KELT, DÁTUM


Tisztelettel:


_______

alperes


A nagybetűs és aláhúzott részeket értelemszerűen behelyettesítve ennyi volna. De minden bíróságon van panasznap, amikor ha bemégy, a kérésedre ingyen segítenek megfogalmazni, illetve megírják helyetted a kereseti beadványt, neked csak az illetékbélyeget kell rá felragasztanod.

Ha viszont határozott elképzelésed és követelésed van a férjeddel szemben akkor talán jobb ha tényleg ügyvédet fogadsz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook