Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A vitiligóra találtak már valami gyógyszert? fórum

A vitiligóra találtak már valami gyógyszert? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 12. 09:06

Sziasztok!

Nekem a párom ilyen beteg,s vannak időszakok amikor kifejezetten frusztrált miatta.

Ő nem tud beletörődni.

Már járt vele fényterápiára,volt amikor vett itthonra ilyen gépet is,de mindig megégett a bőre....úgyhogy eladta.

Több szakorvosnál járt.

Egyszerűen nem tudja elfogadni,neki kb. 25 éves kora óta van,most 30 éves,s nem tudja feldolgozni,hogy pl. a strandon nézik,ezért nem megy-ünk strandra.

Próbálom bátorítani,most nem régen a Vichy-től vettem neki púdert.

Én is autoimmun beteg vagyok,úgyhogy együtt érzek vele,hogy ebből nem nehet meggyógyulni.

Aggódik,hogy a 3 éves kislányunk is valamit örökölt genetikailag,mivel mindketten autoimmun-betegek vagyunk (én Crohn-beteg),de szerencsére egészséges mint a makk.

Nekem is vannak nehéz napjaim a saját betegségemből kifolyólag,de próbálom pozitívan felfogni a dolgokat,már amennyire lehet.

Tegnap beszéltünk épp róla,hogy örül ennek a hideg időszaknak,mert a sok ruha sokat takar....

Nyáron is hosszú újjú ingben jár.

S mivel férfi,a hiúságát bántja.

Nap mint nap öntöm belé a kitartást.

Ha tudtok valami tanácsot adni örömmel fogadom.

Ha van valami bevált takaró krémpúder márkátok,ilyesmi......ha mást nem tudok neki venni...?????Vagy bevált vitamin........

Lehet hülyeséget írok,csak hátha van valami,aminek örülne is.

2009. ápr. 13. 18:32

FIGYELEM!


A vitiligonál a diagnózis felállítása, a kezelési módszer kiválasztása és a kezelés felügyelete, ellenőrzése BŐRGYÓGYÁSZ SZAKORVOSI FELADAT!



TÉNYEK, TUDNIVALÓK:


A vitiligo pontos OKA egyelőre ISMERETLEN. Csak feltételezések vannak ezzel kapcsolatban.


A vitiligo jelenleg NEM GYÓGYÍTHATÓ.


KEZELÉSI MÓDSZEREK léteznek, melyek esetleg (!!!) csökkentik vagy megszüntetik a pigmenthiányt.


Azonban egyes esetekben semmilyen kezelési módszer nem javít a beteg állapotán.

2009. ápr. 13. 18:09

FIGYELEM! EZ NEM REKLÁM! BETEGEKET ÁLTAL LÉTREHOZOTT NON-PROFIT(!!!) WEBLAP HOZZÁSZÓLÁSA A TÉMÁHOZ.


Sziasztok! :)

A figyelmetekbe szeretném ajánlani a magyar vitiligo betegek weblapját és közösségét a VITILIGO WEBLAPOT ( www.vitiligo-web.fw.hu ), a hozzá tartozó Vitiligo Levelezési Listát és Vitiligo Hírlevelet.

Minndegyik ingyenes, NON-PROFIT, önkéntes munkával létrehozott közösség, információs adatbázis.

Sok hasznos anyagot összegyűjtöttünk, hogy minden beteg, hozzátartozó, bőrgyógyász, orvos és szakértő kellően tájékozódni tudjon.


CÉLJAINK, SEGÍTŐ SZOLGÁLTATÁSAINK:

Felvilágosítás, kutatási munka támogatása, a betegség ismertebbé és elfogadottabbá tétele a társadalomban, információs adatbázis, információ-csere, fórumok, levelezési lista, hírlevél, chat, cikkek, kezelési módszerek bemutatása, életvezetési tanácsok, pszichés támogatás, hozzátartozók segítése, Szakértői fórum, kórtörténetek, hasznos információk bőrgyógyászoknak.


SEGÍTSÉGET KÉRÜNK:

(Nem anyagi segítséget!)

A vitiligo okának és gyógymódjának kutatásában, megtalálásában várunk segítséget - különböző területeken dolgozó szakértőktől és maguktól a betegektől is.

Segítséget kérő NYÍLT LEVELÜNK a VITILIGO WEBLAP Főoldalán olvasható el.


Üdvözlettel: VITILIGO WEBLAP SZERKESZTŐSÉGE

2009. márc. 11. 09:27
Úgy hallottam az bőrfesték hiánya és azzal nem tudnak csinálni semmit.
8. 8c73a5832e (válaszként erre: 6. - D9d8721118)
2009. jan. 20. 23:48
Köszi. Semmi baj:)
2009. jan. 20. 17:35
Ja, bocsi nem te írtad, hogy anyósodnak van vitiligója :)
6. d9d8721118 (válaszként erre: 5. - 8c73a5832e)
2009. jan. 20. 17:33

El kell menni bőrdokihoz, és ő megmondja, hogy a tünetek alapján, melyik ajnálatosabb.

A PUVA egy UVA fénycsövekkel felszerelt "kamra" ( olyan mint a szolárium ), ahova be kell állni és attól függően, hogy a beteg hány J-t kap, bent kell maradni. 0.5 J-lal szoktak kezdeni, ez olyan 2 percet jelent kb. Figyelni kell, és kontrollálni, mert ezek a joule-ok összeadódnak a élet során.

Ha az orvos úgy ítéli meg, hogy kenőcs kell, akkor azt ír fel, azzal kell kenegetni.

Aztán van még az ugynevezett holt-tengeri só és fürdő, ami elsősorba atópiás ( száraz bőrű emberek ) betegeknek hasznos. Ott imitálják a tengert. Olyan, mintha a betegek a tengernél lennének.


Szerintem küldd el anyósodat bőrgyógyászhoz, ne kisérletezzen csodaszerekkel és otthoni praktikákkal, mert meglehet, hogy többet árt mint használ ( láttunk már ilyet ) Sokan össze-vissza kenik magukat minden szarral, és csodálkoznak, hogy 10x olyan rossz lesz a bőrük. Ilyen csodakenőcs a körömvirág krém, ami macskát dobálni jó, de azon kívül semmire. Szokták még használat elött dícsérni a sok 10-100 ezer ft-os bioptron lámpát ( mert xy-tól hallották, hogy az mennyire jó ), aztán használják pár alkalommal és a kukában köt ki.


Szóval, egy jó bőrgyógyász a legjobb megoldás. Elvégre ő tudja mit kell adni.

5. 8c73a5832e (válaszként erre: 4. - D9d8721118)
2009. jan. 20. 08:34
Légy szíves írjál bővebben erröl a lezelésről és a kenőcsről! Köszi.
2009. jan. 19. 20:54

Mi PUVA kezelést szoktunk adni a a betegeknek. Ez olyan mint a szolárium, csak kifejezetten bőrbetegeknek van.


Szoktak még kenőcsöt adni: Vitix

2009. jan. 19. 20:40
Az mi?
2009. jan. 19. 20:27
Elvileg van valami krém rá, anyósom kutatja, mert őt zavarja. Nekem is vannak tüneteim, de engem egyáltalán nem zavar, el is felejtem, csak ha mondják, akkor jut eszembe.
2009. jan. 19. 20:20
A vitiligóra találtak már valami gyógyszert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook